دوشنبه 1396/9/27 - 33 : 8
مشخصات امام جمعه
حکمت حکیمی فر
حکمت حکیمی فر
توپ آغاج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/10
امام جمعه توپ آغاج: وحدت در حال حاضر ضرورت اول جهان اسلام است
خطبه های نماز جمعه شهرتوپ آغاج96/09/10حجه الاسلام حکیمی فردر خطبه های نمازجمعه شهرتوپ آغاج؛ ضمن توصیه خود و مومنین به رعایت تقوای الهی اظهارداشت: 1. توكل: «وَ مَنْ یَتَوَكَّلْ عَلَی اللَّهِ فَهُــوَ حَسْــبُهُ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمْــرِهِ قَدْ جَــعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَــیْ‏ءٍ قَـــدْراً » (طلاق / 3) وهر كس بر خـــدا توكــــل كند، كفایت امـــرش رامی‌كند، خـــداوند فـرمان خود را به انجام مـی‌رسـاند، و خـــدا بـرای هرچیــــزی اندازه‌ای قــــرار داده است.
2. تقوا: « مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ » (طلاق / 2و3) هر كس تقوای الهی پیشه كند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌كند واو از جایی كه گمان ندارد، روزی می‌دهد.
3. شكر نعمت، كفر نعمت: « لَئِنْ شَكَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّكُمْ وَ لَئِنْ كَفَرْتُمْ إِنَّ عَذابِی لَشَدِیدٌ » (ابراهیم / 7) اگر شكرگزاری كنید، (نعمت خود را)بر شما خواهم افزود، و اگرناسپاسی كنید، مجازاتم شدید است.
4. صبر: « وَ اصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ» (انفال / 46) وصبر و استقامت كنید كه خداوند با استقامت كنندگان است.
5. توبه: « یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا تُوبُوا إِلَی اللَّهِ تَوْبَهً نَصُوحاً عَسی رَبُّكُمْ أَنْ یُكَفِّرَ عَنْكُمْ سَیِّئاتِكُمْ وَ یُدْخِلَكُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ » (تحریم / ای كسانی كه ایمان آورده‌اید، بسوی خدا توبه كنید، توبه‌ای خالص، امید است(با این كار)پروردگارتان گناهانتان را ببخشدو شما را در باغهایی از بهشت كه نهرها از زیر درختانش جاری است، وارد كند.
خطبه دوم 
وحدت 
ضرورت اول جهان اسلام‏
هرچه زمان مى‏گذرد، جامعيت و جاذبه شريعت و سيره نبوى و منطق مستحكم اسلام عزيز براى بشريت تشنه عدالت، معنويت، امنيت و پاكى بيشتر عيان مى‏گردد. ولادت پيامبر اكرم(ص)، آخرين پیامبر و سفیر الهی (دوازدهم و يا هفدهم ربيع‏الاول)، نویدبخش پايان مأموريت رسالت و نبوت بود چه آن‏كه در راستاى هدايت و بيدارى و نجات بشريت زير بار ظلم و ستم، فسق و فجور و جهل و تباهى، آخرين پيامها و رهنمودها را در قالب كتابى كامل همچون قرآن كريم و شريعتی جامع و هميشه جاويد همچون اسلام عزيز در طى ۲۳ سال رسالت خود، تقديم بشريت نمود.
خدمتى كه پيامبر خاتم(ص) به بشريت از اول تا آخر کرد، به‏واقع منحصر به فرد و تنها از ناحيه شخصيتى همچون وجود مباركش امكان‏پذير بود.
يكى از مهم‏ترين رسالتهاى پيامبر خاتم(ص) اميدبخشى به مستضعفان و مظلومان عالم بود چه آن‏كه فرمود: «نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا ....» و اين ممكن نخواهد شد مگر با مجاهدت و مقاومت فراگير آحاد انسانهاى مستضعف و تحت ظلم اعم از مسلمان و غيرمسلمان.
اكنون كه پس از قرنها از دوران حيات حضرتش مى‏گذرد، به فضل الهى تشكيل تمدن عظيم اسلامى علي‏رغم ميل بدخواهان و دشمنان كينه‏ورز امت اسلام و ملت ايران، كليد خورده است. به‏واقع مى‏توان گفت كه اين حقيقت بزرگ، تنها با خميرمايه وحدت جهان اسلام امكان‏پذير خواهد بود.
از اين‏روست كه جبهه كفر و شرك و الحاد و عوامل استكبار و صهيونيزم بين‏المللى، به‏دليل بى‏منطقى و دنياگرايى و روحيه سلطه‏طلبى، همواره وحدت و بيدارى و مقاومت امت و جهان اسلام را براى خويش مزاحم مى‏دانستند و لذا بيشترين توطئه‏ها و حيلت‏ها را به شكستن وحدت امت اسلام اختصاص داده‏اند. كافى است نيم‏نگاهى به نوع نگرشها و اقدامات سخت و نرم دشمنان اسلام داشته باشيم، به‏خوبى خواهيم يافت كه هيچ موضوعى در دنيا و جهان رسانه و تبليغات و حتى سياست و قدرت، بيشتر از اتحاد و انسجام جهان اسلام مطرح و مورد تهاجم نبوده و نیست.
                                             وحدت 
  در سيره پيامبر اكرم(ص)
در سيره پيامبر مكرم اسلام، وحدت امت اسلامى از اصول و ارزش‏هاى مورد تأكيد بوده است؛ ازمنظر آن‏حضرت، عزت و اقتدار و پيشرفت همه‏جانبه مسلمانان در پرتو وحدت و هم‏بستگى، در برابر دشمنان مشترك است. پيامبراكرم(ص)، وحدت امت اسلامى را از راهبردهاى بنيادين اقتدارامت اسلامى درتمام زمان‏ها و مكان‏ها دانسته است و براى برپايى وتحقق بخشيدن آن، تلاش‏هاى فراوانى نموده‏اند به‏گونه‏اى كه اقتدار وعزت جامعه نو پاى اسلامى در عصر رسالت، به‏خاطر وحدت و راه‏كارهاى ارايه‏شده از سوى پيامبر خاتم(ص) بوده است.
اساس گسترش اسلام نيز، به‏خاطر وحدت ميان مسلمين و مبارزه شديد با هرگونه اختلاف و درگيرى بود؛ يعنى دعوت به وحدت يكى از عوامل جلب مردم به‏سوى اسلام و گسترش نداى اسلام در جزيرة العرب و بعد در كشورهاى مختلف بود
*سيره پيامبر در ساماندهى يثرب‏
پيامبر(ص) با ورودش به مدينه با ايجاد پيمان ميان اوس وخزرج، وحدت اسلامى را تحقق بخشيد و با رشد عواطف انسانى و معيارهاى دينى، وحدت جامعه آن زمان را بيمه كرد.
وحدت در سيره امام صادق(ع)
  امام صادق(ع) بزرگترين منادى وحدت‏
اگر امام صادق(ع) در زمان ما مى‏زيستند، چه دستورى براى ما مسلمانان در رابطه با اين‏چنين توطئه‏هاى شومى ارائه مى‏دادند!! لازم نيست چنين فرضى كنيم چراكه امام صادق(ع) با علم امامت خود چنين روز دنياى اسلام را مشاهده مى‏كردند كه فرمودند:
به عيادت مريض‏هاى اهل تسنن برويد!
امانت آن‏ها را ادا كنيد!
به نفع آنان در دادگاه شهادت دهيد!
در تشييع جنازه مردگان آن‏ها حضور پيدا كنيد!
در مساجد آن‏ها نماز بگذاريد!
تا بگويند كه فلانى جعفرى است، بگويند فلانى شيعى است كه اين‏گونه عمل مى‏كند و اين من را خوشنود مى‏سازد!
پس با اين توصيف بعد از قرآن و پيامبر اسلام(ص)، امام صادق(ع) را به حقيقت مى‏توان اولين منادى وحدت ناميد. چراكه براى همدلى بين مسلمانان فرمودند: «من صلى معهم فى الصف الأول كان كمن صلى خلف رسول‏الله»
حال مقايسه‏اى كنيم بين اين فرمايشات امام صادق(ع) و فتاواى وهابيت تكفيرى و سلفى كه خون مسلمين بى‏گناه را از زن و كودك گرفته تا پير و جوان در عراق و پاكستان و سوريه، مباح مى‏شمرند و كارهاى خود را به قرآن نسبت مى دهند و قرآن‏را به زيباترين شكل به زيور طبع مزين مى‏سازند و خود را به‏عنوان نماينده دنياى اسلام به جهانيان معرفى مى‏نمايند، تا ببينيم كدام با قرآن مطابقت دارد!!
قرآن كريم مى‏فرمايد:
«واعتصموا بحبل الله جميعا و لاتفرقوا»
«إنما المؤمنون إخوة»
«من الذين فرقوا دينهم شيعا كل حزب بما لديهم فرحون»
«ولا تقولوا لمن ألقى إليكم السلام لست مؤمنا تبتغون عرض الحياة الدنيا»
 
پیام آدینه توپ آغاج, [01.12.17 23:41]
راهكارهاى ضروری جامعه  امروز
بدون‏ترديد امت اسلامى نيز که به‏عنوان امت محمد(ص) شناخته مى‏شوند، بايد رسالت گسترش دعوت او را تا توسعه امت واحده الهى در تمام جهان گسترش دهند. لذا با توجه به سيره نبوى و دستوراتى كه از آن بزرگوار رسيده است، براى رسيدن به وحدت امت اسلامى در زمانه و عصر كنونى، راههاى عملى ذيل نيز پيشنهاد مى‏شود:
۱. مراجعه به قرآن، سنت و سيره نبوى و عترت رسول خدا(ص) كه همواره مسلمانان را به وحدت و همبستگى تأكيد كرده‏اند.
۲. تحمل نظرات مخالف ومدارا با پيروان مذاهب.
۳. دورى از تعصبات گوناگون ملى، قومى و نژادى.
۴. آشنائى شيعه و سنى از آراء و نظريات علمى يكديگر با مطالعه كتب مربوط به يكديگر.
۵. تعامل انديشمندان فرقه‏هاى گوناگون اسلامى و گفتگوهاى علمى جهت رفع سوء‏تفاهم‏ها.
۶. آشنائى با توطئه‏هاى دشمن براى ايجاد اختلاف.
۷. احترام به مقدسات يكديگر.
۸. دورى از تهمت وافترا نسبت به يكديگر.
۹. كنترل افراد تند رو كه موجب نفاق وتفرقه مى‏گردد.
۱۰. تقويت نقطه‏هاى مشترك.
۱۱. ايجاد مراكز آموزشى پژوهشى مشترك.
۱۲. ايجاد رسانه‏هاى پيام‏رسانى مشترك، براى تقويت روح وحدت‏طلبى، پيام‏رسانى سالم‏.
روشن است اين‏راهكارها با مجاز دانستن فعاليت علمى اثبات حقانيت
 
پیام آدینه توپ آغاج, [02.12.17 00:10]
امام چمعه توپ آغاج در ادامه با اشاره به گزارش 100روزه ریاست محترم جمهوری گفت: آمارهاى كاغذى با واقعيت زندگى مردم تناسب ندارد
ركود اقتصادى و بيكارى و فشارهاى معيشتى بقوت خود باقى است‏.
وی با اشاره به بخشی از سخنان حجت الاسلام دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد:
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران گفتند؛در بودجه امسال شاهد تحول مثبتى خواهيم بود.
بر اساس طراحى صورت‏گرفته براى سال آينده كه در بودجه هم پيش‏بينى شده است، از همه آن‏هايى كه از حداقل استاندارد پايين‏تر هستند، ثبت‏نام به‏عمل آمده تا به آن‏ها در زندگى يارى شود.
متوسط اشتغال خالص از پاييز ۹۳ تا تابستان ۹۶، سالانه به‏طور متوسط ۶۸۵ هزار اشتغال خالص بوده است. تلاش‏مان اين است كه اين رقم را بالا برده و ظرف يكى دو سال آينده اين رقم را بالاى ۹۰۰ هزار نفر برسانيم.
در طرح كارورزى، اعلام شده از ۱۲۰ هزار نفر ثبت‏نام كردند، ۲۰ هزار نفر كارورزى را شروع كردند و بنابراين همه اين طرح‏ها آغاز شده و ادامه خواهد يافت.
امسال نسبت به پارسال يك واحد درصد بيكارى پايين آمده و از ۷.۱۲ به ۷.۱۱ رسيده است.
يارانه را در بخش‏هاى مختلف افزايش داديم اما نه به‏صورت نقدى كه ماهانه به مردم پرداخت كنيم.
در بخش كشاورزى در طول ۴ سال دولت گذشته تقريباً پول خريد تضمينى گندم را به حدود ۲ برابر رسانديم.
اما آيا اين آمارهاى اقتصادى در زندگى مردم ملموس است؟ يعنى واقعا مردم حس تورم يك رقمى دارند؟ در هيچ كجاى كشور ركود و بيكارى وجود ندارد؟ همه‏چيز گل و بلبل است؟ درآمدهاى كشور افزايش يافته ولى هيچ‏كس آثار اين درآمد را در زندگى شخصى و اجتماعى حس نمى‏كند. واقعا كشور داراى رونق اقتصادى است؟ به نظر مى‏رسد آن حرفها روى كاغذ صحيح باشد، ولى يقينا هيچكدام از اين آمارها را مردم باور نمى‏كنند. چون با گوشت و پوست و استخوان، شرايط سخت معيشتى و تورمى و ركود و بيكارى گريبان آن‏ها و خانواده‏هايشان را گرفته است.
حکیمی فر یادآورشد:اشتغال زایی  و ایجاد شغل  با همکاری مردم محقق خواهد شد   مردم باید با رویکرد اقتصاد مقاومتی می توانند هم بر دولت کمک کنند  و در تولید چرخه اقتصادی کشور سهم باشند .
 
پیام آدینه توپ آغاج, [02.12.17 00:36]
امام جمعه توپ آغاج در بخش دیگرسخنان خود با اشاره به افتتاح دستگاه خودپردار  تصریح کرد: چندروزپیش به همت یکی از همشهریان عزیز  با هزینه شخصی دستگاه atm خودپرداز یکی از بانک ها را داخل شهر در اختیار مردم  قرار دادند بعضا  مورد انتقاد عده ای قرار گرفته است ، بله من هم حق می دهم منتهی  وقتی روستایی را بدون آماده سازی زیرساخت های شهری به شهر تبدیل می کنند مشکلات عدیده ای را در کنار اسم شهر برای مردم به ارمغان  می آورد ،افزایش حامل های انرژی  و ..... 
 من هم عرض می کنم اگر مسئوالان شهرستان و استان همت کنند  باید شعبه بانک در شهر افتتاح بشود و امیدوارم  مسئولان فکری برای این موضوع بکنند . 
امام جمعه توپ آغاج تصریح کرد: شعب بانک ها مسئله امنیت و نبود پاسگاه یا کلانتری را عمده دلیل مشکل اختصاص بانک به توپ آغاج می دانند، وقتی با  نیروی انتظامی صحبت می کنیم می گویند  زمینی که شورا در اختیار گذاشتند  باید بالای صد میلیون  هزینه زیر ساخت را انجام داد که تامین چنین هزینه ای مقدور نیست ، به شورا عرض می کنیم  می گویند فلان زمین را در اختیار  نیروی انتظامی قرار دادیم  . 
من عرض می کنم  همه مسئولان شورای محترم  همت کنید  زمینی در اختیار بگذارید که بتوانند تسهیل در برنامه های خدمت رسانی صورت گیرد  .
 حکیمی فر در بخش پایانی با توصیه به مقازه داران گفت:  دو سال قبل به مردم عریز  بویژه مقازداران عزیز پیشنهاد دادم و الان هم تکرار می کنم  و تاکیدم بر این است که شما مقازه داران می توانید با جدا ساختن  اقلام مقازه های خود  چند نفر شغل ایجاد کنید و  هم به توسعه شهر کمک کنید . 
https://t.me/adinetoopaghaj
اخبار
ارتباط با امام جمعه