دوشنبه 1396/11/2 - 44 : 23
مشخصات امام جمعه
مهدی محمدی پور
مهدی محمدی پور
اروند كنار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1394/2/18
تفسیر قرآن در خطبه اول ومحکومیت جنایات آل سعود در یمن

تاریخ    18/   02/1394             

 

خطبه اول :

                                                                                                                              

 

    حجه الاسلام و المسلمین محمدی پور درابتدای  خطبه ضمن تنزیه وتقدیس ذات الهی وفرستادن تحیت وصلوات بر پیامبر عظیم الشان و اهل بیت گرامی اش با اشاره به آیه تزودوا فان خیر الزاد التقوی ،احاطه علم خداوند منان بر راه های سعادت ابدی بشر ورازهای خلقت اورا به تقوا بی نهایت دانستندوگفتند : بر ماست که خدا را در همه حال اطاعت کنیم و بهترین راه برای اطاعت از خدای متعال رعایت تقوا است.           .  

    ایشان درادامه ضمن شرح تفسیر آیات 83و84و85سوره آل عمران ، توضیح دادند که همه موجودات در برابر خواست خدا تسلیم ورجوع همه آنها درنهایت به سوی خداست.

 

خطبه دوم :                                                                 

                                                                                                                                   

      امام جمعه اروندکنار  درخطبه دوم مجددا"همه نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی توصیه نمودند . ایشان رعایت تقوا را با رضایت خداوند مساوی دانستند وهرجا که انسان عملی را غیر از رضایت خدابه انجام برساند مغایر با تقوا است. خطیب نماز جمعه  عدم رعایت تقوا را حتی درمجالس اسلامی که با جهل برخی افراد ممزوج میشود گناه تعریف کردند ومقیاس منکر یا معروف عمل انسانها را عملکرد اهل بیت علیهم السلام دانستند واظهار داشتند که هر جا  عمل ما مطابق با سیره پیامبر واهل بیت نباشد حتی اگر جامعه وبرخی افراد  آن را تایید نمایند این عمل منکر است. 

          

    ایشان درادامه به روز بیماریهای خاص اشاره کردند وکمک ویاری به این بیماران بویژه بیماران مستمند را یک امر به معروف دانستند که مومنین متمکن باید دریاری رساندن به آنها کوتاهی نکنند.

                                        

    سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع)یکی دیگر از موضوعاتی بود که امام جمعه محترم اروندکنار به آن اشاره نمودند ایشان ضمن تسلیت این مصیبت عظمی به ولی عصر (عج)وکلیه مسلمانان خاصه شیعیان به مواقف شجاعانه امام هفتم درنشر دین وحفظ آن از شر دشمنان دین اشاره نمودند واز همه مومنین خواستند نسبت به حفظ وتعظیم شعائر ایام شهادت این امام بزرگوار همانند ایام حزن سایراهل بیت اقدام نمایند.

 

    از دیگر موضوعاتی که خطیب نماز جمعه به آن اشاره داشتند سالروز لغو امتیاز تنباکو با فتوای مرجع عالیقدر جهان تشیع آیت الله میرزای شیرازی بود. ایشان ضمن شرح این اتفاق بزرگ به رابطه ناگسستنی مردم با علمااشاره کرده وآن را حکایت از رابطه عمیق بین مردم وعلما دانستند.

                                                                              

      یمن وجنایات آل سعود آخرین موضوع خطبه دوم نماز این هفته بود که امام جمعه اروندکنار به آن اشاره کردند و ضمن محکومیت این عمل خبیثانه آل سعود وآمریکا آن را جنایت مشترک آمریکا ورژیم صهیونستی با پیشقراولی آل سعود دانستند .                       

 ضمناایشان اعلام تاریخ اعدام آیت الله نمر را از ناحیه آل سعود را محکوم نموده ومردم را به راهپیمائی پس از نماز دعوت کردند.

ارتباط با امام جمعه