سه شنبه 1396/1/8 - 52 : 2
مشخصات امام جمعه
سیدمرتضی اصفهانی
سیدمرتضی اصفهانی
قائن
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
دولتیها به سخنان رهبری جامه عمل بپوشانند/ مدیران ادارات دست از سیاست بازیها بردارند
آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک سال نو ودعوت مردم به تقوای الهی گفت:تغییر سال وفصول از تدابیر خداوند است که در قرآن هم به آن اشاره شده است  ودراین تغییر وتحولات از خدا می خواهیم که حالات ما را به حالات ایمانی مبدل کند واین یکی از دعاهای تحویل سال است.

وی افزود: خداوند در آیات قرآنی به تغییرات زمین وآسمان اشاراتی داشته است واگر ما به این علم وشناخت آگاهی داشته باشیم می توانیم حکمت این تغییرات را به درستی درک کنیم.

امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنرانی رهبر انقلاب در جمع زائرین ومجاوران امام رضا(ع)در حرم مطهر رضوی ونامگذاری سال جاری به نام اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال گفت: ایشان به دلیل اهمیتی که به وضعیت معیشیتی مردم دارند چند سالی است که بر بحث اقتصاد مقاومتی تاکید دارند .

وی افزود: مهم شمردن تولیدات داخلی از موضوعاتی است که رهبری چه در سالهای گذشته وچه امسال که به نام اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال نامگذاری شده است براین مهم توجه داشته اند واز مسئولین خواسته اند که از ظرفیت وتوان تولیدات داخلی استفاده کنند.

آیت الله اصفهانی گفت: امام خمینی(ره)نیز در سخنانی که داشته اند فرموده بودند اگر در امورات اقتصادی نیازمند به کشور های دیگرباشیدبدانید که در بسیاری از امور دیگر هم محتاج هستید وامام به ما فهماندند که نیازهایمان باید از داخل کشور تامین شود وبه سایر کشورها نیازی نداشته باشیم ودر حال حاضر نیز مقام معظم رهبری هم روی این موضوعات توجه ویژه دارند .

خطیب جمعه قاین با اشاره به اهمیت رهبر انقلاب به جوانان این مرزوبوم گفت: رهبر بارها گفته اند که جوانان ما در عرصه های مختلف توانسته اند حائز رتبه های برتر دنیا شوند اگر به این جوانان اهمیت دهید موضوع اقتصاد کشور هم به دستشان رفع می شود ولذا بایستی با توجه به سخنان رهبراز توان جوانان این مرزوبوم استفاده کرد وبه آنها بهاداد.

وی گفت: رهبری در سخنان اخیر خود به موضوع قاچاق کالا وبیکاری جوانان کشور اشاره داشته اند واین موضوع نیز مورد توجه رهبر بوده است وقطعا مسئولین ما باید در زمینه ورود کالای قاچاق توجه بیشتری داشته باشند چرا که یکی از علل بیکاری جوانان ما همین ورود کالاهای قاچاق به کشور وکم شدن تولیدات داخلی است .

امام جمعه قاین اظهارداشت: یکی از موضوعات مهم که مورد دغدغه مسئولین نظام است موضوع بیکاری است وقطعا اگر مسئولین ما می خواهند بیکاری از بین برود باید زمینه فروش کالاهای ایرانی در کشور فراهم شود .

آیت الله اصفهانی خطاب به مسئولین ومدیران کشور گفت: دولتیها باید به سخنان رهبری جامه عمل بپوشانند واز تولیدات داخلی حمایت کنند.

وی افزود: مدیران ادارات دست از سیاست بازیها بردارند وبرای مردم کار کند نه به واسطه سیاسیت بازیها وسیاست گریها امورات را به همدیگر ربط دهند ومردم دراین بین ضررکنند.

امام جمعه قاین گفت: افرادی که در پست مدیریتی قرار دارند از تبعیض بین مردم به خاطر این سیاست بازیها دست بکشند وبرای انجام کارها بین مردم تبعیض قائل نشوند.

وی گفت: مدیران نباید غروروتکبر داشته باشند وکارهایشان فقط برای رسیدن به پست ومقام نباشد .

اخبار
ارتباط با امام جمعه