سه شنبه 1396/3/2 - 18 : 19
مشخصات امام جمعه
سید احمد میرعمادی
سید احمد میرعمادی
خرم آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/15
وزارت اطلاعات مقتدرترین دستگاه امنیتی/ امور به جوانان سپرده شود
آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش مردم به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا محور سفارش انبیا و اولیای الهی است.

وی ادامه داد: مولای متقیان امام علی(ع) در نهج البلاغه در حکمت ۳۸ به فرزندش امام حسن مجتبی(ع) سفارش می کند: فرزندم چهار چیز را از من یاد بگیرد، اول بدان ارزشمند ترین بی نیازی عقل است، دوم بزرگترین فقر بی عقلی و حماقت است، سوم ترسناک ترین تنهایی خودپسندی است، چهارم گرامی ترین ارزش خانوادگی اخلاق نیکو است.

تا حادثه پیش نیامده مسئولان به فکر کارگران باشند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه دوحادثه تلخی که در این هفته در ایران اتفاق افتاد را تسلیت می گوییم، گفت: شهادت تعدادی از مرزبانان دلاور کشور در پاسگاه مرزی میرجاوه استان سیستان و بلوچستان یکی از این حوادث بود، این عزیزان با دستان ناپاک تروریست ها ناجوانمردانه به شهادت رسیدند.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: به خانواده مرزبانان دلاور که تامین کننده امنیت هستند تسلیت می گوییم و انتظار است که مسئولان عوامل این جنایت را شناسایی و به سزای اعمال برسانند و برخورد قاطع داشته باشند.

وی با اشاره به ضایعه تلخ و دردناک فرزندان زحمت کش این مملکت، کارگران مظلوم معدن آزادشهر در گلستان، افزود: این عزیزان هم واقعا مظلومانه جان باختند، من از این معدن بازدید داشته ام و این کارگران با حداقل امکانات آنجا زحمت می کشیدند و رفتن در آن تونل برای انسان وحشت آور بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه تا حادثه پیش نیامده مسئولان به فکر کارگران باشند، ادامه داد: این کارگران مظلوم برای به دست آوردن روزی حلال به سخت ترین کار تن دادند و در یک شرایط سختی که شاید ساعت ها باید در آن تونل می خوابیدند تا رگه ها زغال را بیرون بیاورند کار می کردند، این ضایعه بسیار دردناک بود.

سربازان گمنام امام زمان(عج) با مجاهدت های خاموش خود امنیت را به ارمغان آوردند

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته تجلیل از سربازان گمنام امام زمان است، اظهار داشت: نیمه ماه شعبان به عنوان روز سربازان گمنام امام زمان(عج) نامگذاری شده است؛ یکی از نعمت های بزرگ نعمت امنیت است و این امنیت امروز ما محصول تلاش و مجاهدت های عده ای از جوانان مومن، انقلابی، متدین و ولایتمدار با عنوان سربازان گمنام امام زمان(عج) است.

وی با بیان اینکه این عزیزان  با تلاش و کوشش خود امنیت را برای ما به ارمغان می آورند و شیطنت ها را کشف و توطئه ها را خنثی می کنند، تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب یکی از برنامه های اصلی دشمنان ایجاد ناامنی و آشوب در داخل کشور بوده است؛ حتی جنگ تحمیلی هم با این هدف بر ملت ایران تحمیل شده است و کسانیکه با مجاهدت های خاموش خود امنیت را به ارمغان آوردند و توطئه دشمنان را خنثی کردند سربازان گمنان امام زمان(عج) بودند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه وزارت اطلاعات امروز مقتدرترین دستگاه امنیتی در دنیا است؛ چون عملکردی از خود ارائه داده که هیچ دستگاه امنیتی نتواسنته چنین عملکردی داشته باشد، افزود: سربازارن گمنام امام زمان از اقدامات تروریستی که در نقاط مختلف کشور می خواست صورت می گیرد جلوگیری کردند و صدها اقدام تروریستی را از بین بردند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه انواع سلاح و بمب ها و کمربندهای انفجاری که با حیله های گوناگون در کشور می خواست وارد شود توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) کشف و خنثی شد، اظهار داشت: یکی از کارهای دشمن مسئله ترویج مواد مخدر و ترویج فساد در داخل است؛ وزارت اطلاعات در مبارزه با فساد و مقابله با پدیده قاچاق و مقابله با اعتیاد و مواد مخدر فعالیت بسیار چشمگیری داشته است.

