دوشنبه 1396/1/7 - 17 : 5
مشخصات امام جمعه
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
دزفول
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
امام جمعه موقت دزفول: دولت با تحول ساختار و قوانین بانکداری می تواند اقتصاد کشور را در مسیر رشد و توسعه قرار دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در اولین جمعه از سال ۹۶ آئین با شکوه نماز جمعه با حضور مردم مؤمن و  ولایت مدار دزفول، مسافران نوروزی، راهیان نور و به امامت حجة الاسلام والمسلمین  عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در آستانه محمدبن موسی الکاظم(ع) سبزقبا این شهرستان برگزار شد.

آئین معاشرت و تبیین عصر سیاسی و اجتماعی امام باقر(ع)

خطیب موقت نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و تبریک سال نو اظهار امیدواری کرد که سال جدید منشأ طراوت و تحول عمیق در رشد مادی و معنوی مردم کشورمان و شیعیان جهان باشد.

امام جمعه موقت دزفول در ادامه این خطبه با تبریک سالروز ولادت امام محمدباقر(ع) به ادامه آئین معاشرت و تبیین دوره سیاسی و اجتماعی آن حضرت پرداخت و گفت: امام باقر علیه السلام در دورانی که جریان های مختلف فکری و گروه های انحرافی وجود داشتند با کلاس درس و شاگردپروری، تحول عمیقی در بین آنها ایجاد کرد.

وی افزود: تربیت ۴۹۷ شاگرد ویژه و شخصیت های بر جسته ای همچون ابوبصیر و محمدبن مسلم و تبیین ایدئولوژی اسلامی و مبانی شیعه و ارزش های اخلاقی و احکام، از مأموریت های الهی آن حضرت در آن دوران سخت و اختناق بود.

تبیین بینش و اندیشه ولایت از منظر امام محمد باقر(ع) 

حجة الاسلام والمسلمین خسرو پناه تصریح کرد: امام باقر(ع) از اولین ائمه ای بود که با تبیین بینش و اندیشه ولایت، زمینه نهاد ولایت را در دوران اختناق مروانیان و با استفاده از تاکتیک فقهی تقیه مطرح کرد.

امام جمعه موقت دزفول با بیان این حدیث از امام باقر(ع) که اسلام بر ۵ رکن نماز، زکات، حج، روزه و ولایت استوار است تأکید کرد: از منظر آن حضرت ولایت افضل چهار رکن دیگر است.

نخستین شب جمعه ماه پر برکت رجب «لیله الرغائب»

خطیب نماز جمعه موقت دزفول در پایان این خطبه با اشاره به نخستین شب جمعه ماه پربرکت رجب «لیله الرغائب» توصیه کرد: در این شب مهم مردم از خدای متعال به جای امور زمینی امور آسمانی را از خدای متعال طلب کنند.

اقتصاد مقاومتی ضرورتی است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند

حجة الاسلام والمسلمین خسرو پناه در خطبه دوم نماز با اشاره به نامگذاری امسال با نام سال «اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال» از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی ضرورتی است که مقام معظم رهبری برآن تأکید دارند.

برشمردن الزامات اقتصاد مقاومتی: دولت، بانک ها،نهادهای امنیتی و مردم

امام جمعه موقت دزفول با برشمردن الزامات اقتصاد مقاومتی افزود: یکی از این الزامات دولت است که با تحول ساختار و قوانین بانکداری می تواند اقتصاد کشور را درمسیر رشد و توسعه قرار دهد.

وی در عملکرد بانک ها گفت: قوانین بانک ها در مسیر تولید و اشتغال نیست، بانک ها به دنبال خرید و فروش زمین و فعالیت های اقتصادی تورم زا هستند که باید این مسیر را به سمت ارائه وام بدون بهره و یا اندک اما با نظارت به کارگاه های اقتصادی تغییر دهند.

خطیب موقت نماز جمعه دزفول از نهادهای مالیاتی بعنوان الزام دوم اقتصاد مقاومتی نام برد و افزود: این نهادها تا زمانی که کارگاه های اقتصادی به مرحله تولید نرسیده اند نباید مالیات اخذ کنند.

وی سازمان ها ونهادهای امنیتی را از دیگر الزامات اقتصاد مقاومتی برشمرد و یادآورشد: این نهادها باید در کنار دیدبانی دقیق فضای امن را برای شرکت ها و سرمایه گذاران ایجاد کنند.

امام جمعه موقت دزفول بکارگیری مدیران لایق، مؤمن و انقلابی به جای مدیران تنبل، بی حال و بی انگیزه را از دیگر الزمات اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری است مورد تأکید قرار داد.

حجة الاسلام والمسلمین خسرو پناه همچنین نقش مردم را از دیگر الزامات اقتصاد مقاومتی خواند و یاد آورشد: مردم با قناعت پیشگی درکنار نهادها و ادارات دولتی با استفاده از کالاهای تولید داخل کشور می توانند نقش مؤثری را ایفا نمایند.

در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری اصل بر مشارکت حداکثری است

امام جمعه موقت دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه دزفول انتخابات در پیش رو شوراهای اسلامی شهر و روستا ها و ریاست جمهوری را مهم دانست و تأکید کرد: در این انتخابات اصل بر مشارکت حداکثری است و هر چه آرا بیشتر باشد تضمین نظام را در پی خواهد داشت.

خطیب موقت نماز جمعه دزفول با بیان اینکه توده مردم دیگر از مسائل جناح بندی خسته شده اند توصیه کرد: مردم در این دوره از انتخابات افراد کارآمد و کاردان که بتوانند فرمایشات مقام معظم رهبری را اجرا و عمل کنند مورد توجه قرار دهند.

رابطه آمریکا با صهیونیست ها پیوندی ایدئولوژیکی اما با سعودی پولی است

امام جمعه موقت دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز با اشاره به سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی گفت: رابطه آمریکا با رژیم صهیونیستی یک پیوند ایدئولژیکی  اما با عربستان سعودی پیوندی پولی است.

وی افزو د: ترامپ باید بداند که جنایت عربستان در یمن، سوریه، عراق و حمایت این کشور از تکفری ها دوام نخواهد داشت چرا که امروز این ناامنی ها حتی غرب و اروپا را هم فراگرفته است.

امام جمعه موقت دزفول در پایان از سیاست اخیر ترکیه در منطقه انتقاد کرد.

گفتنی است نماز عصر به امامت حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول اقامه شد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه