پنج شنبه 1396/5/26 - 31 : 8
مشخصات امام جمعه
سیدفرج‌الله پژمان
سیدفرج‌الله پژمان
سرفاریاب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
توسعه صنایع کوچک ومتوسط رمزتوسعه اقتصادی دهه اینده است .

نماز جمعه این هفته سرفاریاب به امامت امام جمعه موقت حجه الاسلام سید ایمان سعادت برگزارشد .

سشدایمان سعادت در خطبه اول ضمن دعوت خود وهمه نماز گزاران به رعایت تقوای الهی ودوری از گناه به تفسیر ایه 36از سوره نساپرداخت .سعادت عنوان کرد : و خدا را بپرستيد و چيزى را با او شريك مگردانيد و به پدر و مادر احسان كنيد و در باره خويشاوندان و يتيمان و مستمندان و همسايه خويش و همسايه بيگانه و همنشين و در راه‏مانده و بردگان خود [نيكى كنيد] كه خدا كسى را كه متكبر و فخرفروش است دوست نمى دارد

خطیب سرفاریاب با عبادی واجتماعی خواندن صله رحم افزود:صله رحم نقش وتاثیربی بی دیلی در ایجادوتحکیم همبستگی وپیوندمشترک میان اعضای یک جامعه وشبکه خویشاوندی به حساب می اید.به طوری که خداونددرقران  قطع کننده صله رحم را مذمت وتهدید وفاسق وزیانکار می خواند..

سعادت به روش های صله رحم اشاره وادامه داد:روش های صله رحم عبارتنداز ۱کمک جانی: می توان گفت که بزرگ ترین مرتبه صله رحم، رسیدگی جانی به خویشان است و آن در جایی است که جان یکی از بستگان در خطر باشد که در این صورت وی باید تا پای جان بایستد و از خویشاوندان خود ـ در چارچوب اسلام و معیارهای مکتبی ـ دفاع کند، تا ضرر را از او دفع نماید.

-۲ کمک مالی: اگر در مواردی میان بستگان انسان افراد نیازمند وجود دارد، رسیدگی مالی به ایشان لازم است. این گونه مسائل ریشه در فطرت انسان دارد و اسلام نسبت به آن تأکید فراوانی دارد، تا آنجا که قرآن کمک به بستگان را جزء حقوق مالی محسوب می کند.

۳ کمک فکری: رسیدگی فکری در جایی است که یکی از بستگان انسان برای هدایت شدن نیاز به راهنمایی دارد.

سیدایمان سعادت ترک ازار خویشاوندان را یکی از بهترین روش های صله رحم دانست واظهارداشت: یکی  از بهترین روش های صله رحم با خویشاوندان، ترک اذیت و آزار آنان است. بدین معنا پرهیز از غیبت، تهمت، زخم زبان و شماتت آنان، دخالت نکردن در زندگی آنها به عناوین مختلف، عیبجویی نکردن از آنان و از بهترین موارد صله رحم است. اگر کسی نمی تواند به بستگان خود کمک مالی کند، لااقل باید زمینه اذیّت و آزار آنان را فراهم نکند.

امام جمعه موقت سرفاریاب در خطبه دوم به اشاره به بیست یکم مردادماه که مصادف هست باروز حمایت از صنایع کوچک بیان داشتند:که توسعه صنایع کوچک ومتوسط رمزتوسعه اقتصادی دهه اینده است .

وی ادامه داد:به فرموده ی امام خامنه ای (مدظله عالی)مصرف کننده ی ایرانی بایدبرای ان چیزهایی که در داخل تولید ارجحیت قائل باشد.

وی با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی گفت: این روز یکی از خاطره‌انگیز‌ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است که شاهد حضور و آزادی مردانی بود که در راه عهد و پیمانی که با خدا بسته بودند، مجاهدت و استقامت ورزیدند و آنها توانستند در سال‌های زجر و شکنجه، با وجود درد و بیماری جسمی، روح و روان خود را حفظ کنند و تقوا و مردانگی خود را مضاعف کنند تا در بازگشت به ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف اجتماعی، سرمشق و نمونه‌ای از صلابت و استقامت مردان و زنان ایران اسلامی باشند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه