جمعه 1396/5/6 - 13 : 5
مشخصات امام جمعه
عبدالرحیم عبودی
عبدالرحیم عبودی
باشت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/30
دولت دوازدهم مدافع اسلام و ارزش ها باشد/نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهرستان است

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان باشت،نماز جمعه این هفته شهرستان باشت به اقامت حجت السلام عبدالرحیم عبودی برگزار شد.

عبدالرحیم عبودی ضمن اشاره به ۵مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور اظهار کرد: اولین نماز جمعه ایران به اقامت آیت الله طالقانی برگزار شد.که این روز مصادف با سالروز اولین نماز جمعه در شهرستان باشت هم می باشد.

وی ضمن اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم افزود: چهار کَس که گویی زندگی تازه ای شروع کرده عبارتند از؛ انسان بیمار وقتی سلامتی خود را به دست بیاورد- انسان مشرکی و کافروقتی مسلمان می شود-  کسی که از روی اخلاص به نماز جمعه رفته و بازگردد- حاجی که به حج مشرف شود و به مشروط به این است که بعد از انجام اعمال حج راه خدا را پیشی بگیرد.

عبودی گفت: نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهرستان است.ستاد نماز جمعه شهرستان باشت هم در این هفته برنامه های متنوعی را تدارک دیده است.

وی ضمن تبریک به مناسبت تولد حضرت معصومه(س) افزود: تولد حضرت معصومه مصادف با اول ذی قعده است . ححضرت معصومه جایگاه بزرگ در بین امامان دارد و از امام رضا(ع)  اداره بخشی از سوالات دینی مردم را به حضرت معصومه واگذار می‌کردند و ایشان هم به درستی به سوالات مردم پاسخ می دارد .

عبودی  ضمن اشاره به حدیثی از امام علی گفت: هر کس بخواهد ثواب زیارت حضرت زهرا علیه السلام را به بعد به قم برود و قبر حضرت معصومه را زیارت کند. دختران بهترین الگوی خود را فاطمه معصومه قرار دهند گاهی برخی از مشکلات این است که الگوی مناسبی انتخاب نمی‌کنیم .

این خطیب جمعه عنوان کرد: انشاءالله بتوانیم با پیدا کردن الگوی مناسب راه سعادت ائمه معصومین را جلو ببریم .

وی افزود: دختران باید بدانند در  جامعه باید رشد علمی داشته باشند باید. کشور اسلامی ما مانع رشد علمی خانم ها نیست چرا که می بینیم در  کنکور ۶۰درصد بشرکت کنندگان دختران جوان حضور دارند.دختران جوان شرایط و معیار آنها را  کمتر بگیرند تا مسئله ازدواج صورت گیرد .

عبودی افزود: در هفته جاری آمریکا دوباره تحریم های جدیدی را بر علیه ایران وضع کرده است .محمدجواد ظریف گفت؛ آمریکا هم روح برجام  و هم جسم برجام را نقض کرده است.

وی افزود: سازمان سیای آمریکا امروز گفت ایران می‌خواهد در منطقه خود شاهزاده شود و ناچار هستیم بجز تحریم ها از طرف دیگر ایران را مورد فشار قرار دهیم مسئولین باید جواب این افراد را بدهند .

این خطیب جمعه عنوان کرد: باید قلب راکتور اراک را دوباره راه اندازی کنیم تا بدانند ایران با کسی شوخی ندارد .

وی ضمن اشاره به دولت دوازدهم اظهار کرد: دولت دوازدهم باید کابینه را به مجلس معرفی کند و امیدواریم کابینه با توانمندی بالا را به مجلس معرفی کند و دغدغه اصلی انها مشکلات مردم باشد مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند.
عبودی گفت:  آرزوی موفقیت برای دولت دوازدهم داریم و امیدواریم و بهترین وزرا را برای مردم انتخاب کنند . دولت دوازدهم مدافع اسلام و ارزش ها باشند
اخبار
ارتباط با امام جمعه