سه شنبه 1396/10/26 - 6 : 13
مشخصات امام جمعه
محمد جواد عادلپور
محمد جواد عادلپور
مينو شهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/24
اشتغال جوانان مینوشهر

فرازهایی از خطبهای نماز جمعه مینوشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین عادل پور مورخه 24/9/96

در لایحه بوجه 97 جای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و مصوبات برنامه ششم توسعه خالی است. این در حالی است که همه کار شناسان تأکید می کنند که حل مشکل تولید و اشتغال و رکود فقط و فقط اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی است. در مسئله جبران کسری بوجه دولت، چرا دولت محترم این کسری را با کاهش هزینهای خود دولت جبران نمی کند؟ آیا با حذف حقوقهای نجومی و پاداشهای میلیونی و سمینارهای بی فایده و سفرهای پرهزینه نمی شود بخشی از کسری بوجه جاری دولت را جبران کرد؟ مردم از مجلس شورای اسلامی توقع دارند که تدبیری کند که به مردم به ویژه محرومان فشارنیاید.

امیدوارم سفر معاون اول رئیس جمهور به خوزستان و خرمشهر منشا تحول مثبت باشد. آنچه بنده به جناب آقای جهانگیری عرض کردم این بود. که بخش مینو که یک زمانی قلب منطقه آزاد به حساب میآمد ،بعد از گسترش منطقه آزاد به فراموشی سپرده شد و از سال 92 تاکنون هیچ پروژه عمرانی قابل توجهی در جزیره انجام نشد. جزیره فاقد فاضل آب است.32 کیلومتر شبکه آب در مینو فرسوده است. پروژه ساحلی اروند صغیر رها شده است... . جناب آقای جهانگیری قول پیگیری رادادند.

باتوجه به قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر  اشتغال بومیان ، مسئولین کشوری و استانی ، استاندار فرماندار، بخشدار، نمایندگان  باید بر این قانون اصرار و نظارت کنند. عدم عمل کردن به این قانون خیانت به جمهوری اسلامی است. و هرکس به این قانون عمل نکند خائن به جمهوری اسلامی است. اگر روزی بفهمیم کسی یا کسانی تعمدا برای بدبین کردن مردم به جمهوری اسلامی به قانون عمل نمی کند جور دیگر برخورد خواهیم کرد. شورای اشتغال شهرستان جهت ثبت نام جوندگان کار باید سازوکار جدیدی ایجاد کنند. موسسات کاریابی برای بیکارانی که دوسال یا بیشتر پولی در جیبشان وارد نشده سنگین است. مسئولین در خصوص مسئله اشتغال سیاسی کاری نکنند. با سیاسی کاری با احساسات جوانان بازی نکنید. بنده اگر به این نتیجه برسم که کسانی در خصوص فرصتهای شغلی سیاسی کاری می کنند نام آنها را از همین تربون اعلام خواهم کرد.

در روزهای گذشته به بهانه جشنواره خرید طلایی اروند شاهد ابتذال و رقص زنانه در برخی نقاط شهرستان بودیم. یک عده بزنند و برقصند! !! در جمهوری اسلامی و در این سرزمین زن در ملاالعام برقصد و دیگران تماشا کنند  !!! ننگ برچنین تفکری . ما اجازه نمی دهیم در منطقه ای که جای جای آن خون شهیدان است ابتذال انجام شود. ما اجازه نمی دههیم یک عده انسان لااوبالی و بی خبر از ارزشها دینی و انقلابی ساحت پاک مردم این منطقه که معروف به ایمان و تقوی هستند آلوده کنند. هدف آنها چیست؟ بجز به جیب زدن دها میلیون تومان و قبح زدائی از ضد ارزشها و تحت شعاع قرار دادن مطالبات به حق مردم در خصوص مسائل عمرانی و اشتغال چیز دیگری هست؟. مسئولین منطقه آزاد ! مدیرعامل ! معاونان ! این وضع را فوراً پایان دهید . درغير این صورت به حکم آتش به اختیاری که مقام معظم رهبری فرمودند؛ بنده به همراه علما و مردم متدین و انقلابی به وظیفه شرعی و انقلابی خود عمل خواهیم کرد.

بنده به همه فعالان ساحلی اروند صغیر  آخرین اخطار را می دهم. یک سال به شما فرصت داده شد ولی بازهم از آنجا خبر ناهنجاری ها به گوش می رسد. بعد از این اخطار تعطیلی  واحدها متخلف خواهد بود.

ارتباط با امام جمعه