شنبه 1396/4/31 - 18 : 3
مشخصات امام جمعه
سید قدرت الله ناصری
سید قدرت الله ناصری
بهبهان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/30

حاج آقا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان بهبهان:
یکی از دستوراتی که قرآن کریم به جامعه اسلامی می دهد آیه کریم سوره جمعه است
مومنین و ای کسانی که ایمان آورده اید روز جمعه که شد وقتی که ندا بلند شد و صدای اذان را شنیدید بشتابید ، تلاش کنید با عجله خودتان را برسانید بسوی نماز جمعه
بیع را ترک کنید منظور این نیست که فقط خرید و فروش را ترک کنید . چون بیع یعنی خرید و فروش وهر کاری را ترک کنید به معنای آیه این است و بشتابید بسوی نماز جمعه . این برای شما بهتر است اگر بدانید و اگر عقل سلیم داشته باشید .
یکی از احکام نماز جمعه با 2 نفر نماز جمعه نمی شود .حداقل با اامام جمعه 6 نفر باشد و دستوری است اجتماعی که به جامعه صادر می کند .
روایات هم زیاد بر وجوب نماز جمعه ، در حضور امام معصوم هیچ تردید وجود ندارد بین شیعه و سنی هیچ اختلافی نیست که واجب است آنهم واجب تعیینی است یعنی بر تک تک افراد واجب است .
اختلافی که هست در زمان غیبت امام زمان (عج) بعضی از فقها می گویند واجب تخییری است و بسیاری از بزرگان معاصر که نماز جمعه را تعیینی می دانند حتی در زمان غیبت و ظاهراً ادله آنها قوی است مخصوصاً در زمانی که حکومت جور است شایدهمین نماز جمعه ابزاری شود در دست بیگانگان . نماز جمعه مکه و مدینه که در حال اسارت است ابزاری است در دست بیگانگان
در زمان ائمه (ع) این بوده است که شرکت می کردند برای تقیه ، که خود واجب است .
امام باقر (ع) اول صبح جمعه ، ساعت اولیه خودش را به مسجد می رساند ماه مبارک رمضان زودتر می آمد
امروز که حکومت عدل است و فقیه جامع الشرایط حاکم است و در مقابل بیگانگان و طاغوت صف کشیده شما می توانید اهمیت نماز جمعه را که مردم جمع بشوند و هر مسائل مهم اعتقادی ، اخلاقی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی و مسائل مربوط به شهر و دیار خودشان را بررسی کنند ، بازبینی کنند
مردم ،مسئولین همکاری کنند می توانند یک وزنه سنگین باشد یکبار در خطبه ها اعلام کردیم گاز روستاها که فاقد گاز هستند برسانید بحمدالله این کار انجام شد با یک سخنرانی که حق آنها هم بود بالاخره صدای مردم باید برسد و توافق شد عظمت نماز جمعه را بدانید .
این بحث را بدین مناسبت مطرح کردیم که هفته آینده یعنی 5 مرداد سالروز برگزاری اولین نماز جمعه به دستور امام امت (ره) و به امامت آیة الله طالقانی در تهران برگزار شد که  مناسبت بسیار مهمی است .
مایه تاسف است که انسان وقتی به مکه و یا مدینه می رود حداقل 2 ساعت قبل از اذان به مسجد نرود دیگر امکان جا برای او وجود ندارد اما بنا به فتوای تخییری که جای کارشناسی و بازبینی دارد برای فقهای محترم
از هیئت امنای امام زاده حیدر (ع) تشکر می کنیم که نماز جمعه در صحن مطهر آن برگزار می شود در ماه مبارک رمضان کفاف  نمی دهد که انشاءالله اگر همتی بشود هم مردم و هم دولت که مصلی را پیگیری کنیم و یک مصلی  آبرومندی داشته باشیم .
فرمایش فرمانده کل سپاه پاسداران در پاسخ تحریم های جدید آمریکا دیدم واقعاً با امریکا باید اینگونه صحبت کنیم .
مجلس شورای اسلامی چند روز گفتند طرحی باید تصویب کنیم در مقابل تحریم های آمریکا اول در جلسه غیر علنی و بعد در صحن مجلس و ما هرچه دنبال کردیم که چه شد اماآخر در صحن علنی نیامد اما آنها بر طبل تحریم های خودشان می کوبند .
فرمانده سپاه اعلام کرد که دست از تحریمهایتان بر می دارید یا پایگاهایتان تا 1000 کیلومتری مرز های ایران به عقب می رانیم (تکبیر حاظران )
دشمن شکست خورده باید اینجوری با او حرف بزنند در جنگ 33 روزه شکست خوردند در جنگ 23 روزه شکست خوردند رهبر معظم انقلاب اعلام کردند که ما بودیم در جنگ 33 روزه که با شما می جنگیدیم ما در جنگ 23 روزه جنگ می کردیم صراحتاً اعلام  کرد و آقای بوش هم اعلام کرد و گفت حزب الله به نمایندگی ایران می جنگد و اسرائیل به نمایندگی  آمریکا ، چه کسی پیروز میدان شد .
جنگ هشت ساله  که ما پیروز شدیم در موصل ودر سوریه ما پیروز شدیم و چیزی  که در میدان جنگ آنها نتوانستند به دست بیاورند می خواهند  در میدان مذاکره برجام بدست بیاورند ؟ خیلی عجیب است .
عده ای اگر مرعوب دشمن شوند همین می شود در میدان جنگ نتوانستند ، در میز مذاکره توانستند تمام بنیادهای هسته ای ما را تعطیل کنند آب سنگین اراک را و ... بابت هیچ ، که اگر این کارها را نکنیم جنگ می شود .

آقاي كيسنجر كه مغز متفكر آمريكائيها در سياست است اعلام كرده است كدام ديوانه ست كه ديگر جنگ را تكرار كند آنها ديگر وارد نمي شوند خودشان نيابتاً وارد مي كنند ، چرا ما بايد بترسيم ؟ از چه كسي بترسيم ؟ مگر رهبر ما نفرمودند آمريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند .
اگر ما اين برجام و ٢٠٣٠ را امضا نمي كرديم چه اتفاقي مي افتاد ؟ همه بايد هوشيار باشند نترسيد حرف خودتان را بزنيد آتش به اختيار يعني همين .
هيچكس نترسد و قتي پرچم حق بلند شد افراد زيادي هستند زير اين پرچم سينه مي زنند و آماده فداكاري هستند جنگ نظامي ديگر پرونده اش بسته شده است .
جنگ اقتصادي و فرهنگي در جريان است .
هفته بهزيستي و سلامت است از همه مردم عزيز توصيه مي كنم كه مواطب معلولين باشند بيماري هاي خاصي كه در بين جامعه است كمك كنند هم در پيشگيري و علاج بيماري ها را از ياد نبرند .
مسئله كشتارگاه كه بيش از ٥٠ سال از آن مي گذرد كه واقعاً تأسف بار است كه فاضلاب كشتارگاه بين خانه ها عبور مي كند و كشتار گاه صنعتي در حال تكميل است كه بنا به گفته متخصصان فقط يك ميليارد هزينه كنند مشكل حل مي شود و ١٤ سال است كه همچنان روي زمين مانده است و اين شهر هيچ صاحبي ندارد از مسئولين محترم مي خواهيم كه پيگيري كنند

ارتباط با امام جمعه