شنبه 1396/1/5 - 4 : 18
مشخصات امام جمعه
سید احمد میرعمادی
سید احمد میرعمادی
خرم آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
حضور سالم در جامعه هویت زن مسلمان است/سلوک سیاسی امام(ره)الگوباشد
آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش مردم به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا مایه ی راحتی و عزت انسان است.

وی با بیان اینکه در حدیثی امام علی(ع) می فرمایند: دنیا را برای سه چیز طلب کنید؛ برای بی نیازی، عزت نفس و راحتی و آسایش تصریح کرد: در ادامه این حدیث امام علی(ع) می فرمایند: هر کس قانع باشد بی نیاز می شود، هرکس زهد پیشه کند عزتمند است و هرکس کمتر طمع بورزد راحتی و آسایش دارد.

فاطمه(س) حلقه وصل نبوت و امامت

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به یکشنبه ۲۰ جمادی الثانی فرخنده میلاد با سعادت حضرت صدیقه کبری و روز تولد امام راحل گفت: این میلاد را خدمت ارادتمندان آن حضرت و زنان جامعه اسلامی تبریک می گویم.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: ولادت فاطمه زهرا(س) نوید بخش جاودانگی پیامبر گرامی اسلام و ناکامی دشمنان آن حضرت بود، چراکه دشمنان حضرت می گفتند پیامبر ابتر است و نامی از پیامبر نمی ماند اما خداوند به پیامبر کوثر را عطا کرد و فرمود به واسطه فاطمه(س) تو جاودانه می مانی اما دشمنان تو ناکام و ابتر می شوند.

وی با تاکید بر اینکه ولادت فاطمه(س) پایان دوران خرافات و ظلم و ستم بر زنان و معرفی جایگاه شامخ زن در نظام آفرینش بود، افزود: فاطمه زهرا وقتی به دنیا آمد تمام خرافات راجع به زنان از بین رفت و زن به واسطه ولادت فاطمه(س) شخصیت و عظمت پیدا کرد و در جامعه نقش آفرینی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: ولادت فاطمه(س) بسیار پربرکت بود چون ایشان حلقه وصل میان نبوت و امامت بودند و فاطمه زهرا به عنوان دختر نبوت، همسر ولایت و مادر امامت نامگذاری شد.

هویت زن مسلمان در حضور سالم در جامعه است

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه فاطمه(س) الگویی برای زنان جامعه شد و روز ولادت ایشان به عنوان روز زن نامگذاری شده است، گفت: هویت زن مسلمان در عفت و پاکدامنی و حضور سالم در جامعه است.

وی با بیان اینکه زن مسلمان در میدان علم، معرفت، بصیرت و مبارزه با دشمن می تواند حضور سالم داشته باشد، تصریح کرد: به برکت انقلاب زنان ایرانی عظمت پیدا کردند و امروز زن مسلمان در محیط خانواده، در محیط کسب و کار، در محیط تعلیم و تربیت و در محیط سیاست و اجتماع با حفظ هویت و شخصیت زنانه خود حاضر می شود و نقش آفرینی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: زنان جامعه با افتخار در تمام صحنه ها نقش آفرینی می کنند و الگویی برای دنیا شده اند، شخصیت زن مسلمان این است که با حفظ حجاب و با عفت و پاکدامنی کارها را انجام دهد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امروز در دنیای غرب نگاه به زن نگاه کاسب گرانه است و زن را فقط در بعد شهوانی و منافع اقتصادی و ابزاری برای رسیدن به منافع اقتصادی و شهوانی می خواهند، تصریح کرد: زنان در غرب آسایش، خانواده و اصالت ندارند، برای اینکه هویت زنانه آنها در غرب گرفته شد.

وی با تاکید بر اینکه هویت زن در این است که به عنوان گوهر با ارزش در جامعه نقش آفرینی کند و این امر در غرب وجود ندارد، افزود: استکبار با تهاجم فرهنگی به دنبال این موضوع است و اگر نقش زنان را در جامعه با از بین بردن هویت بردارد توانسته است بر آن جامعه تسلط یابد.

حجاب زنان در بازار و خیابان ها مایه تاسف است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه وضعیت حجاب جامعه نگران کننده است و حجاب زنان در بازار و خیابان ها مایه تاسف است، گفت: این وضعیت تحت تاثیر تبلیغات روانی و تهاجم فرهنگی استکبار جهانی ایجاد شده است و باید به هوش باشیم و بدانیم که اگر هویت زن مسلمان خدشه دار شود خانواده متزلزل می شود، جامعه آسیب می بیند و دیگر فضای امن و آرامش و آسایش نخواهد بود.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: زنان باید از فاطمه(س) الگو بگیرند و با حفظ هویت زن مسلمان در تمام عرصه ها نقش آفرینی کنند.

وی با اشاره به اینکه زندگی امام راحل نیز سراسر الگو است، اظهار داشت: سلوک امام در خانواده الگو است، ایشان در خانواده احترام فوق العاده ای به مادر شان داشت و همسر خود را تکریم می کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه  سلوک اجتماعی امام(ره) الگو است، ایشان در زندگی اجتماعی خود تواضع و فروتنی و مردم داری و نظم و برنامه ریزی در زندگی و توجه به مستضعفان را سرلوحه قرار می دادند، تصریح کرد: سلوک حکومتی و سیاسی امام راحل یعنی ایستادگی امام(ره) در برابر ظلم و ستم و سازش ناپذیری، تاکید بر وحدت امت اسلامی، تاکید بر ارتباط ایران با سایر کشورها بر اساس سه اصل حکمت و عزت و مصلحت مایه الگو و درس برای همه است.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: تولد فاطمه(س) اسلام را ماندگار کرد و تولد امام راحل هم ایران اسلامی را ماندگار کرد، تولد فاطمه(س) باعث سربلندی اسلام شد و تولد امام راحل باعث افتخار ایران شد.

وی در ادامه سخنان خود به یکشنبه ۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت در ایران اشاره کرد و گفت: این روز نقطه عطفی در تاریخ سیاسی و اقتصادی ایران به شمار می آید چون تصویب این قانون دست بیگانگان را از کشور قطع کرد.

سندی که یونسکو برای ایران بنویسد با آرمان های انقلاب سازگاری ندارد

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه هرکاری که در راستای استقلال ایران اسلامی باشد مایه افتخار و ارزشمند است، تصریح کرد: هر عهد و پیمان و قراردادی که دست بیگانگان را از کشور قطع کند مایه استقلال است و هر عهدی که باعث ذلت ملت و از دست رفتن استقلال شود از نظر مردم مردود است و تاریخ از آنها به بدی یاد می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در رابطه با سند ۲۰۳۰ فقط تذکر می دهم چون هنوز هویت و محتوای آن معلوم نیست، افزود: این سند که در همین اواخر از سوی وزیر علوم و وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد و از سوی یونسکو برای ایران تهیه شده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه هنوز از محتوای این سند کسی مطلع نیست، محتوای آن را هم انتشار نداده اند ولی قابل تامل است که سندی که یونسکو برای ملت ایران و آموزش و پرورش ایران بنویسد یقینا با آرمان های امام راحل و ایران و انقلاب سازگاری ندارد، ادامه داد: راجع به این سند قضاوتی نمی کنیم اما اعلام می کنیم دست اندرکاران بروند تحلیل و بررسی کنند و مسئولان این سند را منتشر کنند تا مردم بدانند محتوای آن چیست، باید دید این سند با سند تحول بنیادین که رهبر معظم انقلاب تایید کردند تناسبی دارد یا خیر.

در ایام عید از فقرا و نیازمندان دستگیری کنیم

آیت الله میرعمادی با اشاره به روزهای پایانی سال گفت: پیشاپیش عید نوروز را به همه شما مردم بزرگوار لرستان تبریک می گویم، عید نوروز در ایران و در برخی از کشورها به بهانه فرارسیدن فصل بهار روز جشن و سرور و دید و بازدید و صله رحم بوده و این جشن کار بسیار خوبی است.

وی با بیان اینکه بر سر سفره عید و در زمان تحویل سال سوره قدر را بخوانید و دعا کنید، در دید و بازدیدها اگر در میان فامیل فقیر و نیازمندی وجود دارد از او دستگیری کنید و او را خوشحال کنید و شادی را به منزل او هم ببریم، تصریح کرد: اگر کسانی هستند با هم کدورت دارند و قهر هستند آنها را آشتی بدهیم و اگر شخصی گرفتار است، بدهکار است یا زندان است و عید نوروز بر او تلخ است او را نجات دهیم و کمک کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه باید در معاشرت ها و در سفرها مواظب باشیم گناه و معصیت نکنیم و اگر کسی گناه می کند با زبان خوش مانع شویم، افزود: در سفر از کسانی که برای ما زحمت می کشند و بستر را فراهم می کنند و درجاده ها مشغول خدمت هستند از جمله پلیس راه و نیروی انتظامی، هلال احمر و راهداری تشکر کنیم و خداقوت بگوییم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه