جمعه 1396/5/6 - 6 : 5
مشخصات امام جمعه
عباسعلی خزاعی
عباسعلی خزاعی
نهبندان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/30
آنچه از نمایندگان مجلسمی خواهیم این است که کابینه ای چابک جوانتر و مطابق با دیدگاه مقام معظم رهبری-مد ظله العالی روی کار بیاید.

حجت الاسلام خزاعی خطیب نماز جمعه نهبندان در ابتدای خطبه اول نماز با اشاره به اهمیت تقوی گفت: آنچه برای قبر و قیامت ما باقی می ماند عمل نیک و تقوی ما است.

خطیب نماز جمعه ضمن تسلیت به مناسبت شهادت ششمین اختر تابناک ولایت و امامت حضرت امام جعفر صادق«ع» گفت: زندگی آن حضرت دارای ابعاد مختلفی در زهد و تقوی، رسیدگی به زندگی محرومین و مستضعفین و عبودیت است اما آنچه بیش از همه موارد از اهمیت بیشتری برخوردار است بررسی جنبه علمی ایشان می باشد.

حجت الاسلام خزاعی با اشاره به اینکه در قرآن از آنچه از شخصیت علمی ائمه«علیهم السلام»تعبیر به اولوالعلم می شود افزود: علم امامان معصوم با علم افراد عادی فرق می کند و علم افراد عادی از نوع علم کسبی است به این معنا که به هر میزانی که شخص دنبال علم برود به همان اندازه به او مدرک می دهند امام علم ائمه اطهار از نوع علم لدنی و منشعب از علم پروردگار است و علم را از یگدیگر به ارث می برند.

خطیب نماز جمعه نهبندان خاطر نشان کرد: جابجایی قدرت از امویان به عباسیان در سال 132 هق فرصت مناسبی را در اختیار امام محمد باقر«ع» و سپس فرزند ایشان یعنی امام جعفر صادق«ع» قرار داد تا نزدیک به بیش از 4000 نفر در داشگاه علمی امام جعفر صادق«ع» مشغول به کسب علم گردند.

حجت الاسلام خزاعی در خطبه دوم نماز جمعه نیز ب اشاره به توصیه مومنین به تقوی گفت: تقوی و عمل صالح برای مومنین در صدر امور است.

خطیب نماز جمعه ضمن خیر مقدم به آقای دکتر افضلی نماینده مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود:ما در نهبندان کارهای بر زمین مانده زیادی داریم و مشکلات زیادی وجود دارد.

حجت الاسلام خزاعی با اشاره به سرکشی هفته گذشته جمعی از مسئولین این شهرستان از روستای لخشک و وجود مشکلات فراوان برای این روستای محروم تصریح کرد: مردم محروم این روستا برای این که به عنوان نمونه از مشکل کمبود آب در رنج و مضیقه هستند شیر تانکر آب را برای مسئولین باز کردند و وقتی که این مشکلات را به گوش مسئولین ذی ربط می رسانیم می گویند که بیش از صد روستا را ما به صورت نوبتی آبرسانی می کنیم در اینجا هم مردم حق دارند و هم مسئولین و این موارد باید بصورت جدی از سومی مقامات رده بالای اجرایی مورد بررسی قرار گیرد.

خطیب نماز جمعه نماز شهرستان نهبندان با اشاره مشکلات عدیده دیگر در منطقه محروم نهبندان تاکید کرد: اهمیت نگاهداشت مردم در این منطقه کمتر از اهمیت ریز گردها در خوزستان و اهتمام به دریاچه ارومیه نیست.

حجت الاسلام خزاعی با اشاره به مساله گاز رسانی به شهرستان نهبندان گفت:آنچه از مسئولین اجرایی شنیده ایم این است که گازرسانی به طور همزمان از مبداء آن که سربیشه است شروع گردد و در سفر نوروزی آقای رئیس جمهور از طریق صدا و سیما بحث اجرایی شدن آن قطعی شده است و امیداوریم که هر چه سریعتر این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

خطیب نماز جمعه  با اشاره به اینکه در دوره  اول ریاست جمهوری دکتر روحانی فقط وزیر بهداشت به این منطقه آمده اند و وزیری دیگری هم که آمده اند با هلی کوپتر از این شهرستان بازدید نموده اند و حضورا به مشکلات مردم رسیدگی نکرده ند از مسئولین رده بالای اجرایی خواست تا به صورت یکسان و یکنواخت به شهرستانها توجه نمایند.

امام جمعه نهبندان با خطاب قرار دادن نماینده مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آنچه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تشکیل کابینه جدید از سوی ریاست محترم جمهوری می خواهیم این است که کابینه ای چابک جوانتر و مطابق با دیدگاه مقام معظم رهبری-مد ظله العالی روی کار بیاید.

حجت الاسلام خزاعی با گلایه از سخنان ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران که رای دهندگان را به 24 میلیون و 16 میلیون تقسیم کرده بودند خاطر نشان کرد: این موضوع باعث ایجاد فضای دو قطبی در جامعه خواهد شد و اگر شخص اول اجرایی دولت رای دهندگان را اینگونه تقسیم کنند استانداران، فرمانداران نیز جامعه را اینگونه تقسیم خواهند کرد و در واقع به فرمایشات حضرت امام خامنه ای حفظه الله مردم به نظام رای داده اند.

خطیب نماز جمعه نهبندان در ادامه خطبه دوم نماز اشاره ای گذرا به مصوبات اخیر شورای فرهنگ عمومی اشاره داشته ئ خاطر نشان کرد: بحث عروسیها در شهر نگرانیهایی را بوجود آورده است و گاهی اوقات انجام این مراسمات تا پاسی از شب ادامه دارد و چه بسا ممکن است شاهد درگیریهایی در این عروسیها باشیم. در واقع آنچه در شورای فذهنگ عمومی در مورد عروسیها مورد بررسی قرار گرفت باعث گرفتن شادی مردم نیست بلکه می خواهیم اینگونه مراسمات بر اساس عرف و رسومات اسلامی انجام شود و آنچه مصوب شد این است که عروسیها در مکانهای سربسته و در تالارها انجام شود و کسانی که خواسته باشند ازدواجشان به صورت آسان باشد و یا همراه با سفر معنوی و زیارت اماکن مقدس باشد از سوی شورای فرهنگ عمومی مورد تشویق قرار بگیرد.

امام جمعه نهبندان در ادامه خطبه دوم نماز جمعه افزو: امروزه مقامات آمریکایی با یک بام و دو هوا صحبت می کنند و از یک طرف رئیس جمهور آمریکا پایبندی جمهوری اسلامی ایران را به برجام تایید و از یک طرف تحریمهای جدیدی علیه ایران اعمال می کنند. کسانی بودند که دلسوزانه مطالبی را در مورد اجرای برجام می گفتند اما متاسفانه به آنها لقب دلواپس داده شد در واقع اینها نگران مسائلی بودند که امروز پیش آمده و شاهد هستیم که رئیس دستگاه دیپلماسی هم به دلواپسان پیوسته است و خود آقای ظریف با رسانه های خارجی مصاحبه کرده اند آمریکاه نه به بطن برجام عمل کرده و نه به روح برجام.

حجت الاسلام خزاعی با اشاره به سخنان سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که گفته بودند که اگر آمرکائیها خواسته باشند لیست جدیدی از تحریمها را بر علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کنند باید نیروهای خود را 1000 کیلومتر از مرز جمهوری اسلامی دور نمایند باید با زبان قدرت با آمریکائیها وارد شد. 

اخبار
ارتباط با امام جمعه