سه شنبه 1396/1/8 - 47 : 6
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
جاجرم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/13
خطبه های نماز جمعه شهر جاجرم

بسمه تعالی

خلاصه خطبه های نماز جمعه شهر جاجرم که توسط حجت الاسلام موسوی در مورخه 95/12/13 ایراد شد .

خطبه اول

 قال الله عزوجل : انظروا الی امتی فاطمه انی امنت شیعتها من النار

 یکی از ویژگی های حضرت زهرا (س) که در سوال پیامبر (ص) از علی (ع)  که همسرت زهرا (س) را چگونه یافتی ؟  فرمود : نعم العون علی طاعة الله ، یار و یاور شوهر و امام بودن است که موجب سلامت و استحکام هز خانواده است . که نه تنها یار همسر بود بلکه در یارگیری برای امام خود هم تلاش زیادی کرد . او در خانه داری ، تربیت فرزند ، روشنگری ، زهد ، قناعت و کم توقعی  ، کمک به محرومین و ساده زیستی و... یار همسر و امام خود بود .

اما متاسفانه امروز بجای اینکه زن و شوهرها در فرستادن هم به بهشت مسابقه بگذارند در بجهنم فرستادن هم مسابقه گذاشتند یعنی همسر شده نعم العون علی معصیة الله . یعنی همسر در خانه شده عامل بد حجابی ، قطع رحم ، ماهواره ، شوخی در جمع ، آرایش در ظاهر ، مانع خیرات ، اختلاط ، تجمل ، چشم و هم چشمی ، اسراف و... و حال آنکه خداوند شیعه فاطمه را از آتش جهنم نجات می دهد .

خطبه دوم

قالت فاطمه (س) : فلما اختار الله لنبیه دار انبیائه و مأوی اصفیانه ظهر فیکم حسیکة النفاق و سمل جلباب الدین .

 مناسبتها:...

 ضم تسلیت شهادت حضرت زهرا(س)  حضرت خطبه ای در مسجد مدینه خواند که در آن آسیبهای خواص و عوام بعد رحلت پیامبر را مطرح فرمود .

اما آسیبهای خواص : همراهی منافقانه در گذشته ، خوشگذرانی ، فرصت طلبی ، قدرت طلبی ، لبیک گوی شیطان ، بیعت شکنی ، فتنه گری که بعضی خواص ما گرفتار این آسیبها هستند و شدند .

 اما آسیبهای عامه مردم : فاصله از قرآن و امام ، لبیک گوی شیطان ، کمک به آتش فتنه ، حرکت منافقانه ، غفلت و سستی ،توقف ، سکوت ، نا امیدی ، عدم استمرار راه پیامبر (ص) ، بسنده کردن به ظاهر قرآن و دین  که مردم باید مراقب باشند گرفتار این آسیبها نشوند .

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

�ده کرامت با امام بودن و حفظ از آسیبها هم مرهون همراهی با امام است چه اینکه او حصن الهی است  امتی که در سنگر ولایت باشد مضون از خطرات است در انقلاب اسلامی ما هم همچنین است پیروزیهای ایران ، عراق  ، سوریه ، لبنان و فلسطین ثمره تبعیت از ولایت است لذاست که دشمن تمام تلاشش را در تخریب و تضعیف این جایگاه قرار داده است . امتی فاطمی است که در همه امور فاطمی عمل می کند.

 

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

اخبار
ارتباط با امام جمعه