پنج شنبه 1396/9/23 - 35 : 20
مشخصات امام جمعه
ابوالقاسم یعقوبی
ابوالقاسم یعقوبی
بجنورد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/9
دیپلماسی لبخند در برابر عربستان جواب نمی دهد
حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد در خطبه های این هفته نماز جمعه در محل مصلی امام خمینی (ره) بجنورد تاکید کرد: برخی از این جمله رهبری تعبیر سوء کردند و با نگاهی منفی بیانه به آن نگاه کردند در حالی که این اصطلاح مقام معظم رهبری، مطابق قانون امر به معروف و نهی از منکر که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده است و به معنای کار فرهنگی تمیز است.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه نباید سوژه دست دشمن و مخالف داد، گفت: تفسیرهای نادرست از آتش به اختیاری و پررنگ کردن حاشیه ها از سوی برخی قلم به مزدها برای این است که مردم مشکلات اصلی کشور، تحریم ها و اقدامات آمریکائیها را فراموش کنند.

وی تصریح کرد با تعریف واضحی که مقام معظم رهبری در روز عید فطر از این واژه داشتند اگر کسی تعبیر سوء بکند، مریض و دشمن است.

امام جمعه بجنورد با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعشی و برخی انتقادهای غیر منطقی گفت: کشوری که اقتدار نظامی نداشته باشد، اقتدار سیاسی ، اقتصادی وفرهنگی نخواهد داشت.

حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: پس از حمله موشکی سپاه به مواضع داعشی ها در دیرالزور حرف و حدیث هایی شنیده می شود که توقع تعریف از دشمنان نداریم اما از خودی ها ناراحتیم.

وی تاکید کرد: بعضی از روزنامه ها و مسئولین برای اینکه اظهار روشنفکری کنند این کار مقتدرانه سپاه پاسداران را زیر سئوال می برند در حالی که باید قدر دان این اقدام باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: کشوری که اقتدار نظامی نداشته باشد، اقتدار سیاسی، فرهنگی و اقتصادی نخواهد داشت.

حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: این نهاد علاوه بر کارهای اقتصادی و زیر ساختی در زمینه ساخت تجهیزات نظامی نیز پیشرفت های بسیاری کرده و به عنوان مثال موفق به ساخت پهبادهایی کرده که حتی از اسرائیل نیز تصویربرداری کرده است.

وی افزود: قرارگاه خاتم در طول همه دولت ها به آنان خدمت کرده است و هم اکنون 32 هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد.

امام جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات ولیعهد جوان و ناپخته عربستان اشاره کرد و گفت: باید محکم در برابر این دست پروده تفکر وهابیت ایستاد، چراکه دیپلماسی لبخند جواب نمی دهد.

حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: باید محکم و مقاوم در برابر این جوان ناپخته ایستاد و وی را در اول کار ضربه فنی کرد.۲۰۱
اخبار
ارتباط با امام جمعه