پنج شنبه 1395/12/5 - 50 : 3
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
جاجرم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
خطبه های نماز جمعه شهر جاجرم

بسمه تعالی

 خلاصه خطبه های نماز جمعه شهر جاجرم که توسط حجت الاسلام موسوی در مورخه 95/11/29 ایراد شد .

 خطبه اول

افمن من کان علی بینه من ربه کمن زین له سوء عمله واتبعوا اهواءهم (محمد- 14)

سوال اینجاست که علی رغم علم و سواد و تحصیلات عالیه امروزی در جامعه میزان آسیبهای اجتماعی از جمله طلاق ، مواد مخدر و بی عفتی در گذشته بیشتر بود یا الآن آنهم با لحاظ نسبت جمعیتی ؟ خواهید گفت الآن . دلیل آن چیست ؟ 1- شیطان قسم خورده من گناهان را برای شمازینت می کنم و بحق جلوه می دهم و امروز همین شیطان فرهنگ و سبک زندگی غربی را برای ما بزک کرده و بعنوان تمدن و رشد و ترقی بخورد جامعه اسلامی داده . 2- ایم ضعیف و تدین سطحی افراد گرفتار آسیبها و فاصله گرفتن آنها از خدا ، رهبران الهی ، قرآن ، مسجد ، علماء و شهدا و تقلید کورکورانه  از فرهنگ غرب و ارتباط با رسانه های انحرافی . 3- در افراد گرفتار آسیبها  نوعاً مدارک بالارفته اما درکها بالا نرفته خصوصاً با دانشگاههای پولکی و مدرک خریدنی .

خطبه دوم

للذین احسنوا فی هذه الدنیا  حسنه و الدار الاخره خیر و لنعم دارالمتقین (نحل - 30)

مناسبتها:...

تذکر : با عنایت به آستانه سال 96 و خریدهای سال نو ضرورت دارد مردم عزیز توجه خاصی به خرید کالاهای داخلی و شهری خود داشته و فروشندگان هم انصاف را در قیمتها لحاظ کنند .

ماا مطلب دیگر اینکه احسان و نیکوکاری یک ویژگی است که هم قرآن در آیه فوق که مایه حسنه و خیر دنیا و آخرت است . شیوه زندگی انبیااولیاء و شهدا بر احسان بوده و در آستانه سال نو باید بفکر محرومین باشیم و به قرآن و سیره اولیاء خاد عمل کنیم .

مطلب دیگر بمناسبت تأسیس شورای نگهبان و روز مهندس یادآور ضرورت نظارت برای اسلامیت نظام توسط شورای نگهبان که مایه حفظ اسلامیت نظام است و ضرورت نظارت در امور فیزیکی و استانداردهای لازم و عدم خیانت در ساخت و سازها و خلاصه با نظارت جلو مفاسد اخلاقی ، مالی و سیاسی را بگیریم .

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه