شنبه 1396/8/27 - 49 : 9
مشخصات امام جمعه
احمد فیض الاسلام
احمد فیض الاسلام
دزآب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/19
حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی امام جمعه موقت شهرامام(ره) از مردم و دولت عراق به خاطر پذیرایی خالصانه و همچنین از برپاکنندگان موکب ها و نیروهای امنیتی و انتظامی کشورمان قدردانی کرد

به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه؛ نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مدار، به امامت حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی امام جمعه موقت در مصلای شهرامام(ره) برگزار شد.

خطبه اول

امام جمعه موقت شهرامام(ره) در خطبه اول نمازجمعه این هفته شهرامام(ره) ضمن توصیه به رعایت تقوا بیان کرد: در قرآن کریم و روایات مکررا به رعایت تقوای الهی و انجام دستورات شرع مقدس سفارش گردیده لذا اگر انسان بخواهد در دنیا و آخرت به سعادت برسد باید خود را به زیور تقوا آراسته کند.

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی در ادامه با بیان اینکه امام حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات بشریت است، افزود: در نهایت افراد با تقوا هستند که خود را از هدایت امام حسین(ع) بهره مند می کنند.

وی همچنین همگان را به حفظ و نگهداری این شور و شعور حسینی در همه ایام سال فراخواند و متذکر شد: شور و شعور حسینی باید در رفتار و اعمال ما نمود داشته باشد.

امام جمعه موقت شهرامام(ره) در این رابطه افزود: آن کسی که وظیفه خود را به خوبی انجام نمی دهد یا آن فردی که در اداره اقدام به دریافت رشوه می کند و کار مردم را راه نمی اندازد نمی تواند بگوید من حسینی هستم ولو اینکه دو ماه برای سیدالشهدا عزاداری کرده باشد.

وی همچنین با طرح این سوال که چرا در جامعه اسلامی قبح برخی گناهان شکسته شده است، متذکر شد: ما باید از زندگی ائمه(ع) درس بگیریم، مگر اباعبدالله در شب عاشورا به اصحاب خود نگفت هر کس حق الناس بر گردن اوست من بیعتم را از گردن او برداشتم تا برود حق الناس را پرداخت کند، پس چرا به راحتی حق همدیگر را ضایع می کنیم.

خطبه دوم

امام جمعه موقت شهرامام(ره) در ابتدای خطبه دوم نیز از مردم و دولت عراق به خاطر پذیرایی خالصانه و همچنین از برپاکنندگان موکب ها و نیروهای امنیتی و انتظامی کشورمان قدردانی کرد و در رایطه با تجمع عظیم اربعین حسینی اظهار کرد: این حادثه باشکوه بزرگترین تجمع مذهبی جهان است که در امتداد اولین اربعین حسینی و روشنگری های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) شکل گرفته و در حال تبدیل شدن به یک نهضت بیداری برای همه انسان هاست.

وی در ادامه با بیان اینکه علم مانند اسلحه است، گفت: اگر سلاح در دست یک انسان عاقل باشد در خدمت بشریت قرار خواهد گرفت اما اگر در دست انسان جاهل باشد از آن برای ساخت بمب اتم استفاده خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی همچنین ضمن دعا برای سلامتی بیماران کلیوی، خیرین را به فعالیت بیشتر در رفع مشکلات بیماران کلیوی دعوت کرد.

وی در ادامه سرانه پایین مطالعه کتاب را یک نقص در جامعه برشمرد و از والدین خواست تا فرزندان خود را با کتاب و کتابخوانی مانوس کنند.

امام جمعه موقت شهرامام(ره) همچنین به اهمیت مساله وقف اشاره کرد و با بیان اینکه عدم توانایی اداره اوقاف در حفظ موقوفات باعث کمتر شدن روحیه وقف در بین مردم شده است، افزود: متاسفانه امامزاده هایی که تحت نظر اوقاف است به خوبی اداره نمی شوند.

وی ادامه داد: بزرگترین موقوفه ای که در منطقه ما وجود دارد بقعه متبرکه محمدبن جعفر طیار با بیش از 40 هکتار زمین کشاورزی حاصلخیز است که چند سالی است که این اراضی تحت تصرف شرکت عمران موقوفات قرار گرفته، که متاسفانه گاها دیده شده حقوق کارکنان این بقعه متبرکه دو الی سه ماه به تاخیر می افتد.

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی در ادامه خواستار ورود مسئولین استانی به این مساله برای استیفای حقوق این بقعه متبرکه شد و گفت: متاسفانه شرکت عمران موقوفات به تصمیمات هیئت امنای آرامگاه و اداره اوقاف اعتنایی نمی کند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه