جمعه 1396/5/6 - 9 : 5
مشخصات امام جمعه
سید علی اصغر حسینی
سید علی اصغر حسینی
یاسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/23
ولی فقیه حافظ و مدافع دین اسلام است

امام جمعه موقت یاسوج:

ولی فقیه حافظ و مدافع دین اسلام است/مردم از ولایت فقیه پیروی و تقلید کنند

امام جمعه موقت شهر یاسوج گفت: ولی فقیه حافظ و مدافع دین اسلام و تسلیم اوامر الهی است.

حجت‌الاسلام سید علی‌صالح موسوی‌اعظم ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته مسئله ولایت فقیه را یکی از مسائل مهم میان مسلمانان دانست و گفت: هیچ عبادتی بدون پذیرش اصل ولایت فقیه مورد قبول نیست.

امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد: ولی‌فقیه مجتهد جامع‌الشرایطی است که در دوران غیبت امام عصر(عج) وظیفه هدایت معنوی جامعه را بر عهده دارد که همه باید از وی پیروی و تقلید کنند.

وی با اشاره به اینکه ولایت فقیه همراه انقلاب به وجود نیامده، افزود: ولایت فقیه همراه انقلاب به وجود نیامده بلکه ریشه در دین اسلام دارد و اسلام آن را مشخص کرده اما بعضی‌ها به اشتباه فکر می‌کنند که بعد از انقلاب به وجود آمده در حالی که اینگونه نیست.

موسوی‌اعظم با بیان اینکه ولی‌فقیه به عنوان نماینده امام عصر حافظ و مدافع دین مبین اسلام است، گفت: ولی فقیه حافظ و مدافع دین اسلام و تسلیم اوامر الهی است.

امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد: اصل ولایت فقیه یک مسئله الهی است، ولی فقیه نباید تحت تاثیر برخی افراد به خصوص افراد نفوذی قرار گیرد.

وی در بخش دوم سخنان خود به برخی وظایف شورای نگهبان اشاره کرد و یادآور شد: شورای نگهبان گاهی اوقات برخی از قوانین مجلس شورای اسلامی را به دلیل مغایرت با دین و قانون اساسی رد و برگشت می‌دهد که هدف شورای نگهبان از این اقدام اصلاح آن قانون و مغایر نداشتن با احکام دین و قانون اساسی است.

موسوی‌اعظم تصریح کرد: شورای نگهبان از فقه‌ها و حقوقدانی که بر دین و قانون اساسی تسلط دارند تشکیل شدند و بدون دلیل قانونی را رد نمی‌کنند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه