سه شنبه 1395/11/5 - 47 : 20
مشخصات امام جمعه
سید سجاد موسوی
سید سجاد موسوی
الشتر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/3
سران آمریکا، انسان‌ها را به نام دین از بین می‌برند در حالی که هیچ اعتقادی به مبانی دینی و حتی انسانی ندارند و فقط منافع خود را تأمین می‌کنند
حجت‌الاسلام والمسلمین «سید سجاد موسوی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه الشتر با اشاره به سالروز ولادت حضرت عیسی(ع) و آغاز سال نو میلادی گفت: این پیامبر الهی، دین را به امر پروردگار در راستای تکمیل دین اکمل عرضه کردند و مژده ظهور پیامبر خاتم حضرت محمد(ص) را به پیروان خود دادند.
وی افزود: تا زمانی که دین مسیحیت دچار دست‌خوش منفعت‌طلبی‌های حاکمان جور نبود، آن رحمانیت و محبتی که همه ادیان الهی دارند را در خود داشت.
خطیب جمعه الشتر با اشاره به سوء استفاده سران استکبار از نام دین، تصریح کرد: سران آمریکا، انسان‌ها را به نام دین از بین می‌برند در حالی که هیچ اعتقادی به مبانی دینی و حتی انسانی ندارند و فقط منافع خود را تأمین می‌کنند.
وی با بیان اینکه همه پیامبران الهی در راستای ترویج معارف وحیانی و کرامت انسانی تلاش کرده‌اند، گفت: اگر حقیقت رحمانیت حضرت موسی(ع) امروز فراموش نمی‌شد، عده‌ای به نام صهیونیست پدید نمی‌آمدند که شیطان‌صفتانه انسان‌های بی‌گناه را قتل عام نمایند لذا امروز می‌بینیم که عده‌ای در دنیا به اسم دین و انبیای الهی فقط منافع خود را دنبال می‌کنند در حالی که این رفتارهای مستکبرانه، هیچ ارتباطی با دین ندارد.
حجت‌الاسلام موسوی در ادامه با اشاره به دیدار مسئولین نظام با مقام معظم رهبری به مناسبت سالروز ولادت باسعادت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص)، گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به نکات بسیار ارزشمندی از جمله لزوم اتحاد امت اسلامی در برابر جبهه استکبار جهانی اشاره کردند و بر این مهم تأکید کردند که دنیا اسلام دچار محنت‌های بزرگی است و راه حل آن محنت‌ها، اتحاد امت اسلامی است.
وی، اتحاد را لازمه پیشرفت جامعه در همه عرصه‌ها عنوان و بیان داشت: از روزی که غرب و آمریکا به خود ترسید که زیبایی‌های دین مبین اسلام در حال گسترش است و دنیای پوچ‌گرای آنان را متزلزل می‌کند، سیاست اختلاف بیفکن و حکومت کن را دنبال کردند تا از این اختلافات و تفرقه‌افکنی‌ها به نفع منافع استکباری خود بهره ببرد.
امام جمعه الشتر با بیان اینکه آمریکا و انگلیس سردمداران اختلاف افکنی بین امت اسلامی هستند، ادامه داد: اگر امت اسلامی با هم اتحاد داشته باشند، نه شیعه انگلیسی رشد می‌کند و نه سنی آمریکایی؛ چرا که در سایه تفرقه و اختلاف است که اینگونه جریانات پدید می‌آید.
اخبار
ارتباط با امام جمعه