جمعه 1396/4/2 - 10 : 6
مشخصات امام جمعه
احمد حکیمی گیلانی
احمد حکیمی گیلانی
معمولان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
منطق یک مسلمان لَا تَظْلِمُونَ وَلَا تُظْلَمُونَ میباشد

در دانشگاه باید کار کرد،یعنی هرکسی اندازه وظیفه خود و گاها باید آتش به اختیار کار کرد

خطبه های نمازجمعه مورخ 26/03/96 به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین احمد حکیمی گیلانی امام جمعه معمولان

ایشان ابتدا ضمن دعوت به تقوای الهی در مورد شخصیت حضرت علی(ع)افزودند :امام علی شخصیتی است که دوست و دشمن در مدح او گفته اند،با وجود اینکه حتی پس از شهادت ایشان تا مدتها جعل حدیث شد و دوستان از ترس و دشمنان از روی عناد در مورد فضایل ایشان نگفتند اما باز آنقدر این فضایل زیاد بود که هیچ مانعی نتوانست آن را بپوشاند.ابن ابی الحدید عالم سنی در شرح نهج البلاغه میگوید من چه بگویم در مورد کسی که دشمنانش در فضایلش اقرار میکنند.یک عالم مسیحی می گوید :علی نسخه ای تنهاست،کپی و نظیر ندارد.

ایشان به فرمايشات مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان در ماه مبارک رمضان 96 اشاره کردند که فرمودند :عده ای می گويند در دانشگاه نمی شود کار کرد در حالی که در دانشگاه باید کار کرد،یعنی هرکسی اندازه وظیفه خود و گاها باید آتش به اختیار کار کرد.در میدان جنگ فرمانده از قرارگاه مرکزی فرمان می دهد ولی وقتی این ارتباط قطع شد آتش به اختیار اعلام میکند.اول اینکه این به معنای خودسر بودن و هرج و مرج و خلاف قانون عمل کردن نیست.به معنای این است که انسان باید گاها دست از نا امیدی بردارد و اگر از سوی مسئولان امیدی نیست حرکت جهادی شود.دوم اینکه اگر نهادی یا وزارتخانه ای مشکل دارد تا زمانی که رفع بشود کارها نباید تعطیل باشد.

آخرین جمعه ماه رمضان روز جهانی قدس است که از سوی امام راحل نامگذاری شد.حضرت امام در مورد روز قدس میفرمایدروز حیات اسلام است:یکی از ویژگی های مسلمانان این است که هیچگاه در مقابل ظلم سکوت نکنندو منطق یک مسلمان لا تظلمون ولا تظلمون میباشد و هرگز مظلوم را تنها نگذارند،هرعملی که با منطق اسلامی سازگار نباشد آن را کنار بگذارند.همچنین میفرماید روز قدس روز بسیج عمومی اسلامی است.1 تیر روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و سالروز فرمان امام مبنی بر تاسیس اسلامی سال 60 میباشد.پس از پیروزی انقلاب اسلامی ضرورت داشت نهادها و ارگان هایی که بتوانند یک نوع مروج آرمان های فرهنگی و دینی و باورهای فکری رهروان امام و پیروان اسلام در جامعه باشد،شکل گرفت. 31 خرداد صدور رای مجلس به عدم کفایت بنی صدر 1360 بود. علت این حکم موضع گیری ایشان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، اتحاد با نیروهای ضد انقلاب، وابستگی به شرق و غرب برای نابودی ایران اسلامی و مخالفت مستمر با مجلس شورای اسلامی بود.1 تیر آغاز هفته قوه قضائیه میباشد.در 7 تیر 1360 شهید بهشتی در اثر انفجار بمب در دفتر حزب جمهوری شهید شد.مقام معظم رهبری رئیس قوه قضاییه را معرفی میکنند و وظایف او را :ایجاد ساز و کار مناسب برای دسترسی آسان همگان به عدالت،کوتاه کردن مسیر دادرسی، مبارزه با فساد و ایجاد امنیت اجتماعی معرفی می کنند. انتظارات مقام معظم رهبری و امام از قوه قضائیه 1 موازین اسلامی و انسانی را رعایت کنند، 2 منحرفان و مفسدان رها نشوند،3 از افراط و تفریط پرهیز و عدالت اجرا شود. همچنین 27 خرداد سالروز فرمان امام مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی سال 58 و روز جهاد کشاورزی میباشد. وظیفه امروز ما انجام کارهای جهادی، توجه به روستاها که فرار نکنند و حاشیه نشین نشوند، ایجاد شغل در روستاها و توجه به کشاورزی میباشد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه