يکشنبه 1395/12/8 - 10 : 9
مشخصات امام جمعه
احمد فیض الاسلام
احمد فیض الاسلام
دزآب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/6
حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام امام جمعه شهرامام(ره)گفت:اقتصاد مقاومتی زمانی محقق خواهد شد که دولت نگاه خود را از غرب و آمریکا به سمت داخل و توان مندی های داخلی معطوف نماید.

به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه؛نمازجمعه امروز شهر امام(ره) با شکوه خاصی در حرم شهدای گمنام این شهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام امام جمعه شهر امام(ره)وبا حضور مردم ولایت مدار شهرهای همجوار اقامه شد.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام در خطبه اول نماز بعد از حمد و ثنای الهی وسفارش به تقوا،به صفاتی از صفات ونشانه های مومنین در قرآن اشاره کردند وگفتند:خداوند در سوره مومنون دو نشانه از صفات اهل ایمان را اینگونه بیان فرموده:که(والذین هم لاماناتهم وعهدهم راعون)کسانی هستند که نسبت به امانات وعهدخود دقت نظر دارند و مراعات میکنند.

امام جمعه شهرامام(ره)گفتند:طبق فرمایش علی علیه السلام بالاترین وبا فضیلت ترین درجه ایمان،امانتداری است و خداوند اجازه خیانت به امانت را نداده حتی در مورد کافر و فاسق.

خطیب جمعه شهرامام(ره)گفت:گاهی اوقات امانت یک حرف یا یک سخن میتواند باشد که نباید آنهارا منتشر کرد.گاهی بعضی افراد سخنان خصوصی در جمع را پخش میکنند که باعث ایجاد تنش ومشکل وعدم همکاری وهمدلی میشود.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام در ادامه به آیه ۲۷ از سوره انفال اشاره کردند و گفتند:خداوند به مومنین میفرماید ای کسانی که ایمان آورده اید به خدا ورسولش خیانت نکنید وبه امانات خود نیز خیانتی نداشته باشید.خیانت به خدا گاهی به این معنی است که سخن خدا و رسولش را گوش ندهیم ونسبت به فرمایشات و آموزه های دین بی اعتنا باشیم،خداوند می فرماید:‌به امانات خود نیز خیانت نکنید.

وی ادامه داد که نمازگزاران محترم توجه داشته باشند که زن و فرزند امانت هستند،کسانی که خانواده خود را برسر سفره حرام می نشانند به آنها خیانت کرده اند،جوانی که همسرش را با بی حجابی به بیرون می برد خائن است،آنهایی که توجه به تربیت خانواده نمی کنند در روز قیامت آنها را خائن معرفی خواهند کرد.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌   ‌‌‌‌‌‌‌

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام امام جمعه شهر امام(ره)در خطبه دوم نمازجمعه امروز  نیز همانند خطبه اول خود و نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی سفارش کردند و در ادامه به چندین مناسبت ومساله اشاره کردند.

امام جمعه شهر امام(ره)به روز امور تربیتی و تربیت اسلامی اشاره کردند و گفتند:انسانی که طبق فرمایشات امام راحل(ره)خود رو باشد و بدون تکیه گاه رشد کند از حیوان کمتر است و انسان بسیار خطرناکی خواهد شد.

وی گفت:بالاترین میراث والدین به فرزندان ادب است آن هم ادب دینی والهی.

خطیب جمعه شهرامام(ره)به فرمایشاتی از مقام معظم رهبری که در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین داشتند اشاره کردند  و گفتند:امروز انتفاضه بر قله مقاومت است و دشمن از این مساله هراس دارد ومی ترسد و دشمن دولت های منطقه را طبق فرمایشاتی که حضرت آقا فرمودند:مشغول به خود کرده تا فلسطین را کم‌رنگتر نماید.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام در ادامه به مواضع کینه جویانه و نابخردانه ای که در اجلاس مونیخ،عربستان واسرائیل وترکیه علیه ایران داشتند اشاره کردند و گفتند:عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان اینچنین ادعا کرده که ایران بزرگترین حامی تروریست است.

وی گفت:اگر این ادعا درست باشد،پس چرا ایران با شما رفیق نیست؟چون شما تولید کننده تروریست هستید و هرجا تروریست وجود دارد شما از او حمایت می کنید.

خطیب جمعه شهرامام(ره)ادامه داد:معاون ترامپ نیز گفته که خطرناکترین دولت بعداز فروپاشی شوروی در جهان دولت و کشور ایران است.

امام جمعه شهرامام(ره)بیان کردند:اینها بدانند همانطور که امام‌راحل(ره)فرمودند:آمریکا هیچی غلطی نمیتواند بکند،ما هنوز بر این اعتقاد وباور هستیم که حقیقت همانی است که امام فرمودند.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره مشکلات پیش آمده در خوزستان اشاره کردند و گفتند:مسئولین سخنان رهبری را باید به کارببندند تا شرمنده این مردم نشوند.

امام جمعه شهرامام(ره)گفت:ما از همه کسانی که زحمت کشیدند تا مشکلات رفع شوند تشکر می کنیم.از جناب آقای روحانی هرچند که دیر به خوزستان آمدند و نوش دارو بعداز مرگ سهراب می باشد هم تشکر می کنیم ولی ایشان در سخنانشان ظاهرا اینطور گفته اند که در روایات آمده اگر معروف را زیر پا گذاشتیم و اگر منکر ترک نشد عذاب الهی می آید،برخی عذابها همین میشود که می بینیم.

سوال ما از آقای رییس جمهور این است:

آیا شما آمدید که مشکلات ما را برطرف کنید یا خبر از عذاب الهی بدهید؟

آیا در تهران گناه ومنکری نیست؟

در دهه فجر بعضی از بازیگران زن که با پوشش های نامناسب وبا حالت بی حجابی و بدحجابی در جشنواره فجر شرکت کردند،منکر نبود؟

آیا درد جامعه را درک نکردن وحقوقهای نجومی ونامشروع گرفتن بعضی آقایان منکر نیست؟

زندگی بعضی از وزرا در ویلاهای میلیاردی امروزه معروف است؟

چرا عذاب درتهران نازل نشد!!!

آقای روحانی خوزستان استانی است که با تمام قدرت در مقابل دشمن ایستاد تا عزتمند بماند و طبق فرمایش امام راحل(ره)خوزستان دین خود را اداء کرد.

آیا مسئولین و مدیران دینشان را به این امت مظلوم و نجیب اداء کردند؟

مردم همه مشکلات را شاید تحمل کنند ولی سخنان بی اساس که سبب آزار می شود را هرگز تحمل نمی کنند.

جناب آقای روحانی شما در دو سال پیش قول دادید مشکلات خوزستان برطرف شود ولی نشد،انگار کلید شما مشکلات قفل شده استان را نمی تواند یا نمیخواهد باز کند.ما هیچ امیدی به قول هایی که دادید نداریم.

حجت الاسلام والمسلمین فیض الاسلام به عدم تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل اشاره کردند وگفتند:آنگونه که خواسته مقام معظم رهبری بود محقق نشد.اگر مسئولین ومدیران بخواهند اقتصاد مقاومتی عملی شود باید نگاه خود را از غرب و آمریکا به جوانان خود ما و مملکت ما و توانمدی های جوانانمان معطوف کنند و از تجربیات و علوم و هنر آنها استفاده کنند.

امام جمعه شهر امام(ره)در پایان به فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا(س)اشاره کردند و سخنانی را در این مورد بیان داشتند و گفتند یکی از ویژگیهای حضرت زهرا(س)دفاع او از غدیر و ولایت می باشد که بیان کننده شجاعت حضرت و ایستادگی او در برار ظالمین می باشد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه