يکشنبه 1396/4/4 - 9 : 13
مشخصات امام جمعه
سیدفرج‌الله پژمان
سیدفرج‌الله پژمان
سرفاریاب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
روزقدس از والاترین ارزشهاست

بسمه تعالی 

نماز عبادی سیاسی این هفته مورخ2/4/96به امامت حجه الاسلام والمسلمین سید فرج الله پژمان   امام جمعه سرفاریاب برگزارشد.

سید فرج الله پزمان ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی در تفسیر ایه 96سوره انعام  گفت: خداست شکافنده پرده صبحگاهان، و شب را برای آسایش (خلق) مقرّر داشته و خورشید و ماه را به نظمی معین (او به گردش) درآورده، این تقدیر خدای مقتدر داناست.

- وی تصریح کرد:پيدايش شب و روز، نياز به وجودى صاحب قدرت و دانش دارد كه اين كار را با تقدير و اندازه‌گيرى دقيق انجام دهد. وهرچیز باید به اصلش برگرددتا به ارامش برسد مثل کودک که دربغل مادرش به ارامش میرسد مازمان دفن در خاک به ارامش می رسیم ،بایاد خدا ماهم به ارامش می رسیم .پس زندگی خود را قرانی کنیم وباقران مانوس شویم .

پژمان ادامه داد:باتوجه با اینکه چندروزی از ماه مبارک رمضان باقی نمانده وسعی کنیم نهایت استفاده راببریم ،هر کس ماه رمضان بخشیده نشود دیگر بخشیده نمیشود.. تا ماه رمضان سال بعد.

امام جمعه سرفاریاب گفت:مسلمین نسبت به مسئله فلسطین کوتاه نیایند چراکه دشمن پارا ازگلیم خود درازتر می کندوجلوتر می اید.راهکار این است که دولت جواب تحریم ها و نقض عهدهای مکرر در برجام را بدهد و تکیه بر توان داخلی و اقتصاد  مقاومتی بکند .

پژمان افزود: باید ترس نداشته باشیم و امیدوار به پیروزی اسلام باشیم .ودر مقابل زورگویی های استکبار درراس امریکای جنایتکاربایستیم .

سید فرج الله پژمان  در خطبه های این هفته با اشاره به روز قدس بیان کرد:روزقدس از والاترین ارزشهاست چراکه سرزمین انبیاءبوده بیت المقدس قبله اول مسلمانان در انجاقرار داردوامام (ره)باشجاعت وبدون هیچ گونه ترسی این روزرا روزقدس نامید.

وی عنوان کرد: آیت‌الله خمینی در مورد روز قدس گفته بود: «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامی است. روزی است که باید جمهوری اسلامی در سراسر کشورها بیرق آن برافراشته شود. روزی است که باید به ابرقدرتها فهماند که دیگر آنها نمی‌توانند در ممالک اسلامی پیشروی کنند. من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم می‌دانم، و روزی است که باید ما تمام قوای خودمان را مجهز کنیم.

سیدفرج الله پژمان ادامه داد:آنچه مهم است این است که دنیای اسلام از مسألۀ فلسطین باید غفلت نکند... آمریکا، استکبار و پشتیبانان همیشگی صهیونیست‌ها خواسته‌اند به مسلمین تحمیل کنند که مسئلۀ فلسطین را فراموش کنند ولی ملت اسلام و ملت ایران نباید بگذارد مسئلۀ فلسطین فراموش شود.

خطیب سرفاریاب به اقدامات غرورآفرین سپاه در هفته گذشته هم اشاره و بیان کرد: در پی اقدام غرورآفرین  سپاه  پاسداران انقلاب اسلامی ،مردم بدانید موشک‌های سپاه برای تخریب برجام نبود  موشک‌های سپاه برای امنیت و آرامش امت و نظام بود شلیک موشک ها یک تذکربرای  تل آویو و کاخ سفید بود امریکا واسرائیل بدانندکه باچه کسی طرف هستندوبدانندکه ایران اسلامی را کسی جلودارش نیست.و امروز باید قدردان سپاه باشیم.

سیید فرج الله پژمان باتبریک پیشاپیش عید فطر بیان کرد:عید فطر روز اول ماه شوال و از مهم‌ترین اعیاد مسلمانان است.  و مسلمانان نماز عید برگزار می‌کنند. در این روز، روزه گرفتن حرام و پرداخت زکات فطره بر مسلمانان واجب است.

وی باسخنی از حضرت محمدکه می فرماید:فرشتگان در روز عید، سر کوچه‌ها و گذرها می‌ایستند و می‌گویند: «بشتابید به سوی پروردگار کریم که عطای بسیار می‌دهد و گناهان بزرگ را می‌آمرزد)واز همه مردم  به حضور دراین عیدفرخنده ومبارک دعوت کرد.

 

 

پژمان به جلسه کشاورزان درشهرسرفاریاب اشاره وافزود:با توجه به اینکه مشکل کم آبی یکی از موضوعات اساسی این روزهای کشور و استان است ، مدیریت منابع آب یکی از دغدغه های مسئولین و مردم است به کشاورزان توصیه می شودکه از کشت ارقام پر مصرف اب از قبیل برنج و صیفی جاتی (هندوانه) خوداری و به جای انها کشت محصولاتی ازقبیل ماش و لوبیا و .. را در نظر بگیرند.

سید فرج الله پزمان با تذکربه نیروهای داخلی عنوان کرد:نیروهای داخلی که غرب حمایت می کنند بداننداگرباردیگربخواهید در مقابل سپاه ویاولایت قرار یگیرید وازامریکا طرفداری کنید جای شما بین ایرانی هانیست وبدتراز داعشی ها برسر شما ها خواهیم اورد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه