سه شنبه 1396/1/8 - 57 : 2
مشخصات امام جمعه
سید هدایت محمودی
سید هدایت محمودی
لنده
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
کاهش وابستگی به نفت از اصول اولیه اقتصاد مقاومتی است/ سال 95 سال،سال مقاومت اسلامی بوده است
حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل امام جمعه شهرستان لنده در آخرین خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه سال 95 ضمن تاکید برتوصیه اسلام بر نظافت و بهداشت اظهارکرد:مهمترین تاکید دین اسلام بر رعایت مسئله بهداشت است که نظافت را هم ردیف با نیمی از اسلام می دانند.

وی افزود: مسئله نظافت و خانه تکانی از قدیم در بین ما ایرانی ها مرسوم بوده است و در کنار این امر مهم نیز صله رحم و دیدار های نوروزی از مهمترین ویژگی های ایام عید نوروز است.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: دین اسلام تاکید زیادی بر انجام صله رحم دارد و لازم است که همه ما ضمن برقراری صله رحم کینه ها و کدورت ها را در این دید وبازدید های نوروزی کنار بگذاریم و نسبت به رعایت اصول شرعی توجه کافی داشته باشیم.

وی تاکیدکرد: در سال 95 سختی ها، تلخی ها و شیرینی های زیادی کشیده ایم که با همه خوب و بدش گذشت ولی لازم است مسئولان در آستانه سال جدید با عزم ملی برای پیشرفت و عمران ایران اسلامی تلاش کنند.

محمودی اصل اظهارکرد: سال 95 سال عرصه مقاومت اسلامی بوده است که باعث اقتدار و عزت ملی ما در خارج و داخل شده است.

وی تاکیدکرد: فتح حلب، پیروزی در موصل و فلوجه و نمونه های دیگری از موفقیت ها در این جبهه مقاومت اسلامی نشان از اقتدار ما است.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: در عرصه داخلی متاسفانه برخی ناکارآمدی ها باعث تداوم رکود و افزایش بی سابقه بیکاری در جامعه شده است.

وی تاکیدکرد: مسئولان باید در قبال مسائل معیشتی مردم احساس مسئولیت کنند و زمینه رفع مشکلات معیشتی آنان را فراهیم کنند.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: حادثه تلخ قطار سمنان و حادثه پلاسکو مهمترین حوادث سال 95 بود که می بایست مسئولان در قبال چنین حوادثی و مدیریت بحران بیشتر احساس مسئولیت کنند.

وی با اشاره به پدیده گرد و غبارها گفت: پدیده ریزگردها و یا گرد وغبارها یک مسئله مهم است که متاسفانه در دهه گذشته اقداماتی چندانی در این خصوص شکل نگرفته است.

محمودی اصل در ادامه با اشاره به تغییر رئیس جمهور امریکا در سال 95 گفت: رفتن اوباما از کاخ سفیدی که سخت ترین مشکلات و تحریم ها در برعیله ما داشت و انتخاب رئیس جمهور پر حاشیه جدید این کشور از فرازو نشیب های سال95 بود.

وی گفت: عده ای در کشور احساس می کردند که اوباما دست دوستی به ما دراز کرده است و این در حالی است که نظام این فرصت را به مردم و دولت داد تا به بدعهدی امریکا بارو پیداکنند.

خطیب جمعه لنده گفت: تنها در سایه ولایت فقیه است که می توان به سعات رسید و قله های موفقیت را یکی پس از دیگری فتح کرد.

وی گفت: در این سال ها هرچه تحریم ها و فشارها بر ملت ایران بیشتر شده، اراده پولادین ملت نیز دوچندان شده است.

امام جمعه شهرستان لنده با تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و میلاد امام خمینی(ره) گفت: سال جدید آمیخته با ولایدت باسعادت حضرت فاطمه(س) است که امیدواریم سالی پر خیر برکت برای ملت ایران و همه ملت های مسلمان باشد.

محمودی اصل گفت: نقش و جایگاه زن در دین اسلام نقش و جایگاه مهمی است به طوری که زمینه رشد زنان در مسائل فرهنگی، اجتماعی، علمی و معنوی برای آنان در جامعه نهادینه شده است.

مسئول شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده گفت: دشمنان همواره ما را به نقض حقوق بشر و زنان محکوم می کنند و این در حالی است که در بیشتر همین کشورها شاهد نقض آشکار حقوق زنان هستیم.

وی گفت: غربی ها به نام برابری حقوق زنان به آنان خیانت می کنند و از آنان به عنوان ابزاری برای امیال نفسانی و جنسی استفاده می کنند به طوری در محل کار و زندگی هیچ گونه امنیتی ندارد.

خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: زن در جامعه اسلامی دارای کرامت و جایگاه ویژه ای است به طوری که مهمترین عامل گرما بخش کانون خانواده است که تربیت صحیح و اسلامی فرزندان را برعهده دارد.

وی به نقش زنان در دفاع مقدس اشاره کرد وگفت: نقش زنان در دفاع مقدس و سایر عرصه های انقلاب اسلامی به روشنی مشخص است.

امام جمعه شهرستان لنده در ادامه به روز ملی شدن صنعت نفت در کشور اشاره کرد وگفت: نفت ملت ایران تا قبل از ملی شدن چپاول و به غارت می رفت که با ملی شدن این صنعت جلو همه چپاول ها گرفته شده است.

وی گفت: حمایت علنی روحانیون و مرجعیت شیعی از ملی شدن صنعت نفت باعث پیروزی انقلابیون در این حوزه شده است.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: وابستگی به این صنعت باعث شده است که در این سالها از اصول اقتصاد مقاومتی که مهمترین تاکید مقام معظم رهبری بوده است فاصله بگیریم .

وی گفت: کاهش وابستگی به نفت از اصول اولیه اقتصاد مقاومتی است که مسئولان این حوزه باید نسبت به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مسئولیت پذیر باشند.

امام جمعه شهرستان لنده به سفرهای نوروزی اشاره و گفت: کم کم به آغاز سفر های نوروزی نزدیک می شویم و انتظار داریم مسافران و رانندگان نسبت به رعایت اصول و قوانین راهنمایی و رانندگی برای کاهش تلفات و تصادفات جاده ای کوشا تر باشند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه