چهارشنبه 1395/12/4 - 29 : 7
مشخصات امام جمعه
سیدمرتضی اصفهانی
سیدمرتضی اصفهانی
قائن
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
مسئولان فکری برای مشکلات اقتصادی و بیکاری جامعه بردارند
"حجه الاسلام والمسلمین فلاحتی"  امام جمعه موقت قاین ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان قائنات که با حضور مردم مومن و ولایتمدار این شهرستان برگزار شد  با دعوت همگان به رعایت تقوای الهی گفت : همواره باید تقوای الهی را سرلوحه کار خود قرار داد و اگر کار خود را با تقوا و اخلاص انجام دهیم مورد قبول قرار خواهد گرفت. مهمترین تقوا انجام وظایف الهی و واجبات است. آنچه خداوند واجب کرده و انسان را به خدا نزدیک می کند باید رعایت کرد.

 

 وی افزود : مخصوصا در این ایام که انتخابات نزدیک می شود و دامهای شیطان هم پهن می شود. آبروی مومن را ریختن و تهمت زدن خلتف تقوا ست. حق الناس خیلی مهم است. خداوند شاید از حق خود بگذرد اما اگر انسان آبروی مومنی را بریزد و هفتاد سال بگوید خدایا از من بگذر باید خود انسان رضایت دهد. بنابراین بهترین راه رعایت تقوای الهی است.

 

امام جمعه موقت قاین با اشاره به ایام فاطمیه به ویژگیهای شخصیتی حضرت زهرا اشاره کرده و گفت : عظمت حضرت زهرا برای ماتصورش محال است. شخصیتی که جبرئیل بر او نازل می شود و سلام خدا را به او می رساند. آنقدر مقام والا دارد که بهترین ذکر صلوات در مورد او آمده است که از اذکار بسیار مجرب می باشد. فاطمه زهرا با این مقام و جایگاه حضرت امام عسکری در موردش می فرماید که ما ائمه حجج خدا هستیم برای شما مردم و حب ما حب خداست و دشمنی ما دشمنی خداست و فاطمه حجت بر ماست. و این جایگاه والای آن حضرت را می رساند. انسان تا شناخت و معرفت الهی و خداشناسی نداشته باشد نمی تواند جایگاه حضرت زهرا را بشناسد.

 

 حجه الاسلام فلاحتی در خطبه دوم با تقدیر و تشکر از حضور مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز فداکار هشت سال دفاع مقدس محمدرضا بشارتیان گفت : درود بر شما مردم قدرشناس و انقلابی که با حضور پرشور خود در این مراسم نشان دادید که انقلابتان را دوست دارید و قدر این افراد که در راه انقلاب اسلامی جان خودشان را در کف اخلاص نهاده اند را به خوبی می دانید.

 

امام جمعه موقت قاین گفت : حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان داد که هدف و راه اصلی اسلام است و هیچکدام از مشکلات اقتصادی و غیره در بین مردم تاثیری ندارد و این ملت انقلاب خود را دوست دارد و شکست ناپذیر است. دشمن راه های دیگری را برای صدمه به انقلاب انتخاب کرده است. راه فساد در زمینه های مختلف، فساد اقتصادی مانند ایندهمه پرونده های کلان اختلاسها و مفاسد اقتصادی. فساد اخلاقی مانند اینکه آمار طلاق در جامعه بالاست و مسیر درستی طی نشده است. فرزندی که در این مشکلات بزرگ شود و در فضایی که ناسالم است فردا چه شخصیتی خواهد شد؟

 

وی خاطر نشان کرد: با این همه فضاهای مسموم که در اجتماع وجود دارد از اینترنت و فضای مجازی و مواد مخدر و .... انتظار تربیت شخصی سالم را نباید داشت. اینها نقشه دشمن است که جامعه ما را به سمتی سوق بدهد که این استقامت را از جامعه بگیرد و وقتی که خانواده ها از درون پوسید دیگر ما اجتماعی نداریم .

 

حجت الاسلام فلاحتی خطاب به نمازگزاران بیان کرد: ای انقلابیون همه هوشیار باشید و اختلافات را در بین خود حل کنید. و نگذارید که دشمنان مانند اندلس که از راه فساد اخلاقی نفوذ کردند از این راه در بین شما نفوذ کنند.

 

امام جمعه موقت قائن افزود : وجود رهبری قدرتمند و سیاست مدار برای ما نعمتی بزرگ است. گله میکنم از سیاسیونی که سالهاست در انزوا قرار دارند ، سیاسیون بدانند که هرجا مطیع رهبری بودید و گوش به فرمان ولایت ، آنجا پیشرفت و قدرت است. و قطعا مردم هم حامی و طرفدارتان خواهند بود. باید مسئولین با توجه به تاکیدات رهبری فکر مناسبی برای حل مشکلات روز جامعه بالاخص بیکاری و اشتغال جوانان بردارند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه