دوشنبه 1396/2/4 - 51 : 11
مشخصات امام جمعه
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
دزفول
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
امام جمعه موقت دزفول: هدف از انتخابات، ایجاد رقابت سالم، مشارکت مردم و در جهت تحکیم نظام اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجددز” نماز عبادی سیاسی جمعه در آستانه شهادت امام موسی کاظم(ع) و با حضور  اقشار مردم خداجو و ولایت مدار دزفول به امامت حجة الاسلام والمسلمین شیخ مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی و تبیین مبعث نبی مکرم اسلام

خطیب جمعه موقت دزفول در خطبه اول نماز، ضمن دعوت مردم به تقوای الهی به سالروز عید مبعث نبی مکرم اسلام اشاره کرد و گفت: مبعث پیامبر اسلام پر ارزش ترین روزها و روزی است که وعده الهی بر رسالت پیامبرش را بشارت می دهد.

مهمترین هدف بعثت شناخت خدای متعال است

امام جمعه موقت دزفول افزود: باید به مبعث پیامبر گرامی اسلام که مهمترین هدف آن شناخت خدای متعال است معرفت پیدا کرد و به آن عمل کرد.

وی افزود: هرانسانی که بتواند نشانه هایی از صفات خدای متعال را در خود رشد دهد قرب خداوند متعال پیدا کرده است.

 از اهداف رسالت پیامبران قسط و عدل در جوامع بشری است

امام  جمعه موقت دزفول اجرای قسط و عدل در جوامع بشری را از اهداف رسالت پیامبران برشمرد و افزود: تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران اجرای عدالت و به تبعیت از حکومت پیامبران الهی است.

وی پیامبر عظیم الشأن اسلام و حضرت علی (ع) را بعنوان بهترین الگوی سیاسی جوامع بشری دانست و گفت: برای سیاستمدار بهترین سیاست، سیاستی است که همراه با عدل باشد، از ستمدیدگان حمایت کند و مبارزه با بی عدالتی ها را سرلوحه امور خود قرار دهد.

گرامیداشت مناسبت های هفته

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی در خطبه دوم نماز جمعه سالروز شهادت امام موسی بن جعفر(ع)، روز بهداشت و سلامت، روز ارتش و سالروز تشکیل سپاه پاسداران را نیز گرامی داشت و افزود: سپاه، گام های بلندی در جهت سازندگی کشور برداشت و با تشکیل قرارگاه خاتم الانبیا(ص) بازویی توانمند و افتخارآفرین برای اجرای طرح های بزرگ، پروژه های آبرسانی، نفت و گاز، راه و سدسازی، بازسازی و تأسیسات اسکله ها، برق رسانی، دامپروری و کشاورزی بود.

دوم اردیبهشت سالروز اعلام انقلاب فرهنگی

حجة الاسلام  والمسلمین بیگدلی همچنین دوم اردیبهشت سالروز اعلام انقلاب فرهنگی را نیز گرامی داشت و گفت: برگزاری کنسرت و دیگر برنامه های مرتبط در دانشگاه ها با شأن دانشگاه مطابقت ندارد و نباید اشتباه شود زیرا برگزاری چنین برنامه هایی در ایجاد نشاط جامعه فرهنگی بی تأثیر است.

امام جمعه موقت دزفول اظهار کرد: کارهای فرهنگی باید به گونه ای باشد که دانشجویانی خلاق و بابصیرت را تربیت کنند و روحیه اعتماد به نفس را در بین دانشجویان بیدار نماید.

انتخابات و ضرورت شناخت معیارهای افراد واجد شرایط

خطبب موقت جمعه دزفول در بخش پایانی خطبه ها با اشاره به انتخابات پیش رو  ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: تخریب و ضایع کردن رقیبان توسط نامزدهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به دور از انصاف است و به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

امام جمعه موقت دزفول افزود: افرادی که می خواهند مسئولیتی در نظام جمهوری اسلامی داشته باشند باید به ولایت فقیه التزام داشته باشند و رسیدن به منصب ها باید در جهت تحکیم نظام اسلامی و رسیدن به آرمان های شهدا و رهبر معظم انقلاب باشد.

خطیب موقت جمعه دزفول تصریح کرد: افرادی که می دانند نمی توانند از عهده مسئولیت برآیند خالصانه انصراف دهند ضمن اینکه فردی که انتخاب می شود باید به مسایل معیشتی مردم توجه کند، با فساد در همه زمینه ها مبارزه کند، ازمیان طبقه اشراف نباشد، حقیقت مدار باشد، عزت و مصلحت کشور را مدنظر داشته باشد، و نقاط قوت و ضعف رؤسای جمهور پیشین را نیز در نظر داشته باشد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه