سه شنبه 1395/12/10 - 18 : 11
مشخصات امام جمعه
سید مهدی مصطفویان
سید مهدی مصطفویان
دولت آباد رضوی
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
ملت باهم متحد و همدل هستند

بسم الله الرحمن الرحیم             ( 29/5/95)

خطبه اول: تفسیر آیه شقاق

یکی از مقدسترین ،بهترین و مهمترین بناهای اسلامی بنای خانواده است  که دردین مبین اسلام از جایگاه و عظمت آن بسیار سخن گفته شده است و برای ساخت  و تضمین سعادت چنین بنایی معیارهایی همچون معنویت ،اخلاق ، دین و ایمان  معرفی کرده است  اما متاسفانه بسیاری  از مردم براثر سهل انگاری و عدم شناخت کافی معیارهای مادی و ظاهری را ملاک ساخت چنین بنایی می دانند که به شکست و طلاق منجر می شود.

حال خداوند متعال درسوره مبارکه نساء آیه 35 یک راهکار بسیار جامع و نورانی برای عدم بروز مشکلات جدایی بین زن و شوهر ارائه می کند   که دراین خطبه به طور اختصار به آن اشاره می کنیم :

« وان خفتم شقاق بینهما فابعثوا حکما من اهله و حکما من اهلها  این یریدا اصلاحا یوفق الله بینهما ان الله کان علیماخبیرا»

«ان خفتم» یعنی هرگاه مطلع شدید یا شنیدید که زن وشوهری به اختلاف افتاده اند و بگو مگوهایی بین شان اتفاق افتاده  بلافاصله اقدام کنید. تعبیر به شقاق اهمیت موضوع را می رساند چرا که زن وشوهر درحقیقت یک روح دردوبدن هستند واگر شقاق و شکافی بینشان رخ داد  «فابعثوا» فاء یعنی بلافاصله اقدام کنید امروز و فردا نکنید سریع از هردوفامیل یک حکم و داوری که عادل ، فهیم ، با تجربه وبی طرف باشد یک جلسه خانوادگی تشکیل بدهند و موضوع را کدخدامنشی و ریش سفیدی حل کنند.

این دادگاه خانواده هم بدون هزینه است وهم سریع رسیدگی می شود وهم اسرار این جلسه جایی فاش نمی شود ونیازی به نوبت چندین ساله مثل دادگاههای  قضایی نیست.

«ان یریدااصلاحا» یعنی بایددوداور نیتشان رفع مشکل و آشتی زوجین باشد که دراین صورت خداوند توفیق آن را عنایت می کند.

معتمدین،بزرگان فامیل باید از آبرو  و مال و قتشان هزینه کنند و جلو طلاقها رو بگیرند ونگذارند این نظام خانواده براثر بگومگوها ی هیچ  و پوچ متلاشی شود چرا که جامعه دچار ناهنجاریها یی می شود بویژه  فرزندان آنها آسیبهای جبران ناپذیری متوجهشان می شود. پس بیاید واسطه گری کنیم و نگذاریم چنین وقایع ناگواری در سطح جامعه افزایش پیدا کند. انشاء الله.

خطبه دوم

موضوع:آشتى ملى‏ چیست؟

حضرت آقا در جمع مردم شریف آذربایجان اشاره  کوتاهی داشتند به  آشتی ملی. ریشه اين حرف به اصحاب نهضت آزادى برمی گردد همان کسانی  كه  مرحوم امام فرموده‏اند : این افراد از منافقين خطرشان بيشتر و بالاتر است.

کسانی که  در جريان فتنه آمريكايى -اسرائيلى ۸۸ با  آمريكا، اسرائيل و انگليس  و گروه‏هاى ضدانقلاب نظير بهايى‏ها، منافقين، سلطنت‏طلب‏ها، ماركسيست‏ها، تجزيه‏طلب‏ها ، ملى‏گراها، تروريست‏ها، مأموريت براندازى نظام را دنبال مى‏كردند و حالابرای برگشت به اریکه قدرت ومقام آنهم بدون محاکمه  حرف از آشتی ملی می زنند.

کسانی که درطول  هشت ماه با مردم و نظام جنگيدند، بيانيه صادر كردند، اماكن عمومى و خصوصى را آتش زدند، ۲۲ نفر از بهترين فرزندان ملت را شهيد كردند، وحدود 324تریلیون تومان به کشور خسارت زدند .

مگر مردم با هم قهرند؟ درحماسه عظيم و مثال‏زدنى ۲۲بهمن مردم يكدل و يكصدا در سراسر كشور به ميدان آمده و آرزوهاى آمريكا و متحدان بيرونى و دنباله‏هاى داخلى آنان را زيرگام‏هاى استوار خود لگدمال كردند، و نشان دادند  که به يكديگر بسيار نزديك و همراه ند وعلیرغم مشکلات زیاد درکشور با نظام و دولت قهر نیستند.

ملت و نظام با کسانی قهرند که درفتنه 88 دشمن نابکار را به این کشور امیدوار کردند. به مقدسات اهانت کردند و دست دردست دشمن داشتند. ملت با این افراد مخالفند وهیچ گاه آشتی نمی کنند مگر اینکه تابوا و اصلحوا  حقیقتا از مردم و نظام و رهبری عذر خواهی کنند و خسارتهای انجام شده را اصلاح کنند و الا حکم سران فتنه و فتنه گران اعدام است.چون این افراد باغی هستند و حکم بغی هم که معلوم است.

موضوع دوم: حضرت آقا اشاره کردند که حضور مردم درراهپیمایی22بهمن به این معنا نیست که  مردم از دولت گلایه ندارند. اتفاقا ملت از بیکاری و تورم و گرانی به شدت ناراحتند. راه مهار بیکاری واشتغال  زایی عمل به اقتصادمقاومتی  مبارزه با قاچاق کالا و مبارزه با فساد اقتصادی و جلوگیری از واردات بی رویه و غیر ضروری و نگاه به توان داخل کشور است.

حال آیا دولت یازدهم چقدر توانسته دراقتصادمقاومتی موفق باشد؟ مدیرمرکزمطالعات مبانی و مدلهای اقتصادی درگفتگویی چنین اظهار داشت که : «تقریبا همه اقدامات دولت یازدهم با اصول اقتصاد مقاومتی درتناقض است. همین صادرات بی رویه نفت مصداق مشخصی از تصاد با اقتصاد مقاومتی است. متاسفانه دولت برای افزایش صادرات نفت خام به شدت عجول است . واقعا افزایش واردات بخصوص کالاهای لوکس چه نسبتی با اقتصادد مقاومتی دارد ودولت فقط در زبان از کنترل تورم صحبت می کند»

گمرک بعضی از واردات بی رویه اقلام غیر ضروری از جمله دسته بیل،شانه،گیره،برگ و گل مصنوعی،آب پنیر،آدامس، خاک اره،مداد تراش،جوراب، شامپو،عینک آفتابی،قرقره  را درهمین دولت اعلام کرد که جای تعجب دارد

کترینگ قطارهای مسافربری به شرکت اتریشی   و ساخت آزاد راه شمال به شرکت ایتالیایی واگذار می شود؟

مدیرعامل بزرگترین مجتمع کشتی سازی ایران درحالی که جلو خبرنگاران گریه می کرد می گفت:درحالی که 5300 کارگر و مهندس دراین مجتمع بیکار مانده اند و توان بالایی درساخت کشتی و تعمیرسکوها ودکل نفتی دارند، چطور دولت سفارش ساخت  10 کشتی را به کره جنوبی می دهد؟

درهفت ماه اول امسال واردات از آمریکا84/5  میلیون دلار بوده که حدود 46 میلیون دلار آن محصولات غذایی و کشاورزی بوده از جمله گندم جو ذرت بذر ذرت بچه میگو خوراک دام و طیور و آبزیان کود واکسن دامی تخم ماهی قزل آلا تخم سبزیجات. چرا باید این اتفاق ناگوار درکشور بیفتد؟

حال شما ملت قضاوت کنید چرا این اقدامات نابحا در این دولت صورت میگیرد و چرا جوانان و متخصصان ما را بیکار  می کنند؟

همه باید تلاش کنیم هم ملت وهم دولت به اقتصاد مقاومتی عمل کنیم تا کشورمان مستحکم بماند هیچ قدرتی جرات نکند به ایران بداخلاقی کند.  پایان خطبه ها

 

.

ارتباط با امام جمعه