پنج شنبه 1396/5/26 - 18 : 6
مشخصات امام جمعه
سیدمحمد موسوی
سیدمحمد موسوی
جاجرم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
خطبههای نماز جمعه شهر جاجرم

بسمه تعالی

خلاصه خطبه های نماز جمعه شهر جاجرم که توسط حجت الاسلام والمسلمین موسوی در مورخه 96/5/20 ایراد شد .

خطبه اول

قال الصادق (ع): لا تشتر والی من محارف فان خطلته لا برکه فیها (مستدرک ج 131 ص 267)

یکی از موضوعاتی که مبتلا به جامعه است احکام و آداب خرید و فروش است که اگر رعایت نشود بی برکتی در زندگی ما می آورد که به برخی از آنها اشاره می کنیم :

آنچه در روایات اهل بیت (ع) به ما رسیده آمده است که عبارتند از : یادگیری احکام و آداب خرید و فروش ، امنت داری ، جسارت در کسبو کار ، سهولت ، اخلاق و حلم ، دوری از قسم ، دروغ ، ریا ، تو سر جنس زدن ، کتمان عیب کار در تعریف بی جا و رعایت انصاف وکیل و وزن ، صداقت ، نپرداختن به خرید و فروش بهنگام  نماز ، عدم خرید و فروش با افراد بد اقبال ، خوش قولی ، بلوغ ، عقل ، ملکیت ، عدم محجوریت ، جدی بودن ، مجبور نبودن .

خطبه  دوم

عن علی (ع) قال قلت یا رسول الله (ص) اوصنی قال قل ربی الله ثم  استقم . (میزان الحکمه)

مناسبتها:....

در اینم خطبه پیرامون دو موضوع مطالبی عرض می کنم : 1- مقاومت بمناسبت آزادی آزادگان و پیروزی جنگ 33 روزه لبنان علیه اسرائیل ، هر جا هر ملتی و دولتی اهل مقاومت شد پیروز است همچنان که رسول خدا (ص) به علی (ع) فرمود بگو رب من خداست و استقامت کن . اگر آزادگان ما با سرافرازی به وطن برگشتند  و اگر عزیزان حزب الله در برابر ارتش تا دندان مسلح اسرائیل غاصب پیروز شدند ثمره مقاومت آنها بوده و ثاب کردند اسرائیل شکست پذیر است .

2- با توجه به شروع به کار دول 12 و شورای اسلامی  دولت سه جهت گیری را رعایت کند : 1- معیشت مردم  2- تعامل گسترده با دنیا  3- حضور پر صلابت و قدرت مقابل هر سلطه طلبی .

اعضای شورای اسلامی هم توجه داشته باشند  اگر با برنامه ، شهردار کارآمد بومی ، ایجاد منابع مالی ، وحدت و همدلی ، وقت گذاشتن ، تعامل با مردم و ادارات ، استفاده از مشاورین کار کشته ، بهره گیری از شهرداری ها و شوراهای موفق .علاوه بر تلاش در عرصه فیزیکی و مادی و عمران و آبادی شهر در جهت فرهنگی و معنوی هم باید تلاش کنند که امروز مراکز مذهبی ما یعنی مساجد و حسینیه ها نیاز به مساعدت دارند .

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

اخبار
ارتباط با امام جمعه