دوشنبه 1396/1/7 - 20 : 5
مشخصات امام جمعه
غلامحسین محمدی فخر
غلامحسین محمدی فخر
جایزان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
مهمترین مشکل ومطالبه رهبری ومردم ازمسیولان کشورراتمرکزبرتولیدواشتغال دانستند

 

خـطـبـه اول : حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا محمدی فخر امام جمعه محترم جایزان در ابتدای خطبه اول ضمن توصیه و سفارش همه نمازگزاران به تقوا و پاکیزگی عنوان کردند از خدا بترسیم و گناه نکنیم. ما یرای این دنیا خلق نشده ایم، این دنیا زندگی موقت است و هدف زندگانی ابدی است، ما این جا کلاس انسانیت و کمال می بینیم تا نتیجه آن در آخرت نصیبمان شود.  ایشان با اشاره به سیره زندگی حضرت زهرا(س) خاطرنشان کردند هرکس گناهش بیشتر باشد از حضرت زهرا(س) دورتر است.

        حاج آقا محمدی فخر با استناد به آیه 115 سوره طه در خصوص نافرمانی حضرت آدم(ع) عنوان کردند که خداوند در اینجا یک اشکال بر آدم وارد کرده که تا روز قیامت ادامه دارد و این اشکال را عدم عزم و اراده درست در آدمی دانستند ، هرچند در آن زمان دین نبود ولی درس هایی وجود دارد که اگر انسان به آن عمل نکند خودش ضرر می کند.

       ایشان یکی از مهم ترین امتحانات الهی را ذبح اسماعیل توسط پدرش ابراهیم دانستند و عنوان نمودند اینجا انسان از امتحان الهی بیرون آمد و همه ما انسان ها باید طوری عمل کنیم تا از امتحانات الهی سربلند بیرون آییم.

 

خـطـبـه دوم : حاج آقا محمدی فخر در ابتدای خطبه دوم با تبریک سال نو و نامگذاری این سال از طرف مقام معظم رهبری(مدظله) به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال عنوان نمودند مهمترین انتظاری که از نهاد امامت جمعه و تریبون های نماز جمعه در این رابطه می رود گفتمان سازی در باب چرایی و چیستی همراه با تبیین راهبردهای شعار سال است، زیرا معتقدیم مقام معظم رهبری(مدظله) با نگاه اندیشمندانه ای متناسب با نیازها و ضرورت های زمان نقشه راه مسئولان و مردم را در قالب شعار سال مطرح می فرمایند.

         اگر مملکت در اقتصاد نجات پیدا نکند و دچار وابستگی اقتصادی شویم تمام بدبختی ها را به دنبال خواهد داشت. لذا امروزه زنان و مردان این مرز و بوم باید کمر همت ببندند و در رشد صنایع کشور و تولید کوشا باشند، چرا که همت امروز مردم در این عرصه اقتصادی عبادت و مجاهدت است، البته دولت موظف است اسباب کار و تولید را برای مردم مهیا نماید تا جوانان بتوانند در عرصه تولید مشغول شوند و مملکت از رکود خارج شود.

       ایشان اشاره کردند مواظب چالش ها و اختلافات داخلی و خارجی باشید، مبادا ما را در این موقعیت حساس سرگرم کنند، در مقابل هم جبهه بگیریم و از مسائل اصلی غافل شویم.

       حاج آقا محمدی فخر مهمترین مشکل و مطالبه رهبری و مردم از مسئولان کشور را تمرکز بر تولید و اشتغال دانستند، که مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند از تلخ کامی طبقات ضعیف جامعه باخبر هستند و آن را با تمام وجود لمس می کنند، لذا مسئولان مواظب عملکرد خود باشند.

 

ارتباط با امام جمعه