سه شنبه 1396/12/1 - 10 : 7
مشخصات امام جمعه
ابراهیم چراغی
ابراهیم چراغی
پاتاوه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/11/27
نظر محققان روشنفکر مآب غربی پوشش زن مسلمان بخاطر بهره جستن اقتصادی از زن است.

خطبه عبادی:

نظر محققان روشنفکر مآب غربی پوشش زن مسلمان بخاطر بهره جستن اقتصادی از زن است.

نماز عبادی سیاسی جمعه در آخرین هفته ازبهمن ماه96 در مسجد صاحب الزمان عج شهر پاتاوه به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا چراغی اقامه گردید. امام جمعه؛ پس از توصیه وسفارش خود ونمازگزاران به رعایت تقوا وپاکدامنی وپرهیز از محرمات گفت: حقیقت تقوا همان احساس مسولیت درونی است و هرکس در قبال جامعه ی خود احساس مسئولیت کرد به تقوا رسیده است.

ایشان در ادامه سلسله مباحث هفته های گذشته حجاب وعفاف به نظر بعض از محققان به ظاهر روشنفکر در مورد پوشش زن مسلمان بیان کرد: ازنظر محققان روشنفکر غربی پوشش زن مسلمان بخاطر استثماروبهره اقتصادی بردن از زن است.اینها می گویند،پوشش زن یادگار عهد مالکیت و تسلط مرد بر زن است وبرای اینکه مرد از زن بهره ی اقتصادی ببرد وآنها را مانند بردگان استثمار کند آنها را درخانه نگه می داشتند وبرای اینکه فکر زن را قانع کنند که خود به خود از خانه بیرون نرود وبیرون رفتن را کار بدی بداند فکرحجاب وخانه نشینی را خلق کردند.

وی افزود:در بعض از نوشته ها وسخنرانی هایشان یکسری دروغ هایی را به جامعه مسلمانان می دادند از قبیل اینکه : اولآ:زن حق نداشت با مردان نشست وبرخاست کند ودر اجتماعات راه یابد وبه مقامات دولتی برسدنمونه مخالف این حرف ها(گوهرشاد)خانم سازنده مسجد گوهر شاد مشهد که در بین اجتماعات بود وغیره....

ثانیآ: اگر نامحرم صدای زن را می شنید زن به مرد حرام می شد که (نمونه مخالف این حرف) سخنرانی حضرت زهراء سلام الله علیها و زینب کبری (س)در مسجد النبی وبازار کوفه بوده است.

مشاور خانواده از منظر دین مبین اسلام به اینگونه خرافات چنین پاسخ داد: اسلام وعلماء اسلام اینکه مرد به زن به چشم ابزاری می نگریست و از او بهره کشی اقتصادی می کرد را بصورت یک اصل کلی حاکم برهمه ی اجتماعات مسلمان قبوا ندارد.اصلآ علایق عاطفی بین زن وشوهر و علایق محبت آمیز والدین به فرزندان مانع این می شود که به آنها به دید ابزار نگریست.

خطیب جمعه تصریح کرد:البته این مطلب را انکار نمی کنیم که بعض از مردها در گذشته بخاطر جهل وتعصبانه استثمار به زن وفرزند ظلم می کردند. ایشان با بیان اینکه اسلام مخالف بهره کشی اقتصادی زن هست اظهار کرد:

اسلام حجاب را بخاطر بهره کشی اقتصادی وضع نکرد، وسخت با آن مخالف است وبا آن مبارزه می کند.جایی که اسلام زن را در کار کردن حتی در خانه آزاد گذاشته و حتی در شیر دادن مادر به بچه برای مادر حق قرار داد،کجا به استثمار وبهره کشی اقتصادی از زن پوشش را آورده است.

وی در پایان این بحث یادآور شد: اگر اینطور است باید احکام بیکاری زن برای مرد را تجویز می کرد نه اینکه به مرد بگوید اگر مادر فرزند از تو برای شیر دادن اجرت خواست بصورت عادلانه بهاء و اجرت را بپرداز.

خطبه سیاسی نماز: مسئولان با عزم جدی ودلسوزانه به خدمت این مردم قیام کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی منطقه پاتاوه از حضور تماشایی مردم گفت وبیان کرد: دراین زمان که حضور تماشایی مردم دین مدار جامعه اسلامی را در عرصه ی 22بهمن ماه در خیابان ها دیدیم وظیفه همه ی مسئولان است که با عزم جدی و دلسوزانه به خدمت این مردم قیام کنند، وجواب مطلوب و در خور شان این مردم ولایتمدار را بدهند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا چراغی با اشاره به این مطلب که: مسئولین ما بایدبه فکر اقتصاد مقاومتی باشند-شعار مسئولین ما باید نه شرقی نه غربی ،اقتصاد اسلامی باشدتاکید کرد: مسئولان به فکر معیشت مردم باشند نه به فکر رفراندوم گذاشتن –به فکر یک اقتصاد مقاومتی بدور از نگاه به شرق وغرب باشند چرا که انقلاب ما نه شرقی،نه غربی جمهوری اسلامی بوده هست ،اقتصاد ما هم باید نه شرقی نه غربی اقتصاد اسلامی باشد.

مشاور مذهبی در بخش دوم سخنان خود ،روز 3جمادی الثانی11 ه ق- سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها را تسلیت گفت و مردم ونماز گزاران را به حضور باشکوه خود در راهپیمایی پیاده روی تا حرم امام زاده واجب التعظیم بی بی زهرا خاتون سلام الله علیها فراخواند واظهار کرد: خدا حضرت زهرا را از نور عظمت خودش خلق کرد، وظیفه شما فهماندن عظمت و مقام و رفعت آن حضرت است. امسال سال خوبی در عرصه حضور ومشارکت مردم در مناسبت ها بوده است ودر این مراسم پیاده روی حرکت پرجوش وخروشان داشته باشیم .

اخبار
ارتباط با امام جمعه