يکشنبه 1396/4/4 - 22 : 13
مشخصات امام جمعه
سید نورالله افشار
سید نورالله افشار
چرام
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
دولت باید برای نقض عهدهای در برجام اقدام انقلابی نماید

امام جمعه چرام:

اگر مسلمین نسبت به مسئله فلسطین کوتاه بیایند،صهیونیست‌ها قدم‌های بعدی را برمیدارند/دولت باید برای نقض عهدهای در برجام اقدام انقلابی نماید

امام جمعه چرام گفت:راهکار این است که دولت در اقدامی انقلابی جواب تحریم ها و نقض عهدهای مکرر در برجام را بدهند و تکیه بر توان داخلی و اقتصاد مقاومتی بکند ؛همه بدانیم پیروزی الهی قطعی است.باید ترس نداشته باشیم و امیدوار به پیروزی اسلام باشیم .

 

حجت‌الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به روز قدس بیان کرد:روز قدس است روزی‌ که  از ابتکارات امام رحمت الله علیه است.

 

وی افزود:امام مسئله فلسطین را از حالت عربی بودن به حالت حیثیتی  برای جهان اسلام در آورد .

 

امام جمعه چرام اضافه کرد:اگر امام با این ابتکار چنین نمیکرد، خائنین در دنیای اسلام مثل  بن سلمان ها و عرفات ها بر سر چنین مسئله ای معامله می کردند .

 

دکتر افشار در ادامه گفت:فلسطین از حیث حقوقی منطقه ای اشغال  شده است چون همه یهودیانی که در فلسطین اشغالی ساکن هستند، سابقه سکونت آنها به ۷۰ سال نمی رسد.

 

 

وی افزود:قطعنامه های سازمان ملل همه خواهان عقب‌نشینی و خروج نیروهای غاصب صهیونیستی از اراضی اشغالی هستند .

 

خطیب جمعه چرام گفت:قدس شریف متعلق به جهان اسلام است و برای مسلمین اهمیت مذهبی و استراتژیکی دارد .

 

دکتر افشار افزود:چون تنها محور اتحاد دنیای اسلام فلسطین است و توطئه های مثل داعش در منطقه به خاطر به حاشیه بردن مسئله اول جهان اسلام است

 

وی اضافه کرد:اگر مسلمین نسبت به مسئله فلسطین کوتاه بیایند،صهیونیست‌ها قدم‌های بعدی را برمیدارند .وآن عملی کردن شعار از نیل تا فرات است

 

خطیب جمعه چرام در خطبه دوم اظهار کرد:رهبر عزیز حدود ۲ ساعت قبل از اقدام انقلابی سپاه پاسداران در شلیک موشک‌های ذوالفقار فرمودند که (ملت به دشمن سیلی خواهد زد) .

 

وی افزود:اقدام به موقع هوافضای سپاه پاسداران موجی از امید، در میان مردم پدید آورد.همه موشک ها به هدف اصابت کرد و اگر یک موشک اصابت نمی کرد هم رسانه های بیگانه آن را بیان می کردند.

دکتر افشار اضافه کرد:این اتفاق نه تنها  اتاق فرمان نیروهای تروریستی داعش را منهدم ساخت بلکه در واقع قلب حامیان زورگویشان یعنی اسرائیل،آمریکا و عربستان سعودی را نیز هدف قرار داد .

 

خطیب جمعه چرام گفت:آنچه بر عظمت این حرکت افزود،اشراف اطلاعاتی پهبادهای ایرانی در این عملیات بود .

 

وی افزود:داعش که نفسهای آخر را در عراق و سوریه می کشد و دشمن اصلی ,آمریکا در واقع ضربه خورده به دنبال بزرگ نمایی موضوعات کوچک و حاشیه ای در ایران است .

 

امام جمعه چرام اظهار کرد: مسئله مهم ثبات زدایی از جامعه انقلابی اسلامی ایران با فشار تحریم ها  و بی اعتمادی مردم نسبت به حوزه اقتصادی،ارزی و بانکی با ایجاد شایعات است.

 

 

وی افزود:راهکار این است که دولت در اقدامی انقلابی جواب تحریم ها و نقض عهدهای مکرر در برجام را بدهند و تکیه بر توان داخلی و اقتصاد مقاومتی بکند ؛همه بدانیم پیروزی الهی قطعی است.باید ترس نداشته باشیم و امیدوار به پیروزی اسلام باشیم  .

 

ارتباط با امام جمعه