دوشنبه 1396/3/8 - 32 : 8
مشخصات امام جمعه
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
سیدمحمدعلی قاضی دزفولی
دزفول
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/29
امام جمعه موقت دزفول: آیت الله قاضی (ره) در دوران دفاع مقدس دلسوز مردم وعاشق امام راحل و مقام معظم رهبری بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجددز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت  مدار شهرستان دزفول و به امامت حجة الاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی و تبیین موضوع انتخاب در عرصه های مختلف اجتماعی فرهنگی

خطیب موقت جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: مردم با اطاعت از امر خدا و اجتناب از نواهی و معصیت خدا، در مسیر کمال و رشد الهی قرار می گیرند.

امام جمعه موقت دزفول در ادامه این خطبه به موضوع انتخاب از منظر دین اسلام پرداخت و گفت: انسان ها همیشه در معرض انتخاب هستند و این انتخاب می تواند در عرصه هایی چون تحصیل، شغل، اقتصاد و حتی موضوعات مختلف اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی هم باشد.

وی افزود: جامعه نمی تواند به امر مهم و ضروری انتخاب از حق و تکلیف خود صرف نظر و یا شانه خانی کند بلکه باید با معیار و ملاک صحیح در این جهت گام بردارد.

گرامیداشت سوم خرداد فتح خرمشهر

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی در خطبه دوم نماز  سوم خردادماه سالروز عملیات بیت المقدس، فتح خرمشهر را گرامی داشت و افزود: فتح خرمشهر فتح یاری خدا و فتح ارزش ها می باشد.

امام جمعه موقت دزفول افزود: مردم شهرستان دزفول در این عملیات هم سهم بسزایی داشتند و بر شهدای عزیز آن درود می فرستیم.

مردم دزفول در دفاع مقدس پشت جبهه را خالی نکردند و نیرو به جبهه ها اعزام کردند

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری، و روز دزفول را نیز گرامی داشت و افزود: مردم دزفول در دفاع مقدس هم پشت جبهه را خالی نکردند و هم در سطوح مختلف نیرو به جبهه ها اعزام کردند و در کنار آن هم به بازسازی شهر پرداختند که به پاس این رشادت چهارم خرداد به نام روز مقاومت مردم دزفول نامگذاری شد.

بخشی از مقاومت مردم دزفول مرهون استقامت آیت الله قاضی(ره) است

خطیب موقت جمعه دزفول بخشی از مقاومت مردم دزفول را مرهون پیر مجاهد و نستوه حضرت آیت الله حاج سید مجدالدین قاضی امام جمعه فقید دزفول دانست و گفت: آیت الله قاضی(ره) با خطبه های آتشین، اخلاص استقامت و سلحشوری خود دلسوز مردم و عاشق امام راحل و مقام معظم رهبری بود.

تأکید بر اجرای برنامه های مهم چهارم خرداد

وی با تأکید بر اجرای برنامه های مهم چهارم خرداد گفت: انتظار می رود جشنواره ها و برنامه های بین المللی در این روز برگزار شود و دستگاه های فرهنگی از جمله صداوسیما، مطبوعات و مجامع دانشگاهی با ساخت فیلم و استفاده فرهنگ مقاومت در متون درسی از این گنجینه و ثروت بزرگ مقاومت بهره گیرند تا آیندگان از آن محروم نشوند.

تبیین جایگاه خطیر انتخابات

امام جمعه موقت دزفول با توجه به جایگاه خطیر انتخابات گفت: شرکت در انتخابات در این برهه مسئولیت بزرگی است که همه باید در آن سهیم باشند.

وی افزود:کسی نباید به بهانه بی اثر بودن رأی خود در انتخابات شرکت نکند زیرا چنین چیزی درست نیست.

امسال دبیرستان های معارف دزفول دو برابر سال گذشته متقاضی داشت

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی در پایان  به وضعیت دبیرستان معارف نیز پرداخت و بیان کرد: امسال دبیرستان های معارف دزفول، دو برابر سال گذشته متقاضی داشت که به علت کمبود جا پذیرفته نشدند و جا دارد آموزش و پرورش دزفول در این زمینه اهتمام بیشتری ورزد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه