جمعه 1396/5/6 - 9 : 5
مشخصات امام جمعه
محمدعلی ارزنده
محمدعلی ارزنده
اليگودرز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/30
امام جمعه: بعد از سه سال دولت مردان هم دلواپس برجام شده اند

متاسفانه سیاست در دست کسانی است که سه سال از مردم عادی عقب تر هستند.

حجت الاسلام ارزنده امام جمعه الیگودرز ظهر امروز در جمع نمازگزاران این شهر با اشاره به بدعهدی های  آمریکا و تصویب  تحریمهای جدید گفت: برغم اینکه به برجام عمل نشد تحریمهای دیگری علیه ملت ایران صورت گرفت .

وی افزود: وزیر امور خارجه و حتی ریاست جمهوری اظهار داشته اند که آمریکا به تعهدات خود در قبال برجام عمل نکرد که این اظهارات پس از گذشت سه سال جای سوال دارد.

ارزنده گفت: از سه سال قبل تا کنون دلسوزان نظام و انقلاب با انتقادات دلسوزانه خود اظهار می داشتند که آمریکا به تعهداتش عمل نمی کند اما دولت با الفاظ نادرست و توهین آمیز منتقدان را به جهنم فرستاد که امروز با توجه به اینکه خود آنها از جمله دلواپسان‌برجام شده اند نمی دانیم چه کسی باید به جهنم برود و جای تاسف است که سیاست کشور دست کسانی می باشد که سه سال از مردم عادی عقب تر هستند.

وی گفت: وزیر امور خارجه اظهار داشته است که ما خواستیم برجام‌ زیر بنای بسیاری از اقدامات بعدی باشد اما امروز به برجام هم قانع هستیم.

خطیب نماز جمعه افزود: خودتان دارید بد عهدی آمریکا را می بینید اما بازهم دست بر نمی دارید تا اینکه ناخواسته همه چیز را جارو کنید و تقدیم دشمن نمایید.

وی با اشاره به فشارها و سخنان و هجمه ها  علیه سپاه گفت: جای تاسف است که خبرگزاری دشمن بگوید نظر ترامپ و رییس جمهور ایران در راستای مقابله با سپاه پاسداران یکی است.

ارزنده با گرامیداشت روز بهزیستی و تامین اجتماعی و قدردانی از مسوولین این دو سازمان در الیگودرز گفت: متاسفانه در بحث خدمات تامین اجتماعی بی عدالتی وجود دارد و بیمه شدگان شهرهای کوچک برغم پرداخت یکسان حق بیمه از امکانات کمتری نسبت به شهرهای بزرگ برخوردار هستند.

وی افزود: سال گذشته بدنبال درگذشت جوان الیگودرزی در بیمارستان تهران با توجه به عدم شکایت خانواده این جوان ، مسوولین سازمان تامین اجتماعی قول دادند که بیمارستان تامین اجتماعی در الیگودرز تاسیس نمایند اماهیچ اقدامی صورت نگرفت.

ارزنده به خدمات بهزیستی هم اشاره نمود و افزود: برغم تلاشهای مسوولین این سازمان اما مشکلات بسیاری سد راه خانواده هایی می باشد که دارای فرزند معلول  هستند و دولت باید برای آنها فکری اساسی نماید.

وی ضمن قدردانی از همه کسانیکه در راستای برگزاری مراسم وداع با شهید گمنام و تشییع و تدفین این شهید تلاش نمودند گفت: یک شهید گمنام پس از بیش از سه دهه دوری وارد شهر ما میشود و متاسفانه برخی چنان گرفتار تعلقات دنیا شده اند که همه چیز را فراموش کرده اند و آنگونه که شایسته است در مراسم او حضور پیدا نکردند .

ارزنده افزود: برای شهید گمنام تفاوت نمی کند که کجا دفن شود اما آنها می آیند تا ما را از خواب غفلت بیدار نموده و از منجلاب تعلقات دنیوی رها نمایند.

وی از عدم توجه برخی مردم به مباحث و مراسم دینی و مذهبی اظهار تاسف نمود و افزود:متاسفانه  در استقبال از درب حرمین عسگرین (ع) حضور مردم‌ کم‌ رنگ بود .

وی با اشاره به وضعیت شرکت مردم در نماز جمعه نیز افزود: حضور این تعداد در نماز جمعه  برای یک شهر ۱۰۰‌هزار نفری شایسته نیست و برخی هم بهانه می کنند امام ‌جمعه مباحث سیاسی مطرح می کند.

وی افزود:  اگر نسبت به کسی دهیم که حقیقت نداشته باشد بی تقوایی است اما  ما از این تریبون  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری نقد مسوولین را انجام می دهیم  و شاید این انتقادات برای برخی خوشایند نباشد اما دلیل نمی شود که از حضور در نماز جمعه پرهیز نمایند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه