يکشنبه 1395/12/8 - 10 : 9
مشخصات امام جمعه
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
دزفول
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/6
امام جمعه دزفول: مسئولان برای مدیران ناکارآمد تصمیماتی اساسی و واقع بینانه اتخاذ کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول که با حضور اقشار مردم ولایت مدار این شهرستان و در مصلای امام علی (ع) برگزارشد ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا باعث اصلاح امور زندگی شده و به انسان عزت و آبرو می بخشد.

تبیین سبک زندگی فاطمی و اثرات ارزنده و ماندگار آن در نظام خانواده

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه اول نمازجمعه به تبیین سبک زندگی فاطمی و اثرات ارزنده و ماندگار آن در نظام خانواده پرداخت و گفت: کانون خانواده برای اداره یک زندگی سالم و نیز تربیت فرزندان خود می تواند بهترین بانوی نمونه اسلام یعنی حضرت فاطمه زهرا(س) را الگوی خود قرارداده و به سعادت برسد.

امام جمعه دزفول در تشریح جایگاه و مقام منزلت حضرت زهرا(س) افزود: شأن آن بانوی بزرگوار به حدی بود که جبرئیل امین بدون اجازه ایشان وارد منزل نمی شد و آن حضرت از شوهر خود درخواستی نمی کرد که مولا حضرت علی(ع) قادر به انجام آن نباشد.

هر ملتی که مقاومت را در پیش گیرد نمی توان از آن عبور کرد

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه دوم نمازجمعه دزفول با اشاره به تشکیل کنفرانس بین المللی انتفاضه فلسطین در تهران گفت: مقام معظم رهبری شخصا در افتتاحیه این اجلاس حضور داشته و سخنرانی کردند و شفاف تر از گذشته از قصه پرغصه جهان اسلام پرده برداشتند.

امام جمعه دزفول افزود: حدود هفت دهه است که جهان شاهد بی سابقه ترین ظلم تاریخ علیه فلسطین است و آمریکا، اسرائیل، رژیم آل سعود و دیگر حکام خودفروخته منطقه، آتش فتنه را برای به انحراف کشیدن مسئله فلسطین در منطقه برافروخته اند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: جمهوری اسلامی این کنفرانس را برگزار کرد و مقام معظم رهبری تنها راه و علاج کار فلسطین را مقاومت دانستند و از غزه بعنوان دژ مقاومت یاد کردند و معتقدند هر ملتی که مقاومت را در پیش گیرد نمی توان از آن عبور کرد.

آیا این اتفاقات دفعتاً پیش آمده است یا زمینه هایی از قبل داشته است

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز با اشاره به سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به اهواز گفت: باید وضعیت خاک گرفتن مقره ها که منجر به قطعی برق در استان خوزستان شده بررسی شود. این اتفاقات دفعتاً پیش آمده است یا زمینه هایی از قبل داشته است .

خطیب نماز جمعه دزفول تأکید کرد: چرا برای حل آنها از قبل پیش بینی نشده است؟ سال گذشته مشکل سیل پیش آمد و به خاطر ضعف مدیریت و تکبرها در این بخش مردم منطقه دزفول متحمل هزینه های سنگینی شدند.

مسئولان برای مدیران ناکارآمد تصمیماتی اساسی و واقع بینانه اتخاذ کنند

امام جمعه دزفول ضمن انتقاد از مدیریت ناکارآمد برخی مدیران گفت: مسئولان برای مدیران ناکارآمد تصمیماتی اساسی و واقع بینانه اتخاذ کنند.

خطیب نماز جمعه دزفول اظهارکرد: مشکلات پیش آمده در خوزستان به حدی است که باعث نگرانی مقام معظم رهبری نیز شده و هفته گذشته مسئولان را به فکری اساسی در این خصوص دعوت کردند.

کنگره بین المللی جندی شاپور و انتقاد از کم لطفی صدا و سیمای مرکز خوزستان

امام جمعه دزفول در خصوص برگزاری کنگره بین المللی جندی شاپور که هفته گذشته با حضور مسئولان ارشد کشوری و استانی در دزفول برگزار شد گفت: این کنگره دستاوردهای فرهنگی و احراز هویتی فراوانی برای ما به همراه داشت و سخنرانی ها و مقالات علمی و تاریخی و فرهنگی با ارزشی ارائه شد.

خطیب جمعه دزفول افزود: در این کنگره از محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و چهره ماندگار و اثرگذار کشورمان نیز تقدیر شد، زیرا مردم دزفول قدردان نخبگان و شخصیت های تأثیرگذار می باشند ولی از صدا و سیمای خوزستان که در پوشش مناسب این کنگره کوتاهی کرد، جای انتقاد وجود دارد و ما به این کم لطفی ها عادت کرده ایم.

راه اندازی آزمایشی شرکت فولاد دزفول گامی در جهت اقتصاد مقاومتی

خطیب جمعه دزفول همچنین به راه اندازی آزمایشی شرکت فولاد دزفول نیز اشاره کرد و گفت: شرکت فولاد دزفول جهش بزرگی در صنعت دزفول، در کنار کشاورزی است که الان فاز نخست این کارخانه با تولید یک هزار و ۳۰۰ تن فولاد در روز همراه است و روزانه ۱۳۰ تریلر در شرکت فولاد دزفول تردد می کنند که در اقتصاد منطقه و کشور بسیار مهم است.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی ضمن تقدیر از دست اندرکاران کارخانه فولاد دزفول گفت: فاز نخست این کارخانه با سرمایه گذاری ۳۵ میلیون یورویی معادل ۱۲۰ میلیارد تومان در مدت سه سال به مرحله بهره برداری رسیده است و ساختمان فاز دوم آن نیز ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اواخر سال ۹۶ یا اوایل سال ۹۷ به مرحله بهره برداری می رسد که سه برابر فاز نخست برای آن سرمایه گذاری شده است.

امام جمعه دزفول فعالیت این کارخانه را در کشور بی نظیر دانست و گفت: تجهیزات این کارخانه در مدت ۱۰ ماه نصب شده که در سالی که کلیه کارهای تولیدی با اختلال همراه هستند نمادی از اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.

خطیب جمعه دزفول افزود: ۲۱۵ نفر از جوانان بومی دزفول از طریق آزمون در این کارخانه مشغول به کار شده اند و ۱۲ برابر، اشتغال غیرمستقیم نیز به همراه دارد .

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در بخش دیگری، روز امور تربیتی و تربیت اسلامی را که اساس رشد و پیشرفت هر جامعه است را گرامی داشت و افزود: اگر کودکان، نوجوانان و جوانان ما درست تربیت شوند بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود و اگر دیده می شود که شلوغی دادگستری ها به دلیل این است که تربیت صحیحی در جامعه صورت نگرفته است.

دعوت از خواهران برای نام نویسی در حوزه علمیه خواهران

امام جمعه دزفول همچنین از آغاز ثبت نام بانوان در حوزه علمیه دزفول و سراسر کشور خبر داد و گفت: اگر بانوان با علوم اسلامی آشنا شوند در تربیت فرزندان بسیار موثر خواهند بود.

بررسی و اتخاذ تصمیم برای بالا گرفتن بعضی از قیمتها

خطیب نماز جمعه دزفول در پایان افزود: گزارشاتی از بالا رفتن قیمت و اجاره مسکن در دزفول رسیده که از مسئولان درخواست می شود در صورت صحت موضوع، پیگیری کرده و تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

همچنین در مراسم امروز نماز جمعه دزفول آئین عزاداری به مناسبت ایام فاطمیه و در آستانه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با مرثیه سرایی برادر رسالتی برگزارشد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه