چهارشنبه 1396/11/4 - 10 : 9
مشخصات امام جمعه
احمد طیبی
احمد طیبی
رشتخوار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
26آبان
باسمه تعالی
خطبه های نماز جمعه 26 آبان 96 شهرستان رشتخوار به امامت امام جمعه شهرستان حجت الاسلام طیبی
خطبه اول:
حجت الاسلام طیبی در خطبه اول با اشاره به ارتحال پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهما السلام به توصیه های  پیامبر عظیم الشان اسلام درباره اهل بیت پرداختند و گفتند: همه شنیده ایم که ایشان(پیامبر) در اواخر عمر شریفشان بیش از پیش نسبت به تمسک جستن به اهل بیت در کنار قرآن توصیه نموده اند بطوری که حتی فرمودند قلم و کاغذ بیاورید تا آن را یاد داشت کنم تاگمراه نشوید.
ایشان در ادامه به یکی از توصیه های نبی مکرم اسلام اشاره کردند که آن این بود:
پیامبر فرموده اند :هرکس دوست دار مثل من زندگی کند و مثل من از دنیا برود و در بهشت ساکن باشد واجب است عل بن ابیطالب را دوست بدارد و از ایشان و ائمه بعد از ایشان پیروی کند و به آن اقتدا کندچون آنها عترت من هستند و از طینت من هستند وای برکسانی که آنان را انکار کنند که شفاعتم را نصیب آنان نمی کنم.
ایشان در ادامه افزودند : محبت نسبت به اهل بیت آثار و فوائد زیادی دارد که فقط به دو مورد اشاره می کنم: اول انسان از گمراهی در امان نگه می دارد و دوم انسان در دنیا از عنایات آن حضرات بهره مند و در قیامت بواسطه ی شفاعتشان اهل سعادت می شود.   
خطبه دوم:
حجت الاسلام طیبی در خطبه دوم با اشاره به زلزله اخیر در غرب کشور گفتند: حادثه ی زلزله ی اخیر موجب تالم شدید مقام معظم رهبری شد که در اولین ساعات وقوع، در بیانیه ای که از چانب ایشان صادر گردید، کمک رسانی همه جانبه توسط دولت و نیرو های نظامی و اقشار مختلف مردم را خواستار شدند.،
ایشان در ادامه با اشاره به برودت هوا و وسعت مناطق زلزله زده گفتند: لازم است که با تمام توان در این عرصه وارد شویم و کمک های خود را از طریق نهاد ها و سازمان های ذیربط به مناطق زلزله زده ارسال کنیم.
حجت الاسلام طیبی ضمن عرض تسلیت ایام اربعین حسینی و شهادت اما رضا(ع) و تشکر از دست اندرکاران مراسم های عزاداری ، گفتند: باید مراسم عزاداری و حرکت هیئات مذهبی به سمت مشهد مقدس با شکوه هر چه بیشتر برگزار شود.
ایشان در پایان با اشاره به هفته وقف خاطر نشان کردند: ادای حقوق موقوفه و عمل به نیات واقف امری است که هم متصدیان امر وقف و مسئولان باید به آن اهتمام بورزند چرا که به گفته ی یکی از مسئولان اگر موقوفات شهرستان به درستی سازماندهی شود می تواند پاسگوی نیازهای محرومین شهرستان باشد پس لازم است که با اداره اوقاف همکاری لازم را داشته باشیم.
ارتباط با امام جمعه