دوشنبه 1396/2/4 - 56 : 11
مشخصات امام جمعه
غلامحسین محمدی فخر
غلامحسین محمدی فخر
جایزان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
حجت الاسلا م والمسلمین محمدی فخر به بحث بررسی صلاحیت ها اشاره کردند و گفتند: باید توجه داشت که شورای نگهبان به عنوان تنها مرجع قانونی بررسی صلاحیت کاندیداهاست و هرکس درتخریب این شورا تلاش کند، نظام و انقلاب را تضعیف کرده است.

خطبه اول: حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا محمدی فخر در ابتدای خطبه اول کلیه نمازگزاران را به رعایت تقوا و پرهیزگاری که باعث فیض بیشتر است توصیه کردند و فرمودند: تقوا به معنی درستی و راستی است، مانع و حفاظی محکم و استوار می باشد که صاحبش را از همه آفتها و آسیب ها و سیّئات دنیا و آخرت حفظ می نماید؛ تقوا به مثابه کیمیاست و در پرتو تقوا سرزمین وجود آدمی متحوّل می گردد.

       ایشان با استناد به آیات قرآنی، نیکی و احترام به پدر و مادر را تشریح نمودند و عنوان کردند: خداوند در هفت آیه از آیات بیّنات فرمودند که در حقّ والدین نیکی و احسان کنید و در چهار آیه بر احترام به والدین تأکید کردند و این موضوع جایگاه رفیع والدین را نشان می دهد که ما باید آن را رعایت نماییم.

      امام جمعه محترم جایزان در خصوص حقوق والدین و فرزندان هم به موضوعاتی اشاره کردند و با استناد به حدیثی از امام صادق (ع) فرمودند: پدر و مادر بر فرزند سه حق دارند: درهمه حال شکرگزار آنها باشند، در هرچه به او امر و نهی می کنند. به جز در معصیت خد اطاعتشان کنند و در نهان و آشکار خیرخواه آنان باشند.

 خطبه دوم: امام جمعه محترم جایزان در ابتدای خطبه دوم کلیه نمازگزاران را به رعایت حدود الهی و تقوا و پرهیزگاری به دور از کینه و بی موالاتی سفارش نمودند و فرمودند: عبادت باید مخلصانه باشد، چرا که ما به درگاه الهی راز و نیاز می کنیم، و خداوند مخاطبمان می باشد.

        حاج آقا محمدی فخر با استناد به حدیثی از امام کاظم(ع) عنوان نمودند تمام کلماتِ گویا در چهار کلمه گنجانده شده است: اول اینکه خدای خودت را بشناسی، دوم اینکه خداوند به تو توجّه کرده و غرق در نعمت های او هستی و وجودت را او داده است، سوم اینکه بفهمی خداوند از تو چه خواسته و برای چه ما را اینجا آورده است (زکجا آمده ام آمدنم بهر چه بود، به کجا می روم آخر ننمایی وطنم) و چهارم اینکه بفهمی چه چیزی اراده و ایمان تو را می بَرَد و چه چیزی پایَت را می لغزاند.

مناسبت های مورد اشاره این هفته:

      دوم اردیبهشت روز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: از قلب ملّت ایران فرزندانی پاکدامن و دلیر برای دفاع از انقلاب در قالب سپاه ساماندهی گردیده و وحشتی عجیب در دل دشمنان انقلاب انداخته است.

       شهادت حضرت امام موسی کاظم )

     مبعث حضرت رسول اکرم(ص) که سیزده سال قبل از هجرت بوده و هدف اصلی بعثت پیامبران دعوت به خداوند یکتا می باشد.

      شکست حمله آمریکا به ایران در صحرای طبس

 

در پایان حجت الاسلام محمدی فخر در خصوص بحث صلاحیت های انتخاباتی اشاره ای نمودند و فرمودند: باید توجّه داشت که شورای نگهبان به عنوان تنها مرجع قانونی بررسی صلاحیّت کاندیداهاست و هر کسی در ضعیف کردن این شورا تلاش کند نظام و انقلاب را تضیف کرده است.

ارتباط با امام جمعه