سه شنبه 1396/1/8 - 54 : 2
مشخصات امام جمعه
سیدفرج‌الله پژمان
سیدفرج‌الله پژمان
سرفاریاب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
نخستین شب جمعه ماه پربرکت رجب «لیله الرغائب» است .شب براورده شدن حاجات است

سید فرج الله پژمان  ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته در جمع نمازگزاران سرفاریاب ضمن تبریک سال نو و دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد:  ایه 106سوره ال عمران يَوْمَ تَبْيَضُّ وُجُوهٌ وَتَسْوَدُّ وُجُوهٌ فَأَمَّا الَّذِينَ اسْوَدَّتْ وُجُوهُهُمْ أَكَفَرْتُمْ بَعْدَ إِيمَانِكُمْ فَذُوقُوا الْعَذَابَ بِمَا كُنْتُمْ تَكْفُرُونَ ﴿۱۰۶﴾[در آن] روزى كه چهره ‏هايى سپيد و چهره ‏هايى سياه گردد اما سياهرويان [به آنان گويند] آيا بعد از ايمانتان كفر ورزيديد پس به سزاى آنكه كفر مى ‏ورزيديد [اين] عذاب را بچشيد (۱۰۶).

امام جمعه بیان داشتند: در روز قیامت انهایی که چهره سیاه دارندبه انها گفته می شوداین همان عذابی است که شمادردنیا کسی دیگری می پرستیدیدوازان فرمان می بردیدواین هشدار هست برای ما که پند بگیریم واز خدا بترسیم که در محضر اوروسیاه نشویم. راه راست وصراط مستقیم قران است.

وی تصریح کرد :عوامل که موجب روسیاهی می شوند 1-سنت غلط در بین مردم رواج دادن 2-دشمن اهل بیت بودن  3-عمل نکردن به وظایف شرعی .حضرت محمد (ص)در این رابطه می فرماید:هر کس دوست دارد عمرش زیاد شود وبهره ای زیادببرد باید اهل بیت من را دوست بدارد وهر کسی که دوست نداشته باشدعمر اوکوتاه ،باچهره سیاه وارد محشر می شود وفشار قبر اوزیاد می شود.

خطیب نماز جمعه سرفاریاب در ابتدای خطبه دوم عنوان کرد :از خدا بترسیم وتقوای الهی را پیشه کنیم ،ودر این  این سال جدید با خود پیمان ببندیم که گناه ومعصیت نکیم . که  جزای ان رادر روزقیامت خواهیم دید.

وی در مورد فضیلت های ماه رجب بیان داشتند : نخستین شب جمعه ماه پربرکت رجب «لیله الرغائب» است .شب براورده شدن حاجات است معتکفین معتکف خواهند شد ،فرشتگان روی زمین می ایند ورحمت الهی را برای اهل زمین می اورند.همچنین کسی که دراین ماه روزه بگیرد قبل وبعد از مرگ در امان است واز عذاب قبربه دور هست طلوع سه امام دراین ماه امام علی (ع)،امام باقر(ع)وامام جواد(ع).بزرگترین جشن تاریخ بشری برانگیختن حضرت محمد (ص) .وغیره ...

امام جمعه سرفاریاب در ادامه با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال که از سوی رهبری ‌نام‌گذاری شده است، عنوان کرد: مقام معظم رهبری همیشه دغدغه مشکلات مردم را داشته و دارند و همیشه نگران وضعیت مردم هستند بنابراین شعار سال هم در همین راستا است و مسوولان باید در این زمینه کار کنند.

پژمان با بیان اینکه رهبری چندین سال بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح می‌کنند، گفت: مقام معظم رهبری برای بیکار جوانان نگرانند و امسال نیز با وجودی که مسئله فرهنگ معضلی بسیار بزرگی در کشور شده و اما ایشان امسال را به‌نام سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام‌گذاری کردند.

وی در مورد نکات مهم سخنان رهبر انقلاب در نوروز 96عنوان کرد: بنده در انتخابات‌ها دخالت نمی‌کنم. یک جا فقط من دخالت میکنم و آن آنجایی است که کسانی بخواهند در مقابل رأی و انتخاب مردم بایستند و مزاحمت در مقابل رأی مردم ایجاد بکنند و رأی مردم را بشکنند.

هر کس بخواهد با نتیجه آرای ملت دربیفتد بنده در مقابلش می‌ایستم در سال‌های گذشته، انتخابات‌های گذشته هم همین‌جور بوده، در سال۷۶، در سال۸۴، در سال٨٨، در سال۹۲، بعضی مقابل چشم مردم بوده، بعضی مردم مطلع نشدند اما این حقیر در جریان قرار گرفتم.

در همه این سال‌هایی که شمردم، کسانی بودند که می‌خواستند در مقابل انتخابات بایستند، حالا در سال٨٨ آشکار شد، در همه این سال‌ها بنده ایستادم، گفتم نتیجه انتخابات هرچه هست باید تحقق پیدا کند. ملاک رای مردم است .

امام جمعه سرفاریاب عنوان کرد :من تعجب می کنم از مسولین حاضر در سرفاریاب ،سال 95گذشت در سال نودو شش حداقل بیایید به مردم شهر تبریک بگویید مشکلات مردم را از زبان خودشان بشنوید وحل نمایید .

اخبار
ارتباط با امام جمعه