سه شنبه 1395/11/5 - 33 : 6
مشخصات امام جمعه
سیدمرتضی اصفهانی
سیدمرتضی اصفهانی
قائن
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
اداره متولی فرهنگ در شهرستان قاین ساختمان اداری ندارد/حمله به قوه قضائیه به ضرر کشور و نظام است
آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی گفت :در روایتی از امام صادق (ع) که در آن به خصوصیات واقعی  شیعیان واقعی اشاره شده است حضرت می فرمایند : آن کس که شیعه ماست شیعه نیست مگر اینکه تقوا پیشه کند.

وی گفت: دراین روایت امده است:شیعه و مسلمان باید تواضع داشته باشد. امانت دار باشد. اهل غیبت کردن نباشد. شیعیان کسانی هستند که اسرار مردم را در دل خود حفظ می کنند و نگه می دارند. مسلمانان در مشکلات کمک به همدیگر می کنند. مسلمان شیعه باید راستگو باشد و حقیقت را همیشه بگوید. در روایت داریم که دروغ گفتن کلید گناهان دیگر است. اینها از جمله دستوراتی است که امام صادق می فرمایند و  شیعیان ما با این خصوصیات شناخته می شوند.

آیت الله اصفهانی در بخش دیگری از خطبه ها گفت: در روز 6 بهمن منافقین بعد از حمله نظامی در شهر آمل اقدام به گرفتن شهر کردند تا بعد از تسخیر شهر به دیگر نقاط کشور دست پیدا کنند. در این حادثه کشتار هایی داشتیم اما ظرف 2 ساعت این حمله منافقین نقش برآب شد و نابود شدند.

امام جمعه قاین با اشاره به تبلیغات شبکه های خارجی در زمینه های مختلف بر علیه جمهوری اسلامی ایران افزود: درروزهای اخیر شاهد حمله به قوه قضائیه هستیم وحمله به قوه قضائیه به ضرر کشور و نظام است و متاسفانه گاهی حملاتی به این قوه می شود ،گرچه ریاست محترم قوه قضائیه دفاعیاتی بسیار خوبی از این قوه داشته اند ولی نباید تحت تاثیر این تبلیغات و مسمومیت سازی فضا قرار بگیریم.

وی افزود:در این زمان که نزدیک انتخابات هستیم عده ای کارشان حمله به اساس نظام و ارکان نظام است  و لذا نباید تحت تاثیر قرار گرفت و مردم را به نظام بدبین کرد.

امام جمعه قاین اظهارداشت:اینها همه زیر سر آمریکا و دشمنان نظام است و باید اتحاد خود را حفظ کنیم و به قوای سه گانه توهین و تهمتی زده نشود. تا زمانی که این قوا و این دولت مورد حمایت رهبری هستند نباید اظهار نظری خلاف نظر رهبری انجام شود.

امام جمعه قاین با اشاره به دو رویداد مهم در قاین گفت: در چند روز اخیر دو رویداد مهم ورزشی و علمی در قاینات برگزار شد. لذا از همه کسانی که در برگزاری مسابقه قویترین مردان ایران در قاین زحمت کشیدند چه از لحاظ مالی و چه اجرایی کمال تقدیر و تشکر را داریم.

وی افزود: اسلام با ورزش میانه خوبی دارد و تاکید هم بر این موضوع دارد چرا که با ورزش روح و روان انسان جلا پیدا می کند.

خطیب جمعه قاین همچنین از برگزار کنندگان همایش علمی جغرافیا که به میزبانی دانشگاه بزرگمهر قاینات برگزار شد تشکر کردوگفت: همایشی پربار که در سطح دانشگاه های کشور با حضور اساتید و پژوهشگران برجسته برگزار شد و امیدوارم که بازخورد مقالات ارائه شده و پژوهش های انجام شده به نحو احسن مورد استفاده مسئولین امر قرار بگیرد.

امام جمعه قاین در پایان با گلایه از نداشتن مکان مناسب برای اداره فرهنگ وارشاد قاین گفت:فرهنگ از جمله مواردی است که مقام معظم ر رهبری بارها برآن تاکید داشته اند وازاهمیت به سزایی برخورداراست اما در شهرستان قاین شاهد هستیم که اداره ای که خود متولی فرهنگ است متاسفانه سالهاست که بدون مکان و ساختمان اداری است و بارها جابجا شده و هنوز از ساختمانی مستقل برخوردار نیست.

وی افزود:مگر قاین جزء این شهرهای استان نیست تا کی باید یک اداره که متولی فرهنگ است خانه به دوش باشد.

امام جمعه قاین تصریح کرد؛ متاسفانه در ابتدا از لحاظ گزینش نیروها و همچنین اعتبارات فرهنگی توجه نشده است واین موضوعات باید مورد توجه مسئولین امر قرارگیرد.

خطیب جمعه قاین گفت:بارها در جلسات و مکانهای مختلف این موضوع را گوشزد کرده ایم اما هنوز شاهد اقدامی در خور شان نیستیم.

وی افزود: در آخرین در جلسه شورای فرهنگ عمومی که مدتی قبل درشهرستان برگزار شد خواستم مجددا موضوع را به مسولین استان بگویم اما باز هم چشم پوشیدم وانتظار از مرکز استان در این خصوص بیشتر از این است. به هر حال باز هم از زحمات متولیان فرهنگی شهرستان تقدیر و تشکر می شود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه