يکشنبه 1395/11/3 - 11 : 7
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
جاجرم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/17
خطبه های نماز جمعه شهر جاجرم

بسمه تعالی

خطبه های نماز جمعه شهر جاجرم که توسط حجت الاسلام موسوی در مورخه 95/10/17 ایراد شد .

خطبه اول

قال امام السجاد (ع) : اللهم صل علی محمد و آل محمد و حلنی بحلیة الصالحین و البسنی زینة المتقین .(صحیفه سحادیه دعای 20)

زندگی از مزین به زینت های رحمانی شود شیرین و با آرامش خواهد بود ولو آسایش نداشته باشد . زینتهای رحمانی دونوع است : 1- مادی و ظاهری مثل مال ومقام و فرند و همسر و مرکب تا زمانی که در جاده دین خدا ، و برای خدا باشد .

2- معنوی و باطنی ، که امام سجاد (ع) در دعای فوق از خدا می خواهد او را به زیور صالحین و زینت اهل تقوی مزین فرماید که از جمله آنها گسترش عدالت ، فرونشاندن خشم خاموش کردن آتش فتنه ، جمع نمودن امت متفرق ، اصلاح ذات البین ، انتشار خوبی ها و پاشاندن عیوب مردم و آبروداری .

اگر زندگی ما مزین به این زینتهای معنوی شود یقیناً شیرین و با آرامش خواهد شد .

خطبه دوم

ولا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها ... (نور- 31)

مناسبتها:...

ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع) و بمناسبت کشف حجاب رضاخان مطلبی را در رابطه با حجاب عرض می کنم : دشمن اگر شعار آزادی زن را سر می دهد صرفاً برای مطامع دنیوی خود استد چون کمین کاری زنان بالا و مزد کم و ابزار خوبی برای تبلیغات هستند از آنها استفاده می کنند و حال آنکه قرآن فرموده نباید زنان زینتهای خود را به نا محرم نشان دهند و رعایت حجاب بر آن واجب و از ضروریات دین است و زنان ما نباید کسانی را در حجاب الگو قرار دهند که دستشان به خون مردم ما آلوده است 8 سال جنگ و گازهای شیمیایی علیه فرزندان ما استفاده کردند و امروز جوانان مدافع حرم را به شهادت می رسانند .

رعایت حجاب برکاتی همچون آرامش روحی ، استحکام خانواده ، پایین آمدن آمار طلاق ، حفظ شخصیت زن دارد و راه پیشگیری از بد حجابی ایمان و معرفت و دوری از لقمه حرام در زندگی است .

نکته دیگر در رابطه با منشور حقوق شهروندی که باید در آن اولویت بندی شده و مسئله کار و معیشت و رکود و تورم و گرانی باید توجه بیشتری شود .

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

اخبار
ارتباط با امام جمعه