شنبه 1395/11/2 - 47 : 16
مشخصات امام جمعه
احمد فیض الاسلام
احمد فیض الاسلام
دزآب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
امام جمعه موقت شهرامام(ره)در خصوص حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو گفت:مسئولین باید تمهیداتی انجام دهند تا دیگر شاهد اینگونه اتفاقات نباشیم.

بسم الله الرحمن و الرحیم

خطبه ۱ بهمن ۱۳۹۵

خطیب؛حجت الاسلام والمسلمین ملک محمدی امام جمعه موقت شهرامام(ره)

 

به گزارش خبرنگار اندیشه آدینه؛امام جمعه موقت شهر امام(ره)بعد از سفارش به تقوا گفت:آراسته شدن به صفات پسندیده به انسان قدرتی می دهد علاوه بر آنکه گناهان را ترک می کند بلکه از ترک گناه لذت هم می برد.در قرآن کریم به این صفات اشاره شده است از جمله سوره حجرات  یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثِیرًا مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ  الظَّنِّ إِثْمٌ وَلا تَجَسَّسُوا وَلا یَغْتَبْ بَعْضُکُمْ بَعْضًا أَیُحِبُّ أَحَدُکُمْ أَنْ یَأْکُلَ لَحْمَ أَخِیهِ مَیْتًا فَکَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَحِیمٌ

یکی از القائات شیطانی بدگمانی است لذا قرآن می فرماید از بسیاری گمانها پرهیز کنید چون بیشترین گمانها گمان بد می باشد و گمان بد باعث تجسس و تجسس منجر به غیبت می شود.

یکی از معضلات جامعه و خانواده ها همین بدگمانی هاست که سبب از هم پاشیدن کانون گرم خانواده می گردد.در حالیکه دین ما سفارش کرده انسان نسبت به برادر مومن خود حسن ظن داشته باشد.

همچنین تجسس کردن در امور دیگران منجر به غیبت می شود غیبتی که در آیه شریفه به خوردن گوشت برادر مرده تشبیه شده است

فلسفه حرمت بدگمانی و تجسس وغیبت این است که تعامل در جامعه و دوستی و خیررساندن به همدیگر و عدم اختلاف و فتنه حفظ شود.

ایشان در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به حادثه تلخ آتش سوزی ساختمان پلاسکو گفت:بعد از ابراز تسلیت به خانواده های شهدا و تشکر از کلیه نیروهای امدادی و آتش نشانی باید تمهیداتی بکار برد تا این عزیزان دچار اینگونه حوادث نشوند.

همچنین با اشاره به یکم بهمن ۱۳۴۳ اعدام انقلابی حسنعلی منصور توسط شهید بخارایی آن را یک کار بزرگ و جرقه ای در نهضت دانستند.

اشغال فرودگاه مهر آباد توسط بختیار که با اعتراض سخت روحانیت مواجه شد از دیگر موارد مورد اشاره بود.

ایشان با اشاره به هفتم بهمن روز گمرک خواستار توجه به سخنان رهبری در مورد بحث قاچاق شدند.

در آخر از مسئولان مربوطه خواستند توجه جدیدی تری به جاده های شهری منطقه و اصلاح جاده محمد بن جعفرو صفی آباد داشته باشند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه