دوشنبه 1396/8/1 - 17 : 4
مشخصات امام جمعه
سید هدایت محمودی
سید هدایت محمودی
لنده
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/7
شهید حججی با شهادت خویش باعث ترویج نهضت حسینی در کشور شد که شهادت وی نیز باعث ایجاد اتحاد و وحدت کلمه بین همه گروه های سیاسی شد.
امام جمعه شهرستان لنده گفت:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، حجت الاسلامی سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با قدردانی از حضور باشکوه ملت در استقبال از پیکر بی سر شهید محسن حججی گفت: شهید محسن حججی تصویری ناب از حادثه عظیم کربلا است چرا که رسالت و وظیفه این شهید سعید در دفاع از ارزش ها و نحوه شهادت این شهید تداعی کننده حادثه عظیم عاشورا است.

وی افزود: شهید محسن حججی حاصل تربیت در مکتب حسینی و بسیج همیشه موفق بوده است چرا که بسیج ادامه راه عاشورا است.

امام جمعه شهرستان لنده درادامه تصریح کرد: شهادت سرداران سپاه اسلام شهیدان جهان آرا، کلاهدوز، فلاحی و نامجو یکی از تلخ ترین حوادثی بود که باعث داغدار نمودن نیروهای مسلح کشور شد.

وی تاکیدکرد: حضور چنین سردارانی در طول هشت سال دفاع مقدس باعث شد که در بیشتر عملیات ها موفقیت های بی نظیری کسب شود.

محمودی اصل ضمن اشاره به روز ایمنی و آتش نشانی اظهارکرد: تلاش و مجاهدت آتش نشانان در اطفای حرق و نجات جان و مال انسان ها کار هر کسی نیست و باید از همه آنان در این روز تقدیر کرد.

خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: کار آتش نشانان یک شغل نیست بلکه عشقی است که تنها با جهاد و تلاش میسر خواهد بود.

وی در ادامه ضمن اشاره به هفته سالمند گفت: گرامیداشت سالمندان و احترام گذاشتن به سالمندان باعث احترام فرزندان به آنان خواهد بود.

محمودی اصل گفت: تلاش های خوبی از سوی شبکه بهداشت و درمان در جهت خودمراقبتی و آموزش های تغذیه ای به سالمندان در حال کار است که جای تقدیر دارد.

وی در ادامه به روز همبستگی با کودکان فلسطینی اشاره کرد وگفت: خوی وحشیگری رژیم صهیونیستی و کشتار کودکان مظلوم فلسطینی باید برای تمام جهانیان به تصویر کشیده شود تا بار دیگر جنایات این رژیم جعلی برای جهانیان ثابت شود.

امام جمعه شهرستان لنده در ادامه به مسئله کردستان عراق نیز اشاره کرد وگفت: دست های پنهان و مخملی سرویس های جاسوسی امریکا و اسرائیل در پشت صحنه این همه پرسی در عراق به خوبی برای همه عیان است.

وی گفت: محکومیت این همه پرسی در جوامع بین المللی و کشور های منطقه نشان از غلط بودن این حرکت و عیان شدن نقشه شوم امریکا و اسرائیل برای جبران شکست های خود در منطقه است.

خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی از جمله مراسماتی است که همه باید برای برقرای نظم و امنیت و باشکوه برگزارشدن این دو مراسم تلاش کنند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه