پنج شنبه 1396/1/3 - 57 : 4
مشخصات امام جمعه
عبدالرحیم عبودی
عبدالرحیم عبودی
باشت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
اجرای اقتصاد مقاومتی در عمل ضعیف بود/فقر و گرانی همچنان می‌تازد/حقوق مدیران به اولویت اول کشور تبدیل شده است

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان باشت،حجت‌الاسلام سید حبیب‌الله بلادی ظهر امروز در نماز عبادی-سیاسی جمعه این هفته باشت ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تنها راه رسیدن به خدای متعال و رستگاری و تنها راهی که آرامش دنیوی و اخروی را در پی دارد طی کردن مسیر تقوای الهی است.

امام جمعه موقت باشت ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه(س) و امام خمینی(ره) با اشاره به روایتی از حضرت فاطمه(س) بیان داشت: آن موقعی که زن در خانه خود می‌ماند یعنی به امور زندگی و تربیت فرزندان می‌پردازد از هر زمان به خدای متعال نزدیک‌تر است.

بلادی با اشاره به 29 اسفند و روز ملی شدن صنعت نفت افزود: معمار ملی شدن صنعت نفت مرحوم آیت‌الله کاشانی بود که با همکاری 17 نفر از نمایندگان مجلس سنای وقت و در راس آن نمایندگان مرحوم دکتر مصدق بودند.

وی ادامه داد: حدود 50 سال این سرمایه گران قدر در دست اجانب بود که با همکاری روحانیت آگاه و نمایندگان دلسوز یک حرکت انقلابی صورت گرفت و منجر به ملی شدن صنعت نفت ایران شد.

این خطیب جمعه گفت: همیشه تاریخ ایران اسلامی به گونه‌ای بوده که اگر مسؤولان و منتخبان ما به فرمان روحانیت آگاه به مسائل زمان بودند پیشرفت حاصل شده و امروز هم راهی غیر از این نداریم.

بلادی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نیاز سنجی می‌کند و برای رفع آن نیاز هم راهکار می‌دهند بیان داشت: سال گذشته نوروز 94 و هم امسال نوروز 95 فرمودند تنها راه نجات کشور بحث اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: نوروز 94 فقط فرمودند اقتصاد مقاومتی که عمل نشد و سال 95 فرمودند اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل که نمی‌گویم عمل نشد اما کافی نبود چرا که مشکلات همچنان پابرجاست و بیکاری جوانان تحصیل کرده و فقر و گرانی بیداد می‌کند.

امام جمعه موقت باشت افزود: امروز مشکل جامعه ما فقط و فقط بحث حقوق مدیران نیست که 60 درصد بیشتر شود یا کمتر بلکه ما باید درد جامعه را ببینیم و درمان کنیم.

بلادی افزود: خدا نکند روزی بیاید که ما حرف علمای زمان و در راس آن‌ها رهبر معظم انقلاب را نشنویم و خلاف آن حرکت کنیم و آن چیزی که به جایی نرسد ندای علمای راستین ما باشد.

وی با تبریک نوروز بیان داشت: نوروز یعنی روزی که متحول می‌شویم، هم تحول جسمانی و هم تحول روحانی باید داشته باشیم در غیر این صورت نوروز تحقق پیدا نمی‌کند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه