دوشنبه 1396/11/2 - 47 : 23
مشخصات امام جمعه
محمد جواد حسینی منش
محمد جواد حسینی منش
الوار گرمسيري
خطبه ها
خطبه اي از امام جمعه يافت نشد.
اخبار
برگزاری حماسه 9 دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت ) در مصلای شهر حسینیه

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه الوار گرمسیری بزرگداشت حماسه 9 دی رأس ساعت 9:30 صبح از مقبره شهدای گمنام با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین بصورت راهپیمایی آغاز و در مصلای شهر حسینیه ادامه یافت.
در این آئین نکوداشت حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش امام جمعه الوار گرمسیری به تبین حماسه 9 دی پرداختند.
بخشی از سخنراني امام جمعه محترم بخش الوار گرمسیری حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش در حماسه 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در شهر حسینیه
 
گرامیداشت حماسه 9 دی مرهون بصیرت،ایمان، شجاعت و هوشمندی مردم ایران زمین است که باعث شد قدرت و عظمت ایرانیان به جهانیان نشان داده شود. 
 دشمن برای براندازی نظام 8 ماه توسط خود مردم به میدان آمد... و این اغتشاشات ادامه یافت تا روز عاشورای حسینی که عده ای حرمت عزای امام حسین علیه السلام را شکستند و آنگاه مردم متوجه شدند که مجموعه ای بدنبال از بین بردن مقدسات است. زمانی که اینچنین شد مردم بصیر و آگاه شده و به سمت خیمه انقلاب حرکت کردند. 
 سرانجام روز 9 دی, روز حماسه شد، روز خاموش شدن آتش فتنه بدست مردم انقلابی با رویکرد و ویژگی بصیرت شد. 
روز 9 دی تجلی دست خدا بود چرا که امداد غیبی به میان آمد و مدد الهی بواسطه ایمان درونی مردم سیلی محکمی به صورت همه فتنه گران زد.  روز 9 دی روز حضور بود و عامل این حضور بصیرت مردم بود. 
 حجت الاسلام و المسلمین منش مبناهای بصیرت را شامل توحید،ولایت و معاد دانستند. 
1. توحید؛ اگر انسان خداباور شد دارای بصیرت می شود. 
2. ولایت؛ پذیرفتن ولایت پیامبر و امیرالمومنین علی علیه السلام سبب تشخیص درست می شود. مانند عمار که در جنگ صفین بصیرت افزایی کرد. 
قبل از حماسه 9 دی رهبر انقلاب در مقاطع مختلف موضوع بصیرت و روشنگری را مطرح می کردند تا آنجا که فرمودند"أین عمار؟ " در این فضاست که ولایتمداری به کمک بصیرت افزایی می آید. 
3.یاد معاد؛ اگر انسان به یاد معاد باشد بصیر می شود. اگر انسان به یادمرگ، یاد قیامت، یادکوتاه شدن دستش از دنیا باشد دچار لغزش نمی شود . 
توحید، ولایت و معاد باعث شد که مردم با بصیرت قوی وارد صحنه شده و فتنه پیچده سال88 را خنثی نمایند. 
 
امام جمعه الوار گرمسیری  با بیان اینکه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان ادامه دارد، بیان داشتند که: دشمنان هم اینک نقطه ضعف نظام را هدف گرفته اند و آنهم مسائل معیشتی مردم است که دشمنان این نظام مقدس با اعتراضات نرم و فراخوان های بدون جنجال مردم را به میدان می آورند وصحنه گردانی می کنند. 
راه حل پیشگیری از این اتفاقات هم اول و آخر مسئولین هستند. 
1. مسئولین رابطه شان را با مردم رابطه رئیس و مرئوس قرار ندهند، مردمی باشند. 
2. ارتباط با امنیت باشد.مردم بدون لکنت انتقاد کنند، حرف بزنند، گله کنند..  
3.مسئولین در برابر این انتقادات ایستادگی و مقاومت نکنند بلکه راهکار درست ارائه بدهند. 
4 برای حل مشکلات اقدام شود و الا صرف بالا نشستن و دستور دادن، مشكلات را حل نمی کند.
مجموعه دولت  و در رأس آنها رئیس جمهور، وزرا ،مدیران و مسئولان باید فعال و توانمند، پیگیر مشکلات مردم باشند. 
 
ايشان در پایان پیروی و حمایت از ولی فقیه را در زمان کنونی بیش از پیش لازم دانستند و از همه مردم و مسئولین جهت پاسداشت حماسه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت تشکر و قدردانی نمودند.

حضور پرشور مردم و مسئولین در راهپیمایی گرامیداشت حماسه 9 دی در شهر حسینیه

در گرامیداشت حماسه 9 دی مردم و مسولین بخش الوار گرمسیری با حضور حماسی خود در راهپیمایی یوم الله 9 دی بار دیگر با نائب برحق امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف،امام خامنه ای مدظله العالی تجدید پیمان نموده و با ولایت و پیروی از ولی فقیه میثاقی دوباره بستند.

برگزاری نمایشگاه پوستر و عکس در ورودی مصلی به مناسبت حماسه 9 دی

 به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه الوار به مناسبت گرامیداشت حماسه 9 دی در ورودی مصلی نمایشگاه عکس و پوستر با موضوعات شناخت فتنه 88 و بصیرت برگزار گردید.

سخنرانی امام جمعه محترم الوار گرمسیری در دبیرستان های شهر حسینیه و بیدروبه با موضوع تبیین حماسه 9 دی

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه الوار گرمسیری در آستانه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش با حضور در دبیرستان های دخترانه عفاف شهر حسینیه و حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها شهر بیدروبه به تببین حماسه 9 دی برای دانش آموزان پرداختند.
این جلسات روشنگری با همت بسیج دانش آموزی الوار گرمسیری در مدارس برگزار گردید.

دیدار فرمانده و شورای پایگاه حضرت معصومه سلام الله علیها شهر حسینیه با امام جمعه الوار گرمسیری در آستانه حماسه 9 دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت)

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه الوار گرمسیری جمعی از بسیجیان پایگاه خواهران شهر حسینیه در آستانه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت با امام جمعه محترم الوار گرمسیری دیدار کردند.
در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش با گرامیداشت حماسه 9 دی این حماسه را مرهون بصیرت و هوشمندی مردم ایران اسلامی برشمردند.
ایشان ضمن تاکید براهمیت بصیرت افزایی عموم مردم نقش بسیجیان در برگزاری جلسات روشنگری و بصیرت افزایی برای آحاد جامعه را لازم و در توصیه ای به بسیجیان تبعیت از ولی فقیه را رمز خنثی سازی فتنه ها دانستند.

جلسه هماهنگی بزرگداشت دهه بصیرت و حماسه 9 دی در دفتر امام جمعه الوار گرمسیری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه الوار گرمسیری جلسه هماهنگی برگزاری مراسمات دهه بصیرت و حماسه نه دی ماه روز دوشنبه مورخه 96/10/04 در دفتر امام جمعه محترم الوار گرمسیری برگزار گردید که اهم مصوبات بدین شرح است. 
 
مقرر گردید ستاد برگزاری مراسمات دهه بصیرت و حماسه 9 دی متشکل از مسئولین محترم بخشداری،شوراهای اسلامی و شهرداران شهرهای بیدروبه وحسینیه،اداره آموزش و پرورش فرماندهی حوزه های مقاومت شهید بهشتی و شهید باهنر الوار گرمسیری و ستاد نماز جمعه الوار گرمسیری تشکیل گردد.
 
مراسم متمرکز و بصورت راهپیمایی در دوشهر حسینیه و بیدروبه برگزار گردد.
 
راهپیمایی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت ( 9دی) در شهر حسینیه ساعت 9:30 صبح روز شنبه 9/10/96 از مقبره شهدای گمنام به سمت مصلای نماز جمعه صورت گیرد و مراسم شهر بیدروبه ساعت 15 در مسجد حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزار گردد.
 
*** برپایی نمایشگاه عکس و پخش فیلم با موضوع فتنه88 و حماسه 9 دی و همچنین جلسات و نشست های بصیرتی در مدارس ,مساجد و پایگاه های بسیج برگزار گردد.

بازدید حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش از نمایشگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی بخش الوار

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش الوار
عصر روز یکشنبه مورخ 26 / 09/ 1396 امام جمعه محترم بخش الوار گرمسیری حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش به همراه چند تن از اعضای ستاد نماز جمعه  از نمایشگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی بخش الوار گرمسیری که در محل سینما بهمن شهرستان اندیمشک برگزار بود،بازدید بعمل آوردند.

دیدار ریاست محترم بنیاد شهید شهرستان اندیمشک با حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش

در نشست صمیمانه ای با حضور امام جمعه بخش الوار گرمسيري  حجت الاسلام و المسلمين حسيني منش ، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اندیمشک و تعدادي از همكاران که روز شنبه مورخه ۲۵/۰۹/۹۶  در محل دفتر امام جمعه این بخش برگزار گردید، بر ضرورت تسريع در انجام امور و حل مشكلات خانواده معظم شهدا و ايثارگران تأکید شد.
در این نشست همچنين هماهنگي هاي لازمه در جهت ديدارهاي هفتگي از خانواده های معزز ایثارگران صورت گرفت.

برگزاری نماز جماعت در دبیرستان فاطمه الزهرا سلام الله علیها

نماز جماعت ظهر و عصر به امامت امام جمعه محترم بخش الوار گرمسیری و با حضور پرشور دانش آموزان و مسئولین اداره آموزش و پرورش و مسئولین شهر بیدروبه در دبیرستان فاطمه الزهرا سلام الله علیها برگزار گردید.

برگزاری جلسه کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

 کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش در بخش الوار گرمسیری با حضور امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش و ریاست اداره آموزشو پرورش برگزار گردید.

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش در دومین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام شهر حسینیه

امام جمعه محترم بخش الوار گرمسیری حضرت حجت الاسلام والمسلمین حسینی منش در دومین مراسم سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام در شهر حسینیه:
امروز در مقابل دین وانقلاب اسلامی پنج جبهه صف آرایی کرده اند که عبارتنداز:
۱. ساماندهی جبهه معارض داخلی توسط دشمن
۲. جنگ فکری، فرهنگی بویژه نبرد سایبری
۳. تهاجم حیثیتی به جمهوری اسلامی
۴. جبهه امنیت ملی با هدف اختلال در امنیت ملی
۵. تنگ کردن محاصره اقتصادی.
و همچنین شاهد سه موج مهم در دنیا هستیم که عبارتنداز: ورشکستگی غرب، بیداری اسلامی و قدرت روزافزون ایران اسلامی وجبهه مقاومت. 
شهید غلامعلی پیچک می گوید: (جنازه من را روی مین ها بیندازید تا منافقین فکر نکنند که ما در راه خدا از جنازه مان دریغ میکنیم. مسئولیت ما مسئولیت تاریخ است.بگذار بگویند حکومت دیگری بعد از حکومت علی علیه السلام به نام حکومت خمینی با هیچ ناحقی نساخت تا سرنگون شد.ما از سرنگونی نمی ترسیم، از انحراف می ترسیم).
 اکنون شاهد تقابل دو جبهه با دورویکرد هستیم.
یک جریان با غفلت از خداوند به دنبال زدودن دین هستند با اقداماتی مانند ترویج موسیقی وابتذال، 
ودر مقابل آن  جبهه خداباوری وترویج مکارم اخلاق با گرامیداشت یاد شهداست.
ترویج موسیقی نقطه مقابل راه امام و شهدای والامقام است، آنچنانکه امام خامنه ای عزیز فرمودند:(ترویج موسیقی با اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی سازگاری ندارد). واین فرمایش مقام معظم رهبری برگرفته از آیات وروایات عدیده است.
به عنوان نمونه پیامبر اعظم صلوات الله علیه می فرمایند:( همانا خدای تعالی مرا برای هدایت ورحمت جهانیان مبعوث نمود ودستور داد به من که آلات موسیقی وغنا وبت ها وآداب ورسوم جاهلیت را از بین ببرم).
ایشان در پایان از همه دست اندر کاران برگزاری دومین سالگرد شهدای گمنام شهر حسینیه تقدیر و تشکر بعمل آوردند و برگزار کردن با شکوه یادواره های شهدا را وظیفه همگان دانستند.

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش درنشست سران طوایف و عشایر زاگرس نشین بخش الوار گرمسیری

امام جمعه محترم بخش الوار گرمسیری حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش در نشست سران طوایف و عشایر زاگرس نشین بخش الوار که با حضور عشایر غیور، مردم و مسئولین شهرستان و بخش الوار گرمسیری در مورخ 17 آذر 1396 که در سالن غدیر آموزش و پرورش شهر حسینیه برگزار گردید سخنرانی نمودند.

حضور مسئولین شهرستان اندیمشک در نماز جمعه بخش الوار گرمسیری مورخ 17 آذز ماه 1396

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش الوارگرمسیری مسئولین شهرستان اندیمشک از جمله فرماندهی محترم بسیج مقاومت شهرستان جناب سرهنگ قربانی ، فرماندار محترم شهرستان اندیمشک جناب مهندس جهانگیری و مسئولین بخش الوار گرمسیری همراه با حضور پرشور مردم در نماز جمعه مورخ 17 آذر 1396 شرکت نمودند.

دیدار فرماندهان ارشد نیروهای مسلح و برگزیدگان جشنواره مالک اشتر با فرمانده کل قوا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار فرماندهان ارشد نیروهای مسلح و برگزیدگان جشنواره‌ی مالک اشتر با اشاره به خصومت‌های تمام‌نشدنی دشمنان با ملت و نظام اسلامی، مواجهه با این معارضه‌ها را در گرو ایستادگی و تقویت روزافزون توانایی‌های نیروهای مسلح خواندند و تأکید کردند: امروز نیروهای مسلح به بهترین نیروی انسانی از لحاظ فکری، عملی و عزم و اراده احتیاج دارند تا بتوانند آسیب‌ناپذیری ملت را در مقابل دشمنی‌ها حفظ کنند.
 
رهبر انقلاب اسلامی با ابراز خرسندی از عمق بخشیدن به حرکت پیشرونده‌ی نیروهای مسلح در بخش نیروی انسانی با برگزاری جشنواره‌ی مالک اشتر، افزودند: لازمه‌ی پیشگامی در موفقیت‌ها، استمرار حرکت رو به جلو و بدون توقف است، بنابراین باید در هر بخش که مسئولیت و وظیفه‌ای بر عهده دارید، بی‌وقفه و مستمر، کار و تلاش کنید.
 
ایشان، نام‌گذاری جشنواره به‌نام جناب مالک اشتر از فرماندهان و یاران امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام را آموزنده توصیف کردند و گفتند: مالک اشتر در «بصیرت و شناخت صراط مستقیم»، «عزم راسخ»، «احساس مسئولیت و آمادگی برای مجاهدت»، «شجاعت و قدرت فرماندهی» و درعین‌حال در «معنویت، عبادت، تقوا و تواضع» برجسته و الگوست و فرماندهان نیروهای مسلح باید بیش از دیگران، این حالات و روحیات عالی را در خود تقویت کنند.
 
پیش از سخنان فرمانده کل قوا، سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تبریک پیروزی‌های غرورآفرین و راهبردی جبهه‌ی مقاومت، گفت: در هشتمین جشنواره‌ی مرکزی مالک اشتر، ۵۲ نفر از فرماندهان  و مسئولان رده‌های موفق نیروهای مسلح معرفی و تقدیر شدند.

افتتاح موسسه آبشار عاطفه های امام رضا علیه السلام شعبه بخش الوار گرمسیری توسط امام جمعه محترم حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش

به مناسبت ولادت با سعادت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و امام جعفر صادق علیه السلام و هفته وحدت  امروز دوشنبه مورخ 1396/09/13 موسسه آبشار عاطفه های امام رضا علیه السلام شعبه بخش الوار گرمسیری توسط امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش در شهر حسینیه افتتاح گردید.
در این مراسم جمعی از مسئولین شهرستان اندیمشک و شهر حسینیه نیز حضور داشتند.
 آبشار عاطفه ها در ماه مبارک رمضان 1380 شمسی به شماره ثبت 2310 و شماره پروانه ملی1/8/83/156887در راستای اعتلای سیره عملی امیر المومنان حضرت علی علیه السلام و با توجهات خاصه حضرت ولی عصر عجل الله و با عنایت حضرت حق به پشتوانه ولی نعمتمان حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا علیه السلام به همت چند نفر از نیکوکاران تاسیس گردیده است. این خیریه از همان ابتدای شروع فعالیت با طرح دیدگاههای تخصصی و بررسی های کارشناسی شده و نگرشی پژوهشی به مسائل اجتماعی و فرهنگی تلاش داشته تا زمینه را جهت خدمتگزاری هر چه بیشتر به محرومان جامعه فراهم آورد.
رفع نیازهای افرادی که دارای بیماری های صعب العلاج هستند، رفع نیازهای تحصیلی و آموزشی دانش آموزان نیازمند، برگزاری مراسمات فرهنگی در مناسبت های دینی، اردوهای زیارتی و...برخی از اهداف این سازمان است.

حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش در گردهمایی ائمه جمعه استان خوزستان
در این گردهمایی که به مناسبت هفته وحدت و با حضور آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان و امامان جمعه شهرهای مختلف استان برگزار شد، مسائل و مشکلات استان مورد بررسی قرار گرفت. ائمه جمعه در این نشست با اشاره به اینکه خوزستان، استانی صنعتی و دارای ذخایر عظیم نفت و گاز در کشور است بر استفاده از نیروهای بومی در صنایع استان به ویژه صنعت نفت تاکید کردند و از وزارت نفت خواستند این موضوع را در استخدام ها در نظر بگیرد. امامان جمعه در این مراسم سایر مشکلات شهرستان های خود را مطرح و خواستار حل آنها به دست مسئولان شدند. امام جمعه محترم بخش الوار گرمسیری حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش نیز در این گردهمایی حضور داشتند.
جشن سالروز آغاز امامت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
به مناسبت آغاز امامت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و همچنین پیروزی جبهه مقاومت در برابر شجره ملعونه داعش ستاد نماز جمعه الوار گرمسیری با تهیه و توزیع شیرینی این ایام را گرامی داشتند.
حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش در گردهمایی ائمه جمعه استان خوزستان
در این گردهمایی که به مناسبت هفته وحدت و با حضور آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان و امامان جمعه شهرهای مختلف استان برگزار شد، مسائل و مشکلات استان مورد بررسی قرار گرفت. ائمه جمعه در این نشست با اشاره به اینکه خوزستان، استانی صنعتی و دارای ذخایر عظیم نفت و گاز در کشور است بر استفاده از نیروهای بومی در صنایع استان به ویژه صنعت نفت تاکید کردند و از وزارت نفت خواستند این موضوع را در استخدام ها در نظر بگیرد. امامان جمعه در این مراسم سایر مشکلات شهرستان های خود را مطرح و خواستار حل آنها به دست مسئولان شدند. امام جمعه محترم بخش الوار گرمسیری حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسینی منش نیز در این گردهمایی حضور داشتند.
اقامه نمازشکر به شکرانه پیروزی جبهه مقاومت

بسم الله الرحمن الرحیم
وَ إِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکُمْ لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزیدَنَّکُمْ...
به شکرانه فتح و پیروزی جبهه مقاومت در برابر شجره ملعونه داعش نماز شکر بعد از نماز جمعه در مصلی بخش الوارگرمسیری اقامه گردید.
نمازگزاران بعد از نماز با سجده شکر سپاس و قدردانی خود را به درگاه خداوند متعال ابراز نمودند.

دوازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش الوار گرمسیری

دوازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال 1396 روز یکشنبه مورخ 1396/09/05  رأس ساعت 12/30 با حضور مسئولین منطقه در دفتر امام جمعه الوار گرمسیری برگزار گردید.
موضوع دوزادهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش الوار گرمسیری :
ارائه راهکارهای تقویت روحیه جهادی در جامعه و تبیین نقش بسیج در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحت ولایت و رهبری ولی فقیه
در این جلسه امام جمعه محترم ضمن تبریک هفته بسیج و روز بسیج مستضعفین و همچنین پیروزی جبهه مقاومت به ارائه مقدمه ای کوتاه در باره راهکارهای تقویت روحیه جهادی در جامعه پرداختند. سپس حاضران در جلسه هریک پیشنهادات و راهکارهای خود را در باره موضوع جلسه اعلام نمودند.

ارتباط با امام جمعه