دوشنبه 1396/11/2 - 44 : 23
مشخصات امام جمعه
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
دزفول
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
امام جمعه موقت دزفول: باید از حقوق مستضعفین حمایت شود و مسئولان به فکر اقشار آسیب پذیر باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول، به امامت حجة الاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در قرارگاه فرهنگی این شهرستان، مصلای امام علی علیه السلام برگزار شد.

دعوت مردم به انجام اطاعت و عبادت الهی و پرهیز از گناه و معصیت 

خطیب موقت نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز،خود و مردم را به انجام اطاعت و عبادت الهی و پرهیز از گناه و معصیت دعوت کرد.

تبیین موضوع انحراف فرد در اجتماع و معنا و اقسام آن از منظر قرآن 

امام جمعه موقت دزفول به تبیین موضوع انحراف فرد در اجتماع و معنا و اقسام آن از منظر قرآن پرداخت و گفت: انحراف به معنی لغزش از راه است که برگرفته از قرآن می باشد.

وی افزود: از معانی دیگر آن تغییر از مسیر اصلی و کج روی است و آن هم نسبت به افراد متفاوت است.

آمدن پیامبران به منظور جلوگیری از انحرافات انسانها می باشد که از لغزش و کج روی های جامعه اجتناب ورزند

وی با بیان نمونه هایی از انحراف در دوران مختلف و از جمله پیروان حضرت موسی(ع) و نقش هدایت پیامیران در اصلاح جامعه تأکید کرد: آمدن پیامبران به منظور جلوگیری از انحرافات انسانها می باشد که از لغزش و کج روی های جامعه اجتناب ورزند.

امام جمعه موقت دزفول اضافه کرد: بنی امیه به مردم زمان خود القا کرده اند تا مردم از حق منحرف و شخصیت ها و الگو های حقیقی و انسان های نمونه را نشناسند و آنها را وارونه به مردم معرفی کردند به طوری که در مقابل ائمه اطهار ایستادند و بسیاری را شهید و از حق اجتماعی محروم کردند.

هوای پاک یک نعمت است که همه باید این نعمت را تا تحقق آن حفظ کنند

حجة الاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در خطبه دوم نماز، با گرامیداشت ۲۹ دی ماه روز هوای پاک گفت: شاید انسان بتواند گرسنگی و تشنگی را تحمل نماید اما تحمل هوای ناپاک امکان پذیر نیست.

وی افزود: هوای پاک یک نعمت است که همه باید این نعمت را تا تحقق آن حفظ کنند.

روز غزه نقطه عطفی در قیام مردم مظلوم فلسطین بود که شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی را عملی کرد

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به روز غزه گفت: روز غزه نقطه عطفی در قیام مردم مظلوم فلسطین بود که شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی را عملی کرد اگر چه مردم غزه با تمام مشکلات مقاومت کرده و هفت هزار شهید تقدیم کردند.

گرامیداشت ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار

وی همچنین ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را تبریک گفت و از خانواده های شهدا و ایثارگران که پرستار آنها هستند تقدیر کرد.

گرامیداشت جانباختگان ایرانی سانحه دردناک کشتی سانچی

امام جمعه موقت دزفول به سانحه دردناک کشتی سانچی نیز اشاره کرد و گفت: ۳۰ نفر از هموطنانمان که شخصیت های ارزنده ای بودند در این سانحه مصیبت بار کشته شدند.

وی اضافه کرد: دشمن در جریان این سانحه نیز بیکار ننشست و با انتشار مطالبی چون برخورد موشک با این کشتی و اینکه این دریانوردان قربانی سیاست های ایران شده اند قصد داشت مردم را نسبت به رهبران و رسانه های داخلی و خارجی بدگمان کنند که موفق نشدند البته باید تحقیقات کامل در این خصوص انجام و به مردم اطلاع رسانی شود.

باید از حقوق مستضعفین حمایت شود و مسئولان به فکر اقشار آسیب پذیر باشند

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی در ادامه به تبیین بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در ۱۹ دی پرداخت و گفت: معظم له در این سخنان ضمن اشاره به  نقاط ضعف دولت از مسئولین ذیربط خواستند که از حقوق مستضعفین حمایت شود و به فکر اقشار آسیب پذیر باشند.

وی افزود: بیشترین صدماتی که به کشور وارد میشود ضربه و صدمه ای است که به اقشار ضعیف وارد می شود و لذا در کلامشان فرمودند نباید زمینه را برای مخالفین نظام و دشمنان فراهم نمودتا تفرقه و فتنه در کشور ایجاد شود.

خطیب موقت نمازجمعه دزفول افزود: اجازه نخواهیم داد که عده ای سودجو و مخالف با نظام از فرصت استفاده نمایند.

کنترل فضای مجازی با همت مسولین و مردم امکان پذیر است

امام جمعه موقت دزفول در پایان از فضای مجازی بعنوان موضوع روز جامعه اشاره کرد و گفت: فضای مجازی باید کنترل شود، ما نمی گوییم بسته شود و انجام آن با همت مسولین و مردم امکان پذیر است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه