چهارشنبه 1396/6/29 - 21 : 18
مشخصات امام جمعه
سیدسلمان هاشمی
سیدسلمان هاشمی
شهرك طالقاني
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/24
کارهای فرهنگی جزئی از نیازهای اساسی کشور است/مسؤولان اجازه ندهند ضد ارزش‌ها جای ارزش‌ها را بگیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر ماهشهر، حجت‌الاسلام حسین لفته‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با اشاره به ۲۵ شهریور ماه روز خانواده و تکریم  بازنشستگان اظهار کرد: در اسلام بر تحکیم بنیان خانواده تأکید فراوانی شده است. با توجه به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) زن بزرگ خانواده است و باید در خانواده محیطی امن و پر از آرامش برای همسر و فرزندان خود ایجاد کند.

وی افزود: خوب همسرداری کردن جهاد زن محسوب می‌شود و خانم باید بتواند خانواده را به بهترین شکل هدایت کند. نظر اسلام درباره زن و خانواده بسیار خوب است و نگاه روشنی دارد اما متاسفانه مسائلی که امروزه می‌بینیم این مورد در اجتماع رو به زوال است.

امام جمعه موقت شهرک طالقانی خاطرنشان کرد: اسلام برای آقایان و بانوان حد و مرزی قائل شده است اما امروز این حد و مرز شکسته شده و بنیان خانواده‌ها را سست کرده و آن را از هم پاشیده است. ارزش زن در کشورهای غربی به ظاهرِ زنان است و امروزه متاسفانه همین فرهنگ در کشور ما در حال رواج یافتن است.

لفته‌پور با اشاره به جایگاه زن در اسلام، گفت: دین مبین اسلام ارزش زن را در تقوا و تقویت فرزندان صالح می‌داند. زیبایی به تنهایی ملاک ارزش و انتخاب همسر نیست و زنانی هستند که زیبا نیستند اما فرزندانی صالح پرورش می‌دهند.

وی یکی از عوامل فروپاشی خانواده‌ها و اختلاف زن و شوهر را اختلاط زن و مردان در محیط خارج از خانه عنوان کرد و افزود: اگر جلوی این ضررهای اجتماعی گرفته نشود این حد و مرزها رعایت نخواهد شد.

امام جمعه موقت شهرک طالقانی در ادامه با بیان اینکه فرهنگ جزئی از نیازهای جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: در کارهای فرهنگی ارزش‌های اصیل اسلامی متاسفانه ضد ارزش شده و بودجه‌ای در خور شأن کار فرهنگی در نظر گرفته نمی‌شود. انتظار می‌رود که همه مسؤولان در هر جایگاهی به این مسأله اهمیت دهند و اجازه ندهند ضد ارزش‌ها جای ارزش‌ها را بگیرد.

لفته‌پور همچنین کسب عنوان برتر در جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما توسط صدا و سیمای مرکز خوزستان را به مدیرکل و کارکنان این مرکز تبریک گفت.

وی در پایان اضافه کرد: از تمام مسؤولان به ویژه امام جمعه و جوانان شهرک طالقانی که در برنامه بازسازی واقعه غدیر زحمات زیادی متقبل شدند تقدیر و تشکر فراوان می‌کنم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه