يکشنبه 1396/2/10 - 11 : 23
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
جاجرم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
خطبه های نماز جمعه شهر جاجرم

بسمه تعالی

خلاصه خطبه های نماز جمعه شهر جاجرم که توسط حجت الاسلام موسوی در تاریخ 96/2/1 ایراد گردید .

خطبه اول

لقد من الله علی المؤمنین اذ بعث فیهم رسولاً من انفسهم یتلو علیهم ءایاته  ویزکیهم ... (آل عمران - 164)

یکی از نعمتهای مهم الهی که خدا بخاطر آن بر بشر منت نهاده نعمت رسالت و امامت است . هدف از بعثت هم تزکیه بشر است و یکی از آسیبهای زندگی ما پر خرجی و کم کاری است و حال آنکه حضرت فرمود مؤمن خرجش کم و کمکش زیاداست . عمدتاً برجهای زندگی ما از خرجهایش بیشتر است زندگی خود حضرت که الگوی ماست زندگی کم خرجی بوده لذا برای آرامش بیشتر در زندگی باید اعضای خانواده از خرج تراشی  و پرهزینه بودن بپرهیزند چه مردان و چه زنان و چه فرزندان .از آن طرف میزان بازدهی و کمکشان به هم و نظام بیشتر باشد .

خطبه دوم

انا ارسلنا نوحاً  الی قومه ان انذر قومک من قبل ان یأتیهم عذاب الیم (نوح - 1)

مناسبتها:...

ضمن تذکر در رابطه با بنیاد زائر و شکرت تعاونی توسعه و عمران شهرستان ، مسئله ای را در مورد انتخابات عرض می کنم .

شخصی محضر امام صادق(ع) رسید و پرسید آقا بین دو حاکم و مسئول مردد هستم چه کنم آقا فرمودند عادلتر ، صادقتر ، فقیه تر و با تقواتر آنها را برگزین اگر باز هم مردد بودی ببین افراد متدین به کدام متمایلند همان را برگزین و اگر به تشخیص نرسیدی نگاه کن مخالفان ما کدام را بیشتر می پسندند او را رها کن و اگر باز هم مردد بودی نگاه کن دشمنان ما از کدام خشمگین هستندآنرا برگزین .

این روایت در ام انتخاب اصلح ما را کمک خوبی است و دیگر اینکه برابر آیه فوق : هرکس قدرت پیشگیری امت از افتادن  در دام مشکلات موفق تر است او اصلح است . و دیگر شجاعت که رهبر عزیز فرمودند . و مسئله دیگر رعاییت اخلاق اسلامی در تبلیغات انتخاباتی است .

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

اخبار
ارتباط با امام جمعه