دوشنبه 1396/8/29 - 32 : 22
مشخصات امام جمعه
سیدمصطفی حسینی نوری
سیدمصطفی حسینی نوری
انديمشك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/19
حسینی نوری خطیب نماز جمعه: برخی مجازات های سبک را می توان به کتابخوانی تبدیل کرد
حسینی نوری خطیب نماز جمعه: برخی مجازات های سبک را می توان به کتابخوانی تبدیل کرد
 

 عشق به اهل بیت فرهنگ شهر ماست / اداره اوقاف به مساجد اندیمشک توجه بیشتری کند/اربعین حسینی غنیمت مسلمانان است.

امام جمعه اندیمشک با اشاره به تیر اندازی به دفتر نماینده اندیمشک در مجلس گفت:از این کار عوامل تیراندازی مشخص است که حرکات شیطانی و مطالبه غیر شرعی دارند.

 حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک گفت : امروز دشمن بدنبال جدایی و تفرقه در جامعه است و این افراد به آن کمک می کنند اما این قبیل حرکات در انگیزه مسئولین ما تاثیری نخواهد گذاشت.

وی افزود: چرا ۱۰۰۰ شهید داده ایم که امروز به اینجا برسیم! دستگاه نظامی و انتظامی باید بطور قاطع با آن برخورد کنند چند بار حدود الهی را اجرا کنید تا این قبیل کارها جمع شود، کارهایی که مخل نظم و اخلاق عمومی است باید برداشته شود ، با آبروی مردم شهر  تطابقی ندارد.

حجت الاسلام نوری گفت: در حالیکه مردم در حال خدمت رسانی به زائرین اباعبدالله هستند، اینها بدنبال این کارها هستند، عشق به اهل البیت فرهنگ شهر ماست، ولو یک نادان سنگی را در چاه می اندازد که صد نفر نمی توانند آن را بیرون بیاورند.

وی تصریح کرد: چنین اتفاق هایی قبلا رخ داده ولو چون برخورد مناسبی نشده بازهم ادامه پیدا کرده و کار بسیار ناشایستی است و انشالله همه ما تلاش کنیم وجه شهر ما حفظ شود و با متخلف ها برخورد شود.

امام جمعه اندیمشک گفت: اربعین حسینی غنیمت مسلمانان است و بایستی قدر آن را بدانند، تمدنی که امروز بشر سکولار بوجود آورده ، دروغ خیانت ظلم و کشت و کشتار همه دستاورد بشری است که می گوید دین و آموزه های دینی نباشد.

وی افزود: در اجتماع اربعین مودت محبت و خدمت به زائران ، این فرهنگ در هیچ کجا قابل دیدن نیست و لذا می بینیم در مقابل آن فضا سازی می کنند.

حجت الاسلام نوری گفت: دستان پلید تروریست ها به خون مرزبانان ما آغشته شد، کسانی که بدنبال به ارمغان آوردن امنیت برای ما هستند، مردم ما و نیروهای نظامی و انتظامی بیدارند و پای خون شهدا ایستاده اند.

وی در بخش دیگری گفت: روز کتاب میراث با غنیمت ما موضوع کتابی و کتابخوانی است، موضوع کتاب در کشور ما نهادینه نشده است خرید کتاب در سبد کالای ما وجود ندارد.

حجت الاسلام نوری حسینی افزود: بسیاری هستند نذر کتاب می کنند، که کار بسیارپسندیده ای هست، بجای همین سر رسیدها کتاب هدیه داد و برخی مجازات های سبک را می توان به کتابخوانی تبدیل کرد، امروز شبکه های اجتماعی جابی آن را گرفته است.

وی با اشاره به استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان گفت: وی دوسفر به عربستان ملاقات داشته و ملاقات های برنامه ریزی شده بسیاری داشته اما می بینیم  به کشوری دیگر می رود و استعفا می دهد .

امام جمعه اندیمشک این موضوع را از چند جنبه مورد تحلیل قرار داد و  گفت: اول اعتراض به قدرت حزب الله دوم نمایش تاثیر گذاری عربستان در تحولات لبنان و منطقه وسوم ترویج ایران هراسی است اما مهمتر از همه انها این هستند که زمین بازی جدیدی را برای آمریکا فراهم کنند.

وی گفت: هفته وقف را داریم، اگر زکات خمس و وقف رابیابیم فقر و بسیاری از مسائل برداشته می شود ، موقوفات باید جایگاه خود را پیدا کند ، اداره اوقاف باید فعالیت خود در شهر را بیشتر کند و نقش بیشتری در موضوع مساجد داشته باشد ولذا باید نقش بیشتری در این مسائل داشته باشد.

امام جمعه اندیمشک در پایان گفت: پیشنهاد رهبری به حذف دلار در معاملات منطقه این مبادلات و دیپلماسی می تواند بستر منتاسبی را ایجاد کند، مبارزه با داعش نشان داد که با درایت بزرگان می توان منطقه و تحولات آن را کنترل کرد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه