پنج شنبه 1396/7/27 - 22 : 1
مشخصات امام جمعه
سید نورالله افشار
سید نورالله افشار
چرام
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
همه مردم و مسؤولان باید خود را زیر بار منت شهدا و خانواده شهدا بدانند

همه مردم و مسؤولان باید خود را زیر بار منت شهدا و خانواده شهدا بدانند

انتفاد  امام جمعه چرام از وضعیت نامناسب گلزار شهدای چرام و سرفاریاب/به نشانه اعتراض در عطرافشانی گلزار شهدا شرکت نمی کنم/این چه ساماندهی است که گلزار شهدا هنوز درب ندارد؟!

امام جمعه چرام با انتقاد شدید از وضعیت نامناسب گلزار شهدای چرام و سرفاریاب گفت:تا رضایت خانواده شهدا جلب نشود در عطرافشانی گلزار شهدا شرکت نمی کنم

کبناخبر؛

امام جمعه چرام گفت: وضعیت گلزار مطهر شهدای چرام و سرفاریاب نگران کننده است.

,حجت‌الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه اول نماز جمعه این هفته با بیان اینکه قیام سیدالشهدا اسلام را بیمه کرد، اظهار داشت: اگر روشنگری و جهاد امام حسین(ع) نبود،بنی امیه،اسلام واژگونی را به مردم معرفی می کردند که آن اسلام هدایت گر نبود.

امام جمعه چرام، یکی از نکات مهم در این قیام را همراهی خانواده امام حسین (ع) در کربلا دانست و عنوان کرد: علت بردن زن و فرزند و حتی شیرخوار در این صحنه ونبرد حق و باطل چه علتی داشت، امام حسین (ع) آنها را همراه برد تا رسالتی انجام دهند و آن رسالت پیام قیام و جهاد به وسیله اسرای کربلا بود که در این میان،نقش حضرت زینب در رساندن پیام عاشورا به مردم برجسته بود.

وی با اشاره به این مطلب که در اسلام زنان تاریخ‌ساز بسیار بوده‌اند و این نشانگر جایگاه ویژه زن در اسلام است،گفت: خدیجه کبری از آن زنان تاریخ ساز است،پیامبر تا آخر عمر وقتی نام خدیجه را می‌شنید، اشک می‌ریخت.

حجت‌الاسلام افشار،ادامه داد: حضرت زهرا(س) دفاعش از ولایت و خطبه فدکیه‌اش در سطح نهج البلاغه است. امام علی توحید را چنان معرفی می کند، در کربلا و پس از کربلا نیز حضرت زینب نقش بی بدیلی دارد.

خطیب جمعه جمعه چرام،تصریح کرد: تاریخ کربلا یک حادثه و تاریخ مذکر و مونث است که زن و مرد هردو نقش دارند اما هر کدام در مدار خود،در واقع تجلی و جلوه شخصیت،علم،وقار و عالمه بودن حضرت زینب پس از عاشوراست.

وی،افزود: در عصر روز یازدهم اسرا را سوار بر مرکب کردند،اهل بیت خواهش کردند ما را از قتلگاه امام (ع) عبور دهید،حضرت زینب از مرکب خود را به زمین افکند. کنار بدن برادر آنچنان معاشقه کرد و سخن گفت و آنچنان جانسوزانه ناله کرد که اشک دوست و دشمن جاری شد.

حجت الاسلام افشار، ابراز کرد; اولین مجلس حسین را، زینب در قتلگاه به پا کرد بعد آمد به امام سجاد دلداری داد و او را آرام کرد که اینجا زیارتگاه و کعبه اهل خلوص خواهد شد.

خطیب جمعه چرام در خطبه دوم نماز سیاسی و عبادی با تاکید بر اینکه شهدا،حق حیات بر این کشور دارند،گفت: همه مردم و مسؤولان باید خود را زیر بار منت شهدا و خانواده شهدا بدانند، روحیه جهاد و شهادت طلبی شهدا عزیز و صبر و مقاومت خانواده‌های معزز شاهد این نظام را حفظ کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز امنیت ، پست و مقام‌های ما مسؤولان مرهون از خودگذشتگی شهداست ولی متاسفانه مساله‌ای که نگران‌کننده است، وضعیت نامناسب گلزار مطهر شهدای شهر چرام و شهر سرفاریاب است.

حجت‌الاسلام افشار اظهار کرد: آیا شایسته است که برخی ……. این مکان مقدس می‌روند؟ وقتی به آقایان می‌گوییم، می‌گویند این گلزار سامان‌دهی شده و نمی‌توانیم هزینه‌ای بکنیم، این چه ساماندهی است که گلزار مطهر شهدا هنوز درب ندارد.

امام جمعه چرام،اضافه کرد: در جلسه مسؤولان این هفته گفتم، بنده به نشان اعتراض و همدردی با خانواده معظم شاهد،در هیچ عطرافشانی قبور مطهر شهدا مسؤولان را همراهی نمی‌کنم تا اینکه وضعیت این گلزار مورد رضایت خانواده شهدا قرار گیرد.

خطیب جمعه چرام متذکر شد: مسؤولان محترم بدانند، قبور مطهر شهدا نیاز به عطر افشانی ندارد،آن مکان خود معطر به عطر الهی است، محل نزول و رفت و آمد ملائکه الهی است، لطفا به فکر درست و ترمیم گلزار مطهر شهدای شهر چرام و سرفاریاب باشید.

ارتباط با امام جمعه