پنج شنبه 1396/1/3 - 50 : 4
مشخصات امام جمعه
عباسعلی خزاعی
عباسعلی خزاعی
نهبندان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/13
امام راحل میفرماید هرکس که گمان کند که دین وسیاست جدا است جاهلی است که اسلام وسیاست رانمیشناسد.

امام جمعه شهرستان نهبندان در خطبه های نماز جمعه این هفته بعد از توصیه به تقوا و صبر کردن در مشکلات بیان داشتند: نماز جمعه یک فریضه عبادی سیاسی است تنها عبادی وتنها سیاسی نیست .کسی که در نماز جمعه شرکت میکند باید هم از مسائل معنوی وهم سیاسی دنیا آگاه باشد. امام راحل میفرماید هرکس که گمان کند که دین وسیاست جدا است جاهلی است که اسلام وسیاست رانمیشناسد.

 

حجت الاسلام خزایی افزود: آقایی توضیح وتوصیه میکند که در نماز جمعه چه گفته میشود، کسی رو که منصوب میکنند توجیه میکنند که باید در چه جهاتی سخن بگوید.

 

ایشان در خصوص برخی کانال ها که مطالبی از امام (ره) گذاشتند که در واقع به دولت مردان کمک شود بیان داشتند: اولا امام فرمودند که در مسائل دخالت نشود که دخالتی نمیشود، دوما اگر اول مطلبی را گفتید تا پایانش بگویید مطلبی رو افراد استفاده کردن وتا پایانش نگفتن چون به ضرر آقایون بوده است. در ادامه مطلب امام راحل اینگونه بیان داشتند: اگر یک در میلیون احتمال،یک احتمال مابدهیم که حیث اسلام با بودن فلان آدم یا فلان قشر در خطر است مأموریم که جلویش رابگیریم هرچه میخواهند به ما بگویند.

 

امام جمعه نهبندان گفت :استاندار سخنرانی کرده حالامیگویند اصلاح کن،به خوبی میتوان جبران کرد نه اینکه پافشاری کند انتظار بود وقتی یک خطایی صورت گرفت از طریق سایت ها روزنامه ها از نماینده ولی فقیه در استان عذر خواهی ومطلب رو جبران میکردند نه اینکه پافشاری کنند.

 

در پایان بیان داشتند:آقای وزیر محترم کشور شمادر معرض یک امتحان بزرگ تاریخی قرار گرفته اید یا دفاع از کیان اسلام وارزش ها یا دفاع از همشهری گری، این امتحانی است که در پرونده کاری وزیر محترم کشور در واقع ثبت میشود ودر حافظه مردم باقی میماند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه