دوشنبه 1396/8/29 - 34 : 22
مشخصات امام جمعه
محمد جواد عادلپور
محمد جواد عادلپور
مينو شهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/12
اربعین حسینی - سیزده ی آبان

فرازهایی از خطبهای نماز جمعه مینوشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین عادلپور مورخه 96/8/12

 

 اربعین حسینی، روز رساندن پیام عاشورا به جهانیان است. لذا باید حرکتی عظیم و متناسب با عظمت حادثه عاشورا و گستره جهان انجام گیرد. اهل بیت8 به نحوی، پیاده روی جهت زیارت اربعین را برای این امر مهندسی کرده اند. این پیاده روی باید همراه با پیوند عاطفی با هل بیت8 و همراه با سوز و عزا باشد. همراه با اخلاق و فرهنگ حسینی به ویژه ایثار باشد. همراه با فریاد علیه ظلم و استکبار و یزیدیان زمان و حمایت از مظلوم باشد.

مبارزه علیه استکبار سیره همه انبیا و هویت اسلام اصیل است. کسانی که به استکبار ستیزی اعتقاد ندارند نسبت به اسلام و سیره انبیا شناخت ندارند. مقام معظم رهبری فرمودند: دشمن اصلی و خبیث ملت ایران آمریکا است. هرکجا علیه این ملت دشمنی وجود دارد، رد پای آمریکا دیده می شود. هرچه فریاد هست باید بر سر آمریکا زده شود.

ریاست محترم جمهوری فرمودند: بعد از این عهد شکنی  مذاکره با آمریکا دیوانگی است. این سخن کاملاً صحیحی است. البته این اولین بار نبود که آمریکا نقض عهد کرده است. بلکه در گذشته در معاهده الجزایر .در مذاکره در خصوص جاسوسان آمریکایی در لبنان . در مذاکره هسته ای گذشته. اگر دولت محترم و مذاکره کنندگان این نقض عهد گذشته آمریکا را مد نظر می گرفتند چه بسا وضع برجام اینگونه نبود.

از همه مسئولین و دست اندرکاران خدمت به زوار تقدیر و تشکر می کنیم. هر سال وضع خدمت رسانی بهتر از سال گذشته است. باید از هم اکنون در خصوص بر طرف کردن نقاط ضعف چاره اندیشی و برنامه ریز کرد. مسئولین باید انتقادات دلسوزان و نخبگان را بشنوند در پیشنهادات دقت کنند و برای آنها برنامه ریزی کنند.

چرا باید در خصوص پرداخت عوارض خروج وضع اینگونه که دیدیم پیش رود؟ آیا از قبل نمی شد بهتر از این عمل کنند؟  چرا مشکل برگ تردد خودروهای مواکب چنین وضعی دارد؟ و... .

این مشکلات از سال گذشته تا به امروز لاینحل باقی مانده است.

مسئولین با تشریک مساعی و با هم افزایی و خوشبینی نسبت به یکدیگر نقاط ضعف خدمت رسانی را شناسایی و برطرف کنند.

ارتباط با امام جمعه