شنبه 1395/11/2 - 10 : 23
مشخصات امام جمعه
علی اصغر امینی علی اصغر
علی اصغر امینی علی اصغر
بردسكن
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
و همۀ ما مکلفیم که هشدارهای ایمنی را جدی بگیریم حتی اگر منافع ما به خطر بیفتد.

خلاصه خطبه ها

امام جمعه شهرستان بردسکن در خطبه های نماز جمعه گفت: حفظ جان انسانها در دین مبین اسلام از جایگاه ویژه ایی برخوردار است و همۀ ما مکلفیم که هشدارهای ایمنی را جدی بگیریم حتی اگر منافع ما به خطر بیفتد.

حجت الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه  شهرستان بردسکن در خطبه های نماز جمعه  گفت: مسئولان در دهه مبارک فجر خدمات نظام را  فارغ از هرگونه مسایل حزبی و جناحی برای مردم بازگو کنند.

امام جمعه افزود: خدمات انجام شده  متعلق  به  نظام است و نباید  برخی از مدیران  خدمات انجام شده رادرمحاصره  گروه و جناح خود قرار دهند.وی  بر مردمی برگزار شدن برنامه های دهه مبارک فجر تاکید کرد و از مسئولان خواست در طول این ایام در بین مردم حضور پیدا کنند و مردم رادر جریان کارهای انجام شده قرار دهند. وی عنوان کرد حقیقتا از ابتدای انقلاب تاکنون کارهای خوبی در اقصی نقاط کشور به ویژه در مناطق محروم و دور دست صورت گرفته است و مسئولان تلاش می کنند که با کمترین هزینه ها بیشترین خدمات را برای مردم ارائه دهند. وی از گازرسانی به 15 روستای شهرستان بردسکن با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد تومان در دهه مبارک فجر  خبرداد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده  ستاد دهه مبارک فجر پروژه های خوبی در حوزه آبرسانی و معادن مورد بهره برداری قرار می گیرد.  وی گفت: بهمن ماه یادآور خاطرات شیرین و تلخی است که به پیروزی رسیدن انقلاب بهترین و بزرگترین جشنی بود که کام ملت را شیرین کرد و با مقاومت و ایستادگی که مردم در مقابل زورگویان داشتند بساط آنها را از کشور جمع و از امام و رهبر خود در 12 بهمن ماه 57 استقبال باشکوهی را به نمایش گذاشتند

حجت الاسلام والمسلمین امینی به بهره بالای بانک ها اشاره کرد و گفت: متاسفانه این معضل باعث شده است که عده ای از مردم مبتلا به ربا خواری شوند.  وی اظهارداشت: سخت گیری های بانک ها فقط مربوط به مستضعفین و کم درآمد ها است در حالی کسانی در کشور هستند که میلیاردی وام می گیرند و علاوه براینکه سودی را پرداخت نمی کنند اصل وام را چپاول می کنند.

امام جمعه به آمار بالای طلاق در کشور و استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: خانواده ها باید نسبت به تقویت بنیان خانواده دقت بیشتری داشته باشند و بعضی کارهایی که موجب  تاثیر گذاری منفی  روی فرزندان             می شود و در نتیجه  به انحراف کشاندن آنها را در پی دارد  پرهیز کنند. وی همچنین از والدین خواست فرزندان خود  را بیشتر به مسایل اخلاقی و ارزشی سوق دهند تا در دام دشمنان  و  شبکه های مجازی گرفتار نشوند.

امام جمعه بردسکن به حادثه آتش سوزی مجتمع تجاری پلاسکو در تهران اشاره کرد و ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان گفت:  با توجه  به اینکه این ساختمان از یک قدمت 54 ساله برخوردار بود متاسفانه مالکین آن به هشدارهای ایمنی مسئولان توجه نکردند و در نتیجه این حادثه تلخ به وجود آمد.  وی با اشاره به حادثه خیز بودن کشور و به ویژه  این شهرستان از مردم خواست نسبت به مقاوم سازی و رعایت نکات ایمنی در خصوص جلوگیری از بروز این گونه حوادث اهتمام بیشتری داشته باشند.

 حجت الاسلام  والمسلمین امینی به رعایت مسایل بهداشتی در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت:  یکی از این حوزه کشتار دام در شهرستان می باشد که می طلبد برای پیشگیری از  بیماری های  مشترک بین انسان و دام  قصابان نکات بهداشتی را رعایت کنند تا سلامت مردم به مخاطره نیفتد. وی عنوان کرد: مسئولان علاوه بر تاکید رعایت مسایل بهداشتی با مردم مدارا کنند و از سخت گیری های بی مورد پرهیز کنند

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه