شنبه 1396/8/27 - 45 : 9
مشخصات امام جمعه
محمدعلی ارزنده
محمدعلی ارزنده
اليگودرز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
عده ای زلزله را هم سیاسی کرده اند

عده ای زلزله را هم  سیاسی کرده اند

بجای سیاسی کردن زلزله به فریاد زلزله زدگان برسید

حجت الاسلام ارزنده امام جمعه الیگودرز ظهر امروز در جمع نمازگزاران این شهر ضمن تسلیت واقعه غم بار زلزله در استان کرمانشاه به مقام معظم رهبری، ملت ایران  و مردم این استان گفت: وقوع این حوادث باید برای همه ما درس باشد تا به یقین برسیم که هیچ انسانی از دقایق آینده خود خبر ندارد و همگان در معرض وقوع حوادث بسیاری هستیم.

وی ضمن قدردانی از کمک های مردم به زلزله زدگان گفت: کمک های خوبی شده اما فاجعه خیلی بزرگ است و با توجه به فصل سرما و شروع بارش ها لازم است این امداد رسانی ها ادامه داشته باشد و مردم هم کمکهای خود را تداوم بخشند.

ارزنده با انتقاد از نگاه تبعیض آمیز و غیر منطقی به بحرانها  افزود: گاهی  دو تیم فوتبال مطرح کشور دچار بحران می شود و دولت با کمک ۱۰۰‌ میلیارد تومانی این تیمها را از بحران نجات می دهد ولی آیا مردمی که همواره نوک حمله دشمنان قرار داشته و دل در گرو نظام و انقلاب دارند نباید از این نگاه دولت بهره مند شوند و به آنها توجه شود.

وی همچنین به نگاههای سیاسی به زلزله اخیر اشاره نمود و افزود: اعلام کردند که زلزله را نباید سیاسی نمود ولی خود آنها بلافاصله این واقعه را سیاسی نمودند.

خطیب نماز جمعه افزود: در حالیکه بر اساس آمار تنها دو نفر در واحدهای مسکن مهر کشته شده اند تخریب این واحد ها را سیاسی و مقصر را دولتهای قبل جلوه دادند.

وی افزود: وقتی بیمارستان تازه ساختی که در همین دولت احداث و افتتاح شده تخریب و دهها نفر زیر آوار می مانند پیمانکار را مقصر دانسته ولی در بحث مسکن مهر به  دولت های قبل حمله می کنند.

امام جمعه الیگودرز با اشاره به تلاش نیروهای ارتش ، سپاه و انتظامی و مردمی در امدادرسانی به زلزله زدگان گفت: اگر این نیروها نبودند معلوم نبود وضعیت به چگونه بود و امروز هم لازم است آقایان دولتی بجای سیاسی کردن زلزله به فریاد زلزله زدگان برسند.

وی در بخشی دیگر از خطبه ها اربعین را نمایش همبستگی جهان تشییع دانست و گفت: متاسفانه دشمن با اقدامات خود و ایجاد شبهات در صدد هستند این حرکت عظیم را به بیراهه بکشند .

امام جمعه الیگودرز گفت: این افراد در همه جا ریشه دوانده و حتی در قم و الیگودرز هم بدنبال اهداف خود هستند که همگان باید مراقب باشند.

وی از تلاشهای  رییس ستاد عتبات و عالیات شهرستان ، فرماندار و همه مسوولین و مردم در جهت بر پایی موکب و اجرای برنامه های اربعین قدردانی نمود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه