پنج شنبه 1396/1/3 - 56 : 4
مشخصات امام جمعه
ابراهیم طهماسبی
ابراهیم طهماسبی
كوهدشت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
بحث خطبه اول به مناسبت ولادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) احتصاص می دهیم به ولادت این بانوی بزرگوار اسلام حضرت فاطمه (س)در آستانه سال نو توسل می جوییم و کمک می گیرییم از آن مادر هستی و مادر حسنین به قول خودش مادر همه ای محبان مظهر عفت عصمت و عبادت و استقامت دیانت و ولایت پذیری و حمایت از امیرالمومنین .او زهراست زهرا یعنی بسیار درخشنده و نورانی وقتی متولد شد تمام خانه های مکه نورانی شد نور خداست .

خطبه های نماز جمعه کوهدشت 27اسفند    95

نمازعبادی سیاسی دشمن شکن جمعه این هفته با حضور اقشار مختلف مردم ولایت مدار وشهید پرور شهرستان کوهدشت به امامت امام جمعه محترم شهرستان حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ ابراهیم طهماسبی در میعاد گاه عاشقان الله مسجد صاحب الزمان ( عج) بر گزار گردید در دامه مشروح خطبه های این هفته را خواهید خواند./

خطبه اول :

سلام علیکم و رحمت الله

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین نحمد و نستعین و نشکره و نعوذ به تبارک وتعالی من شرور انفسنا و سیئات اعمالنا ونشهد ان الا اله الا وحده لا شریک له و ان محمداٌ عبده ورسوله صلی علی علیه و آل  و السلام عبده ورسول سیما بقیه الله فی الارضین ./

اوصیکم عبادالله ونفسی بتقوی الله .خودم وهمه شما نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی سفارش می کنم . برادران و مردم عزیز با ایمان و نماز گزار روز جمعه تمام پیام قرآن تقوی است نزدیکی به خدا و دوری از معصیت است معصیت انسان را ذلیل می کند و آثار خطر ناکی دارد  خدا نکند انسان غرق در گناه شود گناه کمر انسان را می شکند . و انسان را بیچاره می کند حفص ابن غیاث از امام صادق نقل می کند پرسیدم کی از همه تقوایش بالاتر است پارساترین مردم کیست فرمود : کسی که دوری می کند از حرامهای خدا مال حرام فکر حرام نگاه حرام حرف حرام اینها انسان را بیچاره می کند خیلی از چیزهایی که انجام می دهیم گناه است حتی انسان با نیش زبان به شوخی حرفی می زند این گناه است .

بحث خطبه اول به مناسبت ولادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) احتصاص می دهیم به ولادت این بانوی بزرگوار اسلام حضرت فاطمه (س)در آستانه سال نو توسل می جوییم و کمک می گیرییم از آن مادر هستی و مادر حسنین به قول خودش مادر همه ای محبان مظهر عفت عصمت و عبادت و استقامت دیانت و ولایت پذیری و حمایت از امیرالمومنین .او زهراست زهرا یعنی بسیار درخشنده و نورانی وقتی متولد شد تمام خانه های مکه نورانی شد نور خداست .

امام صادق (ع) فرمود :حضرت زهرا را خداوند از نور عظمتش خلق کرد باید ما تاسی بجویم به اندازه  وسعمان .امام زمان (عج) فرمود:مادرم زهرا دختر پیامبر الگو و اسوه و سر مشق من است پیامبر فرمود: فاطمه مادر من است ام ابیها مادر و ریشه انسان است ریشه پیغمبر هم زهرا است چون فاطمه خود فاطمه است بنده ی خالص خداست حضرت زهرا در اوج تقوا است نور خداست در دامن حضرت خدیجه پرورش یافته که تمام ثروتش را در راه خدا و دین خدا گذاشت بدون هیچ منتی . حضرت زهرا پرورش یافته خدیجه است تا پای جانش از امیر المومنین پشتیبانی کرد .نطفه ای حضرت زهرا بعد از چهل روز روزه و دوری از خانه ای خدیجه زمانی که غذایش را کنترل کرد و در روز آخر غذایی از بهشت باید بیاید که به غیر از پیامبر و امیر المومنین بر همه حرام بود مخصوص پیامبر باید بخورد و نطفه منعقد شود نطفه ای پاک زمان تولدش جبرئیل ار طرف خدا به پیامبر سلام میرساند.

استعانت می جویم به مادر هستی فاطمه زهرا از دشمنان و توطئه ها نترسیم توسل بجوییم به حضرت زهرا

سلام بر تو ای فاطمه ای همسر مولا یاور پیغمبر در روز مادر، مادران از حضرت زهرا الگو گرفته وبا حجاب و قناعت فرزندان صالح و درست تربیت کنند. که بهشت زیر پای مادران است پیمبر فرمود :از دنیای شما سه چیز را دوست دارم نماز زن و بوی خوش  ./

خطبه دوم :

الحمدُ لِلّهِ رب العالمین ثم الصلاه والسلام علی سید الا نبیاء و المرسلین اباالقاسم المصطفی محمد (ص) و علی امام الخلائق  امیر المومنین علی بن ابی طالب و علی کوثر الرسول الزهرا البتول و علی الحسن والحسین و علی بن الحسین و محمد بن علی وجعفر بن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمد بن علی وعلی بن محمد  و الحسن بن علی  و علی الحجة القائم العسگری و ججک علی عبادک و اُمنائک فی بلادک

 با همه وجود برادران و خواهران مومن و مومنه را سفارش می کنم به تقوای الهی . واینکه خدا را در نظر داشته باشید

مناسبتهای پیش رو در هفته آینده : 

يکشنبه 29 اسفند 20 جمادي الثاني فرخنده ميلاد حضرت فاطمه زهرا)س )(سال دوم يا پنجم بعثت(
روز زن و روز مادر
تولد حضرت امام خمينى(ره)(1320ه.ق/ 1 مهر 1281 ه.ش(
روز ملى شدن صنعت نفت ايران (1329 ه.ش(
سه شنبه 1 فروردين 22 جمادي الثاني آغاز سال 1396 ه. ش عيد نوروز(
چهارشنبه 2 فروردين 23 جمادي الثاني هجوم مزدوران پهلوى به مدرسه فيضيه قم در سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق)ع1342)  ه.ش(
آغاز عمليات فتح المبين )1361 ه.ش(
روز جهانى آب
پنجشنبه 3 فروردين 24 جماديالثاني ترور شيخ احمد اسماعيل ياسين، رهبر جنبش انقلابى حماس فلسطين توسط رژيم صهيونيستى )1383ه.ش(
روز جهاني هواشناسي

ولادت حضت زهرا را صمیمانه تبریک می گویم به محضر حضرت بقیة الله اعظم و مقام معظم رهبری و تمام دوست داران حضرت زهرا و احترام می کنیم به مقام مادر و ارج می نهیم مقام زنان پاک دامن و خانه دار و زحمت کش و تقاضا می کنم مردم احترام کنند به زحمات خانم ها و بی بی های منزل .

تولد حضرت امام خمینی ره فرزند زهرا معمار کبیر انقلاب سی که حق حیات بر گردن همه مسلملنان جهان مخصوصا ملت ایران دارد روز ملی صنعت نفت با آن داستان غم انگیزش در سال 1329 صنعت نفت ایران ملی شد . شاهان خوشگذران قاجار امتیاز دارسی در سال 1091 به توشیع مظفرالدین شاه شصت سال نفت ایران واگذار شد به انگلیس هشت سال بعد اکتشاف نفت در مسجد سلیمان وجنایتهای  قاجار تا پهلوی و دیگران  حمایتهای بی دریغ مجاهد مرحوم آیت الله سید ابوالقاسم کاشانی درود خدا بر او این مرد بزرگ وقتی خلیل طهماسبی فرق کثیف رزم آرای منافق را شکافت گفت : درود خدا بر خلیل طهماسبی که این گلوله را برای مردم ایران شلیک کرد و نفت ملی شد .

در آغاز سال 96 عید نوروز این عید را به یک معنا خوب است اسلام با ان کاری دارد ولی به گناه منجر نشود  لباس نو پوشیده و فقرا را یاد کنید و دعای زیبایی دارد  . یا محول حول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال .

روز جهانی آب قرآن می گوید هر چیزی را با آب زنده گرداندیم . مسلمانها در سه چیز شریک هستند یکی آب و مرتع خاک و مواد سوختی . جاهایی که ؟آب دارند باید به جاهایی که آب ندارند باید آب برده شود . امام رضا ع فرمود :  طعم آب مزه آب  مزه حیات است . آب مخصوصا آب شب را اسراف نکنیم .

پنج شنبه سوم فروردین روزجهانی هوا. از نعمتهاست  چون فراوان است و آسان به دست می آید ما غافل هستیم .امام صادق ع : هوا زیاد و وسیع نباشد مردم همه خفه می شود . هر نفس که فرو می رود ممد حیات است و چون بر می آید مفرح ذات است . ما هوای سالمی داریم به شرط اینکه آنرا آلوده نکنیم .

در پایان سال 95 باید سخنان آقا را گفت چون زبان اسلام است و. رهبری دلسوزو جانشین امام زمان عج . ایشان فرمود مسائل اقتصاد مقاومتی را باید عین کنیم و ملموس باشد ملاک لمس کردن است آمیزه های اسلامی بود که مردم را نجات داد برخی تصور می کنند نامی از اسلام باشد ولی هیچ یک از احکام اسلام عمل نکرد اگر حکومت اسلامی است باید به اسلام عمل شود در همه زمینه ها در سیاست فرهنگ و اقتصاد و .....

 نباید به دشمن اعتماد کرد امسال با عنایت به نامه های مردمی آقا درخت میوه کاشتند نهال سیب و گیلاس کاشتند و گفتند در نامه های مردم دیدم که درخواست کرده بودند که درخت میوه بکارید باید به حرف مردم توجه کرد با ید از خواسته های مردم مسئولین اطلاع داشته باشند ایشان می دانند در جامعه چه می گذرد . فرمودند : محیط زیست را خراب نکنیم داروی گیاهی و کاشت جنگل مهم است .

ساخت تانک کرار در ایران :   باید در هر روز صنایع دفاعی به روز شود و باید بدانند در صنایع نظامی اقتصاد مقاومتی خوب عمل می کند باید قوی بود قدرت و تحرک آن در صحنه و کنترل آتش و سامانه لیزری و شلیک موشک از زیر آب بسیار مهم است باعث شده که صدای اسرائیل و آمریکا در بیاید که فردا ممکن است این تانک های برود به سوی حزب الله لبنان و پدرشان را در بیاورد .

 از سندی رونمایی شده به نام بیست و سی . سازمان علمی و فرهنگی یونسکو و ابسته به سازمان ملل در ایران توسط وزارت فرهنگ و آموزش و پرورش از سندی رونمایی کردند که نسخه آن را برای ما نوشته اند چه کسانی ؟ کسانی ابزار دست آمریکا هستند آقای وزیز آموزش و پرورش آقای وزیر ما بهترین سند داریم آقای وزیر علوم بدون هماهنگی با ورای انقلاب فرهنگی و بدون هماهنگی با بزرگان فرهنگی کشور رو نمایی از این سند بسیار خطر ناک است . بچه های ما باید با قرآن و اسلام تربیت شوند این همان نفوذ است . قرار نیست اینها برای بچه های ما نسخه بنویسند باید امام صادق ع برای بچه ما نسخه بنویسد ایشان برای سنین قبل از تولد هم برنامه دارد . سند تحول آموزش و پرورش قرآن محور و اسلام محور است شما که دم از حقوق شهروندی می زنید باید مردم بدانند چی در کشور می گذرد این کار نادرستی است و عده های دولت محترم که در صد روز مشکلات را برطرف می کنند وعده ها محقق نشده و قصه پر غصه فقر و بیکاری ادامه دارد .

هرینه های عمرانی و تولید باید بالا باشد الان هزینه های جاری بالاست باید بیشتر به فکر مردم بود .

در گزارشی که سازمان ملل   که زنی مسئول گزارش آن است که دشمن حکومت اسلامی . ارزشهایی که ما برایشان جان می دهیم چون حجاب و حقوقو بشر و عدام افراد قاچاقچی . برای اینکه زنکه خوب گزارش بدهدما باید دست ارزشهای اسلامی برداریم .  مرگ و نفرت بر این حقوق که اینها از آن دم می زنند .

اوضاع سوریه :

آمریکا نیرو وارد منطقه رقه می کند آمریکا شکست خورده می خواهد به بهانه ای کردهای سوریه و ترکیه را باهم ربط داده و خیانت کند . واقعا مرگ بر آمریکا.

وحشد شعبی نیروهای مردمی توان مند شده اند صدای آمریکا و عربستان در امد چرا ؟ چون دولت سوریه آزاد گذاشته نیروهای عراق بیایند در سوریه دنبال کنند آنها را انشاء الله با هدایت های معنوی جمهوری اسلامی آنها را نابود خواهند کرد.

در انتحابات نباید اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی سلب شود قانون رعایت شود .   

 

ارتباط با امام جمعه