نیروهای وزارت اطلاعات از پشتوانه مردمی برخوردارند

وی با بیان اینکه وقتی بعضی از گزارشات و اقدامات این عزیزان را انسان می خواند افتخار می کند به وجود سربازان گمنام امام زمان(عج) تصریح کرد: فعالیت سربازان گمنام امام زمان(عج) در مقابله با جریان ضد انقلاب را دیده ایم و ماجرای دستگیری ریگی را دیدید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه سربازان گمنام با برخورداری از ایمان و توکل بر خدا و هوشمندی و تسلط کامل اطلاعاتی، امنیت را برای جامعه ما به ارمغان می آورند، گفت: از همه تلاش ها و کوشش های این عزیزان تقدیر می کنیم؛ نیروهای وزارت اطلاعات از پشتوانه مردمی برخوردار هستند، فرزندان این ملت هستند و همیشه حافظ نظام و کشور بوده اند.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: وزارت اطلاعات وابسته به هیچ حزب و جریان سیاسی نبوده و متعلق به نظام بوده است و بر محور ولایت و نظام حرکت کرده است؛ به همین دلیل مورد اطمینان و اعتماد مردم هستند.

عملکرد بسیج سازندگی در فقر زدایی الگو است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه سالروز تشکیل بسیج سازندگی اشاره کرد و اظهار داشت: همه آحاد مردم امروز خدمات بسیج سازندگی را لمس کرده اند، این نهاد در دورترین نقاط ایران فعالیت داشته، بسیج سازندگی در توسعه کشور، در پیشرفت کشور و در رفع فقر و محرومیت زدایی تلاش بسیار فروانی انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه پروژه های بزرگ و کوچک فراوانی توسط بسیج سازندگی انجام گرفته و می گیرد؛ بسیج توانسته با جذب جوانان و کشاندن این جوانان در امر سازندگی کشور هم اشتغال ایجاد کند و هم آینده سرشار از امید را برای جوانان رقم بزند، تصریح کرد: این امر مایه مباهات است، عملکرد بسیج سازندگی برای فقر زدایی، برای محرومیت زدایی و فعال کردن نسل جوان برای خدمت به مردم الگو است.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود به دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اشاره کرد و گفت: جوان سرمایه کشور است؛ وجود جوان در هر کشوری موجب امنیت و اقتدار آن کشور می شود.

وی با تاکید بر اینکه جوان همیشه پیش رو است و برای پیشرفت و تعالی زحمت می کشد و هرکاری به جوان سپرده شد با موفقیت بیرون آمد، افزود: امور باید به جوانان سپرده شود؛ مسئولان باید نگاه واقع گرایانه به جوانان داشته باشند نه نگاه فردی و سلیقه ای.

مسئولان به جوانان میدان بدهند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: جوان قدرت دارد، چرا به او مسئولیت نمی دهیم؟ جوان تحصیلات عالیه را انجام داده و دکتر است اما باید بیکار باشد، در عوض به عده ای که ۳۰ سال خدمت کرده اند و ۲۰ سال دیگر نیز خدمت می کنند مسئولیت می دهند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه چنین فردی حال ندارد کار کند و وقتی حال ندارد به او مسئولیت می دهند و آن وقت می خواهیم گره از مشکلات مردم باز شود، افزود: تشکیلاتی تحت عنوان مجمع مشورتی جوانان را در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان تشکیل داده ایم و همین جوانان کار فرهنگی را به بهترین وجه انجام دادند، کار اقتصادی را به بهترین وجه انجام دادند و امروز کار تولیدی می کنند.

وی یادآور شد: به جوانان میدان بدهید، چرا بعضی ها دنبال این هستید کسانیکه که بازنشسته شده اند و وکیل بوده اند و نماینده بوده اند را سرکار بیاورید، چه اشکالی دارد جوانان به میدان بیایند، یقینا با حضور جوانان موفق می شویم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و اظهار داشت: فضای تبلیغات انتخاباتی تنور انتخابات را داغ می کند و انتظار این است مردم مشارکت فعالانه داشته باشند، حضور حماسی داشته باشند.

نامزدهای انتخاباتی در تبلیغات خود حریم اسلامی را رعایت کنند

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در این تبلیغات انتخاباتی یک نکته را به تمام کاندیداها چه ریاست جمهوری چه شوراهای اسلامی تاکید می کنیم که در تبلیغات خود حریم اسلامی را رعایت کنید وحرمت شکنی نکنید، تصریح کرد: شکستن حریم اسلامی حرام است و عقوبت الهی را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: نمی خواهم موردها را ذکر کنم که حرمت شکنی کردند و امیدواریم در این ایام این نکته را مدنظر قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا نماد عینی جمهوریت نظام هستند، افزود: باید مواظبت کرد افراد متعهد، دیدن دار و خدمت گذار وارد صحنه شوند؛ باید از ورود کسانیکه متجاهر به فسق هستند جلوگیری شود.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه برخی در جامعه به صورت علنی فسق می کنند و گناه می کنند، حالا در شورا می خواهند چه کنند؟ ادامه داد: کسانیکه حلال و حرام سرشان نمی شود می خواهند در شورای شهر چه کنند؟ کسی که پایبند به حلال و حرام نیست یا فتنه گر و حرمت شکن است، می خواهد بیاید با چراغ روشن دزدی و خیانت کند.

وی یادآور شد: باید دستگاه های اجرایی و نظارتی مواظبت کنند و مردم در انتخاب این افراد دقت کنند و شورا را سبک تصور نکنیم.

ارتباط با امام جمعه