يکشنبه 1395/11/3 - 11 : 7
مشخصات امام جمعه
ابوالقاسم یعقوبی
ابوالقاسم یعقوبی
بجنورد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/8/14
رئیس شورای فرهنگ عمومی خواستار شد: استمداد برای اصلاح فرهنگ عمومی

رئیس شورای فرهنگ عمومی خواستار شد:  استمداد برای اصلاح فرهنگ عمومی

استکبار ستیزی، ریشه در روحیه ظلم ستیزی و کمک به مظلوم دارد و با فرهنگ و دین و تفکر عاشورایی ما همیشه همراه بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان  در خطبه های روز گذشته با بیان این مطلب و اشاره به این که در قرآن از برخی سخنان به عنوان قول سدید یاد می شود، گفت: برخی از سخنان امام راحل(ره) هم قول سدید بود.

آیت الله «یعقوبی» افزود: در تسخیر لانه جاسوسی، یکی از سخنان امام راحل(ره) این بود که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و این اتفاق هم افتاد. هم چنین امام(ره) تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم خواند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی اظهارداشت: امام(ره) با حکمتی که داشت سخن گفت و  با این که در اوایل انقلاب بودیم، آمریکا و استکبار را می شناخت و  با دیدی که داشت می دانست تهدیدهای آمریکا تو خالی است و تاریخ هم سخنان حکیمانه امام(ره) را تأیید کرد.

خطیب نماز جمعه اظهارداشت: این که در مقابل سخنان حکیمانه امام(ره)، برخی افراد مزدبگیر استکبار می گویند امام(ره) در مقابل آمریکا لجبازی و تعصب داشت درست نیست.

وی ادامه داد: عده ای هم می گویند راهی برای باز شدن گره مشکلات وجود ندارد به جز سازش با آمریکا که در این مورد هم مقام معظم رهبری  در جمع دانشجویان و دانش آموزان، خلف وعده های آمریکا و خیانت های تاریخی استکبار را بیان کردند.

آیت الله یعقوبی با بیان این که امام(ره) باطن مستکبران را می شناخت گفت: امام(ره) دیده بان دقیقی بود  مبادا پیش بینی هایش یادمان برود.

امام جمعه بجنورد افزود: جمله آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند هیمنه استکبار را شکست و آمریکایی که برای خودش یک تریلر اسم و صفت داشت با یک جمله در هم شکست و 37 سال است که این گفته ها برای ما معنا شده است.

وی با بیان این که با تسخیر لانه جاسوسی، مرکز تصمیم گیری آمریکا را بستیم افزود: امام(ره) حکیم بود و نه تعصب  داشت و نه لجبازی بلکه آن چه او می دید ما در آیینه هم نمی توانیم ببینیم و پشتوانه معنوی کلام او، انقلاب را پیش برده است و رهبری هم گفتند آمریکا آن قدر جنایت کرده که حد و اندازه ندارد و آخرین آن هم بدعهدی هایش در برجام است و این که قصد دارد دوباره تحریم های علیه ما را تمدید کند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان این که هیچ اطمینانی به آمریکا نیست، گفت: این که عده ای شیطان در گوشه و کنار می گویند ما می خواهیم کار کنیم ولی نمی گذارند درست نیست و اگر می خواهید کار کنید، کار کنید نه این که کم کاری و ندانم کاری هایتان را به گردن رهبری و دیگران می اندازید.

آیت الله«یعقوبی» با اشاره به 14 آبان روز شورای فرهنگ عمومی، گفت: دانش، باور، اخلاق و رفتار ما در فرهنگ عمومی شکل می گیرد و تعاملات اجتماعی، شهرسازی ، معماری، تولید و همه امور مانند پوشش  در این بخش خلاصه می شود.

وی با بیان این که فرهنگ عمومی برگرفته از باور ملت هاست گفت: فرهنگ عمومی جامعه باید در 3 بخش فردی و خانوادگی، اجتماعی  و عمومی اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: فرهنگ عمومی ما باید رنگ و بوی دین و دیانت داشته باشد  و معماری، کسب و کار آداب و رسوم با دین هماهنگ باشد. امام جمعه بجنورد افزود: فرهنگ عمومی ظاهر و باطن دارد و اگر ظاهر ما مانند لباس پوشیدن که فرهنگ است، به شکلی باشد که شیاطین جامعه را حساس کند یعنی از سبک دینی خارج شده ایم.

وی اظهارداشت: اخلاق، ظرف دین است و باید برگرفته از دین و باورمان باشد و شورای فرهنگ عمومی آن را دیده بانی و  هدایت  و راهبرد و راهکار ارائه کند.

 آیت الله یعقوبی افزود: در مقام رئیس شورای فرهنگ عمومی استان از همه فرهنگ دوستان درخواست می کنم هر که پیشنهاد و پژوهشی در این راستا دارد به این شورا منتقل کند تا قدم کوتاهی در  راستای اعتلای فرهنگی برداریم.

وی ادامه داد: از اعضای شورای فرهنگ عمومی درخواست می کنم این بحث را جدی بگیرند و سرسری و تشریفاتی به جلسات نیایند تا بتوانیم دردی از دردهای جامعه را درمان کنیم و با کمک رسانه ها  و تریبون ها و کرسی های درس دانشگاه ها می توانیم قدم های خوبی در راه اصلاح فرهنگ عمومی جامعه برداریم.

خطیب نماز جمعه در بخش دیگری از خطبه ها رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی دولت را مثبت ارزیابی کرد و افزود: این موضوع را به فال نیک می گیریم تا دیگر عده ای بهانه ای  برای کار نکردن نداشته باشند.

وی ادامه داد: اکنون میدان باز است و تداوم این تعامل ها گره مشکلات را باز می کند تا زمینه خدمت بیشتر دولت و مسئولان به مردم فراهم شود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه