سه شنبه 1396/12/1 - 10 : 7
مشخصات امام جمعه
علی اکبر راوند
علی اکبر راوند
ديشموك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
مسؤولان فکری به حال فیش‌های نجومی زمستانی برق دیشموک کنند/ مردم منطقه دیشموک دارای مشکلات زیادی هستند

 

 

 

امام جمعه دیشموک گفت: مسؤولان فکری به حال فیش‌های نجومی زمستانی برق دیشموک کنند.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر دیشموک ضمن توصیه مردم به تقوای الهی اظهار کرد: با تقواترین مردم کسانی هستند که تقوای الهی پیشه می‌کنند و اگر تقوای الهی پیشه کنیم هیچگاه مشکلی پیش نمی‌آید.

وی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در عید ۹۵ پرداخت و گفت: در عید ۹۵ رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد مقدس فرمایشاتی داشتند که مرور اینها خود باعث بصیرت جامعه می‌شود.

راوند به توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری عنوان کرد: کسانی که به امید مذاکره با آمریکا هستند یعنی خسارت محض به خود و در چنین مذاکراتی که تا به حال با آمریکا داشتیم ما به تعهدات خود عمل کنیم اما کشور مقابل تعهد نداشته باشد و عمل نکند واقعا خسارت محض است.

وی با بیان اینکه بعد از دو سال طی چند روز گذشته ۱۴ شخصیت حقوقی و حقیقی از ما مورد تحریم قرار گرفته این خسارت محض و عمل نکردن طرف مقابل به تعهدات بین ما و آنها است عنوان کرد: وقتی مسؤولان ما اعتماد و مذاکره می‌کنند ولی در برابر آن تضمینی از طرف مقابل صورت نمی‌گیرد این خسارت محض است.

راوند گفت: آمریکا شیطان بزرگ هر روز به بهانه‌ای واهی تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع می‌کند و چیزی در دست ایران نیست و مسؤولان باید با دید بهتر و بیشتری نسبت به این قضیه داشته باشند.

وی نگاهی به حکم رهبر معظم انقلاب برای ریاست جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه داشت و گفت: رهبر معظم انقلاب با اجرای این حکم فرمودند(( این رئیس جدید باید ادامه و تکمیل فعالیت‌های ریاست قبلی باشد و همچنین افزودن به کیفیت فعالیت گذشته، بهره‌گیری از نظر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، افزودن و شکوفایی نهاد نماز جمعه و تاثیرگذاری نهاد نماز جمعه در بین اقشار مختلف باشد)) و تاکید بر اینکه نهاد مقدس نماز جمعه یک نهاد مبارک و رحمانی است.

خطیب نماز جمعه شهر دیشموک گفت: اگر کسی ایمان به خدا و روز قیامت داشته باشد در نماز جمعه شرکت می‌کند و نماز جمعه را فراموش نمی‌کند در نماز جمعه حضور پیدا می‌کند این اهمیت نماز جمعه را می‌رساند.

وی با دیدار مردم قم در روز ۱۹ دی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: در این روز رهبر از مردم و مسؤولان مطالبات و خواسته‌های داشتند که از مسؤولان خواست و تاکید کرد با توجه به اینکه دشمن به دنبال براندازی نظام است و برای ما نقشه‌های در سر دارد اما دفاع از حقوق ملت و مظلومین برنامه اصلی مسؤولین باشد.

راوند اذعان کرد: دولتمردان باید به مظلومین توجه داشته باشند و به ملت محروم توجه کنند و خواسته‌های انها را بررسی و پیگیری نمایند و تمرکز بر مشکلات و تغییر مشکلات توسط سه قوه باید رفع گردد.

وی خاطرنشان کرد: سه قوه باید به مشکلات آگاهی داشته باشند و بدانند مشکلات کشور چه هستند و با برنامه‌ریزی دقیق همه با هم برای رفع مشکلات قدم بردارند.

راوند عنوان کرد: توجه به مسائل کلیدی اشتغال و تولید وظیفه مسؤولان است و مسؤولین باید به این توجه خاص داشته باشند، بیکاری، تولید و اشتغال مشکل اصلی مملکت ما است که همان اقتصاد مقاومتی است که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

وی گفت: مطالبه رهبر از مردم این است که به شایعات توجه نکنند و شایعاتی که در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شوند منتشر نکنند چون این شایعه‌پراکنی‌ها توسط دشمن انجام می‌شود و دشمن دنبال تخریب نظام است و این شایعات به نفع کشور نیستند.

امام جمعه دیشموک گفت: ما باید بدانیم که رهبر از مشکلات مردم و منطقه آگاه است و با تذکر به مسؤولان در رفع مشکلات هشدار و تاکید می‌کنند.

وی به جان دادن ملوانان و خدمه‌های کشتی سانچی اشاره کرد و گفت: جان دادن این بزرگوراران در راه خدمت به کشور و پیشرفت کشورمان بود و افتخار بزرگی است هم برای خود و هم برای ملت ما ایران و این حادثه تلخ را به خانواده‌های این عزیزان و ملت بزرگ ایران تسلیت می‌گویم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دیشموک گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسلمانان سیزدهمین اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی فرمودند که جهان اسلام نباید بگذارد که جنایات صهیونیست‌ها تحت حمایت آمریکا علیه ملت مسلمانان فراموش یا کمرنگ شود و امروز روز غزه است و نام گذاشتن روز غزه و مشهور شدن این روز به نام غزه این بود که در جنگ ۲۲روزه فلسطین ۷ هزار از مردم بی‌گناه به شهادت رسیدند و در این جنگ چند روزه به پیروزی رسیدند.

وی به روز سشنبه میلاد با سعادت بانوی بزرگ اسلام، قهرمان کربلا پرچم دار نهضت حسینی بعد از امام حسین (ع) حضرت زینب کبری و روز پرستار اشاره کرد و گفت: این روز را به همه پرستاران تبریک می‌گویم.

خطیب نماز جمعه دیشموک در پایان به فیش‌های نجومی برق در زمستان اشاره کرد و گفت: مسؤولان فکری به حال فیش‌های نجومی برق مردم شهر دیشموک در زمستان کنند و اینکه چرا فقط در فصل زمستان برای مردم بخش دیشموک فیش‌های نجومی زمستانی می‌آید به مردم پاسخگو باشند.

وی متذکر شد: مردم منطقه دیشموک دارای مشکلات زیادی هستند و فیش‌های نجومی برق در زمستان برای مردم این منطقه مشکلات زیادی به وجود می‌آورد که امیدوارم مسؤولان این بار نسبت به رفع این مشکل قدم راسخی بردارند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه