يکشنبه 1396/2/10 - 8 : 23
مشخصات امام جمعه
حبیب فرخاری
حبیب فرخاری
بزغان (شهر فيروزه)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/8
مباهات خداوند به پنج دسته از انسانها به فرشتگان

بسمه تعالي

«نمازجمعه در راس امور است» . امام خميني « ره »

نماز جمعه شهرستان فيروزه با حضور گسترده برادران و خواهران متدين وانقلابي در مسجد جامع شهرستان به امامت حجت السلام والمسلمين حاج آقاي فرخاري شهرستان در تاريخ 08/11/1395اقامه گرديد.

خطبه اول :

خطيب نمازجمعه بعد از حمد و ثناي الهي و توصيه به تقوا ، بيان داشتند  امام علی (علیه السلام )  در کتاب بحار الأنوار : جلد88/ص23/ح78مي فرمايند :

الإمامُ عليٌّ عليه السلام :

إحذَرُوا الدنيا ، فإنَّ في حلالِها حِساب ،وفي حَرامِها عقاب، وأوّلُها عَناءٌ ، وآخِرُها فَناءٌ .

امام على عليه السلام : از دنيا بپرهيزيد ، كه حلال آن حساب دارد و حرام آن كيفر ؛ آغازش رنج است و پايانش نابودى .

بحث این هفته : حدیثی ازپیامبر  اکرم (ص)

یُبَاهِی اللهُ تَعَالَی الْمَلاَئِکَةَ بِخَمْسَة:

 خداوند به پنج دسته از انسانها به فرشتگان مباهات می کند:

 بِالُمجَاهِدِینَ،

 مجاهدان(راه خدا)،

 وَالْفُقَرَاء،

 فقرا(و نیازمندانی که دین خود را به دنیا نمی فروشند)

 وَالَّذِینَ یَتَوَاضَعُونَ لِلّهِ تَعَالَی،

و آنها که به خاطر خدا تواضع می کنند

 وَالْغَنِیِّ الَّذِی یُعْطِی الْفُقَرَاءَ وَ لاَیَمُنُّ عَلَیْهِمْ،

 و ثروتمندانی که بی منّت به مستمندان کمک می نمایند

و رَجُل یَبْکِی فِی الْخَلْوَةِ مِنْ خَشْیَةِ اللهِ عَزَّ وَ جَلَّ؛

و کسی که در خلوت از خوف خدا گریه می کند.  (مکارم الاخلاق، صفحه 51 - مستدرک‏الوسائل ج11ص244)

خطبه دوم : بعد از حمد و ثناي الهي و درود و سلام به چهارده معصوم و توصيه به تقوا ، خداوند در قرآن (سوره حشر 8)می فرمایند :

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ لْتَنْظُرْ نَفْسٌ ما قَدَّمَتْ لِغَدٍ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبيرٌ بِما تَعْمَلُونَ ای کسانیکه ایمان آورده اید، از خدا بترسید و باید هر انسانی مراقب اعمالی که از پیش ، برای فردایش فرستاده باشد و از خدا بترسید، بدرستی که خدااز آنچه می کنید باخبر است .

مناسبتها

سه‏شنبه12 بهمن2 جمادی‏الاول بازگشت حضرت امام خمينى(ره) به ايران (1357 ه.ش) و آغاز دهه مبارك فجر انقلاب اسلامى : پیروزی انقلاب با دو محور 1- اسلامی بودن و عمل به دستورات اسلامی در برهه ای از زمان که اسلام به فراموشی سپرده می شد و انقلاب آن را زنده کرد 2- مردمی بودن ابقلاب که همین غامل باعث پایداری انقلاب می شود . 3 رهبری دینی – انقلابی ومقتدر

پنجشنبه14 بهمن4 جمادی‏الاول روز فناورى فضايى : اهمیت دادن به جوانان و نیازها و داشته ها اصل اهداف انقلاب بوده و هست این جمله که اگر بخواهیم می توانیم همانطور که در هسته ای ثابت کردیم و دشمن را به زانو در آوردیم امروز هم اگر اهمیت به داشته های خودمان بدهیم و وابستگی ها را کنار بگذاریم می توانیم همینطور در فناوری فضائی که بقیه کشورها بدون کمک نتوانسته اند این دانش و فناورى فضايى در اختيار تعداد محدودى از كشورهاى جهان است. اكنون جمهورى اسلامى در منطقه، تنها كشور داراى اين دانش و فناورى، آن‏هم به‏صورت بومى است.

درسهایی از ساختمان پلاسکو : 1- ایمن سازی ساختمان ها  2- عمل کردن به قانون 3- هوشیاری مسئولین 4- بیمه نمودن اموال  5- به یاد مرگ بودن

پيام رهبر معظم انقلاب اسلامى به اتحاديه انجمن‏هاى اسلامى دانشجويان در اروپا : «جوانان دانشجوى عزيز! جوانى و دانشجوئى هر يك به تنهائى مي‏تواند همچون پيشران پرقدرتى انسان را در رسيدن به آرمانهاى والا يارى كند. شما به‏جز اين دو، از مزيّت حضور در منظومه‏ى اثرگذار انجمن‏هاى اسلامى نيز برخورداريد. حجّت بر شما تمام است. انتظار از شما عزيزان كارى بيش از خودسازى علمى و دينى و اخلاقى است؛ انتظار آن است كه بر محيط پيرامونى خود، اثرگذاريد و بر رهروان راه خدا با گفتار و عمل خود بيفزائيد. در نبرد نامتقارن جبهه‏ى كفر و استكبار با پرچم برافراشته‏ى اسلام ناب، اين وظيفه‏ى همه‏ى ما است. هركدام بايد چشمه‏ى با بركتى از معرفت درست اسلامى و صراط مستقيم الهى باشيم. سرزنده و پراميد و روشن باد دلهاى پاك شما.»

اخبار
ارتباط با امام جمعه