دوشنبه 1396/3/8 - 38 : 8
مشخصات امام جمعه
قاسم هاشمی
قاسم هاشمی
حميديه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
پیروز این انتخابات مردم سرافراز ایران سلامی هستند .

بسم‌الله الرحمن الرحیم

خطبه‌های   نماز  جمعه مورخه   1396/03/05   شهرستان  حمیدیه    به  امامت  حجت‌  الاسلام‌  و  المسلمین    شیخ  قاسم  هاشمی

 

خطبه اول :

بسم‌الله الرحمن الرحیم

الحمدالله رب‌العالمین ، و الصلوه والسلام علی‌اشرف الانبیاء ، و المرسلین ، حبیب اله العالمین ، العبد المؤید ، و الرسول المسدد ، المصطفی الامجد ، ابی القاسم محمد ، و علی اهل بیته الطیبین الطاهرین ، و اللعن الدائم علی اعدائهم اعداء دین من الآن الی قیام یوم الدین رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي ۔ وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي ۔ وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي۔ يَفْقَهُوا قَوْلِي.

(( اللهم کن لولیک الحجه ابن الحسن ، صلواتک علیه و علی آبائه ، فی هذه الساعه و فی کل ساعه ، ولیا و حافظا ، و قائدا ، و ناصرا ، و دلیلا و عینا ، حتی تسکنه ارضک طوعا ، و تمتعه فیها طویلا ))

آنچه از پیامبر اکرم (ص)روایت شده ،  اگر ماه مبارک رمضان شروع شد درب‌های رحمت خداوند باز و درب‌های جهنم بسته می‌شوند و شیاطین زنجیر زده هستند .

سلام‌علیکم جمیعاً و رحمت‌الله

بندگان خدا ای مؤمنان نمازگزار خواهران و برادران خود و شماها را به تقوای الهی و رعایت فرمانش و دوری از گناهان سفارش می‌نماییم در شرف حلول ماه خداوند ماه پر خیروبرکت رمضان هستیم ، ماهی که در روزها و شب‌هایش و ساعتی که دارد با دیگر ماه‌ها مختلف است هر لحظه از این ماه کریم عبادت حساب می شود چه خواب باشد ، چه بیدار چه در حال نماز باشد چه کار و چه مطالعه ، همه عبادت محسوب می‌شوند درسی که ما در این ماه می‌آموزیم درس مراقبت و نگه داریست !!! زیرا روزه‌دار خود را تحت نگاه خداوند می‌بیند و حتی در خلوت خویش و تنها گناه نمی‌کند ما باید این درس را در تمام زندگی خود پیاده کنیم ، اگر در جمعی نشستیم یا در جلسه‌ای بودیم و غیبت شد ، باید بگم آگاه باش که خداوند ناظر است چرا این درس را در تمام ماه‌های پیاده نمی‌کنیم چرا شب‌های ماه رمضان با دیگر شب‌ها فرق می‌کند .

رمضان معنای ذوب کردن است ، یعنی در این ماه گناهان انسان ذوب می‌شوند ، صبری که در این ماه انسان پیدا می‌کند ، در روزهای عادی گاهی تا وقت نهار منتظر نمی‌مانند ، اما در ماه رمضان 14 ساعت و در بعضی کشورها 17 ساعت تا افطار صبر و شکیبایی پیدا می‌کنند که این صبر از نزده خداوند است .

یک مسئله مهم در خصوص حد فاصله شرعی اهواز حمیدیه خدمت شما شهروندان شهرستان حمیدیه عرض می‌کنم ، من شخصاً چند بار این فاصله را حساب کردم که از حدفاصل شرعی کمتر است ، پس نماز شما قصر نیست و روزه نیز صحیح است ، این حد از ورودی شهرستان حمیدیه یعنی پادگان ثامن‌الائمه می‌باشد و از منطقه دهکده که بسیار کمتر است حدفاصل شرعیست و کلاً فاصله اهواز تا حمیدیه کمتر از 25 کیلومتر است .

قال الله الحکیم فی کتابه : بسم‌الله الرحمن الرحیم

(( و العصر ان الانسان لفی خسر الا الذین آمنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر ))

 

خطبه دوم :

 بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین ، و الصلوه و السلام علی اشرف الانبیاء ، و المرسلین ، حبیب اله العالمین ، العبد المؤید ، و الرسول المسدد ، المصطفی الامجد ، ابی القاسم محمد ، و علی اهل بیته الطیبین الطاهرین المعصومین المنتجبین ، علی امیر المؤمنین ، و قائد الغر المحجلین ، و یعسوب الدین ، و سید الوصیین ، و علی الصدیقه الطاهره فاطمه الزهراء سیده نساء العالمین ، و علی سبطی الرحمه ، و امامی الهدی الحسن و الحسین سیدی شباب اهل الجنه ، اللهم و صل علی ائمه المسلمین ،  علی ابن الحسین ، و محمد ابن علی ، و جعفر ابن محمد ،  و موسی ابن جعفر ، و علی ابن موسی ، و محمد ابن علی ، و علی ابن محمد ، و الحسن ابن علی ، و الخلف الحجه المهدی المنتظر ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) حججک علی عبادک ، و أمنائک فی بلاک صلواه تامه دائمه .

نمازگزاران عزیز خویشتن و شماها را به تقوای الهی سفارش می‌نمایم .

عرض تبریک دارم خدمت همه ی نمازگزاران عزیز برادران و خواهران و ملت شرف ما و همه جهان اسلام به مناسبت فرا رسیدن ماه رحمت ، ماه مغفرت ، ماه مبارک رمضان ، همچنین تبریک میگم جشن ملی ، حماسه بزرگ و ماندگاری که ملت شریف ایران آفریدند .

آنچه برای نظام ما مهم است حضور پرشور تثبیت‌کننده نظام است ، شرکت حداکثری  که این شرکت در هیچ کشوری از کشورهای مدعی دموکراسی سابقه نداشته است ، این مردم‌سالاری دینی در نظام ما تثبیت شد و مردم ما نشان دادند .

گزیده‌ای از فرمایشات مقام معظم رهبری (دامه ظله) پیرامون این حماسه غرورآفرین : از این پس همه باید در کنار هم باشند احساس کنند یک ملت واحد یک رقابت سالم را پشت سر گذاشتند و همه ملت پیروز شدند ، ریاست محترم جمهور از این پس باید توجه کند به مسئله اشتغال رفع مشکلات واقعی مردم ، توجه به روستاها و محرومین ، توجه به اقتصاد کشور که جزوه وظایف اساسی رئیس‌جمهور و کابینه ایشان است ، تشکر از مراجع معظم تقلید و از آحاد ملت به خاطر  شرکت در انتخابات و ترغیب دیگران جهت شرکت در انتخابات ، مسئله دیگر توجه به عزت ملی است که همه ملت بسیار بر این مسئله حساس هستند ، تشکر از نامزدهای انتخاباتی که رقابت سالمی را در جامعه آفریدند ، تقدیر از هیئت‌های اجرای و نظارتی ، تشکر از حافظان امنیت ملی نیروی انتظامی ، اداره اطلاعات ، سپاه و ارتش و عزیزانی که به هر نحوی سهیم بودند که یک انتخابات سالم یک انتخابات با آرامش و امنیت برگزار شود ، قدردانی از رسانه ملی که در این مدت و در روز انتخابات تلاش کرده اند و پوشش بسیار خوبی  داده شد .

قشر نیازمند در این مدت بسیار آسیب دیده و متضرر شده  که اگر فکری به حال آن‌ها نشود چاره‌ای برای آن‌ها اندیشیده نشود واقعاً ملت کلافه خواهد شد .

چیزی که سایه جنگ را از این کشور نگه‌داشته ایستادگی تک‌تک جوانان این مرز و بوم است نه چیزی دیگر ، که این عزت قابل مذاکره نیست .

یک اتفاق مهم و دردناک یورش بردن به خانه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در کشور بحرین بود ، که بعد از سفر نحس تراپ به عربستان صهیونیسم بود ، اینان یک لک ننگ در تاریخ کشور های عربی و اسلامی هستند .  

این عمل ننگین را ما محکوم می‌کنیم .

امروز جمعه مصادف با نسیم مهر حمایت از خانواده های زندانیان است ، ممکن است برخی‌ها به دلایلی به غیر از جرم و جنایت محبوس شوند ، مانند بدهی و امثاله که ما و همه جامعه اسلامی از خانواده های آنان حمایت می‌کنیم ، اما مجرم باید به سزای اعمال خودش برسد .

روز 10 خرداد ماه روز جهانی بدون دخانیات که این‌ها سم مهلکی هستند که جامع و سلامت ما را تهدید می‌کنند به امید روزی که جامعه ما روی نیاورد به دخانیات و در محله و کشور خودمان شاهد مصرف آن نباشیم .

 در پایان برای اعضاء شورای شهر جدید آرزوی موفقیت می‌کنیم به آن‌ها تبریک میگوییم و از شورای شهر قبلی که هنوز هم سرکار هستند تقدیر و تشکر می‌کنیم بابت زحمات و تلاش‌هایی که انجام داده‌اند .

تلاش‌های زیادی صورت گرفت با اعضا شورای قبل دیگر مسئولان و  فرمانداران قبلی جناب آقای مهندس دغلاوی و جناب آقای مهندس سعیدی نیا وهم اکنون جناب آقای مهندس سواری پور، برای پروژه‌های بزرگ و سازمان تبلیغات ، بحث آسفالت و دیگر کارها را پیگیری کردیم .

همه اعضا جدید فرزندان ما هستند و باید باهمت و تلاش تک‌تک شهروندان از آن‌ها حمایت کنیم و از کوچک‌ترین تضعیف آن‌ها جلوگیری کنیم و ما هم خدمتشان خواهیم بود .

قال الله الحکیم فی کتابه :

بسم الله الرحمن الرحیم

(( قل هو الله احد الله الصمد لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفوا احد ))

اخبار
ارتباط با امام جمعه