سه شنبه 1396/10/26 - 9 : 13
مشخصات امام جمعه
سیدسلمان هاشمی
سیدسلمان هاشمی
شهرك طالقاني
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
تنها نسخه رفع مشکلات اقتصادی کشور تحقق اقتصاد مقاومتی است/ناکامی فتنه‌های دشمنان تنها با هوشیاری و اتحاد مردم میسر شد

۱۳۹۶/۱۰/۲۲ جمعه

حجت الاسلام و المسلمین سید سلمان هاشمی:

تنها نسخه رفع مشکلات اقتصادی کشور تحقق اقتصاد مقاومتی است/ناکامی فتنه‌های دشمنان تنها با هوشیاری و اتحاد مردم میسر شد

 

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری، اظهار کرد: از نکات برجسته بیانات مقام معظم رهبری مثلث شوم است که یک ضلع آن استکبار، آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و ضلع دوم آن را ثروتمندان حرام‌خوار منطقه و نوکران استکبار همانند آل سعود تشکیل می‌دهد و ضلع سوم نیز منافقان کوردل که پیاده‌ نظام فتنه هستند.

وی افزود: پادوهای سازمان آدم‌کش منافقین که از دو ماه قبل آماده بودند و امریکا و استکبار با سرکیسه کردن دولت‌های وابسته به خلیج‌فارس بتوانند زباله‌های فراری از ایران را بازیافت و دوباره وارد میدان کنند، اما دیدند به فضل الهی و بصیرت مردم بازهم نتوانستند و سرشان به سنگ خورد و ناکام ماندند.

امام‌جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: مسؤولان آگاه باشند که کینه‌ورزی دشمن نباید موجب شود از ضعف‌ها و مشکلات مردم به‌ویژه طبقات ضعیف غافل شوند. آن چیزی که باعث شد توطئه دشمنان و استکبار ناکام بماند ایمان و اتحاد و بصیرت و هوشیاری ملت بود که مقام معظم رهبری فرمودند که نه یک‌بار بلکه هزار بار از ملت تشکر می‌کنم.

خطیب جمعه شهرک طالقانی به بیانات مقام معظم رهبری در پاسخ به بیهوده‌گویی‌های اخیر مسؤولان آمریکایی در رابطه با شکست اخیر خود در ایران اشاره کرد و گفت: این بیهوده‌گویی‌ها  ناشی از عصبانیت شدید و شکست اخیر است که می‌گفتند که حکومت ایران از مردم خود می‌ترسد، درصورتی‌که باید به آن‌ها گفت حکومت ایران متولد این مردم است و نظام اسلامی 40 سال است که به پشتوانه همین مردم در مقابل شما ایستاده است.

هاشمی افزود: فتنه‌گران می‌گفتند حکومت ایران از امریکا هراس دارد، در پاسخ به اینان باید گفت اگر از شما هراس داشتیم  چگونه در دهه 50 شما را از ایران بیرون انداختیم و در دهه 90 شما را از منطقه بیرون راندیم، اگر دشمن فتنه‌گری را تکرار کند بازهم تودهنی بزرگی خواهد خورد و ایران انتقام فتنه‌گری را از آمریکا خواهد گرفت.

وی در ادامه با قدردانی از بصیرت و بلوغ سیاسی مردم شهرک طالقانی در مقابله با اغتشاشات اخیر اظهار کرد: در اغتشاشات اخیر در شهرک شاهد آشوب و شورش نبودیم و این نشان‌دهنده بلوغ  و بصیرت مردم شهرک است. نگاه مسؤولان همواره باید نگاه صادقانه و همگانی باشد، جوابگویی به اعتماد مردم در برهه فعلی حکم جهاد فی سبیل الله را دارد و از شاخص‌ترین مبارزه مسؤولین در نظام اسلامی خدمت صادقانه به مردم به‌ویژه اقشار محروم کشور باشد.

خطیب جمعه شهرک طالقانی در ادامه با انتقاد از وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور عنوان کرد: بنا بر سخنان مقام معظم رهبری ما باید زخم را مداوا کنیم، اقتصاد ما بیمار است باید برای درمان آن تلاش کرد. اقتصاد احتیاج به جراحی دارد  و تنها نسخه آن تکیه‌بر توان  داخلی، کار جهادی و انقلابی و اقتصاد مقاومتی است.

هاشمی در فراز دیگری از خطبه‌ها بابیان اینکه دولت و مجلس به‌جای تحمیل فشار بر مردم، اقدامات اثرگذاری در رفع مشکلات مردم داشته باشد، بیان کرد: همان‌گونه که معظم له فرمودند باید مطالبات و خواسته‌های مردم را پیگیری کرد و مطالبات به‌حق مردم دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، ازاین‌رو ضرورت دارد تمامی مسؤولان با مدیرت جهادی برای تأمین رفاه مردم به‌ویژه در مناطق محروم، تلاش مضاعفی داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات موجود در شهرک طالقانی اظهار کرد: داشتن بازار خوب حق مردم شهرک طالقانی است. می‌توان با مدیریت خوب و جابجایی شهرداری و نیروی انتظامی و پست، فضای خیلی خوبی برای بازار که فرصت اشتغال تعداد کثیری از جوانان این منطقه را تأمین می‌کند، مهیا کرد. تحقق این موضوع مستلزم پیگیری دلسوزانه مسؤولان مربوطه است.

امام‌جمعه شهرک طالقانی در پایان گفت: از شهردار جوان انتظار داریم که فعالیت و کارآمدی خود را در رفع مشکل بازار شهرک به نمایش بگذارد و همین‌طور انتظار داریم سالن ورزشی شهرک طالقانی و همچنین معضل تکراری روشنایی معابر شهرک طالقانی که پیش‌تر از این توسط فرماندار قبلی قول مساعد داده‌شده بود به‌صورت جدی پیگیری و ترمیم شود. http://salmanhashemi.ir/news_132541-utab                    

 

شرح خطبه اول نماز جمعه مورخ 22 دیماه 96

الخطبة الاولی
الموضوع: بعد المعصیه-کیف نترک المعاصی
اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ وَ بُعْدَ الْمَعْصِيَةِ وَ صِدْقَ النِّيَّةِ وَ عِرْفَانَ الْحُرْمَةِ وَ أَکْرِمْنَا بِالهُدَى وَ الاسْتِقَامَةِ
ارزقنا بعد المعصیه 
تکلمنا و تحدثنا فی الاسبوع الماضی حول الفقرة الاولی والان نصل الی الفقرة الثانیه من دعاء الامام عجل الله تعالی فرجه أن الرزق هو ما تتوقف حياة الانسان على توفّره بعد المعصیه هو رزق من الله-الحج الزیارات -مساعدة الفقرا رزق من الله المعاصی تسبب عدم نزول الخیر و البرکه و لکن التقوی عکس ذلک وَ لَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُري آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَفَتَحْنا عَلَيْهِمْ بَرَکاتٍ مِنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ ولکِنْ کَذَّبُوا فَأَخَذْناهُمْ بِما کانُوا يَکْسِبُونَ اذا ننظر الی بعض فقرات دعاء کمیل ننظر الی اقسام الذنوب:
اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِىَ الذُّنُوبَ الَّتى تَهْتِکُ الْعِصَمَ؛
 اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِىَ الذُّنُوبَ الَّتى تُنْزِلُ النِّقَمَ؛ 
اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِىَ الذُّنُوبَ الَّتى تُغَیِّرُ النِّعَمَ؛ 
اَللّهُمَّ اغْفِرْ لىَ الذُّنُوبَ الَّتى تَحْبِسُ الدُّعاَّءَ؛ 
اَللّهُمَّ اغْفِرْ لىَ الذُّنُوبَ الَّتى تَقطَعُ الرَّجاءَ؛
 اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِىَ الذُّنُوبَ الَّتى تُنْزِلُ الْبَلاَّءَ.
ان شاء الله فی الاسابیع الاتیه و القادمه نتعرض الی تفسیر هذه الفقرات من الدعاء  کیف نبتعد و ما هو علاج المعاصی فی کلام اهل البیت علیهم السلام: فلنذهب معا الی طبب النفس و الروح و هو سید شباب اهل الجنه علیه السلام أنَّ رجلاً تکرّرت منه المعاصي، وکلّما حاول التوبة غلبته نفسه، إلتفت إلى مرض حلَّ في روحه، فجاء إلى طبيب الروح الإمام الحسين عليه السلام قال له: يا ابن رسول الله، إنّي مسرف على نفسي، فاعرض عليَّ ما يکون لها زاجراً أو مستنقذاً...
قال الحسين عليه السلام:"إنْ قبلت مني خمس خصال فقدرت عليها، لم تَضُرَّک المعصية..".
قال الرجل: جاء الفرج.
قال الحسين عليه السلام:"إذا أردت أن تعصي الله عزَّ وجلّ فلا تأکل رزقه".
قال الرجل: کيف؟ إذاً من أين آکل، وکل ما في الأرض رزقه؟
قال الحسين عليه السلام:"أفيحسن بک أن تأکل رزقه وتعصيه"؟
قال الرجل: لا بأس هاتِ الثانية فربّما کانت فرجاً ومخرجاً.
قال الحسين عليه السلام:"إذا أردت أن تعصيه فلا تسکن شيئاً في بلاده".
قال الرجل: يا سبحان الله! هذه أعظم من تلک، فأين أسکن، وله المشرق والمغرب وما بينهما؟
قال الحسين عليه السلام:"يا هذا، أيليق بک أن تأکل رزقه وتسکن بلاده وتعصيَه"؟
قال الرجل: "لا حول ولا قوة إلاَّ بالله، هاتِ الثالثة، فربّما کانت أهون الثلاث".
قال الحسين عليه السلام:"إذا أردت أن تعصيَه فانظر موضعاً لا يراک فيه، وهناک افعل ما شئت".
قال الرجل: ماذا تقول؟! ولا تخفى على الله خافية.
قال الحسين عليه السلام:"أتأکل رزقه وتسکن بلاده ثم تعصيه، وهو بمرأى منک ومسمع"؟!
قال الرجل: هاتِ الرابعة، وإلى الله المشتکى.
قال الحسين عليه السلام:"إذا جاءک ملک الموت ليقبض روحک فقل له أخّرني حتى أتوب".
قال الرجل: لا يقبل منّي ذلک.
قال الحسين عليه السلام:"أکرهه على القبول".
قال الرجل: کيف ولا أملک لنفسي معه شي‏ء؟
قال عليه السلام:"إذا کنت لا تقدر أن تدفعه عنک، فتُب قبل فوات الأوان".
قال الرجل: على أيّ حال بقيت الخامسة فهاتِها.
قال الحسين عليه السلام:"إذا جاء الزبانية يوم القيامة ليأخذوک إلى الجحيم فلا تذهب معهم".
فقال الرجل: حسبي حسبي، أستغفر الله وأتوب إليه، ولن يراني بعد اليوم في ما يکره.
عرف هذا الرجل من هو، وإلى من يتوب، فتاب إلى الله تعالى.

http://salmanhashemi.ir/news_132551-utab

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه