دوشنبه 1396/9/27 - 43 : 8
مشخصات امام جمعه
محمد عصمتی
محمد عصمتی
تربت حيدريه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/3/7
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا عصمتی در خطبه های امروز نماز جمعه تربت حیدریه با تبیین سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جهاد کبیر، اذعان داشت: جهاد کبیر در میدان اقتصادی به منزله احیای تولید داخلی است، یعنی تولید کننده باید بتواند بیشترین ابتکارات و کیفیت را برای تولیدات خود بکارگیرد و از آنطرف هم مردم با استفاده از تولیدات داخلی به  مقاوم سازی اقتصاد کمک کنند.

 

وی به فروشندگان و اصناف و بازاریان  توصیه کرد تا با تشویق و توزیع کالاهای داخلی به مردم، در این جهاد کبیر حضوری فعالانه داشته باشند تا کشور به لحاظ اقتصادی خود کفا شود.

 

عصمتی جهاد کبیر در عرصه سیاسی را مقاومت در برابر استکبار قلمداد کرد و گفت: کارگزاران نظام و ملت ایران اسلامی با مقاومت در برابر زیاده خواهی دشمنان می توانند مصداق بارز این جهاد لقب بگیرند.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: جهاد کبیر در عرصه فرهنگی حرکت به سمت سبک زندگی اسلامی و دوری از فرهنگ غربی است، زیرا  فرهنگ غرب ما را به ذلت می کشاند و این جهاد لازمه پشتکار و تلاش جدی است.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی در بخشی دیگر از خطبه ها، از حرکت انقلابی خبرگان رهبری تقدیر کرد و افزود: نمایندگان خبرگان رهبری که بر خاسته از ملت ایران اسلامی هستند در یک حرکت شجاعانه و انقلابی چهره درخشان و یار امام و رهبری را به عنوان رئیس خبرگان انتخاب کردند تا همچنان مسیر با شکوه انقلاب اسلامی استمرار داشته باشد.

 

وی گفت: مطالبه ملت ایران از منتخبین ملت در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم این است که انقلابی فکر کنند و انقلابی نیز عمل نمایند.

ارتباط با امام جمعه