شنبه 1395/11/2 - 48 : 16
مشخصات امام جمعه
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
دزفول
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
امام جمعه دزفول: موضع گیرهای مسئولان در مقابل دشمنی آمریکا صریح باشد/ برای برجام دست آورد سازی نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز نماز باشکوه جمعه با حضور اقشار مردم متدین  و ولایت مدار دزفول  و به  امامت حجة الاسلام والمسلمین قاضی در مصلای امام علی (ع) این شهرستان برگزارشد.

خطبه اول: دعوت به تقوی و ادامه تبیین سبک زندگی اسلامی با موضوع ازدواج

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم و خود به رعایت تقوای الهی گفت: اساس تقوی دوری جستن از گناه است ، شخص متقی خداترس است و همین خدا ترسی است که او را از گناه و معصیت و نافرمانی الهی  باز می دارد.

از مهمترین راههای مبارزه با فساد و فحشاء در جامعه، ازدواج ساده و آسان است

خطیب جمعه دزفول در ادامه سبک زندگی دینی به موضوع ازدواج و تشکیل خانواده از منظر اسلام و اهل بیت علیهم السلام پرداخت و گفت: زندگی برای انسان متأهل هدف مند می شود و برای زندگی خود در زمینه های مختلف  برنامه ریزی می کند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه در بعضی از آیات قرآن مسلمانان تشویق به همکاری و کمک به امرازدواج شده اند افزود: یکی از مهمترین راههای مبارزه با فساد و فحشاء در جامعه ازدواج ساده و آسان و  به دور از تشریفات و تجملات است.

وی با تشریح وظایف پدران در امر فراهم آوردن شرایط مناسب برای ازدواج فرزندان خود به نمونه هایی ازهمکاری در امر ازدواج پرداخت و یاد آورشد: این همکاری می تواند بصورت تأمین منابع مالی، تهیه جهیزیه، مشورت در شناسایی همسر مناسب و یا واسطه بین زوجین باشد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: اکنون جامعه با فرهنگ دینی و سبک زندگی دینی در موضوع ازدواج فاصله زیاد دارد که بنا به تأکید اسلام باید بسیاری از تشریفات را دور گذاشت.

دهه فجر باید فرصتی برای باز خوانی و بازشناسی اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی باشد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با توجه به نزدیک شدن به سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: جش های بزرگداشت دهه فجر باید فرصتی برای باز خوانی و بازشناسی اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی باشد.

وی افزود: آسیب شناسی و فاصله نگرفتن از اهداف انقلاب هم باید مورد بررسی قرار گیرد چون دشمن اگر چه نتوانست شعله های فروزان انقلاب را در اول انقلاب خاموش کند ولی اکنون با مانع تراشی، در تلاش است که مسیر حرکت انقلاب را کند.

تبیین  برخی از وقایع انقلاب اسلامی

امام جمعه دزفول با اشاره به وقایع چهارم بهمن ماه که شاپور بختیار نخست وزیر وقت، فرودگاه را برای جلوگیری از ورود امام خمینی (ره) با نظامیان اشغال کرد افزود: بعد از این واقعه روحانیون متعهد و انقلابی در ششم بهمن ماه برای مقابله با این دستور بختیار در دانشگاه تهران تحصن کردند و عزم و اراده مردم با توکل به خدای متعال در برابر کارشکنی های بختیار نتیجه داد و امام خمینی (ره) با استقبال تاریخی مردم وارد کشور شد.

امام جمعه دزفول گفت: نسل سوم انقلاب باید بداند که این انقلاب به آسانی بدست نیامده بلکه با نثار خون به پیروزی رسیده است.

خطیب جمعه دزفول تصریح کرد: اگر توانستیم تاریخ را به درستی برای نسل های بعدی بیان کنیم، ملت احساس می کند انقلاب، انقلاب خودش بوده و باید با جان و دل از آن محافظت کند.

تجلیل از دلیر مردان آمل در واقعه ۶ بهمن سال ۶۰

امام جمعه دزفول به  ششم بهمن سال ۶۰ سالروز حماسه مردم دلیر و غیور آمل نیز اشاره کرد و گفت: منافقان در این تاریخ با همکاری و مساعدت مارکسیست ها به شهر آمل حمله کرده و مراکز حساس شهر از جمله فرمانداری، سپاه، ژاندارمری، کمیته امداد و بنیاد شهید را تصرف کردند ولی مردم جانانه در مقابل آنها ایستادند و با دادن شهید و مجروح، ضد انقلابیون را بیرون راندند.

برای برجام دست آورد سازی نشود

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به به سالگرد برجام گفت: نباید مسائل را به گونه ای تحلیل کرد که بزعم خودمان بخواهیم برای برجام دست آوردسازی شود، و حداقل خدماتی که هر دولتی موظف است به مردمش ارائه دهد توأم با امتنان و منت گذاری، شود.

خطیب جمعه دزفول با بیان این مطلب  که چرا برخی از مشکلات اقتصادی مثل رکود، گرانی و بیکاری که مردم با آنها دسته پنجه نرم می کنند خطاب به بعضی از مسئولان  گفت: نباید این مسائل با آمارها توجیه شود و مشکلات کشور باید صادقانه در میان مردم مطرح گردد.

امام جمعه دزفول افزود: خرید هواپیما خوب است و در صنعت و حمل نقل هم نقش اساسی در اقتصاد هر کشور دارد، ولی چرا از مفاد قراردادهای منعقد شده  هواپیماهای خریداری شده برای مردم شفاف سازی نمی شود؟ در قراردادها مواردی وجود دارد که استقلال ما را خدشه دار می کند. هواپیما مال ماست ولی اختیارش در دست ما نیست؟

خطیب نماز اظهار کرد: پیشرفت علمی کشور در یکی دو دهه  اخیر که با تأکید مقام معظم رهبری بوده درجهان صاحب رتبه های برتر بوده اما در این سه سال اخیر این روند کند و گاه متوقف شده است.

امام جمعه دزفول با طرح این پرسش که چرا در موضع گیری با آمریکا قاطعانه در مقابل خصومت و دشمنی  شیطان بزرگ تصریح نمی شود یاد آورشد: این نوع موضع  گیریهای مسئولان زیربط شایسته ملت عزتمند ایران نیست.

حجة الاسلام والمسلمین  قاضی در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه دزفول با اشاره به اعدام  ۳ نوجوان بحرینی  توسط آل خلیفه  افزود: جوانان بحرینی بدون اثبات جرم و تنها به اتهام بمب گذاری که منجر به کشته شدن ۲ نیروی پشتیبانی و چند پلیس اماراتی شده بود اعدام شدند که این جنایت آل خلیفه باعث خشم مردم انقلابی بحرین شد.

انقلاب بحرین وارد مرحله جدیدی شده است

امام جمعه دزفول افزود: رژیم آل خلیفه پایگاه مردمی خود را به طور کامل از دست داده وعنان خود را به دست سعودی ها و دیگر حکام مرتجع سپرده ولی باید بداند با این شهادت ها انقلاب بحرین وارد مرحله جدیدی شده است.

امام جمعه دزفول اضافه کرد: آل سعود از ۲۲ ماه پیش تاکنون با انواع تسلیحات مرگبار آمریکایی و انگلیسی به مردم یمن حمله کرده و هزاران کودک و زن بی گناه را به خاک و خون کشیده است ولی جوامع بشری همچنان سکوت اختیار کرده اند با این وجود سازمان ملل هم با تهدید عربستان نام آل سعود را از لیست ناقضان حقوق بشر حذف کرد که جای شرمساری دارد.

موفقیت های اخیر سوریه و خط مقاومت و نشست قزاقستان

وی به وضعیت سوریه نیز پرداخت و گفت: غربی ها دریافتند حرف اول را مقاومت می زند زیرا در حالی که به دنبال تجزیه و جنگ داخلی در سوریه بودند تمام نقشه های آنها با مقاومت مردم سوریه نقش برآب شد و قطع آب شرب مردم دمشق نیز با تدابیری که اندیشیده شد مرتفع شد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: مذاکرات صلحی نیز قرار است بصورت سوری در قزاقستان برای حل مشکل مردم سوریه برگزار شود. باید مواظب دشمن بود.

حادثه آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو تهران

حجة الاسلام قاضی دزفولی در بخش پایانی خطبه های نمازجمعه دزفول حادثه آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو تهران را به مقام معظم رهبری، خانواده های داغدار و ملت ایران تسلیت گفت.

قول مساعد مشکل دیجیتال دزفول و یک تذکر مهم برای حرمت نماز جمعه

امام جمعه دزفول همچنین با طرح مشکل دستگاه فرستنده دیجیتال و استقبال مردم و خیرین در کمک به این امر ضمن تشکر از مردم خبر ازهمکاری مدیر کل صدا و سیمای مر کز خوزستان برای راه اندازی این فرستنده در ایام دهه فجر تشکر کرد.

خطیب جمعه دزفول درپایان یادآورشد: در چند ماه اخیر برخی نهادها، انجمن ها و دستگاه ها برنامه هایی در روزهای جمعه برگزار می کنند که این برنامه ها نشانه دهن کجی به دستور خداوند مبنی بر شتافتن به سوی نمازجمعه است لذا بسیجیان و مسئولان محلی باید به این موضوع حساسیت بیشتری نشان دهند.

namaz95.11.100002namaz95.11.100001namaz95.11.100003

اخبار
ارتباط با امام جمعه