چهارشنبه 1395/12/4 - 58 : 20
مشخصات امام جمعه
اسماعیل صلواتی
اسماعیل صلواتی
قلعه رئيسي
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/22
حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن مشت محکمی بر دهان آمریکا بود

حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قلعه‌رئیسی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، گفت: راه نجات از گناه توبه و استغفار، یاد خدا و استعانت از خداوند متعال، عبادت و بندگی خدا و اراده قوی انسان است، تقوا سبب از بین رفتن بسیاری از گناهان می‌شود.

وی ادامه داد: عواملی مانند تقوا، حفظ عفت، رعایت حقوق، شرکت در غم و شادی یکدیگر، وجود فرزند و کنترل عوامل مزاحم در حفظ و ثبات حیات خانواده مؤثر است.

امام جمعه قلعه‌رئیسی در خطبه دوم با دعوت به تقوای الهی، ملاک کرامت آدمی را معیار پذیرش اعمال و مرکب راهوار سعادت تقوا دانست و به بیانات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان نیروی هوایی ارتش اشاره و آنها را تبیین کرد.

صلواتی به روز 22 بهمن و سقوط شاهنشاهی اشاره و تشریح کرد: رسالت همه ما حفظ انقلاب اسلامی و معنای حفظ انقلاب پیش بردن انقلاب به سمت اهداف خویش است، نه حفظ وضعیت موجود، هدف ما عوض نمی‌شود و جا دارد از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی امروز یوم‌الله 22 بهمن تقدیر و تشکر کنیم.

وی تأکید کرد: ایام‌الله دهه فجر عامل پیروزی نظام، اراده و عنایت خدای متعال عنایات اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، رهبری معصوم‌گونه امام راحل، ولایت‌پذیری، ولایتمداری و بصیرت مردم و وحدت حول محور ولایت فقیه بود.

امام جمعه قلعه‌رئیسی یادآور شد: دهه فجر حاصل مقاومت، ایستادگی و ولایتمداری بود و این روزها بعد از اینکه امید بعضی‌ها در اهداف نامیمونشان در سال 88 نقش بر آب شد و امیدشان تبدیل به یأس شد، طرح گفتگوی ملی را مطرح می‌کنند؛ طرح گفتگوی ملی به منظور سرپوش گذاشتن بر خیانت سران فتنه است، آنهایی که این روزها حرف از منافع ملی می‌زنند.

صلواتی با طرح این سؤال که چرا در فتنه سال 88 کشور، انقلاب و نظام را به لبه پرتگاه بردند و چرا زمینه تحریم نظام را فراهم کردند، اضافه کرد: چرا توبه نمی‌کنند و به اشتباه خود اقرار نمی‌کنند و به دامن ملت و امام بر نمی‌گردند؟ الحمدالله مردم استان ما به برکت زحمات روحانیون بصیر در خط نظام و انقلاب هستند، اما در همه حال باید بصیرت خویش را حفظ کنند.

وی بیان کرد: مردم استان ما بدانند سه جریانی که در مقابل مولا علی ایستادند، مصداق بارز فتنه بودند؛ شعار عوام‌فریبانه داشتند، شعار ناکثین و قاسطین خونخواهی از عثمان  و مظلومیت عثمان بود؛ خوارج هم موقع اذان به نماز خواندن مشغول بودند و اهل عبادت. نماز شب می‌خواندند و پیشانی‌هایشان پینه بسته بود، اما ولایت‌ستیز بودند و اهل عبادت، نماز اول وقت و نماز شب‌ها نتوانست جلوی سقوط آنها را بگیرد، چراکه ستون فقرات خوارج ولایت‌ستیزی بود و ولایتمداری اساسی‌ترین، عمیق‌ترین و ریشه‌ای‌ترین عنصر برای استحکام بخش بقیه اعمال است و ولایتمداری مثل نورافکن روی همه اعمال اثر می‌گذارد و اگر نباشد بقیه اعمال هیچ اثری ندارند.

امام جمعه قلعه‌رئیسی تبیین کرد: امروز عده‌ای با استفاده از نام امام راحل، محکمات امام را زیرسؤال می‌برند و با سفسطه‌گری اذهان مردم را از حقیقت نظام اسلامی و ولایی دچار انحراف می‌کنند؛ آنهایی که دیروز می‌گفتند مردم خودشان سرنوشت خودشان را تغییر دادند و قائل به رهبری امام نبودند، امروز مدافع امام شده‌اند.

صلواتی تبیین کرد: جریان‌های سیاسی، نخبگان و معلمان سرگذشت اصحاب و یاران رسول‌الله(ص) مثل طلحه و زبیر، عبدالرحمان بن عوف، اسامه بن زید، زید بن ثابت، سعد بن ابی وقاص، عبدالرحمان بن عمر، شبث بن ربعی را بخوانند.

خطیب جمعه قلعه‌رئیسی یادآور شد: خواص جریان‌های سیاسی سرگذشت عبرت‌آموز اصحاب پیامبر اکرم(ص) را مطالعه کنند و امروز دفاع از سران فتنه قبح‌زدایی از سران فتنه تحت عنوان یاران مظلوم امام، انحراف در جامعه و گناه نابخشودنی است.

صلواتی به شهادت حضرت فاطمه(س) اشاره و تأکید کرد: فردا شهادت حضرت فاطمه(س) به روایت 75 روز است و امروز رسالت همه ما این است که فاطمه(س) را بشناسیم و ابعاد مختلف زندگی آن را تبیین و با آن آشنا شویم.

وی در پایان تصریح کرد: همگان بدانند آمریکا قابل اعتماد نیست و این رئیس جمهور با رئیس جمهور قبلی هیچ فرقی ندارد و هیچ موقع نباید به آن اعتماد کنیم.

ارتباط با امام جمعه