سه شنبه 1396/7/4 - 35 : 14
مشخصات امام جمعه
غلامحسین محمدی فخر
غلامحسین محمدی فخر
جایزان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/31
محرم و صفر نه فقط سیاهی و عزا و سوگواری و اشک و گریه است، بلکه نمادی از عشق و معرفت و ارادت خالصانه به بهترین انسان هاست

خطبه اول: حضرت حجت الاسلام والمسلمین قنواتی امام جمعه موقت جایزان در ابتدای خطبه اول همه نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی توصیه نمودند. ایشان فرمودند: حکم ابن عتیبة نقل می کند، بعد از مراسم حج خدمت امام باقر رفتم، دیدم خانه امام مملو از جمعیت است؛ پیرمردی آمد جمعیت را شکافت و دست ها را بر سینه گذاشت و فرمود: ألسلام عَلَیْکَ یا ابْنَ رَسولِ اللّه، آقا من امروز آمده ام عقیده و شیعه گری خود را بگویم، ببینم مورد رضایت شماست. امام فرمود: بگو!؟ گفت: من چهار عقیده دارم؛ ۱-من شما را دوست می دارم و دوستدار دوستان شما هم هستم، نه بخاطر طَمَع و پُست و مقام دنیوی، بلکه فقط و فقط بخاطر رضایت خداست. ۲-من بیزاری نسبت به دشمنان شما دارم و از آنان بیزاری می جویم، نه بخاطر کینه و عداوت شخصی بلکه فقط و فقط بخاطر شماست.۳- من حلال شما را حلال می دانم و حرام شما را حرام می دانم و به میل درونی و منفعت شخصی عمل نمی کنم. ۵- منتظر امر و دستور شما هستم؛ منتظر فرج امامی هستیم که وعده ظهورش را دادید و من دوست دارم جزو یاران او باشم و اعتقاد به مسئله رجعت دارم که خوبان محض دوباره زنده شوند و در رکاب امام عصر(عج) باشند؛ عقاید این شخص مورد توجه و تأیید امام قرار گرفت و امام رو به جمعیت فرمودند: کسی که دوست دارد شخصی از اهل بهشت را ببیند به این پیرمرد نگاه کند؛ پس ما باید از چنین عقایدی الگوبرداری کنیم و در زندگی خود استفاده کنیم.

خطبه دوم: حجت الاسلام قنواتی در ابتدای خطبه دوم ضمن توصیه مجدد نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، برگزاری ایام سوگورای امام حسین(ع) و شروع ماه محرم را خدمت کلیه نمازگزاران تسلیت عرض نمودند.

·      ایشان گفتند: محرم و صفر نه فقط سیاهی و عزا و سوگواری و اشک و گریه است، بلکه نمادی از عشق و معرفت و ارادت خالصانه به بهترین انسان هاست، انسان هایی همچون امام حسین، ابوالفضل العباس، علی اکبر، قاسم، علی اصغر و ...

·      ایشان در خصوص واقعه کربلا و فداکاری امام حسین و یاران وفادارش و به اسارت بردن خانواده اش مطالبی را عنوان نمودند و در عاشورا با اتفاقات سنگینی که در آن افتاد درس های زیادی به ما داد که می تواند رمز بقای ممالک اسلامی و مذهب شیعی باشد لذا محرم فصل شروع بصیرت دهی و کسب معرفت از قیام عاشوراست.

·         سخنرانی مقام معظم رهبری در دانشگاه انتظامی که هم به مسائلی مربوط به نیروی انتظامی و وظایف آنان پرداخت و هم به مسائل منطقه و شرارت های آمریکا و برجام اشاره کردند. ایشان از مهمترین وظایف نیروهای انتظامی را گستردگی آن دانستند که از مرزهای غربی به شرقی کشور تا داخل شهرها و روستاها را محافظت می کند.

·      ایشان در بخش دیگری از خطبه ها به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص صحبت های شرارت آمیز رییس جمهور آمریکا اشاره کردند و گفتند: در هفته گذشته دیدیم که رییس جمهور احمق و نادان آمریکا در مجمع سازمان ملل در طی سخنرانی چه حرف های سخیفی زد و ایران را تهدید کرد؛ کسی که خودش عامل شرارت و بهم زدن امنیت منطقه و حامی تروریسم است میخواهد دیگران را مؤاخذه نماید!!؟ سخنان رییس جمهور آمریکا پیام هایی برای ما در بر دارد ازجمله: صحّت حرف امام راحل که آمریکا شیشان بزرگ است و صحّت حرف مقام معظم رهبری که بر مذاکرت خوش بین نبوده اند.

·         حاج آقا قنواتی در بخش دیگری از خطبه ها از رییس جمهور ایران دکتر روحانی به خاطر جواب کوبنده به ترامپ در سازمان ملل تشکر کردند.

·      بحث هفته دفاع مقدس و ویژگی های آن، که عبارت اند از معنویت جبهه های جنگ و دفاع مقدس، استقامت رزمندگان و فرماندهان در نبرد، بی اعتنایی به دنیا، شهادت طلبی رزمندگان در دفاع مقدس.

·         بازگشایی مدارس و توصیه به خانواده ها و مدارس در شیوه تربیت و هماهنگی با هم

·         نامه بشار اسد به مقام معظم رهبری

ارتباط با امام جمعه