دوشنبه 1396/4/5 - 48 : 16
مشخصات امام جمعه
علی ناهیدی
علی ناهیدی
خليل آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
خطیب جمعه خلیل آباد گفت: جناح‌بندی کردن و سیاسی شدن دهه فجر اشتباه است و برنامه ریزان دهه فجر باید برنامه‌های تأثیرگذاری برای مردم در نظر بگیرند.

خطیب جمعه خلیل آباد گفت: جناح‌بندی کردن و سیاسی شدن دهه فجر اشتباه است و برنامه ریزان دهه فجر باید برنامه‌های تأثیرگذاری برای مردم در نظر بگیرند.

IMG_7455

به گزارش یار خراسانی، حجت‌الاسلام علی ناهیدی، امام‌جمعه خلیل‌آباد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: سرانجام دهه فجر طلوع اسلام و رهایی ملت ایران از ظلم بود.

وی دهه فجر را میثاق عمومی ملت ایران نسبت ارزش‌های اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: دهه فجر فرصتی برای رونمایی از ثمرات نظام جمهوری اسلامی است.

ناهیدی بابیان اینکه برنامه‌های دهه فجر باید به‌صورت خودجوش در بازار، مدارس و جامعه برگزار شود، تصریح کرد: جشن‌های دهه فجر باید هدفمند باشد و نکات شرعی در آن رعایت شود تا آسیبی به‌نظام ازنظر ارزش‌های اسلامی وارد نشود.

وی با اشاره به اینکه هر انقلابی برای خود مراسم جشن برگزار می‌کند، اذعان داشت: هدف از پاسداشت دهه فجر ارج نهادن به جان‌فشانی‌های ملت، رویدادهای بزرگ تاریخی و تجدیدعهد و میثاق با شهدا و… است.

خطیب جمعه خلیل‌آباد بر عدم افراط در بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی تأکید کرد و بیان داشت: دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی تبدیل رژیم سلطنت دو هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی به‌نظام جمهوری اسلامی است ولی نباید مشکلات کشور را نادیده کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: پرداختن به انقلاب و دستاوردهای آن و همچنین استمرار انقلاب و تقویت روحیه انقلابی در نسل‌های سوم و چهارم انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام ناهیدی جناح‌بندی کردن و سیاسی شدن دهه فجر را اشتباه دانست و ابراز کرد: انقلاب هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد و باید برای اسلامی کردن این نظام و کشور تلاش کنیم.

وی همچنین بابیان اینکه باید برنامه‌های با شورونشاط، نو و متنوع در دهه فجر برگزار شود، تأکید کرد: برنامه ریزان دهه فجر باید برنامه‌های تأثیرگذار برای مردم در نظر بگیرند.

امام‌جمعه خلیل‌آباد با اشاره به اهمیت ازدواج از دیدگاه اسلام، تصریح کرد: اهمیت ازدواج را باید در تکمیل، تسکین و تولیدمثل انسان جستجو کرد.

وی در پایان بابیان اینکه انسان با ازدواج کامل می‌شود، خاطرنشان کرد: احساس آرامش، امینت و آسودگی خاطر از برکات ازدواج است.

 

ارتباط با امام جمعه