چهارشنبه 1395/12/4 - 1 : 21
مشخصات امام جمعه
محمدعلی ارزنده
محمدعلی ارزنده
اليگودرز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
امام جمعه الیگودرز: طرح تامین امنیت سخنرانیها برای فرار از پاسخگویی است

طرح تامین امنیت سخنرانیهای رسمی و غیر رسمی تعدادی از نمایندگان مجلس صرفا برای فرار از پاسخگویی دولت است.
حجت الاسلام محمد علی ارزنده امام جمعه الیگودرز ظهر امروز در جمع نمازگزاران این شهر  با اشاره به دیدار مردم آذربایجان شرقی با مقام معظم رهبری گفت: سخنان حضرت آقا در این  دیدار دارای ویژگی هایی بود که باید مورد توجه همه قرار بگیرد.
وی  با اشاره به حضور با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن  گفت:  مردم مشکلات بسیاری دارند و مسوولین نباید این حضور را به حساب خودشان بگذارند بلکه حضرت باریتعالی نور حق را در دل مومنان قرارداد تا بیایند و حماسه ای کم نظیر را خلق نمایند.
امام جمعه الیگودرز با اشاره به طرح دو فوریتی اخیر در مجلس گفت:  محمد رضا عارف طرحی را با امضای 29 نماینده آماده نموده تحت عنوان تامین امنیت مراسم  سخنرانی های رسمی و غیر رسمی که بر اساس آن هرکس از سخنران سوالی بپرسد که جلب توجه نمایداز 6 ماه تا دو سال به حبس محکوم می شود.
وی با اشاره به اهداف این طرح گفت: با توجه به اینکه پایان عمر دولت یازدهم می باشد می خواهند هیچ کس درباره عملکرد دولت پرسش نکند که یقینا پاسخی برای مردم ندارند و این رفتار آنها عین دیکتاتوری ومخالف شعار دانستن حق مردم  مدعیان می باشد.
ارزنده با اشاره به شرمساری رییس جمهور برای لغو سخنرانی علی مطهری گفت:  سخنرانی های دیگری  لغوشد و مردم دهها مشکل اقتصادی دارند ویک هفته خوزستانیها با بدبختی و مشکلات و قطعی برق دست و پنجه نرم کرده اند  و یک نفر اظهارشرمساری نکرد.
وی افزود: خانم ابتکار رییس سازمان محیط زیست بجای  تلاش برای رفع مشکلات زیست محیطی صرفا با نشان دادن شال سبزش از زیر چادر و رد و بدل گل با استاندار اکتفا می نماید  و واقعا نمی دانیم این پدافند غیر عامل چه زمان باید بدرد بخورد و اعمال شود.
خطیب نماز جمعه الیگودرزبه جلسه برخی وزیران با سفیر سوئد اشاره نمود و افزود: چرا  تعدادی وزیران و معاونان وزیر باید  در این شبهه پارتی که زنان بی حجاب حضور داشتند حضور یابند و جلسه ای برگزار نمایند که مشخص نیست نتیجه اش چه بوده است.
وی با اشاره به سخنان وزیر که گفته بود از این هواپیمای وارداتی جدید بوی تازگی می آید گفت: اخیرا یکی از روزنامه های اصلاح طلب عنوان کرد هواپیما به تعمیرگاه رفت و اینها باعث شرمساری هستند.
خطیب نماز جمعه الیگودرز با اشاره اینکه مشکلات اقتصادی مردم باعث شرمساری است گفت: همانگونه که حضرت آقا فرمودند مسوولین باید بیایند بگویند در بحث اقتصاد مقاومتی چه کرده اند  .
وی افزود: امروز جنگ اقتصادی است اما مسوولین ما سنگرهای اقتصاد را به دشمن واگذار نمودند ولی مردم به رهبری مقام معظم رهبری این سنگرها را پس خواهند گرفت.
امام جمعه الیگودرز به طرح آشتی ملی هم اشاره نمود و افزود: عده ای که پیاده نظام دشمن بودند و به دشمن گرا می دادند و فتنه 88 را راه انداختند امروز بحث آشتی ملی را مطرح می کنند و برخی مسوولین هم بجای اطاعت از مقام معظم رهبری و واگذار کردن تصمیم گیری به ایشان اظهار نظرهای فتنه گران را تکرار می کنند.
وی افزود: برخی مسوولین عنوان کرده اند فتنه گران اگر توبه کنند می توانند به آغوش ملت باز گردند ولی مگر می شود با توبه جنایات آنها پاک شود و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمود مردم با آنها آشتی ندارند و ما هم سرباز ایشان هستیم و هر زمان که بفرمایند آشتی اطاعت می کنیم.
ارزنده به معارفه فرماندار اشاره نمود و گفت: میرزایی اصل  مدیری کاردان و توانمند بود و تا جاییکه توانست به این شهرستان خدمت نمود و ضمن خیر مقدم به فرماندار جدید برایشان آرزوی توفیق خدمت گذاری به مردم را داریم.

 
اخبار
ارتباط با امام جمعه