دوشنبه 1396/3/8 - 38 : 8
مشخصات امام جمعه
غلامحسین محمدی فخر
غلامحسین محمدی فخر
جایزان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
از حضور ۷۳٪ واجدان شرایط در پای صندوق های رأی که جلوه ای از مردم سالاری دینی در جهت افزایش سرمایه ملّی و افتخاری برای همه ملت ایران محسوب می گردد تقدیر و تشکّر نمودند

خطبه اول: حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا محمدی فخر امام جمعه محترم بخش جایزان در ابتدای خطبه اول ضمن توصیه به رعایت تقوا که بالاترین سرمایه است فرمودند: اگر از مخالفت فرمان خدا پروا کنید خداوند برای شما وسیله جدایی حق از باطل، یعنی چشمه های جوشان معرفت، را قرار می دهد. ایشان در خصوص روح انسانی عنوان نمودند: این روح به قدری عظیم و ارجمند است که وقتی خداوند روح را در کالبد حضرت آدم دمید به همه فرشتگان فرمان داد بر او سجده کنید؛ یعنی خدا را به شکرانه اینکه چنین روح عظیمی به انسان عنایت فرمود سجده نمایند.

         حاج آقا محمدی فخر به بحث خلقت انسان با توجه به قرآن و احادیث اشاراتی داشتند و فرمودند: آنگاه که خداوند انسان را به خلقت کامل آراسته نمود و از روح خود در او دمید همه را امر بر سجده بر او نمود، که در این باره تمام فرشتگان سجده کردند إلّا ابلیس که تکبّر ورزید و از درگاه الهی بیرون رانده شد؛ و از این موضوعات مشخص می گردد که انسان موجودی با ارزش بر روی زمین آفریده شده است و به عبارتی دیگر خلیفه خدا بر روی زمین است.  ایشان در خصوص ابعاد روحی انسان، سه روح نباتی، حیوانی و نورانی را برای انسان برشمردند و افزودند روح نباتی وحیوانی وجه مشترک بین انسان ها و حیوانات است ولی روح نورانی مخصوص انسان است و به همین دلیل فرمان سجده کردن فرشتگان در برابر آدم(ع) صادر گردید، چرا که اگر این روح هدایت شود انسان را از آلوده شدن به گناه باز می دارد؛ این روح همواره به تعالیم و آموزش های والای قرآنی و بهره گیری از مکتب پیامبران و امامان نیاز دارد.

خطبه دوم: امام جمعه محترم جایزان در ابتدای خطبه دوم ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیزگاری عنوان نمودند تلاش برای درک عمیق مفاهیم دینی در زوایای زندگی پربار امامان سفارش شده است که معادن حکمت و بینش اسلامی هستند؛ لذا گنجینه های عالی معرفت بشری از معدن دین بر طبق چهار مرحله زیر طی می شود: ۱-کشف معدن-۲-استخراج آن از زیر پوشش ها-۳-یدک سازی از مواد کشف شده (فردسازی)-۴-ترکیب وسایل یدکی)جامعه سازی) نخست باید شیوه زندگی امامان بشناسیم و از مرحله ذهنیت به عینیت برسیم؛

       ایشان به انتخابات ۲۹ اردیبهشت اشاره کردند و از حضور ۷۳٪ واجدان شرایط در پای صندوق های رأی که جلوه ای از مردم سالاری دینی در جهت افزایش سرمایه ملّی و افتخاری برای همه ملت ایران محسوب می گردد تقدیر و تشکّر نمودند و افزودند: فرصت ها ونقاط قوّت این انتخابات استحکام جایگاه رهبری بود که علی رغم همه تهدیدات بدخواهان و بیگانگان، با مدیریت کلان، افکار عمومی را به گونه ای هدایت فرمودند که ضمن لبّیک به دعوت مقام معظم رهبری مبنی بر حضور حداکثری به اعتراف دوست و دشمن پیروز انتخابات رهبر معظّم و ملّت بزرگ ایران می باشد.

       از مطالب دیگری که به آن اشاره گردید شرایط ملتهب جهان اسلام بود که این روزها با جنایات رژیم های وابسته به استکبار جهانی یعنی آل سعود و آل خلیفه و فشار ظالمانه بر ملّت های محروم یمن و بحرین و نیز اهانت و بازداشت عالم وارسته و مجاهد شیعی آیت الله شیخ عیسی قاسم وارد مرحله ی تازه ای از تشدید نا امنی در منطقه گردید.

      امام جمعه محترم جایزان با اشاره به سالِ اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال فرمودند: تأخیر در ایجاد اشتغال جایز نیست، چرا که امروزه دشمن سه هدف را در نظر دارد: ۱-اهداف کوتاه مدت که شامل ایجاد آشوب و تفرقه از طرف دشمن می باشد -۲-اهداف میان مدت که شامل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است۳- اهداف بلندمدّت که شامل براندازی و نابودی نظام اسلامی است.

      ایشان در پایان خطبه ها پیرامون حلول ماه مبارک رمضان عنوان نمودند: فرصت ها زودگذرند و چه بسیار تکرارناپذیر؛ این ماه مبارک یکی از نسیم های ربّانی است، نسیمی نجات بخش و لطیف، ماه برکت،رحمت و مغفرت است. روزه یکی از بهترین مصادیق عبادت است که معیار اساسی آن تحقق عدالت اجتماعی است. در ماهی که عبد به مهمانی معبودش می رود، پس ما هم باید خودمان را برای این مهمانی آراسته کنیم.
ارتباط با امام جمعه