دوشنبه 1396/4/5 - 58 : 21
مشخصات امام جمعه
سید نصیر حسینی
سید نصیر حسینی
دهدشت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
امام جمعه دهدشت: شورای تأمین پاسخگوی وضعیت دهدشت باشند/تیراندازی شبانه در عروسی آسایش مردم را مختل کرده است

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهر دهدشت،حجت‌الاسلام سید نصیر در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت با اشاره به تیراندازی‌های دیشب در این شهر اظهار داشت: این وضعیت نگران کننده است،خواب و آرامش را از مردم می‌گیرد.

امام جمعه دهدشت افزود: انسان‌های عقب مانده،نادان و وحشی در ساعت خواب مردم دست به رگبار می‌زنند این چه وضعی است؟ چه اتفاقی می‌خواهد بیفتد؟ «این تذهبون»؟

وی با بیان اینکه فردی امروز با من تماس گرفت و گفته خانمم باردار بوده و از رعب صدای تیراندازی دیشب در بیمارستان بستری شده است،تصریح کرد: چه کسی جوابگو است؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه ادامه داد: نیروی انتظامی کجاست؟ دادستان و شورای تأمین باید پاسخگوی این وضعیت باشند.

حسینی خطاب به شورای تأمین گفت: شهر را رها کردید در آستانه انتخابات قرار داریم این چه وضعیتی است؟ امنیت مردم را به خطر می‌اندازید،این چه وحشی‌گری است که عده‌ای در این شهر به دست گرفتند؟

وی با بیان اینکه خواهش و تمنا دیگر جایی ندارد،خاطرنشان کرد: بارها در تریبون خواهش کردیم،دیگر بس است،نیروی انتظامی،دستگاه قضایی و شورای تأمین باید مقتدرانه برخورد کنند.

حسینی تأکید کرد:افراد خاطی شناسایی،جریمه سنگین برای آن‌ها اعمال شود و صاحب عروسی را بازداشت کنید.

امام جمعه دهدشت بیان داشت: مرکز شهر را در تسخیر خود قرار داده و هر وقت از شبانه‌روز که بخواهند آسایش مردم را می‌گیرند،باید با این‌ها برخورد جدی شود.

حسینی تصریح کرد: تیراندازی در مراسم تشییع و عروسی چه معنایی دارد؟بارها در مراسم عروسی تعدادی زخمی شدند این کافی نیست؟

وی افزود: فرهنگ‌ها را بالا ببریم،تیراندازی در مراسم تشییع و عروسی را برداریم چون مشمول نفرین انسان‌هایی می‌شوید که در خواب هستند،بیمارند و یا زن باردار دارند.

حسینی با ابراز تأسف از وضعیت اسفبار برگزاری کنسرت توسط دستگاه‌های دولتی، گفت: جلسات شعر که برخی در این جلسات شعری خواندند که مایه شرمساری است نمی‌خواهم بگویم آن مدیر عمداً این کار را انجام داد اما کار وقتی در حوزه مدیریتی شخصی انجام می‌شود مقصر است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه بیان کرد: کنسرتی که در آن اتفاق ناشایست می‌افتد در شأن مسؤولان نبود در این جلسه شرکت کنند.

حسینی ادامه داد: البته مسؤولان ردیف جلو نشسته بودند و پشت سرشان را ندیدند که رقص مختلط و کشف حجاب بود،چهره‌هایی در آن جلسه آمده بودند که مربوط به لس‌آنجلس بود،چرا این اتفاق بیفتد؟

وی افزود: یکبار تجربه کردی چرا بار دوم تکرار کنی؟ آخرین بار است تذکر می‌دهم اگر تکرار شود با همین جمعیت نمازگزار ارزشی جواب خواهیم داد.

وی با بیان اینکه هر حاشیه نامطلوبی اتفاق بیفتد بر گردن برگزار کننده است،ادامه داد: وقتی نمی‌توانی مدیریت کنی کنار برو.

حسینی با اشاره به اجرای کنسرت موسیقی و حواشی آن خاطرنشان کرد: چرا چنین برنامه‌ای در شهرستان مذهبی برگزار شود؟ کنسرت چه مشکلی را حل کرد؟

وی با یادآوری هزینه 160 مییلونی دستگاه دولتی برای ساز و نقاره در نوروز گفت:شاد کردن مردم با صرف این هزینه؟ اگر می‌خواستید مردم را شاد کنید این پول را برای اشتغال جوانانی هزینه می‌کردید که به دلیل تنگدستی و نداشتن جهیزیه خودکشی می‌کنند.

حسینی افزود: مردم برای رقص خودشان هزینه می‌کنند تالارها مملو از رقص،ساز و نقاره است چرا شما به عنوان اداره دولتی این کار را کنید؟

امام جمعه دهدشت همچنین دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران رد سال 58 را یاداور شد و گفت: سپاه پاسداران یک تدبیر معجزه‌آسایی بود که حضرت امام در بدو پیروزی انقلاب اندیشید.

حسینی تصریح کرد: سپاه توطئه‌های بزرگ دشمنان علیه نظام را خنثی کرده و در برابر این توطئه‌ها کوه استوار سپر شده است.

وی افزود: برای حراست از انقلاب و نظام اسلامی باید سپاه پاسداران را حفاظت کرد نگهداشت این ارگان مقدس حراست از عزت و شرف است.

ارتباط با امام جمعه