پنج شنبه 1396/9/23 - 31 : 20
مشخصات امام جمعه
سید نصیر حسینی
سید نصیر حسینی
دهدشت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/17
امام جمعه دهدشت گفت: سکوت سران عرب در مقابل تصمیم شیطانی ترامپ فاجعه‌ای غم‌انگیز و نشان از همراهی آن‌ها با این تصمیم رذیلانه است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهر دهدشت، نماز جمعه عبادی سیاسی این هفته دهدشت با حضور پرشور مردم به امامت حجت‌الاسلام سیدنصیر حسینی در مصلای امام خمینی(ره) دهدشت برگزار شد.

امام جمعه دهدشت در خطبه اول ضمن توصیه خود و همه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی، اظهار داشت: یکی از وظایف هر مومن و مسلمان حفاظت و حراست از مساجد است.

وی از بیت‌المقدس به عنوان یکی از اماکن مقدس که کفار دارند بر آن سیطره پیدا می‌کنند یاد و تصریح کرد: بیت المقدس دومین سرزمینی است که خداوند مسجد را بر آن بنا کرد.

حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: امروز فاجعه‌ای غمیگن برای جهان اسلام اتفاق افتاده که بخواهند بیت‌المقدس را پایتخت اسرائیل غاصب قرار دهند.

وی افزود: غم‌انگیزتر از هر چیزی سکوت سران عرب به محوریت آل‌صعود مقابل این فاجعه است و عملا با سکوت خود این فاجعه را همراهی می‌کنند.

خطیب جمعه دهدشت، تنها راه برداشتن این توطئه را سرنگونی اسرائیل و آمریکا دانست و بیان کرد: امروز ما موظف هستیم در مقابل این حرکت قیام کنیم.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان در این مسجد قبور صحابه، علما و مجاهدان قرار داد، خواستار بصیرت و آگاهی مسلمانان جهت جلوگیری این فاجعه شد.

امام جمعه دهدشت در خطبه دوم، رعایت کردن دستورات خداوند را یکی از کارهای مهم جهت جلوگیری از آفات و بلیات عنوان کرد.

حجت الاسلام حسینی در ادامه سخنان خود تشکیل شورای انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال 63 را یادآور شد و با بیان اینکه زیربنای همه حرکت‌ها انجام کارهای فرهنگی است، گفت: تا در زمینه فرهنگ پیشرفت نکنیم، در سایر زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی پیشرفت نخواهیم کرد. وی هم چنین به 21 آذر ماه سالروز شهادت آیت الله دستغیب اشاره کرد و افزود: دشمنان توطئه های بسیاری بر علیه کشور ما به کار بردند که همه نقشه های دشمن به برکت خون شهدا در هم شکسته شدند

وی خون شهدا را باعث پایداری جهان اسلام دانست و خاطرنشان کرد: خون شهدا هر روز این انقلاب را باشکوه‌تر از گذشته شکوفاتر می‌کند.

همزمان با سراسر کشور مردم ولایی دهدشت پس از اقامه نماز جمعه، در پی اعلام تصمیم شیطانی ترامپ به منظور انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت‌المقدس، این حرکت را محکوم و خشم انزجار خود را از استکبار و رژیم کودک‌کش صهیونیست به نمایش گذاشتند

اخبار
ارتباط با امام جمعه