سه شنبه 1396/7/4 - 31 : 12
مشخصات امام جمعه
عباسعلی خزاعی
عباسعلی خزاعی
نهبندان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/3
شهید رجایی کسی بود که پست نخست وزیری و ریاست جمهوری او نتوانسته بود هیچ تغییری در سادگی زندگی او ایجاد کند.
حجت الاسلام خزاعی خطیب نماز جمعه نهبندان در خطبه اول نماز جمعه ضمن سفارش به تقوی فرمودند: فضل بن عثمان می گوید محضر امام صادق«ع» رسیدم و از ایشان تقاضای نصیحت کردم اولین سفارش ایشان به تقوی بود این یک سیره و روش است که در راس سفارشات پیامبر و ائمه معصومین علیه السلام و بزرگان دینی بوده است و صداقت در گفتار و رفتار و ادای امانت و حسن همجواری با همسایه همه از مصادیق تقوی است و فرمودند که هنگام طلوع و غروب خورشید دعا کنید که این امر انسان را به تقوی الهی نزدیک می کند و چه خوب است که ما به سفارش آقا امام صادق«ع» با دعاها مانوس باشیم. 
خطیب نماز جمعه نهبندان با ادامه نامه 31 نهج البلاغه که در حقیقت وجود مبارک حضرت علی«ع» به فرزندش یکی از صفات ناپسند را که انسان نبایدداشته باشد اشاره می کند و مضرات این صفت مذمت شده را بیان می کند و می گوید پسرم بدان که خودپسندی و غرور ضد راستی و درست اندیشی است و آفت عقل است و انسان باید از آن دوری کند 
حجت الاسلام خزاعی افزودند: خودپسندی حالتی است که انسان خود را بر دیگران برتر می داند و آدمیزاد از خودش خوشش می آید و خود را از دیگران برتر می داند و وقتی چنین حالتی بر روحیات و رفتار انسان حاکم بشود این حالت یک حجابی بین عقل و معرفت او حاصل می شود و مانع پیشرفت او می شود.
خطیب نماز جمعه نهبندان ضمن اشاره به انواع خودپسندی گفتند: از انواع خودپسندی این است که انسان در برابر خداوند متعال این حالت از خودپسندی را از خود نشان دهد به این معنا که از پذیرش حق سر باز زند و خودش را اهل تقیدات دینی و نماز و اهتمام به واجبات و مستحبات نداند و متاسفانه گاهی اوقات آموزه های دینی را به استهزا می گیرد. 
حجت الاسلام خزاعی یکی از انواع دیگر خودپسندی را خودپسندی در برابر انسان دانسته و افزودند: در چنین حالتی طرف بندگان خدا را کوچک می شمارد و انتظار دارد که همه به او احترام بگذارند. 
خطیب نماز جمعه گفتند: شیطان یک عبادت شش هزار ساله در پرونده خودش داشت و وقتی که خداوند فرمان سجده کردن در برابر انسان را به ملائکه داد همه آنها در برابر انسان سجده کردن مگر شیطان که وقتی از او سوال شد که چرا در برابر انسان سجده نکردی گفت؛ جنس من از آتش است و جنس انسان از خاک و آتش از خاک بهتر است و این کبر و غرور باعث بیچارگی او شد. 
حجت الاسلام خزاعی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن اشاره به تقوای الهی گفتند: تقوی ملاک عزت پیش خدا و خلق اوست.
ایشان در ادامه فرمودند: در ایام مبارک هفته دولت قرار داریم و یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر را که از معماران هفته دولت می باشند را گرامی می داریم. 
خطیب نماز جمعه نهبندان از شهیدان رجایی و باهنر به عنوان افرادی مومن و فداکار نام بردند و تصریح کردند: مادر روزگار باید به خود خیلی زحمت دهد که مانند اینها را دوباره به خود ببیند و دشمن به جایگاه و اهمیت این دو شهید و همچنین شهیدان ترور پی برده بودند و در دهه 60 وقتی گروه منافقین کور دل وارد فاز نظامی شدند و رسما در مقابل ملت ایران ایستادند خط فکرشان که از استکبار جهانی حمایت می شد این بود که اگر چند عنصر مومن و فداکار را از نظام اسلامی بگیرند نظام اسلامی سقوط می کند. لذا علاوه بر ترورهایی که قبلا بوده است بعد از ورود به فاز نظامی به سراغ مقام معظم رهبری می روند که خداوند با الطاف غیبی خود ایشان را حفظ می کند. و چون نظام اسلامی متکی به پشتیبانی مردم بود و امام راحل در راس این نظام بودند، خللی که بوجود می آمد با هدایتهای امام و کمک نهادهایی که تاسیس شده بود فورا ترمیم می شد و دشمن نتوانست در اراده فولادین مردم خللی ایجاد کند. 
خطیب نماز جمعه نهبندان ضمن اشاره به زندگی شهید رجایی افزودند: او کسی بود که از بین همین مردم محروم به پا خواست و طعم فقر و محرومیت را چشیده بود و پست نخست وزیری و ریاست جمهوری او نتوانسته بود هیچ تغییری در سادگی زندگی او ایجاد کند. 
 
موضوعاتی همچون درخواست در تسریع پروژه گاز کشی،  اتمام پروژه کارخانه شیر، دو بانده شدن جاده نهبندان به سمت بیرجند،سوم ذیحجه روز ورود پیامبر«ص» به مکه و حجه الوادع، 6 ذیحجه سال 1366 و گشتار حجاج ایرانی توسط آل سعود خائن،7 ذیحجه سالروز شهادت امام باقر«ع» و 7 شهریور سالروز شهادت آیت الله حکیم رئیس مجلس اسلامی اعلای عراق از دیگر بیانات امام جمعه نهبندان در خطبه دوم بود. 
اخبار
ارتباط با امام جمعه