پنج شنبه 1396/2/7 - 40 : 17
مشخصات امام جمعه
ابراهیم طهماسبی
ابراهیم طهماسبی
كوهدشت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
اقتصاد مقاومتی نیازمند یک مدیر جهادی است ،مدیر مقاومتی برنامه های مقاومتی دارد. با کاغذ بازی و برنامه های غیر دقیق وبرنامه های دست و پا گیر که اقتصاد مقاومتی پیاده نمی شود .یا برنامه غیر عملی و غیر کارشناسی شده .ملت ایران در طول تاریخ زندگی خصوصا در پیروزی انقلاب شکومند اسلام با جان و مال و آبرو نظام را تا اینجا آورده اند

خطبه های نماز جمعه کوهدشت 1 اردیبهشت  96:

 نماز عبادی سیاسی دشمن شکن جمعه این هفته با حضور اقشار مختلف مردم شهید پرور و ولایت مدار شهرستان کوهدشت به امامت امام جمعه محترم شهرستان حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ ابراهیم طهماسبی در میعاد گاه عاشقان الله مسجد صاحب الزمان ( عج) بر گزار گردید در دامه مشروح خطبه های این هفته را خواهید خواند./

خطبه اول :

سلام علیکم و رحمت الله

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین نحمد و نستعین و نشکره و نعوذ به تبارک وتعالی من شرور انفسنا و سیئات اعمالنا ونشهد ان الا اله الا وحده لا شریک له و ان محمداٌ عبده ورسوله صلی علی علیه و آل  و السلام عبده ورسول سیما بقیه الله فی الارضین ./

اوصیکم عبادالله ونفسی بتقوی الله .در این روز بسیار نورانی ماه رجب که ماه عبادت و دعاست ، ماه بزرگ و محترم پروردگار است خودم و همه شما نماز گزاران محترم و محترمه را توصیه می نمایم به رعایت تقوای الهی ، تقوای همه جانبه باید داشته باشیم ، تقوای فکری و سیاسی  و در این روزها باید تقوای سیاسی بیشتری به کار ببریم .باید حریم الهی را حفظ کنیم. در قرآن سوره ی احزاب آیه 70_71آمده است :یا ایها الذین تقوا الله. ای مومنین تقوا،درست حرف بزنید حرف پخته و حرفی که محکم و الهی و منطقی وفتنه از سخن بلند نشود اگر این چنین باشد خداوند کار های شما را به سامان می رساند و گناهانتان را بیامرزد .

خیلی از گناهان از طریق زبان است که مراقبت و کنترل و عنایت پروردگار می خواهد ثواب می کنیم ولی آن را با گناه حبط و نابود می کنیم .از سخن حق نارحت نشوید زیرا سخن حق انسان را بیدار و هوشیار می کند ،امیر المومنین علی (ع) می فرماید :محمد حنفیه نگران حال امیر المومنین بود گفت شما عدالت دارید،سخت گیری می کنید دشمنان زیادی دارید من بر جان شما می ترسم ،حضرت فرمود :محمد جان انسان در این عالم مانند راننده ای است  که در یک جاده پر و پیچ خم حرکت می کنند اگر راننده درست حرکت نکند نابود می شود دشمنان من درست حرکت نمی کنند نابود می شوند نگران حال من نشو.

در ادامه بحث خطبه های اقتصاد مقاومتی:

اقتصاد مقاومتی نیازمند یک مدیر جهادی است ،مدیر مقاومتی برنامه های مقاومتی دارد. با کاغذ بازی و برنامه های غیر دقیق وبرنامه های دست و پا گیر که اقتصاد مقاومتی پیاده نمی شود .یا برنامه غیر عملی و غیر کارشناسی شده .ملت ایران در طول تاریخ زندگی خصوصا در پیروزی انقلاب شکومند اسلام  با جان و مال و آبرو نظام را تا اینجا آورده اند ،این از بیانات روشن است طاغوت و نظام ظلم را ازبین بردند تبعد ها ،شهادت ها و خیلی چیزها که مردم خودشان به یادشان هست .مردم ایستاده اند اسلام و قرآن باید پیاده شود خدا خطاب به پیامبر دستور می دهد در سوره هود آیه 112:ای رسول اله همان طوریکه ما دستور داده ایم استقامت کن نه آن جوری که خودت می خواهی . راهی که ما می گوییم با توبه به خدا روی آوردند و ظلم نکن . چرا از اینکه بگوییم ظلم نکنید بدشان می آید باید همه قرآن را ببینیم طغیانگرو سرکش نباشیم .

باید همه یرویم در خانه خدا که او به ما کمک کند حتما کمک می کند خدا دعا های بی مورد ما را می بیند می گوید برو ببینم چکار می کنی .از تو حرکت از خدا برکت .پس مقاومت امام مقاومت مردم مقاومت مومنین آن هم از راهی که خدا می خواهد.

کسانیکه به خود ایمان ندارند و خود راگم می کنند به خدا هم ایمان نمی آورند .لذا حضرت امام فرمود باید خودمان را باور کنیم .به جوان و به کشورمان باور کنیم .حضرت آقا به جوانی که داشت گزارش می داد توجه می کرد و اعتماد داشته باشیم به اینها و به ظالمین تکیه نکنیم .

بیان قرآن :تکیه نکنید به سوی ستمکاران که دشمن می آید سراغ شما اینها ستمگرند جنگ بدر و احد را فراموش نکنیم البته ما در شرایط خیبریم به قول آقا مسلمانان در جنگ بدر مقاومت کردند ولی در جنگ احد هم متزلزل شدند .قرار نیست که همیشه به میل ما حرف بزنند و این برای جامعه اسلامی خطرناک  است ما انقلاب را لطف الهی صادر کردیم و داریم صادر می کنیم . استقلال سیاسی و استقلال فرهنگی نمی توانستیم داشته باشیم اگر استقلال سیاسی نداشته باشیم ،آقا در سال 83 گفتند :انتظار مردم از رئیس جمهور این است که تلاش و کوشش ککنند و آزادی عمل مسئولان را مشاهده کنند . در فروردین 96 فرمودند علاج رکود و بی کاری و مهار گرانی در مجموعه اقتصاد مقاومتی است یعنی دولت پرکار و مردم حمایت کنند مدیریت چابک جهادی و دلسوز باشند پاک دست و متدین باشند .

صنایع کوچک را باید راه اندازی کرد وراه آن تسهیلات به موقع و نظارت به موقع است .سخنان و خطبه ها به گوش مسئولان برسد ، قرار نیست همه کار ها به گردن امام جمعه بیفتد ،مردم باید حمایت کنند در مسائل فرهنگی و امر به معروف و مسائل فسادی نمی شود گفته که امام جمعه کار خودش را می کند .

امام جمعه در هر شهری محور است و به واسطه ای نماینده رهبر است .

خداوند در سوره فتح می فرماید: یا رسول اله ما یک پیروزی آشکار برای شما فراهم می کنیم ،و در پایان این سوره می فرماید:محمد رسول الله ....ای مردم این شخص رسول و فرستاده من است یک آدم عادی نیست و کسانی که به او ایمان آورده اند اشد علی الکفار در مقابل کفار و دشمنان از فولاد هم محکم ترند ولی در میان خودشان مهربانند. آدرس دعا را گم نکنیم باید امروز در مقابل دشمنان ایستاد امروزی روزی است که باید مقاومت کرد و مقدمات ظهور امام زمان را  فراهم  نماییم با خدا جویی و عبادت رئیس اردوی خدا پرستان عالم را دعوت کنیم خدایا ما آماده حضور ولی ات هستیم  این وظیفه ی ماست باید مهربان باشیم .هرکس آمد و گفت من حزب الهی هستم اینها حالت رکوع وسجده و اطاعت خدا دارند از در خدا طلب می کنند .

ما که دم از رهبری و اصولگرایی می زنیم ،این سخنان حضرت آقا است که بنده دعوای اصلاح طلب و اصولگرایی را قبول ندارم و این تقسیم بندی را غلط می دانم و نقطه ی مقابل اصولگرا ،اصلاح طلب نیست . و نقطه ی مقابل اصلاح طلب  ،اصولگرا نیست . و نقطه ی مقابل  اصولگرا آدم بی اصول و لا اوبالی و آدمی که به هیچ اصولی پایبند نیست . و نقطه مقابل آدم اصلاح طلب کسی است که فاسد باشد نه اصولگرا . این چه دعوای است که به راه انداخته اید که امام جمعه چپ است یا راست بنده چهل سال است که قم درس خوندم  تا دو کلمه یاد بگیرم وقتی به میلشان حرف می زنی خوبی ولی وقتی حرف نزی تهمت های آن چنانی می زنند بعضی خودشان چپ اندر قیچی هستند و بد حرکت می کنند . نیاید افراد را لگد مال کنیم هرکس تابع خدا و دین خدا باشد نباید جلوتر از رهبر حرکت کرد  باید پشت سر رهبر باشیم .

گله مندی امام جمعه کوهدشت :شخصی در دفتر و در فرمانداری در جلسه ای  به روحانیت اهانت کرد قابل قبول نیست  ما نوکر آیت اله جنتی هستیم باید مراقب باشند و با استدلال و منطق حرف زد زحمات روحانیت را باید پاس داشت ،نمی شود مذهب علیه مذهب و لباس علیه لباس ایجاد کرد.

خطبه دوم :

الحمدُ لِلّهِ رب العالمین ثم الصلاه والسلام علی سید الا نبیاء و المرسلین اباالقاسم المصطفی محمد (ص) و علی امام الخلائق  امیر المومنین علی بن ابی طالب و علی کوثر الرسول الزهرا البتول و علی الحسن والحسین و علی بن الحسین و محمد بن علی وجعفر بن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمد بن علی وعلی بن محمد  و الحسن بن علی  و علی الحجة القائم العسگری و حجک علی عبادک و اُمنائک فی بلادک

خودم و همه شما را با همه نواقص و عجزی که دارم با زبان بی زبانی همه را سفارش می کنم به رعایت تقوای الهی می نمایم و از خداوند و از خداوند توفیق تقوای الهی مرحمت بفرماید.

 مناسبت های این هفته از جمعه اول اردیبهشت که یک سال از عمر ما گذشت روز بزرگ داشت سعدی شیرازی است ،این که سعدی در نظم و نثر و ادبیات فارسی و عربی خدمات بزرگی داشته است که به فرهنگ ایرانی و اسلامی خدامتی دارد . بوستان و گلستان و اشعار عربی بسیار ارزنده هست ما به غیر از چهارده معصوم نباید کسی را مطلق قبول داشته باشیم.

شنبه 2 اردیبهشت تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال 58 این بازوی رهبری و کشور و سپاه در مسائل فرهنگی و سازندگی در بسیج و متلاشی کردن ضد انقلاب ها خار چشم دشمنان است و در صنایع زمینی و هوایی و موشکی و... خدامات زیادی داشته است قرآن به مسلمانان وسپاه دستور می دهد :آمادگی روحی و جسمی داشته باشید برای مقابله با دشمنان و سپاه باید این چنین باشد که به یاری خداوند هست . و سپاه قدس و سپاه عقیدتی ،حمایت از نهضت های خارجی خیلی مهم است و رهبر فرمود بقاء و سلامت سپاه  با سلامت نظام ارتباط نزدیکی دارد ، و سلامت یعنی هم سلامت جسمی و روحی و معنوی . حضرت آقا فرمود :سپاه باید سپاه باقی بماند تدین و تقوا اطاعت  پاسداری از انقلاب و وظیفه دارد که انقلابی عمل کند و فرهنگ و عزت و افتخار و داعیه سپاه  حفظ انقلاب است . شکر می کنیم از همه ی سپاهیان دنیای اسلام و بسیج مردمی عراق و مردم یمن ،حزب الله لبنان  و سپاه پاسداران خودمان  و سالروز انقلاب فرهنگی . عزیزان ما در اقتصاد انقلاب نداریم  انقلب اقتصادی و  و انقلاب سیاسی و مسائل دیگر ولی در فرهنگ داریم در فرهنگ باید انقلاب کرد چرا که پیامبران برای انقلاب فرهنگی آمده اند . و فرهنگ و بینش ما باید قرآنی باشد رسم و رسوم ما هم قرآنی و اسلامی باشد ،انقلاب ما مدیون فرهنگ است . نباید فرهنگ تهمت و غیبت  و تنبلی و فرهنگ حسادت  و دنیا پرستی دنیا کم است آنرا را با غم آخرت  زیاد کن کار خوب کن تجارت الهی و درست و درست زندگی کن ،دنیا بد نیست دنیا کم است . فرهنگ تولیدی در دانشگاه مسجد و ادارات ما همه باید برنامه های الهی داشته باشیم فرهنگ جمعه و جماعت و قرائت قرآن و فرهنگ نصیحت  به هم دیگر کار و تلاش ،همه اینها انقلاب می خواهد .

نباید اردوهای دختر و پسر قاطی شود .می گویند تا ایجاد افسردگی نشود این کدام سخن است برنامه های شادی و ورزش لازم است .در کشور های که مسلمان نیستند دختر و پسر را از هم جدا می کنند . این اشتباهات دولت های گذشته بود . این عزت  است.  یک شنبه سوم اردیبهشت سال روز شهادت امام موسی کاظم است :کاظم یعنی فرو برند خشم  خیلی از قتلها و خیانت ها مال خشم ویانگر است کسی که بر نفس مسلط باشد شجاع است کسی که خشمگین می شود یا با اسلحه و یا ترور شخصیت می کند . زیاد خوردن گوشت قرمز باعث غلظت خون و خشم می شود .موسی بن جعفر باب الحواج است  حضرت موسیی بن جعفر صالح است و شیعه را حفظ کرد و مردان بزرگی مانند محمد ابی عمیر را تربیت کرد ،ثروتی قرض داده به یک کسی بعد از سالها که نزد ایشان  بود وقتی از زندان آزاد شد ابی عمیر چیزی نداشت  رفت و خانه اش را فروخت و به او عطا کرد گفت مشکل داری این پول را بگیر گفت تا نگویی از کجا آوردی نمی گیرم ،گفت:خانه ام را  فروختم  قبول نکرد و گفت یک ریال مداخله نمی کنم خانه از ...

علی بن یقطین مرد بزرگی که دردرگاه هارون الرشید وزیر بود و مورد عنایت موسی بن جعفر . یکی از شیعیان مدینه رفت بغداد علی بن یقطین به او راه نداد و آمد  مدینه خدمت موسی بن جعفر ،سه روز به او  راه نداد و فرمود شیعه ما باید مرافقت یاد بگیرد . علی بن یقطین به آن مردگفت باید پا روی صورت من بگذاری تا خدا و موسی بن جعفر از من راضی باشد .موسی بن جعفر خطاب به علی بن یقطین گفتند: پیامبر فرمودند کسی که خودش سیر بخوابد و همسایه اش گرسنه باشد خدا فرمود ایمان به من ندارد.

پنجم اردیبهشت  مبعث پیامبر را داریم 13سال قبل هجرت پیامبر است  پیامبر پرچم عالت و خدا پرستی و دیانت و عدالت اجتماعی  و پرچم ضد حقوق های نجومی و مقاومت را بر افراشت .مردم بر لب گودال آتش بودید پیامبر و اسلام شما را نجات داد  اسلام به ما عزت داد و انقلاب اسلامی به ما شرف استقلال داد قدر شناسی کنیم .

پیامبر از جود ما به ما نزدیک تر است چون ما خود را به خاطر حب نفس می خواهیم ولی پیامبر ما را به خاطر خدا می خواهد ،برای اینکه ما را به خدا و دین برساند ،پس اطاعت پیامبر واجب است و معنای و حمایت است .

چرا باید به وحی روی بیاوریم ،علم خوب است ولی پایش کوتاه است ،عقل خوب است ولی کافی نیست  ،این وحی است که باعث می شود انسان بفهمد نه علم و عقل و خدا را باید پرستید که هم یکی و هم یگانه است ،بی نیاز است لیس کمثله شئی.

پنج شنبه روز ایمنی و حمل ونقل است باید  ماشین هه،جاده ها و راننده ها ایمن باشند ،معتاد نباشند به خاطر جان مردم رعایت کنند .

جلو گیری کنید از آلودگی صوتی ،می آیند و تا آخر پیچ ضبط را باز می کنند  و لنج پراکنندگی می کنند ،اینها آرامش و آسایش مردم را بر هم می زنند .

روز شکست حمله نظامی آمریکای جنایتکار و صد چهره در طوفان شن طبس . ترکیه سیستم استبدادی برای خودش تصویب کرده برای جامعه ترکیه خطرناک است باید شخص پاسخگو باشد ،قدرت پاسخگو نباشد فساد می آورد .

کره شمالی منطقه ممکن است صحنه هسته ای شود و این دیوانگان عالم این است که شمشیر را در شب تاریک به دست زنگی قرار می دهند این همین است واقع بشریت مبتلا است .

نکات:اسلام اجازه نمی دهد زیر بار ظلم برویم ،آقا فرمود کسی حق ندارد در مقابل تهدید دشمن به حساب ایران بترسد ما اگر بترسیم انقلاب نمی کردیم معنای مرگ بر آمریکا  مرگ بر ظلم و استکبار است  شعار ابا عبد الله است . ابزار دشمن همین تهدید است  و هجوم فرهنگی و ارسال  منافق و کسی که یک ذره سنگ این ها را به سینه میزند پشتیبانی می کنند .

ما به لطف خدا مسلمانیم  و تابع امیرالمومنین:در طریق هدایت وحشت نکنید که ما کم هستیم یکی مرد جنگی به از صد هزار،در قرآن آمده یک مستمان چون خدا را دارد بالاتر از صد هزار است چون تقوی و ...

هیچ کس شورای نگهبان را تضعیف نکنیم سلامت انتخابات مهم و لازم است .

بنده در شهرستان در تایید و رد صلاحیت شورا های شهر هیچ دخالتی نداشته ام باید طبق قانون برسی شود از زبان بنده چیزی گفته نشود همه به قانون عمل کنیم:برادران و خواهران :با یک سری علائم و نشانه ها استمداد از پروردگار در انتخابات شرکت کنیم  اول تقوا و بعد شایستگی دارند هر کس برای مردم کار کند و اسلام را قبول داشته باشد ما نوکرش هستیم و السلام.

 

 

 

 

 

ارتباط با امام جمعه