دوشنبه 1396/11/2 - 46 : 23
مشخصات امام جمعه
مصطفی نصیری
مصطفی نصیری
ائمه جمعه سابق
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
امام خامنه ای مدظله العالی در دیدار اعضای مجلس خبرگان سخنان مبسوطی را ایراد کردند که باید آویزه ی گوش همگان باشد وبه آن عمل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی نصیری امام جمعه محترم بخش سردشت در خطبه اول  : ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان پیرامون نیت گفتند: اسلام دین عمل است واعتقادات وشعائر اسلامی تا به عمل ختم نشود،نمی تواند کارساز باشد. عمل باید منطبق با دستور پروردگار عالم وسنت رسول خدا(ص) باشد. سخن پذیرفته نیست مگر باعمل،عمل پذیرفته نیست مگر با نیت ،سخن وعمل ونیتی پذیرفته نیست مگر بر اساس سنت انجام شده باشد.عمل از ارکان دین اسلام است واعتقادات بدون اقدام وعمل ارزشی ندارد. همه ی ثمرات ایمان ویقین ونیت انسان باید در میدان عمل مشخص شود که آیا حقیقی است یا خیر؟

خطبه دوم : امام جمعه محترم بخش سردشت در خطبه دوم  : گفتند:  دیدار امام خامنه ای مدظله العالی با دست اندرکاران راهیان نور کشور از جنبه های مختلف،دیداری اثرگذار ومهم بود.با نگاهی به متن این سخنرانی ونیز با نگاهی به روش وسیره ی امام خامنه ای مدظله العالی در طول سالهای گذشته بعد از جنگ تحمیلی،مشاهده می کنیم که ایشان همواره به دنبال تذکر این امر مهم بوده اند که دفاع مقدس ودوران پرحماسه ی آن یک گنج فرهنگی ویک معدن طلای پرارزش برای ملت ایران بوده است ونباید گذاشت این معدن طلا واین گنج پر ارزش،مورد بی توجهی وغفلت واقع شود.

خطیب جمعه سردشت گفتند:امام خامنه ای مدظله العالی در دیدار اعضای مجلس خبرگان سخنان مبسوطی را ایراد کردند که باید آویزه ی  گوش همگان باشد وبه آن عمل کنند.ایشان با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند:اشتباه برخی در چالش بزرگ اقتصادی که کشور اکنون دچارآن است،این بود که در زمینه اقتصادی اظهار ضعف شد ودشمن دید که اینجا می توان فشار آورد وفشار را زیاد کردند.گفتند:دولتمردان به جای احساس ضعف وزبونی،اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند.ایشان اضافه کردند همه موظفند فرمایشات رهبر معظم انقلاب را عمل کنند وبا دشمن با قدرت مواجه شوند.ایشان در بخش دیگری از خطبه ها گفتند: امام خامنه ای، احساس مسئولیت  مسئولان را فوری،ضروری وواجب خواندند وگفتند: درقبال مسائل فرهنگی ومعیشت مردم،به شدت مسئول هستیم واگر حتی یک جوان مومن در اثر عملکرد ما خدای ناکرده از راه منحرف شود، مامسئولیم.اگر همه ی کارهای ضروری در موضوع اقتصاد مقاومتی انجام شده بود، امروز تفاوت محسوسی را در اوضاع اقتصادی کشور وزندگی مردم شاهد بودیم. به رئیس جمهور محترم هم گفته ام که بیان شاخص های کلان خوب است البته اگرآمارها قابل خدشه نباشد، اما به هرحال این ها در زندگی ومعیشت مردم در کوتاه مدت ومیان مدت اثر نمی گذارد.خطیب جمعه سردشت گفتند: این بیان امام وولی امر نشان دهنده ی این است که ایشان از عملکرد دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی راضی نیستند.خطیب جمعه سردشت با اشاره به مسائل جاری آمریگا گفتند : به باورناظران مسائل آمریکا ،باگذشت یک ماه ازمراسم تحلیف دونالدترامپ ؛ اوضاع به همان وخامتی پیش می رود که قبلاً پیش بینی شده بود . درواقع امیدی وجود ندارد که ترامپ خود را با واقعیت های سیاسی و اقتصادی هماهنگ کرده و ازقواعد و ضوابط سیاست داخلی و خارجی تبعیت کند . اگر ترامپ بر تداوم سیاست های اقتدارگرایانه و ساختارشکنانه خود اصرار ورزد ؛ دیری نمی پاید که تنش بین نهاد ریاست جمهوری و نظام مبتنی بر قانون اساسی به یک بحران داخلی خواهد انجامید .که انشالله امیدواریم هرچه زودتر این اتفاق بیفتد وآمریکا نابود گردد وملت ها از شر او راحت شوند.

ارتباط با امام جمعه