پنج شنبه 1396/5/26 - 34 : 8
مشخصات امام جمعه
سیدمرتضی اصفهانی
سیدمرتضی اصفهانی
قائن
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/6
تحریم‌ها نشان‌دهنده بدعهدی و بدذاتی آمریکا است/اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار همه باشد
آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی به 5 مرداد روز نماز جمعه اشاره کرده و گفت : در این روز اولین نمازجمعه رسمی کشور به امامت عالم بزرگوار مرحوم آیت الله طباطبایی برگزار شد. 
وی افزود : امروز ه بحمدالله به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد برگزاری این فریضه الهی در گوشه گوشه کشور هستیم. 
وی ادامه داد: این اجتماع بزرگ دشمنان را نا امید می کند و ترس به دلشان می اندازد.
امام جمعه قاین با اشاره به احادیث و روایات متعدد در خصوص اهمیت نمازجمعه گفت : نمازجمعه در قرآن کریم هم اشاره شده و کلام معصومین نیز بر اهمیت اقامه نمازجمعه تاکید دارد. نمازجمعه در کلام پیامبر اکرم (ص) به حج مستمندان تعبیر شده و این اهمیت نمازجمعه را می رساند. 
وی افزود: به برکت نمازجمعه بسیاری از توطئه های دشمنان نقش برآب شد.خطبه های آتشین مقام معظم رهبری در خطبه ها راهگشا و خنثی کننده بسیاری از فتنه ها بود. حضور موثر مردم در نمازهای جمعه نیز تضمین کننده راه انقلاب است و همه باید تلاش کنیم تا این فریضه الهی بهتر از همیشه برگزار گردد. 
آیت الله اصفهانی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به جنایات اخیر اسرائیل گفت : تجاوز به قبله اول مسلمین و کشتار مردم بیگناه و مظلوم فلسطین را محکوم می کنیم . در وسط کشورهای اسلامی یک عده از معاندین و ملحدین که دشمن سرسخت مسلمانان هستند کشوری را با عنوان اسرائیل تاسیس کردند. 
وی اذعان داشت: اسرائیل فقط برای دشمنی خونخوارانه با مسلمانان راه اندازی کردند. در اوایل همه کشورهای اسلامی حتی آل سعود مخالف تشکیل همچین کشوری بودند اما حالا می رود و طرفداری از این خونخواران می کند. انتظار از کشورهای اسلامی است که در مقابل این زیاده خواهیهای اسرائیل بایستند و اقدامات زیاده خواهانه اش را محکوم کنند.
وی عنوان کرد: توهین و بی احترامی به قبله اول مسلمانان برای جامعه اسلامی قابل تحمل نیست. 
آیت الله اصفهانی به تحریم های جدید امریکا اشاره کرده و گفت : تحریمهای جدیدی که آمریکا بر علیه ایران و روسیه اعمال کرد با این کار بدعهدی و بدذاتی خود را به همه نشان داد؛ گرچه از همان ابتدا روحیه استکباری آمریکا روشن بود اما باز هم تیم دیپلماتیک ایران بیش از 2 سال مذاکره کردند و تلاش کردند تا به نتایجی برسند اما بازهم بدعهدی آمریکا برهمگان عیان شد و این باید برای همگان درس باشد.
 امام جمعه قاین افزود : آل سعود بداند و ببیند که این بدعهدی آمریکا برای او نیز خواهد بود. به خرید سلاح و پول خرج کردن برای آمریکا نمی توان خوی او را تغییر داد. روزی باشد که خیلی از همین بلاهایی که بر سر ملتهای مسلمان می آورند دامنگیر خودشان شود. 
وی افزود: راه مقابله با تحریمها مقاومت و ایستادگی است. باید مردم مقاومت کنند و این مقاومت مردم است که نقشه های دشمن را نقش برآب می کند. باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم تا تحریمها تاثیر انچنانی بر اقتصاد ما نداشته باشد. این همه سال دشمن تحریم کرده است اما روز به روز بر پیشرفت ایران اسلامی افزوده شد.
 آیت الله اصفهانی با اشاره به روز فنی و حرفه ای گفت : فنی و حرفه ای خدمات خوبی در بحث آموزش جوانان دارد و این خود یکی از موضوعات اقتصاد مقاومتی است. و این افراد آموزش دیده می توانند در بحث اشتغال هم در کارخانه های مختلف به کار گرفته شوند.
امام جمعه قاین در پایان با اشاره به برگزاری فریضه حج گفت : امسال الحمدالله بیش از 300 نفر از مردم شهرستان به حج خواهند رفت و انشاالله با سلامت کامل بروند و با زیارت مقبول برگردند. امیدواریم مسئولین محترم هم تدابیر لازم را باندیشندتا بدون هیچ دغدغه ای حجاج محترم عازم سفر شوند.
اخبار
ارتباط با امام جمعه