پنج شنبه 1396/7/27 - 25 : 1
مشخصات امام جمعه
سید سجاد موسوی
سید سجاد موسوی
الشتر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
سبک زندگی اسلامی بر اساس شرح دعای مکارم الاخلاق

حجت الاسلام موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه الشتر با تسلیت ایام شهادت حضرت امام سجاد(ع) و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در سخنانی اظهار داشت: قیام عاشورا و خروش زنان و کودکان امام حسین(ع) تا ابد ماهیت حقیقی حکومت اموی و همه طاغوتیان را افشاء نموده است.

وی در ادامه به نقش بی بدیل حضرت زینب(س) در قیام عاشورا اشاره و با مقایسه آن با اقدامات حضرت فاطمه(س) در حمایت از امیرالمومنین(ع)، اقدام شجاعانه حضرت زینب(س)در روز عاشورا را بسیار مهم و سبب افشای ماهیت پلید حکومت جور و ظلم در همه زمان ها دانستند.

خطیب جمعه الشتر در ادامه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس جمهور ترکیه اشاره و بیان داشت: در این دیدار رهبر انقلاب به دسیسه های رژیم غاصب صهیونیسم در ایجاد درگیری های قومی به بهانه استقلال کردستان اشاره نمودند و این دسیسه را ناشی از خباثت آمریکا و اسرائیل دانستند.

 سلسله حجت الاسلام موسوی در ادامه خاطرنشان کرد: چگونه یک رژیم غاصب که دستش به خون مردم کردستان نیز آلوده است امروز به حمایت از استقلال کردستان عراق فعالیت می کند و این امر نشان از حمایت استکبار در راستای اختلاف افکنی و تجزیه کشور‌های خاورمیانه دارد.

وی افزود: ما باید این حرکت را محکوم کنیم و امیدواریم سران اقلیم کردستان به خود بیایند و ناخواسته سبب رنج مردم کردستان و در جهت منافع اسرائیل و استکبار اقدام ننمایند.

خطیب جمعه الشتر در ادامه به حرکت ابلهانه آمریکا در خصوص قرار دادن سپاه در لیست گروه های حامی تروریسم اشاره و افزود: آن مجموعه ای که آمریکا می خواهد در لیست تروریست ها قرار دهد مجموعه ای است که در مقابل تروریست های تربیت شده توسط آمریکا مانند طالبان، القاعده، داعش و .... ایستادگی نموده است و ذات استکبار است که به حکومت الهی ضدیت داشته باشد و از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون شاهد تحریم ها، جنگ و توطئه های آنان بوده ایم.

حجت الاسلام موسوی افزود: سپاه در دل و قلب مردم مظلوم و ستمدیده ایران و جهان قرار دارد و آمریکا با این کار در واقع با این کار می خواهد مردم ایران را در لیست تروریست ها قرار دهد و به حمدالهی مانند سایر اقدامات خود در این خصوص نیز با شکست مواجه خواهد شد.

خطیب جمعه الشتر در ادامه به قضیه برجام اشاره و افزود: یک تیم مورد اعتماد و متخصص در یک توافق بین المللی برجام را به وجود آوردند که امروز این توافق بین المللی و با وجود اینکه یک توافق دوجانبه نیست با مخالفت آمریکا مواجه شده که این امر سبب نشان دادن ماهیت واقعی آمریکا در نزد ملت های جهان شده است و می دانند که آمریکا کشوری قابل اعتماد نیست.

حجت الاسلام موسوی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: دشمنان این ملت دو گونه اند؛ یا گرگ هستند و زوزه می کشند که از ابتدای انقلاب تاکنون با ایستادگی ملت ناکام بوده اند و یا موریانه هستند که از داخل در حال نابودی کشور هستند و باید در مقابل موریانه ها با حفظ یکدلی، اتحاد و همبستگی سد محکمی را تشکیل داد و مانع از ضرر و زیان به کشور شد.

امام جمعه الستر با گراميداشت سالروز تشكيل عقيدتي سياسي ارتش به توانمنديهاي اين مجموعه مقتدر اشاره و افزود كه علاوه بر تخصص در اين نيروي مقتدر عقيدتي سياسي در ترويج احكام دين وارزشهاي اسلامي بر تعهدات سربازان غيور ولايت ميافزايد

امام جمعه الشتر در پايان به هفته أوليا و مربيان اشاره و بر لزوم پرونده ميان أوليا و مربيان و دانش اموزان در راستاي ارتقائ مسائل اموزشي و تربيتي تاكيد كردند

اخبار
ارتباط با امام جمعه