چهارشنبه 1395/12/4 - 59 : 20
مشخصات امام جمعه
سیدفرج‌الله پژمان
سیدفرج‌الله پژمان
سرفاریاب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
تا وقتی دشمن در پی تهدید ایران باشد ما بر قدرت دفاعی خود می‌افزاییم

حجت الاسلام سید فرج‌الله پژمان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهر سرفاریاب با ذکر آیات 17 و 18 سوره نباء به بیان نشانه‌های قیامت و ویژگی‌های آن بر اساس آیات و روایات پرداخت و در تفسیر آیه «يَوْمَ يُنْفَخُ فِي الصُّور»ِ گفت: از پیامبر اکرم روایت شده که فرموده‌اند «ده گروه از امت من در این روز از هم متفرق خواهند شد و به خاطر گنا‌هانی که کرده‌اند صورت‌هایشان به صورت حیوانات دیگری می‌شود.

امام جمعه سرفاریاب تصریح کرد: با توجه به روایت نقل شده از پیامبر (ص)کسانی که سخن چین هستند و دائم به سخن چینی مشغولند به صورت میمون، حرام خواران به صورت خوک و کسانی که ربا خوارند در حالی که  پاهایشان  بالا و صورتشان به پایین است به سوى محشر کشیده مى‌شوند.

وی ادامه داد: در این روز افرادی که مغرور هستند و با تکبر راه می‌روند کرولال و قضاتی که به عدالت حکم نکنند در حالی که نابیناهستند در صحرای محشر حاضر می‌شوند.

 خطیب نماز جمعه سرفاریاب اظهار کرد: در روز محشر بعضى زبانشان را مى‌جویند در حالى که عفونت از دهانشان سرازیر می‌شود و اهل محشر از کثافت دهان آنان ناراحت مى‌شوند، اینان عالمانی هستند که علم دارند ولی  به آن عمل نمی‌کنند  

سید فرج‌الله پژمان ادامه داد: کسانی که همسایه خود را آزار و اذیت می‌کنند بی دست و پا، بعضى بر شاخه هاى آتش آویخته، برخى در حالی که بوی گند آنان تمام محشر را فرا می‌گیرد وارد محشر مى‌شوند.

وی به نام‌های قیامت اشاره کرد و افزود: یکی از نام‌های قیامت یوم‌الجمع است زیرا در این روز تمام انسان‌ها از اولین آنها تا آخرین انسان در آن روز جمع و افراد مرده زنده شده و از خاک خارج می‌شوند.

امام جمعه سرفاریاب نام دیگر قیامت را یوم‌الفصل خواند و گفت: به خاطر اینکه در این روز حق از باطل و خوب از بد جدا می‌شوند به روز قیامت یوم‌الفصل می‌گویند.

حجت‌‌الاسلام پژمان در خطبه‌ دوم با اشاره به حضور مردم در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: مردم با حضور آگاهانه و با شعور خود جواب دندان شکنی به یاوه‌گویان و دشمنان نظام دادند، زیرا این انقلاب از آن مردم است.

 وی حضور مردم را تضمینی برای ماندگاری نظام و پاسخی دندان شکن به دولت جدید ایالات متحده آمریکا دانست و افزود: کسانی که خیال می‌کردند انقلاب به پایان رسیده است دیدند که مردم همچنان علاقه‌مند به انقلاب و در پی دستیابی به آرمان‌های انقلاب خود هستند، آمریکا و مقامات تازه کار آن بدانند که باید با زبان تکریم و احترام با ملت ایران سخن بگویند 

پژمان با تاکید بر  اینکه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پشتوانه‌ای محکم برای دستگاه دیپلماسی و ارتقای   سیستم‌های موشکی و دفاعی کشور است، خاطرنشان کرد: دشمن در پی اعمال فشار برای توقف پیشرفت‌های دفاعی است، اما حضور آگاهانه مردم نشان داد تا وقتی دشمن در پی تهدید و تحریم ملت ایران  باشد ما بر قدرت دفاعی خود می افزائیم و همیشه در صحنه خواهیم بود.

 خطیب نمار جمعه سرفاریاب در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز قیام مردم تبریز در 29 بهمن 1356 و سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع پرشور مردم آذربایجان در ارتباط با طرح آشتی ملی اشاره کرد و افزود:  مطابق با فرمایشات رهبری ملت ایران با هم قهر نیستند و همواره در همه صحنه‌ها متحد و یکچارچه هستند.

پژمان افزود: کسانی که دم از  آشتی ملی می‌زنند و آن را مطرح می‌کنند به دنبال آن هستند که چهره افرادی را که در فتنه 88 دست داشتند را نزد مردم درست کنند.

وی تصریح کرد: مردم ما با کسانی که می‌خواهند با نظام مقابله کنند و عده‌ای که در روز عاشورا آمدند و می‌خواستند با عاشورا مبارزه کنند هیچ وقت آشتی نمی‌کند.

حجت الاسلام پژمان در بخشی از سخنان خود تذکری هم به مسولان  در ارتباط با جاده ارتباطی شهر سرفاریاب داد و گفت: جاده سرفاریاب استاندارد نیست، در بارندگی‌های اخیر مخصوصاٌ در تنگ پیرزال مسیر جاده را سنگ و گل و لای به طور کامل فراگرفته بود.

امام جمعه سرفاریاب اضافه کرد:در ارتباط با این جاده بارها تذکر دادیم لذا لازم است که مسئولان محترم فکری برای بهسازی این جاده کنند.

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه