دوشنبه 1396/11/2 - 25 : 15
مشخصات امام جمعه
احمدعلی حسین زاده آملی
احمدعلی حسین زاده آملی
سراب‌دوره (چگني)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/19
استعفاي حريري نقشه مشترک آمریکا و عربستان واسرائيل برای بی‌ثبات کردن لبنان است.

خطبه های نماز جمعه مورخه 18/8/1396

به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده آملی

بسم الله الرحمن الرحیم

یا عباد الله اوصیکم و نفسی بتقوی الله

خطبه اول:{سخنم رادرباره زیارت اربعین امام حسین(ع) مطرح می کنم}

در آستانه اربعین حسینی قرار داريم. تنها امامی که اربعین دارد امام حسين (ع) است. زیرا در نظام هستی امام حسین (ع)شاهکار آفرینش است،

 امام حسین (ع) معامله ای با خدا کرده که هیچ کسی نکرده،حد اقل 200 روایت راجع به زیارت امام حسین (ع)است. و شاید در کارهای مستحبی هیچ عملی مانند زیارت امام حسین پر ثواب نباشد. گاهی زیارت امام حسین معادل صد حج به همراه پیامبر است، و گاهی مساوی با حج عمره است .

زوار قبر سیدالشهداء (ع) اگر بدانند کجا می روند و به زیارت چه کسی مشرف می شوند، سر از پا در این سفر نمی شناسند.

زوار قبر سیدالشهداء (ع) ،جایی می روند، که کلام او به منزلۀ کلام خدا،است ،چون سیدالشهداء، حجت بالغه الهیه است،ومقصدزواردراین سفرعرش خدا،است.

و آنچه برای زوار قبر سیدالشهداء (ع) ،دراین مقصد منتهای مطلب است، آن است که آنان زوار خدایند.

 امام صادق(ع) فرمودند:{مَا لِمَنْ زَارَ قَبْرَ الْحُسَيْنِ (ع) ؟: كَانَ كَمَنْ‏ زَارَ اللَّهَ‏ فِي‏ عَرْشِهِ‏ . كَمَنْ زَارَ رَسُولَ اللَّهِ‏ (ص)}.

حدیث صحیح ازامام صادق (ع) است که عقل را مبهوت می کند ،این است :

 امام صادق (ع) فرمودند: { لَيْسَ نَبِيٌّ فِي السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ إِلَّا وَ يَسْأَلُونَ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى أَنْ يُؤْذَنَ لَهُمْ فِي زِيَارَةِ الْحُسَيْنِ (ع) فَفَوْجٌ يَنْزِلُ وَ فَوْجٌ يَعْرُجُ. {.

امام صادق (ع) فرمودند: هیچ پیغمبری نیست، یعنی از آن آدمی که شد صفی الله و مسجود تمام ملائکة الله، و آن نوح  که نهصد و پنجاه سال مردم را به خدا دعوت کرد و شد نجی الله ، و آن ابراهیم  که خدا او را مبتلا کرد به کلمات و بعد از تمام آن کلمات از نبوت و رسالت و خلت گذشت و به مقام امامت رسید ،

و آن موسی که خدا درباره او فرمود:{وَنَادَيْنَاهُ مِنْ جَانِبِ الطُّورِ الْأَيْمَنِ وَقَرَّبْنَاهُ نَجِيًّا}وشدکلیم الله ،

وآن عیسی که از دم روح القدس به وجود آمد و شد روح الله، همه این انبیاء، مسأ له شان از خداوند این است، که خداوند به آنان اذن دهد، که به زیارت قبر حسین بن علی (ع) مشرف شوند.

در آن بقعه سیدالشهداء چه غوغا است که مطاف تمام انبیا و اولوا العزم از فرستادگان خداست. فوجی از آسمان به زمین نازل و فوجی از زمین به آسمان صاعد، و آن فوج ، مرکب از ملائکه مقربین و انبیا و مرسلین است، و تا قیامت، امر بر این منوال است.

خوشا به حال کسانی که قدر این نعمت را بدانند و بعد از این سفر که از هر گناهی پاکیزه می شوند، مراقب باشند که خود را آلوده نکنند، و خدا و امام زمان (ع) را هرگز فراموش ننمایند.

ذکرمصیبت:

اهل بیت سیدالشهداء در اربعین اول به کربلا آمدند.

حضرت زینب وسایر،اسرءکه درروز اربعین وقتی به قبور مطهر رسیدند،خودشان را از روی محمل ها به زمین انداختند.و هرکسی در کنار قبری نشست، حضرت زینب به کنار قبر امام حسین (ع) آمد و صدا زد:{یا اخاء، یابن اماة} ای برادر،ای فرزند مادرم" {و ثمرت عیناة}،ای نور چشم من ، حسین جان من چگونه و با چه زبانی به تو بگویم در کوفه وشام بر ما چه گذشت.

برادر جان در شام بر سر ما خاک و آتش ریختند و بر ما سنگ زدند دست هایمان هم بسته بود.

حسین جان فقط دو مطلب را به تو بگویم، من طبق وصیت و سفارشی که کردی همه بچه ها را سالم بردم و برگرداندم .

اما خجالت زده هستم دختر سه ساله ات را در شام گذاشتم و آمدم و تنوانستم رقیه ات را بیاورم، حسین جان، رقیه آنقدر تو را صدا زد و بابا گفت تا ازدنیارفت.

خطبه دوم:{سخنم رابا چندمطلب مطرح می کنم}

 

مطلب اول: بررسی مواضع اخیر رئيس دولت دوازدهم نسبت به آمریکا وعربستان است.

تقديروتشكراز سخنان رئیس جمهور در صحن مجلس نسبت به بدعهدی آمریکا و مواضع موشکی و منطقه ای ایران اسلامي،ودرهئت دولت ازمواضع انقلاب رئيس جمهورمحترم:

حالاکه آمریکایی هاکاربرجام رارو به اتمام قرارداده اند و تقریبا چیزی از برجام باقی نمانده است،این سخنان بسيارعالي بوداما دیر هنگام بود.

حرف های عبرت آموزی است که آقايان ازتجربه خود به شرق آسیا منتقل می کند.اما کاش به جای اینکه آقايان آینه عبرت سایرین شوند،ازعبرت معمرقذافی درس می گرفتندوبه وسوسه معامله وقول وقرار با شیطان بزرگ تن نمی داند.

رایس وزيرخارجه بوش پسرگفته بود، الگوی لیبی، مدل خوبی برای کشورايران است.

البته فرصت جبران دارد،دولت بايدمواظب اروپا ي ها باشند.

خانم موگرینی:اين نماينداروپا،كه بعضي ازنمايندگان مجلس بااوعكس سلفي گرفتند،ومادرتحريم ها هم هست. مي گويد: بایدبه همه مسائل درمذاكره باايران رسیدگی شود، بدون توافق هسته ای،جایگاه مادر مذاکره بسیارضعیف تر خواهد شد، نه قوی تر، توافق تاریخ پایان ندارد.

فرصت جبران مسئولان اين است كه،بايدبه آمريكا ثابت كنندكه دولت جمهوري اسلامي به مردم خود متكي هستند وملت ايران كه ملتي مقتدراست،به بركت اسلام،زير بارزورنمي رودوكرنش نخواهدكرد.

مطلب بعدي:بيست وچهارم آبان روزكتاب وكتابداري وروزبزرگداشت علامه طباطبايي است.

علت نام گذاري روزبه پاسداشت مقام و اندیشه‌های علامه طباطبایی است،

علامه طباطبایی انسانی وارسته، مهذب، خوش اخلاق، مهربان، عفیف، متواضع، مخلص،صبور، بردبار، وفقيه ومحتهدوصاحب تفسيركتاب الميزان است. يادش راگرامي مي داريم.

مطلب بعدي:درباره استفاي سعدحريري نخست وزيرلبنان درعربستان است:

در عرف سیاسی استعفای سعد حریری در ریاض یک اقدام حقیرانه است.

 آنچه مسلم است، استعفای سعد حریری و اعلام آن در عربستان و پخش زنده آن در شبکه العربیه، یکی از حلقه های اصلی سیاست منطقه ای آمریکا با کمک عر بستان و اسرائیل جهت از بین بردن قدرت منطقه ای و نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه وبرنامه‌ای برای کشاندن ایران به درگیری منطقه‌ای است.

اما صحنه لبنان چرا برای بازی قدرت در منطقه انتخاب شده است؟بخاطراينكه حامیان غرب در این کشور به دنبال پیاده سازی طرح خلع سلاح حزب الله هستند.

سعد حریری بعد ازاعلام استعفای خویش ازنخست‌ وزیری لبنان، اظهارات سخیف و کینه‌ توزانه‌ای علیه ایران اسلامی برزبان آورد.

ایران پاسخ هوشمندانه‌ای به استعفا و ادعاهای حریری داده و به برخی از مقامات این کشور اعلام کرده‌اند که استعفای حریری، اولا: نقشه مشترک آمریکا و عربستان واسرائيل برای بی‌ثبات کردن لبنان است .

دوما : استعفای وی در خارج از مرزهای کشورش، توهین بزرگ به ملت لبنان است.

صهیونیست‌ها با بهره‌گیری زودهنگام از این مهره خود، خدمت بزرگی به جبهه مقاومت کرده‌اند چرا که یکی از مهره‌های نفوذی را به میدان آورده، سوزانده و دود کرده و به هوا فرستاده‌اند.

امام سجاد (ع)دراين زمينه مي فرمايند: خداوند سبحان را به خاطر حماقت دشمنان اسلام شکر می‌کنم.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه