دوشنبه 1396/9/27 - 17 : 16
مشخصات امام جمعه
محمد اسماعيل زاده تربتي
محمد اسماعيل زاده تربتي
عشق‌آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
امام جمعه بار:همه مسئولان در برابرمسایل فرهنگی ومعیشت مردم مسئولند.

امام جمعه بار:همه مسئولان در برابرمسایل فرهنگی ومعیشت مردم مسئولند.

حجه الاسلام اسماعیل زاده تربتی تعهد مسئولان دربرابرمسائل فرهنگی ومعیشتی مردم را یک مسئولیت دینی واجتماعی دانست.

نماز جمعه این هفته شهر بار به امامت امام جمعه در محل مسجد جامع این شهر با مشارکت مومنان خداجو برگزار گردید.

حجه الاسلام اسماعیل زاده تربتی در خطبه اول بعد از توصیه به تقوا وپرهیزکاری،وتبریک سال جدید به موضوع نظافت وخانه تکانی محیط اجتماعی زندگی ومقایسه آن با خانه تکانی دل وجان پرداخت.

وی در خطبه دوم با تبریک به مناسبت ولادت حضرت صدیقه طاهره(س) نحوه ولادت آن حضرت را برای شیعیان مورد توجه قرار داد وخاطر نشان ساخت:حضرت در کانون سیاست وبحران های جامعه رشد وهمراه با تحولات وبحران ها درس آموخت.

امام جمعه شهر باررسالت پیامبر عزیز اسلام(ص)را زدودن خرافات جاهلی ومعرفی جایگاه شامخ زن در آفرینش دانست ویاد آورشد:تمام تلاش حضرت نگرش جامعه به سوی زن از ابعاد شهوانی ولهوولعب به ابعاد ملکوتی وظرافت های روحی ونقش مدیریتی وتربیتی بود.

اسماعیل زاده تربتی به خدامحوری ورضایت خداوند بعنوان اولی ترین رفتارحضرت زهرا(س)نام برد واظهار داشت:تقدم رضایت خداوند بر رضایت وراحتی خود در کنار بی توجهی به ظواهر مادی وبی ارزش وکاذب جامعه بیش از هر چیز جلب توجه می کرد.

وی از همسرداری خوب همراه با احترام،عشق ومحبت توام با احترام،شناخت همسر وآشنایی با ابعاد روحی وشخصیتی وپرهیز از تقاضای نامقدور،قناعت وساده زیستی وتقسیم کارها در خانه رابعنوان نمونه های دیگر سیره زندگی اجتماعی حضرت فاطمه (س) نام برد وخاطر نشان ساخت:برگزاری تشریفات کاذب در زندگی وسوءتفاهم ها وبد فهمی ها وتقاضای نامقدور از همسر رشته زندگی مداوم را دچار تزلزل می کند.

خطیب جمعه شهر بارخانه داری وفرزند آوری را از دیگر وظایف زن در خانه دانست وگفت:صبر وعاطفه واحساس را خداوند بعنوان یک ودیعه در وجود زن برای فراه کردن زندگی فاطمی قرار داده.

امام جمعه شهر بار اجتناب از نگاه غربی در مورد زن را از شرایط دستیابی به راهبرد درستدر مورد زن دانست ویاد آورشد:الگوی غربی،افکار غربی نمی تواند مایه سعادت وهدایت بشری باشد.

اسماعیل زاده تربتی در بخشی دیگر از سخنان خودبا تبریک سالروز ولادت امام راحل(ره) به استناد از فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: امام عزیز از نگاه مقام معظم رهبری آن روح الله که با عصا وید بیضاءموسوی وبیان وفرمان مصطفوی،مایه نجات مظلومان شد وتخت فرعون زمان را لرزاند ودل مستضعفان جهان را به نور امید روشن ساخت وبه همه آموخت که انسان کامل شدن افسانه نیست.

وی در ادامه به موضوع سال ومبحث اقتصاد مقاومتی اشاره کرد واظهار داشت:یکی از مهمترین مسایل کشوراین موضوع است که متاسفانه به جای اقدام عملی،گزارش ها وآمار وارقام بی نتیجه اطلاع رسانی می گردد.

خطیب جمعه شهر بارعدم تفاوت محسوس در زندگی ومعیشت مردم را ناشی از عدم تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در حوزه عمل دانست وگفت:تحول وگشایش اقتصادی و رفع بیکاری در کنار 466 وعده از جمله مسایلی بود که در طول 3 سال گذشته عمر دولت به قوت خود باقی ماند وحل نشد.

امام جمعه شهر بار توافقات ومذاکرات هسته ای را هم از جمله مواردی دانست که در حل مسایل اقتصادی چندان کارایی نداشته ویاد آورشد:اقتصاد مقاومتی بعنوان یک نقشه شفا بخش برای مسایل کشور ومنطقه والگوی مناسب برای کشورهای در حال مقاومت منطقه،می توانست حلال بسیار از مشکلات ما باشد.

وی حمایت از تولید در کنار مدیریت جهادی وانقلابی را از جمله شاخصه های اقتصاد مقاومتی دانست واظهار داشت:حرکت در این مسیر براساس آموزهای دین مبین اسلام وآرمانهای امام (ره) ورهنمود های مقام معظم رهبری می تواند انقلاب را به پیش برد وما را از گرایش به استکبار جهانی ودشمنان اسلام باز دارد.

اسماعیل زاده تربتی هزینه های جاری دولت در عمر 37 ماهه خود را نسبت به کل هشت سال دولت قبلی بر اساس آمار بانک مرکزی را اوج بی نظمی مالی دولت دانست ویا آور شد:این هزینه تراشی برای بیت المال وعدم توجه به مشکلات ودغدغه های مردم باید مورد توجه قرار بگیرد ومردم در انتخابات آینده تصمیم مناسبی بگیرند.

خطیب جمعه شهر بار مسئولیت اجتماعی وپاسخگویی در برابر خداوند ومردم را از جمله دستورات وسفارشات اسلام دانست وخاطر نشان ساخت:نظام اسلامی برای پایبندی به این مبانی نیازی به غربزدگی و وام گرفتن از مفاهیم وآموزهای غربی ندارد.

وی تعهد مسئولان در قبال خدمت به مردم را یک باور دینی دانست واظهار داشت:همه مسئولان در قبال خدمت به مردم ومعیشت ومسایل فرهنگی مسئولند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه