دوشنبه 1396/3/8 - 39 : 8
مشخصات امام جمعه
احمد فیض الاسلام
احمد فیض الاسلام
دزآب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی امام جمعه موقت شهرامام(ره) گفت:یکی از کارشناسان غربی اظهار می کند که رهبری ایران با مدیریت کلان و عالی و تیزهوشی خود توانست حتی مخالفین خود را پای صندوق های رای بیاورد.

به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه؛آئین عبادی-سیاسی نمازجمعه در آخرین جمعه ماه مبارک شعبان ۱۴۳۸ و در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان با حضور اقشار مردم متدین و ولایتمدار بخش مرکزی و به امامت حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی امام جمعه موقت شهرامام(ره)در مصلای این شهر برگزار شد.

خطبه اول

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی بعد از حمد و ثنای الهی و سفارش خود و همه نمازگزاران به پرهیزگاری و رعایت تقوای الهی گفت:سعادت دنیا و آخرت ما بستگی به رعایت تقوا دارد.تقوا یعنی انجام دستورات الهی و انجام واجبات و ترک محرمات.

امام جمعه موقت شهرامام(ره) فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را خدمت تمام مسلمانان جهان تبریک و گفت:رمضان ماه تقوا،پرهیزگاری،عبادت و بندگی است.

وی گفت هر چه از فضائل ماه مبارک رمضان بگوییم،کم گفته ایم.

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی در خطبه اول توضیحات کاملی در خصوص فضائل ماه مبارک رمضان و اعمالی که انسان باید در این ماه انجام دهد را برای نمازگزاران به صورت مفصل شرح دادند.

خطبه دوم

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی امام جمعه موقت شهرامام(ره)در خطبه دوم نمازجمعه بعد از حمد الهی و فرستادن درود بر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و سفارش مجدد به رعایت تقوای الهی به خود و همه حاضرین در نمازجمعه و طلب عفو و بخشش از خداوند منان به چندین مساله اشاره کردند.

در اول به امروز جمعه پنجم خرداد که به نسیم مهر نامگذاری شده است اشاره کرد و گفت:این روز،روز حمایت از خانواده های زندانیان می باشد.

وی گفت:جا دارد از خیرین محترم تشکر ویژه داشته باشم که در تمام امورات خیر پیش قدم هستند و به مردم کمک می کنند به خصوص در ارتباط با زندانیان و خانواده های آنان.

امام جمعه موقت شهرامام(ره)گفت:منظور ما از زندانیان افراد جانی و جنایت کار نیست هر چند که خانواده های آنان هم ممکن است گناهی نداشته باشند اما یک عده هستند که بر اثر حوادث روزگار و تصادفات غیرعمد و بی پولی دچار زندان می شوند که حقیقتا جا دارد خیرین محترم توجه ویژه ای به آنان داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی به شنبه ششم خرداد اشاره کرد و گفت:بر اساس تقویم ششم خرداد اول ماه مبارک رمضان است که مفصل در خطبه اول به آن اشاره شد.

خطیب جمعه موقت شهرامام(ره)گفت:دهم خرداد روز جهانی بدون دخانیات است و این را بدانید که دخانیات جز ضرر و آسیب هیچ سودی برای انسان ندارد.

وی گفت:یکی از توطئه های استکبار این است که ما و جوانانمان را گرفتار استعمال دخانیات کند تا سرمایه های مادی و معنوی ما را دود کند.

وی ادامه داد:از پدرها و مادرها درخواست می کنم با خوش رفتاری و نصیحت،جوانان خود را از گرفتار شدن در مصرف کردن دخانیات پرهیز نمایند.

وی گفت:چرا ما باید شاهد ورشکستگی کارخانه های صنعتی باشیم،ان شاالله روزی برسد که شاهد ورشکستگی کارخانجات تولید دخانیات باشیم.

امام جمعه موقت شهرامام(ره)به مطلب مهمی اشاره کردند و گفتند:از تمام ملت سرافراز ایران اسلامی بابت حضور به موقع و دشمن شکن و حماسی خود پای صندوق های رای و شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۹۶ تقدیر و تشکر می کنم.

وی گفت:طبق فرمایش مقام معظم رهبری که قبل از انتخابات و در پیام خود بعد از انتخابات فرمودند:پیروز واقعی این انتخابات ملت رشید ایران اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی گفت:یکی از کارشناسان غربی اظهار می کند که رهبری ایران با مدیریت کلان و عالی و تیزهوشی خود توانست حتی مخالفین خود را پای صندوق های رای بیاورد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه