چهارشنبه 1396/7/26 - 11 : 11
مشخصات امام جمعه
نعمت الله محمدی
نعمت الله محمدی
درق
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/10
امتحان الهی برای بشریت و ورود مقتدرانه رهبر معظم انقلاب در مسئله حج

بسم الله الرحمن الرحیم

بخشی از خطبه های نماز عید سعید قربان مورخه 10/06/1396 به امامت حجت الاسلام محمدی امام جمعه محترم شهر درق

خطبه اول: در خطبه اول خطیب نماز عید سعید قربان ضمن سفارش خود و همه نمازگزاران محترم به رعایت تقوای الهی در رابطه با سربلند بیرون آمدن انسان از امتحان الهی مانند حضرت ابراهیم ع صحبت نمود ایشان در بخشی از این موضوع اشاره کرد همانگونه که حضرت ابراهیم تنها پسرش راکه خدای بزرگ به او در سن پیری مرحمت فرمود با همین فرزند یعنی حضرت اسماعیل ع با امر به ذبحش امتحان فرمود در این امتحان الهی هر دو سر افراز بیرون آمدند هم حضرت ابراهیم ع که به امر خداوند در عالم رؤیا مامور به ذبح فرزندش شده بود اقدام نمود و حضرت اسماعیل ع نسبت به این ذبح شدن تن در داد و پدرش را نسبت به اطاعت امر خدا تاکید نمود پس از این امتحان قوچی از طرف پروردگار عالم از آسمان فرو فرستاد و این قوچ به جای حضرت اسماعیل ذبح گردید و لذا عید اضحی به عنوان سنت ابراهیمی در دستور کار مسلمین قرار گرفت البته ملت مسلمان ایران اسلامی از این امتحان بزرگ الهی نیز سربلند بیرون آمده اند که نمونه بارز آن شهید محسن حججی جوان روییده از نسل انقلاب است که الگویه همه جوانان این سرزمین می باشد.

خطبه دوم: خطیب جمعه ضمن دعوت خود و نمازگزاران محترم به رعایت تقوای الهی به چند مناسبت هفته اشاره نمود.

مناسبت اول درسهایی که میشود از حج بیت الله الحرام این بزرگترین کنگره امت اسلامی گرفت یکی اینکه در بحث ذبح نفس و خوی شیطانی در خود انسان است که با ذبح آن هر انسانی میتواند مدارج عالی انسانی را به سرمنزل مقصود طی کند. دوم رمی جمرات است که یکی از مصادیق آن رمی شیطان درون برای رهاشدن از همه وسوسه های شیطانی می باشد. درس سوم سعی بین صفا و مروه است یعنی انسان باید با سعی و تلاش و کوشش همه جانبه به مقصود خویش برسد.

در خاتمه خطیب نماز عید قربان افزود ما بخاطر ورود رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در مسئله حج امسال که با اعلام برائت از مشرکین در صحرای منا با مرعوب شدن آل صعود خائن از هیبت ولایت امر در سلامت کامل انجام شد خالصانه تقدیر و تشکر نمود. 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه