دوشنبه 1396/9/27 - 35 : 8
مشخصات امام جمعه
حسن ترابی گودرزی
حسن ترابی گودرزی
بروجرد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/17
مدعیان دروغین حقوق بشر در برابر جنایات علیه مردم مظلوم میانمار سکوت کرده‌اند.
حجت‌الاسلام حسن ترابی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به روز 17 شهریورماه و سی و نهمین سالگرد شهادت شهیدان 17 شهریور 57 اظهار داشت: 39 سال پیش در روز جمعه 17 شهریور تاریخ انقلاب شاهد حمله دژخیمان رژیم طاغوت به صفوف مردم مؤمن و انقلابی در میدان ژاله سابق و جاری شدن خون لاله‌های انقلاب در خیابان بود.

وی افزود: آن‌ها به‌زعم خود می‌خواستند با آن کشتار آتش انقلاب را خاموش کنند اما خون به‌ناحق ریخته شده شهدای مظلوم 17 شهریور به‌زودی طومار ننگین رژیم پهلوی را درهم پیچید و آتش انقلاب با آن خون‌ها بیشتر شعله‌ور شد تا نهایتاً در بهمن همان سال ملت ایران بر طاغوت و حامیان آن‌ها پیروز شد.

خطیب نماز جمعه بروجرد با اشاره به بازدید از مراکز نظامی ایران و طرح آن توسط برخی دولتمردان امریکا تصریح کرد: سفیر آمریکا در سازمان ملل اخیراً در اظهاراتی گستاخانه از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواسته مراکز نظامی ایران را مورد بازرسی قرار دهند و ادعا کرده که برجام در بحث بازرسی از نقاط مختلف تفاوتی میان مراکز نظامی و غیرنظامی نگذاشته و این دروغ است.

وی یادآور شد: همان زمان اگر ما برجام را پذیرفتیم قید کردیم که مراکز نظامی ارتباطی با مراکز هسته‌ای ندارد و یکی از علل طولانی شدن مذاکرات و به ثمر رسیدن آن همین بود که در همان زمان رهبر حکیم انقلاب اسلامی قاطعانه فرمودند فرماندهان نیروهای نظامی اجازه نزدیک شدن بیگانگان به مراکز نظامی را ندهند، مراکز نظامی ایران جزو خطوط قرمز نظام است و نه‌تنها جمهوری اسلامی ایران که هیچ کشوری به بیگانگان اجازه بازرسی و بازدید از مراکز نظامی را نمی‌دهد.

ترابی ادامه داد: درب مراکز نظامی جمهوری اسلامی ایران برای همیشه به روی نامحرمان و بیگانگان بسته است و دولتمردان امریکا مخصوصاً خانم هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل کور خوانده‌اند اگر تصور کنند از این طریق می‌توانند بر جمهوری اسلامی ایران فشار آورند. دولت و ملت ایران بااقتدار تابه‌حال در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا ایستاده و از این به بعد هم محکم و استوار خواهد ایستاد و دشمن را از رسیدن به اهداف شوم و شیطانی‌اش ناکام خواهد کرد.

وی با اشاره به پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در سوریه و شکست پی‌درپی تروریست‌ها و حامیان آن‌ها بیان کرد: پیروزی بزرگ ارتش سوریه و جبهه مقاومت در دیرالزور و درهم شکستن محاصره سه‌ساله آن به‌شدت آمریکا و حامیان غربی تروریست‌ها را به وحشت انداخته است با این پیروزی‌ها اخیر نفس داعش در سوریه به شمارش افتاده پیش‌بینی می‌شود به همین زودی‌ها داعش از نفس بیفتد و ستون فقرات داعش در حال شکستن است.

امام‌جمعه بروجرد عنوان کرد: ائتلافی که تحت عنوان مبارزه با داعش راه انداخته‌اند در حقیقت یک ائتلاف حمایت از تروریست‌هاست و هرکجا تروریست‌ها شکست می‌خورند این آمریکا و غربی‌ها و حامیان منطقه‌ای تروریست‌ها خود را به آنجا می‌رسانند تا تروریست‌ها را از هلاکت قطعی نجات دهند و در همین جریان نیز آمریکایی‌ها در یک عملیات هلی برد سران داعش را از دیرالزور فراری دادند اما با این جنایت‌ها نمی‌توانند تروریست‌ها را از نابودی حتمی نجات دهند.

وی با اشاره به کشتار بی‌رحمانه مسلمانان مظلوم و بی‌گناه میانمار در روزهای اخیر این واقعه را واقعه تلخ معاصر جهانی دانست و افزود: این واقعه قلب هر انسانی را به  درد می‌آورد. موج جدید خشونت‌ها توسط ارتش میانمار و بودائی‌های افراطی با به آتش کشیدن خانه‌ها، سربریدن کودکان و زنده‌زنده در آتش انداختن مردان وزنان مظلوم و مسلمان میانمار و نسل‌کشی این مردم ستمدیده نشان از اوج مظلومیت و بی‌پناهی آوارگان این کشور است.

ترابی با اشاره به آتش کشیدن هزاران خانه از خانه‌های مسلمانان و کشتار هزاران نفر و آوارگی آن‌ها تصریح کرد: مجامع و سازمان‌های بین‌المللی دفاع از حقوق بشر تابه‌حال نتوانسته‌اند این جنایات را متوقف کنند و از ارتکاب این جنایات علیه اقلیت مسلمان جلوگیری کنند و بدتر از آن کشورهای اسلامی و سران دولتمردان کشورهای اسلامی که متأسفانه اراده آن‌چنانی برای جلوگیری از این‌همه کشتار و جنایت علیه مسلمانان وجود ندارد.

وی با تأکید بر ادای وظیفه ‌امت اسلامی در قبال کشتار بی‌رحمانه مسلمانان مظلوم میانمار تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی باید با دیپلماسی قوی‌تر دولتمردان کشورهای اسلامی را تشویق و ترغیب به حمایت و توقف سریع این جنایات کند و دولت میانمار را مجبور کند به جنایاتش خاتمه دهد.

امام‌جمعه بروجرد در خاتمه با اشاره به بحث روز شهرستان بروجرد و تغییر جایگاه امامت جمعه این شهرستان اظهار داشت: از 6 ماه پیش به شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اعلام کردم برای تابستان فکری برای امامت جمعه شهرستان بروجرد کنند، شورای سیاست‌گذاری اعلام کردند برنامه‌ریزی می‌کنیم. متأسفانه یک هفته است این مسئله فاش شده و در این روزها مردم حمایت‌های فراوانی از جایگاه نماز جمعه داشتند.

وی با اشاره به فعالیت 14 ساله خود به‌عنوان امامت جمعه این شهرستان در سنگر نماز جمعه شهر بروجرد گفت: هیچ امام‌جمعه‌ای 14 سال نتوانسته در بروجرد بماند و در این مدت هم بیش ازآنچه وظیفه‌ام بوده تلاش کرده‌ام و در سنگر نماز جمعه علاوه بر انجام‌وظیفه در راستای نهاد نماز جمعه در حمایت از منافع و مصالح شهرم و حق‌وحقوق همشهریان قاطعانه ایستادم و به وظیفه‌ام عمل کردم.

ترابی با اشاره به حجم تهمت‌ها و حرمت‌شکنی یک سال اخیر عنوان کرد: جایگاه امامت جمعه و نماز جمعه نباید تضعیف شود، این تریبون، تریبون ولایت است و امام‌جمعه نماینده حاکمیت است و کناره‌گیری از امامت جمعه شهرستان بروجرد خواست خود من بوده و واقعاً دیگر تحمل این اوضاع را ندارم.

وی از مردم خواست تا از ولایت و نهادهای منصوب به ولایت دفاع کنند و شخص را ملاک قرار ندهند و پس از نماز جمعه هم تنها از مسلمانان میانمار دفاع کنند و شعارها جنبه مثبت داشته باشند چراکه دشمن امریکاست و مرگ‌ها باید فقط به آمریکا باشد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه