شنبه 1396/8/27 - 47 : 9
مشخصات امام جمعه
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
دزفول
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
امام جمعه دزفول: مسئولان اولویت ویژه را در توسعه کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی منطقه دزفول قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” همزمان با ۲۸ صفر آئین عبادی سیاسی نماز جمعه با حضور اقشار مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول، به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نمازجمعه ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: اطاعت امر الهی سعادت دنیا و رستگاری آخرت را در پی دارد و فرجام بی تقوایی آتش جهنم است.

سبک زندگی دینی از منظر امام حسن مجتبی(ع)

امام جمعه دزفول در ادامه به سبک زندگی دینی از منظر امام حسن مجتبی(ع) و با تبیین روش و منش سیره آن حضرت پرداخت و گفت: امام مجتبی(ع) در عصر خود شبیه ترین فرد به رسول الله و باب علم، حلم و فضل بودند.

انسان باید اهل تلاش و کوشش باشد ولی دل به دنیا نبندد

وی افزود: از منظر آن حضرت انسان باید اهل تلاش و کوشش باشد ولی دل به دنیا نبندد.

تبیین وضعیت سیاسی و شرایط اجتماعی و خیانت هایی که بر امام حسن(ع) وارد شد

امام جمعه دزفول سپس به وضعیت سیاسی و شرایط اجتماعی و خیانت هایی که بر امام حسن(ع) وارد شد پرداخت و افزود: در آن شرایط سخت و دشوار و در آن جامعه نوپای مسلمانان، آن حضرت با حلم و خُلق خود نقش کلیدی ایفا کرد و جامعه اسلامی با الگو پذیری از نبی مکرم اسلام و سبط اکبرش امام مجتبی(ع) در مسیر کمال و هدایت پیش رفت.

مردم باید مواظب گوهر گرانبهای این عزاداریها و مجالس حسینی باشند

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با تسلیت سالروز رحلت پیامبر اسلام و سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به اهمیت ماه محرم و صفر و نقش آن در زنده نگه داشتن اسلام پرداخت و گفت: هیآت عزادار مبلغان و خطبا و مداحان در مدت دو ماه مردم را با قیام ابا عبدالله الحسین(ع) که مبارزه با ظلم و ستم و دفاع از مظلوم بود بیشتر آشنا ساختند و مردم باید مواظب گوهر گرانبهای این عزاداریها و مجالس حسینی باشند.

اظهار همدردی با هموطنانمان در استان قهرمان کرمانشاه

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگراز خطبه های نماز جمعه حادثه زلزله اخیر استان قهرمان کرمانشاه را تلخ و مصیبت بار خواند و ضمن اظهار همدردی با هموطنانمان در این خطه از میهن اسلامی خواستار تداوم کمکهای مردمی بویژه تأمین پوشاک گرم، پتو و مواد غذایی توسط مردم نوع دوست شهرستان دزفول شد.

وی افزود: در این زمینه اکیپ هایی برای برنامه ریزی دقیق در جهت انتخاب منطقه مناسب و توزیع مناسب در سرپل ذهاب اعزام شده و با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در بکارگیری تمام امکانات و توان به زلزله زدگان خواستار کمک مردم به ادارات و سازمانهای شناخته شده شد تا مانع استفاده افراد سود جو شود.

امام جمعه دزفول با تقدیر از کمک ایرانیان مقیم آمریکا به زلزله زدگان حرکت دولت آمریکا در جلوگیری از کمکهای مردمی را نشانه ادعای بی اساس انسان دوستی این دولت دانست.

دولت خبیث سعودی مثل اربابش آمریکا بویی از انسانیت نبرده است

خطیب نماز جمعه دزفول بار دیگر کشتار مردم بی دفاع و مظلوم یمن توسط آل سعود را محکوم کرد و گفت: دولت خبیث سعودی مثل اربابش آمریکا بویی از انسانیت نبرده و تمام راههای ورودی به یمن را برای ارسال غذا و دارو بسته است.

وی با اشاره به بازداشت کردن حریری نخست وزیر لبنان در عربستان افزود: جهان اسلام از دستتان زجر می کشد ولی بدانید اگر یمنی ها با دو ترقه ریاض را مورد هدف قرار دهند با ترس و بزدلی فرار خواهید کرد و نقطه امنی غیر از مکه و مدینه برایتان باقی نمی ماند.

گرامیداشت سالروز آغاز هفته بسیج و سالروز آزادسازی سوسنگرد

امام جمعه دزفول همچنین سالروز آغاز هفته بسیج و سالروز آزادسازی سوسنگرد به فرمان امام راحل را گرامی داشت و از نقش بسیج و تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول تقدیر کرد.

اولویت ویژه در توسعه کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی منطقه دزفول قرار داده شود  

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در پایان خطبه های نماز با تأکید بر نقش اقتصاد مقاومتی در تولید و اشتغال ضمن گلایه از مدیران غیر بومی که متأسفانه به سیاست گذاری مناسب و کارشناسانه شهرستان دزفول ناآشنا هستند، از مسئولین ذیربط خواست به تبعات پروژه های صنعتی که در دراز مدت به کشاورزی منطقه لطمه خواهد زد بیندیشند و اولویت ویژه را در توسعه کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی منطقه دزفول قرار دهند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه