دوشنبه 1396/11/2 - 25 : 15
مشخصات امام جمعه
رضا حقیان
رضا حقیان
دورود
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/10
وضعیت شهرداری دورود هر چه زودتر تعیین و تکلیف شود
حجت‌الاسلام رضا حقیان امام جمعه دورود نیز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به شهادت آیت الله حسن مدرس و تبریک روز مجلس گفت: پیشرفت در کشور به خاطر قانون تصمیم گیری درست است.

وی افزود: تحقق مجلس کارآمد و موفق درتمام عرصه‌ها وابسته به ۳ امراست که ۲ امر مربوط به نمایندگان مجلس و یک امرمربوط به مردم است؛ قانون باید کارشناسی شده، الزام آور، عدم مغایرت با دیگرقوانین، جامع وآینده نگری در آن باشد.

امام جمعه دورود گفت: نمایندگان به خوبی می‌دانند که در کشور ۱۴۰۰ گسل فعال چند وقت یک بار فعال می‌شود و اگر به اندازه کافی کانکس به منظور زندگی موقت در کشور نباشد، یعنی آینده نگری در کشور نیست.

حقیان افزود: جلسات علنی در یک روز مجلس، براساس آمار ۶ میلیارد است که باید هزینه‌ها کم شود؛ مجلس باید به سمت قانون گذاری دقیق و نظارت برحسن اجرای قانون برود و کم کاری و بی دقتی در قانون صورت نگیرد.

وی افزود: اختلاس‌های صورت گرفته بخاطر نبود نظارت است و متاسفانه مهمترین دستورکار نمایندگان مجلس، عزل و نصب مدیران است.

خطیب نماز جمعه دورود به مسئولان مربوطه و استاندار لرستان در خصوص صادر نشدن حکم یک هفته‌ای شهردار دورود بخاطر کم کاری‌های صورت گرفته تذکر داد و گفت: در خصوص انتخاب شهردار از من نظری گرفته نشده، و وارد این فاز نمی‌شوم.

وی عنوان کرد: باید صریح وضعیت شهرداری دورود تعیین و تکلیف شود و انتقاد من نسبت به دیر صادرشدن حکم ابلاغ شهرداردورود است که باید یک هفته‌ای انجام می‌شد که متاسفانه هنوز صورت نگرفته و قطعا شهرستان دورود با بحران مواجه می‌شود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه