چهارشنبه 1396/11/4 - 14 : 9
مشخصات امام جمعه
حسن نوباغی
حسن نوباغی
زاوين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
خطبه های عبادی سیاسی شهر زاونی29-10-96

 

نماز جمعه این هفته شهر زاوین در مورخه 29-10-96 توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمين نوباغي امام جمعه محترم شهر زاوين منعقد گرديد كه در خطبه اول بعد از دعوت همه به تقوای الهی  حدیثی را از پیامبر اکرم(ص) در خصوص امر به معروف و نهی از منکر بیان فرمودند و به تبیین آنها پرداختند: (( تا زمانی که مردم امر به معروف ونهی از منکر نمایند و در کارهای نیک و تقوی به یاری یکدیگر بشتابند در خیر و سعادت خواهند بود، اما اگر چنین نکنند، برکت ها از آن ها گرفته  شود و گروهی به گروه دیگر سلطه پیدا کنند و نه در زمین یاوری دارند و نه در آسمان))(تهذیب الاحکام ج6 ص 181 ح 22).

همچنین خطیب جمعه به بیان حدیثی از حضرت علی(ع) در خصوص امر به معروف و نهی از منکر بیان فرموده و نیز به تبیین آن پرداختند:(( کسی که سه چیز در او باشد دنیا و آخرتش سالم می ماند.1- امر به معروف کند و خود نیز پذیرای آن به شد.2- نهی از منکر کند و خودش نیز پذیرا باشد.3- حدود الهی را نگه دارد))(تصنیف غرالحکم ص 332 ح 7645).

خطيب جمعه در خطبه دوم پس از دعوت همگان به تقوي الهي  به تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری پرداختنند:

-        لزوم توجه به مسائل اصلی جهان اسلام که دشمنان تلاش در فراموشی و به حاشیه کشاندن آنها دارند، و باید صریحا گفته و دنبال شود و تجربه تلخ دهه های گذشته تکرار نشود و نادیده گرفته شود و با توطئه سکوت محو گردد.

-        دشمنان با ابزرار جنگی نرم رسانه ای که امپراتوری خطرناک تبلیغاتی است و عمدتا دست صهیونیسم ها است در حال فعالیتند.

-        مسئله فلسطین که یکی از مسائل اصلی است به حاشیه رانده اند که با توجه به آن باعث اتحاد بین مسلمانان می شود. اشغال سرزمین. اخراج دسته جمعی و میلیونی مردم.  قتل عام بی نظیر بشری.

-        مدعی حقوق بشر و دشمنی با تروریسم هستند در حالی که: گفته های ترامپ در مورد آفریقا و آمریکا لاتین و نژاد های دیگر، حمایت از رژیم جنایتکار و تروریسم اسرائیل، به گفته ترامپ در تبلیغات انتخاباتی عامل اصلی به وجود آمدن داعش بودند و تا آخرین نفس ها یش  حمایت کردند.

-        از طریق همان ابزار واقعیت را وارونه جلوه می دهند و باطل خود را حق جلوه می دهند و حق مسلمانان را باطل جوری که برای جوانان مسلمان غرب قبله آمال جلوه می کند.

-        با مجاهدت و امید به خدا در جنگ نرم نیز پیروز خواهیم شد. در جنگ سخت حزب الله لبنان و مردم غزه پیروز شدند. روزی شعار اسرائیل از نیل تا فرات بود ولی الان مجبور به حصار کشی دور خود شده اند. اقدامات اخیر امریکا در خصوص قدس غلط زیادی است که موفق نخواهد شد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه