چهارشنبه 1395/12/4 - 30 : 7
مشخصات امام جمعه
سید هدایت محمودی
سید هدایت محمودی
لنده
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/8
انتقاد از رکود 9 ماهه پروژه مصلای لنده

حجت‌الاسلام سید هدایت محمودی‌اصل در خطبه‌های نماز جمعه امروز لنده، با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: آنچه امروز باعث مشکلات فردی و اجتماعی در جوامع اسلامی و غیر اسلامی شده کمرنگ شدن تقوا و دوری از احکام الهی است.

وی افزود: اگر تقوا را رعایت کنیم دعای قنوت نمازمان برای ما مستجاب خواهد شد و عنایت حضرت حق نصیب ما خواهد شد.

امام جمعه شهرستان لنده در ادامه به ارائه خدمت به مردم اشاره و تصریح کرد: مسؤولان باید در کنار مردم بوده و مشکلات جامعه را شناسایی و در جهت مرتفع ساختن آن گام بردارند.

محمودی‌اصل در ادامه به حادثه ساختمان پلاسکو اشاره و یادآور شد: حرکت جهادگونه آتش‍نشانان در ماجرای پلاسکو نمونه عینی در کنار مردم بودن و خدمت به مردم بوده که از جان برای خود در میدان آتش برای ارائه خدمت مایه گذاشتند.

وی خاطرنشان کرد: این حادثه باید درس عبرتی برای مردم و مسؤولان برای تجهیز و تهیه امکانات مقابله با حوادث باشد. 

امام جمعه لنده در ادامه با اشاره به جایگاه والای آتشنشان در جامعه اشاره و ادامه داد: نقش و جایگاه این مردان مخلص در جامعه ما مجهول مانده و باید بستر معرفی و ارج نهادن به این شغل پر خطر در جامعه فراهم شود.

محمودی‌اصل حادثه پلاسکو را آزمونی برای کمک به هم‌نوع خواند و گفت: حضور و همراهی مردم در این حادثه نشان از فداکاری و ایثاری بوده که در نهاد این ملت نهادینه است.

وی در ادامه به دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره و افزود: انقلاب اسلامی انقلاب نور و معجزه جاوید اسلام در قرن حاضر بود که شرق و غرب را متحیر ساخت و قدرت پوشالی و ظاهری آنها را زیر سؤال برد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده به برکات نظام و انقلاب اسلامی اشاره و یادآور شد: برخی افراد که قدرت تحلیل مسائل را ندارند در فضای مجازی مطالبی را مزرح می‌کنند که باعث رویگردانی مردم و به خصوص جوانان از انقلاب خواهد شد.

محمودی‌اصل افزود: قدرت ایمان مردم در سرنگونی حکومت و رژیم شاهنشاهی و استقرار و استقلال نظام اسلامی بالاترین و شاید گویاترین برکت نظام و انقلاب اسلامی بوده است.

وی افزود: برخی انقلاب‌ها بعد از مدتی به حاشیه می‌روند ولی بعد از گذشت چهار دهه از عمر انقلاب وفاداری و همراهی ملت ایران با نظام و انقلاب کاملاً مشهود بوده و هر جا نیاز به حمایت و همراهی بود پای کار بودند.

امام جمعه لنده با بیان اینکه انقلاب اسلامی مرزهای جغرافیایی را پشت سر گذاشته گفت: آروزی امام خمینی(ره) صدور انقلاب به جامعه جهانی بوده که امروز ما شاهد این مهم هستیم.

محمودی‌اصل در ادامه به تبعیت برخی کشورهای اسلامی از جمله بحرین از انقلاب اسلامی اشاره و افزود: تلاش مردم بحرین برای رهایی از سلطه آل خلیفه نمونه بارز درس گرفتن کشورهای منطقه از انقلاب اسلامی بوده که در آینده نزدیک شاهد سرنگونی آل خلیفه خواهیم بود.

وی به 12 بهمن و سالروز ورود حضرت امام به کشور اشاره کرد و گفت: تبیین دستاوردهای انقلاب برای مردم لازم و ضروری است و از هر فرصتی برای این مهم باید استفاده کرد.

محمودی‌اصل به حضور جوانان در نهضت امام خمینی(ره) اشاره و یادآور شد: برای تداوم نظام و انقلاب لازم است ظرفیت و پتانسیل جوانان مورد توجه قرار گیرد و از آنها در جایگاه‌های لازم بهره ببریم.

وی در ادامه سخنان اخیر وزیر امور خارجه که نباید هر روز برجام را مطرح کنیم را یادآور شد: 3 سال وقت و هزینه ملت برای این موضوع هزینه شد و وعده‌هایی یه این ملت داده شد که نیاز است به صورت شفاف گشایش‌ها و دستاوردهای آن برای مردم گفته شود.

امام جمعه لنده در ادامه به موضوع احداث مصلی نماز جمعه لنده اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی این مصلی از سال 91 آغاز شد ولی در دو سال اخیر هیچگونه اعتباری برای تکمیل و بهره‌برداری از آن اختصاص نیافته است.

وی به راکد شدن پروژه  مصلی نماز جمعه لنده در 9 ماه اخیر اشاره و افزود: تا کنون بیش از یک میلیارد تومان برای احداث این مصلی هزینه شده و در خوشبینانه‌ترین حالت و در صورت اختصاص اعتبار این پروژه به صورت یک ساختمان تحویل دفتر و ستاد خواهد شد.

محمودی‌اصل ادامه داد: مفروش کردن و سیستم صوتی و ... از جمله مشکلاتی است که می‌طلبد مردم و مسؤولان ما را در اجرای آن یاری کنند .

اخبار
ارتباط با امام جمعه