يکشنبه 1396/4/4 - 12 : 13
مشخصات امام جمعه
سیدمرتضی اصفهانی
سیدمرتضی اصفهانی
قائن
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/19
ناکامی تروریست در ایران به واسطه اقتدار نیروهای نظامی وسربازان گمنام امام زمان(عج)
آیت الله سیدمرتضی  امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه  ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی به ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) اشاره کردو گفت: این نور چشم فاطمه زهرا (س)همان کسی است که وقتی کسی وارد خانه اش میشد دست خالی رد نمیشد و توشه و بهره ای به یادگار می برد.

وی افزود:برخورد مناسب و صبورانه امام حسن مجتبی(ع) با دشمنان نیز زبانزد همه بود .حتی در برخی موارد دشمنان وقتی وارد مدینه می شدند اول می آمدند خدمت امام حسن(ع) و هر چه بد و بیراه بود به آن حضرت می گفتند ولی با حلم و صبر حضرت مواجه می شدند .

امام جمعه قاین بیان داشت:به خاطر تبلیغات بنی امیه مردم ، امام حسن را بدترین امام می دانستند  اما وقتی با این برخورد مناسب مواجه می شدند می گفتند که بهترینِ مردم امام حسن(ع) است.

 آیت الله اصفهانی ضمن توصیه همگان جهت استفاده از این شب با برکت گفت : متوسل به امام حسن بشوید و امشب را جشن بگیرید. وقتی قرآن تلاوت می کنید ثوابش را به روح آن حضرت هدیه کنید.

خطیب جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمله  تروریستی در تهران وبه شهادت رسیدن 17نفر از هموطنان مان دراین حادثه گفت:به واسطه درایت وهوشمندی سربازان گمنام امام زمان(عج)ونیروهای سپاه وبسیج  ونیروهای انتظامی برنامه های دشمن  دراین حمله تروریستی ناکام ماند.

وی افزود: کشور ایران امن ترین کشور جهان است وبا کمترین مشکلات امنیتی در کشور مواجه هستیم  وامروزه به راحتی وبا آرامش خاطر می توانید درکشور رفت وآمد کنید.

وی با اشاره پیروزی های به دست آمده در کشورهای اسلامی گفت:اگر مروری به وقایع لبنان وعراق وسوریه داشته باشیم متوجه خواهیم شد که مشاوره های مستشاران ایرانی از جمله سردار سلیمانی در این کشورها باعث شد که داعش وتکفیریها در برنامه های خود موفق عمل نکنند .

خطیب جمعه قاین با محکوم کردن حملات تروریستی چند روز گذشته در تهران گفت: در روزهای گذشته که ما شاهد حملات تروریستی در ایران بودیم باز هم درایت وهوشمندی نیروهای نظامی وسربازارن گمنام امام زمان (عج)عرصه را بر تروریستها تنگ کرد ونقشه هایشان نقش برآب شد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه