پنج شنبه 1396/2/7 - 40 : 17
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر جسینی
سید علی اصغر جسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
برخی مدیران وظایف روزمره خود را به حساب اقتصاد مقاومتی می‌نویسند

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه برخی از مدیران به جای مشکل‌گشا بودن مشکل‌آفرین هستند، گفت: مدیرانی هستند که وظایف روزمره خود را به حساب اقتصاد مقاومتی می‌نویسند.

آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با بیان لزوم رعایت تقوای الهی و پرهیز از معاصی و اجتناب از گناه و آلودی به حدیثی از امام علی (ع) اشاره و اظهار کرد: تقوا بهترین چیزی است که مؤمنین آن را به هم توصیه می‌کنند.

وی در ادامه گفت: ارجمندترین چیزی که مؤمنین همدیگر را سفارش می‌کردند تقوا بود و ارتباط و اتصال به خدا به‌وسیله تقوا صورت می‌گیرد و بهترین چیز برای سرنوشت انسان و عواقب امور تقواست.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه انسان‌های بدون غرض در صدر اسلام مطالب و بیانات آن حضرت را گوش می‌کردند، افزود: چون مطابق با واقعیت بود حقیقت دین را می‌پذیرفتند اما در آن زمان طایفه قریش که خود را تافته جدابافته می‌دانستند وقتی می‌شنیدند که تبلیغات پیامبر اثر کرده است ناراحت می‌شدند.

وی گفت: مسلمانان صدر اسلام شکنجه‌ها دیدند اما دست از تبعیت از رسول اکرم نمی‌کشیدند چون روح آنها به‌وسیله دین تقویت شده بود و روح آن‌ها هیچ آنها ضعیف و منحرف نمی‌شد.

حسینی با ذکر این نکته که جمعیت کفار در جنگ بدر سه برابر مسلمانان بود، افزود: اما به دلیل همین تربیت روح موفق شدند که در جنگی نابرابر دشمن کافر را شکست دهند زیرا نور ایمان در کالبد آنها رسوخ کرده بود.

وی  در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج به موضوع بعثت پیامبر اسلام اشاره کرد و گفت: بعد از خلقت انسان این حادثه بزرگ‌ترین واقعه عالم به شمار می‌رود.

امام جمعه یاسوج افزود: بزرگ‌ترین عید الهی و بزرگ‌ترین حادثه تاریخ بعثت آن حضرت است که این مناسبت را باید در این ماه شریف به خوبی گرامی بداریم.

حسینی تصریح کرد: مقام معظم رهبری با فرماندهان ارتش مطالب بسیار مهمی بیان فرمودند که باید دقت کرده و سخنرانی‌های ایشان را مورد مداقه قرار دهیم تا بتوانیم از آنها خوب استفاده کنیم.

وی گفت: رهبری فرمودند انتخابات باید سالم، باامنیت و گسترده برگزار شود و نکند که کسی به خاطر دنیای دیگران آخرت خود را خراب کند.

این خطیب جمعه خاطرنشان کرد: چند سال است که رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی فرمایش داشتند و همه شنیده‌اند و فهمیده‌اند که چه قدر دغدغه دارند.

وی گفت: این وظیفه مسؤولان است که این فرمان را اجرایی کنند، بنابراین نباید کوچک‌ترین کار خود را که انجام وظیفه است به حساب اقتصاد مقاومتی بگذارند بلکه اقتصاد مقاومتی یعنی کمک به شتاب در تولید بیشتر و اشتغال است.

امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه برخی از مدیران به جای اینکه مشکل‌گشا باشند مشکل‌آفرین هستند، افزود: شرم است که بگوییم برخی افراد مدیر هستند، چراکه برای یک امضا مردم را یک ماه معطل می‌کنند، چرا باید نقطه سیاه در کارنامه مدیری باشد که از این کشور و از این مردم ارتزاق می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی مدیران یا جلسه و یا مأموریت دارند، تصریح کرد: این مدیران نه تنها حلال مشکل نیستند بلکه ایجاد مشکل می‌کنند.

حسینی به انتخابات شوراها و نامزدهای انتخابات اشاره کرد و گفت: نگرش قومی و طایفه‌ای مشکلات مردم را برطرف نمی‌کند و نباید هدف خدمت به خیانت تبدیل شود.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه