چهارشنبه 1395/12/4 - 2 : 21
مشخصات امام جمعه
عبدالرحیم عبودی
عبدالرحیم عبودی
باشت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/22
بهترین تشکر مسؤولان از مردم برخورد با مفسدین است/حق عقبگرد در برخورد با مفسدین نداریم

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان باشت،حجت‌الاسلام عبدالرحیم عبودی ظهر امروز در نماز عبادی ـ سیاسی جمعه این هفته باشت ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: یکی از نشانه‌های تقوای الهی تولی و تبری است که امروز مردم عزیز ما این فروع الهی را به نحو احسن به نمایش گذاشتند.

وی با تبریک 22 بهمن و تشکر از حضور مردم در این مراسم بیان داشت: 22 بهمن پایانی بر تحقیر و حقارت ملت ایران بود، این ملت با صلابت و ارزشمند مورد تحقیر قرار گرفته بود و هیچ دخالتی در کشور خود نداشت اما به لطف خدا و رهبری امام و حمایت ملت این حقارت به پایان رسید و امروز دارای عزت و استقلال هستیم و به جایی رسیده‌ایم که خیلی از کشورها به حال ما غبطه می‌خورند.

امام جمعه باشت با اشاره به سخنان یک اندیشمند مصری در رابطه با مقایسه مصر و ایران گفت: این اندیشمند مصری می‌گوید ایران وقتی انقلاب کرد هیچ نداشت و همه با او دشمن بوده و 8 سال جنگ به او تحمیل کردند اما امروز ایران چقدر پیشرفت کرده و ما از جایگاه خود سقوط کرده‌ایم.

عبودی در رابطه با حضور با شکوه مردم باشت در راهپیمایی 22 بهمن اظهار کرد: این حضور لبیکی به رهبری در پاسخ به یاوه گویی‌های ترامپ بود، امروز ملت ایران نشان داد از هیچ کس نمی‌ترسد و این جواب دندان شکنی به ترامپ بود که از این به بعد با ملت ایران بداند چگونه حرف بزند.

این خطیب جمعه گفت: پیام حضور امروز این است که بدانیم این ملت همچنان امریکا را دشمن قسم خورده خود می‌داند.

عبودی ادامه داد: این ملت مذاکره می‌کند، حرف می‌زند، ارتباط با دنیا دارد اما امریکا را برای همیشه دشمن می‌دانیم و هیچ وقت از این آرمان دست نخواهیم کشید.

امام جمعه باشت افزود: امروز پیشرفت توان دفاعی و موشکی ما دنیا را به لرزه درآورده و ما دیگر ترسی نداریم.

عبودی تصریح کرد: امید فقط باید به خدا باشد و در سایه این امید موفق خواهیم شد در غیر این صورت امید به دشمن فقط یک سراب است.

این خطیب جمعه با بیان اینکه حفظ انقلاب از اوجب واجبات است اظهار کرد: حفظ انقلاب به معنای این است که انقلاب را به سمت اهدافش پیش ببریم و این انقلاب را به انقلاب جهانی امام عصر(عج) متصل کنیم.

وی با بیان اینکه بهترین تشکر از مردم برخورد با مفسدین است اظهار داشت: قبل از انقلاب فقط عده‌ای می‌خوردند و ملت در فقر بودند و نباید به آن دوران‌ها برگردیم که قطعا مورد خشم و غضب خدا قرار خواهیم گرفت.

عبودی با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) ضمن تسلیت این روز از مردم برای  شرکت در این مراسم‌ها دعوت کرد.

امام جمعه باشت با اشاره به صدور حکم تاریخی امام مبنی بر مرتد بودن سلمان رشدی اظهار کرد: سلمان رشدی در کتاب آیات شیطانی به ساحت پیامبر (ص)، اهل بیت(ع) و صحابه پیامبر مخصوصا سلمان فارسی اهانت کرد و همه اعتقادات را به سخره گرفت لذا امام با فتوایی مبنی بر ارتداد او دستور داد در هر جایی مسلمانی او را پیدا کرد بکشد و این حکم بعد از امام بر اساس فتوای مقام معظم رهبری همچنان پابرجاست تا بدانند کسانی که بخواهند با اسلام مبارزه کنند عاقبتشان این چنین خواهد بود.

عبودی در پایان با اشاره به کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه که قرار است 3 و 4 اسفند در تهران برگزار شود، توضیح داد: این کنفرانس نباید دست کم گرفته شود، چراکه بعد از مسأله داعش در عراق و سوریه، قضیه فلسطین مقداری کمرنگ شد و دشمنان یکی از تدابیرشان همین بود که مسأله فلسطین را کمرنگ کرده و امروز شهرک‌سازی‌ها را گسترش می‌دهند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه