سه شنبه 1395/11/5 - 36 : 6
مشخصات امام جمعه
سید امین الله حجازی
سید امین الله حجازی
گچساران
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/3
نهم دی ملت ایران دشمن را ناامید کرد/ هیچ‌گاه نباید 9 دی را به فراموشی بسپاریم
به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، حجت‌الاسلام سید امین‌الله حجازی امام جمعه شهرستان گچساران پیش از ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار کرد: کسی که به خدا ایمان بیاورد در امان است.

امام جمعه گچساران ادامه داد: ایمان به خدا تنها راه نجات انسان‌ها است و انسان باید با بندگی خدا، حلال و حرام کردن، پایمال نکردن حقوق مردم بتواند به راه خداوند ایمان بیاورد.

وی افزود: زمین و اهل زمین هیچ‌گاه نباید بدون هادی و رهبر باشد و لذا خداوند می‌فرماید: زمین هیچ زمانی از هادیان و رهبران خالی نبوده است.

حجازی گفت: گاهی انسان‌هایی هستند که به دنبال منحرف کردن مسیر انسان‌ها تلاش می‌کنند تا بشر راه و مسیر واقعی خود را گم کند و سردرگم شود.

امام جمعه گچساران تصریح کرد: خداوند برای جلوگیری از گمراه نشدن بشر پس از امامان معصوم می‌فرماید نائبانی هستند که عالم هستند و شاگردان بزرگی را تربیت کرده‌اند.

خطیب جمعه گچساران با بیان‌ اینکه دشمنانی هستند که تلاش می‌کنند بین مردم و رهبر دینی فاصله ایجاد کنند تا مردم را گمراه کنند تاکید کرد: اینجاست که مومن واقعی برای نجات خود تنها ولایت و رهبری را راه نجات خود می‌بیند.

حجت‌الاسلام حجازی در ادامه خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه گچساران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در کنفرانس اسلامی اظهار کرد: همانگونه که مشاهده کردیم رهبری فرمودند:"سیاست قدیمی انگلیسی‌ها مبنی بر تفرقه بینداز و آقایی کن، در دستور کار جدی دشمنان اسلام قرار دارد."

امام جمعه گچساران خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با بیان اینکه انگلیس همیشه موجب فساد و ترویج فتنه‌انگیزی و حیله‌گری بوده است تاکید کردند و فرمودند، سیاست‌ها و اقدامات انگلیسی‌ها در دو قرن اخیر به عنوان منبع شر و نکبت برای ملت‌های منطقه را مورد اشاره قرار دادند.

حجازی اظهار کرد: رهبری بیان داشتند در این وضعیت، شیعه انگلیسی و سنّی امریکایی مثل دو لبه یک قیچی به آتش افروزی و اختلاف افکنی مشغولند و نمی‌خواهند مسلمین مانند کشورهای دیگر آرامش داشته باشند.

وی با بیان اینکه ملت‌های مسلمان باید سعی کنند پاره تن اسلام فراموش نشود به توصیه رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند، در صورت وحدت ملت‌ها و دولت‌های اسلامی، امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها، توان تحمیل خواسته‌های خود بر مسلمانان را از دست می‌دهند و توطئه به فراموشی سپرده‌شدن فلسطین ناکام خواهد ماند.

امام جمعه گچساران در ادامه با تبریک روز ثبت احوال گفت: بحث ثبت و احوال موضوع مهمی است که باید در بین خانواده‌ها جدی گرفته شود.

وی با اشاره به حادثه زلزله بم و اینکه گفته می‌شود با ساخت بناها و ساختمان‌های استاندارد از حوادث جلوگیری کنیم خاطرنشان کرد: باید بدانیم جلوی نزول بلا را با ظلم نکردن به مردم و پرداخت زکات باید گرفت.

حجازی تصریح کرد: این بلایای طبیعی می‌آید چرا که عده‌ای از همین مردم مانند فقرا و انسان‌های بدون پارتی و مظلوم آه می‌کشند.

وی ادامه داد: پس باید اول اینجا را بسازیم و پس از آن به فکر خانه‌سازی ایمن باشیم.

خطیب جمعه گچساران با یادآوری روز نهم دی ماه گفت: این روز بزرگ، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است.

وی با تبریک به مناسبت روز نهم دی ماه بر مردم ایران عنوان کرد: روز نهم دی ماه روزی بزرگ و ارزشمند است که ملت با بصیرت ایران دشمن را ناامید کرد تا قلب جانشین امام زمان(عج) شاد شود.

حجازی افزود: خطری بسیار بزرگ در نهم دی ماه با درایت مقام معظم رهبری و ملت بصیر ایران دفع شد تا نقشه‌های دشمنان نقش بر آب شود.

امام جمعه گچساران تاکید کرد: جریان فتنه88 هیچ‌گاه نباید فراموش شود چرا که این جریانی عمیق و ریشه‌دار بود که از برون کشور رهبری می‌شد.

وی در ادامه توصیه کرد: نسل جوان ما نباید جریان خطرناک فتنه88 را فراموش کنند و باید چرایی و چگونگی پدید آمدن فتنه 88 برای نسل جوان به عنوان یک جریان خطرناک روشنگری شود.

حجت‌الاسلام حجازی در ادامه بیانات خود با اشاره به برخی‌ نقدهایی که در روزهای گذشته به ایشان در خصوص صحبت‌های ایشان در نماز جمعه شده است خطاب به آنها گفت: شما بدانید که من به عنوان امام جمعه دقت می‌کنم و حرف می‌زنم و مطالبی که عرض کردم دقیقا همان بود که گفتم و این طور نیست که خبری به ما بدهند و ما واکنش نشان دهیم لذا تا مطمئن نشوم، سخن نمی‌گویم.

امام جمعه گچساران خاطرنشان کرد: به عنوان امام جمعه و امین و امانتدار مردم تا مطمئن نشوم چیزی نمی‌گویم لذا تاکید می‌کنم آن چیزی که در هفته قبل گفتم دقیقا همان بود که گفتم.

حجازی در پایان سخنانش اظهار کرد: بارها می‌گویند امام جمعه شهرستان همیشه از وضعیت به اتمام نرسیدن مصلی نماز جمعه گلایه‌مند است که امروز از مومنین و مردم تقاضامندم یک یاعلی بگویند و به میدان بیایند تا خودمان کار مصلی را به اتمام برسانیم.

وی افزود: دیگر از این وضعیت خسته شده‌ایم و کار از جلسه گذاشتن گذشته است لذا ما دیگر کاری به پیمانکار و بخش‌‌نامه‌ها نداریم و امیدواریم بتوانیم با کمک شما مومنین کار مصلی نماز جمعه گچساران را پس از سال‌ها به اتمام برسانیم.
اخبار
ارتباط با امام جمعه