سه شنبه 1395/11/5 - 28 : 6
مشخصات امام جمعه
سید داود شاهچراغی
سید داود شاهچراغی
ازنا
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
سبک زندگی اسلامی ( گناهان زبان)

خطبه اول:

امام جمعه ازنا در خطبه اول ضمن توصیه به تقوا در ادامه بحث خطبه های اول گفت : گناهان زبان مخصوصأ غیبت از گناهان شایع است.

حجت الاسلام شاهچراغی گفت از عوامل بوجود آمدن غیبت و سرچشمه این گناه تجسس در زندگی مردم است و سرچشمه تجسس هم سوء ظن است.

امام جمعه ازنا با قرائت آیه ای گفت خداوند از سوء ظن نهی می کند و می گوید در زندگی مردم تجسس نکنید و غیبت یکدیگر را نکنید.

امام جمعه ازنا گفت مرحوم شهید اول راجع به معنی تجسس می گوید تجسس یعنی پرده ای که خداوند بر زندگی مردم کشیده است را کنار بزنیم برای اطلاع از اسرار مردم و این یکی از گناهان کبیره است .

خطبه دوم :

امام جمعه ازنا در خطبه دوم ضمن تسلیت شهادت آتشنشاناندر حادثه ساختمان پلاسکو تهران و تقدیر از ایثار و جانبازی این عزیزان ، از تمامی ارگانها و نهادها که در مدیریت این حادثه تلاش کردند تشکر کرد.

امام جمعه ازنا به تمامی مردم توصیه کرد بدانیم حادثه خبر نمی کند و ما شرائط و مسائل ایمنی را در محل زندگی و کار خودمان رعایت نمائیم .

 حجت الاسلام شاهچراغی در ادامه با گله از وزارت راه و شهر سازی در برگزاری جشن خرید هواپیما گفت این بر خلاف عزت و شرف ایران و ایرانی است . آیا خرید یک هواپیما باید مسئولین ما را اینگونه ذوق زده می کرد یعنی تمام موفقیت دولت خرید یک دستگاه هواپیما است .

حجت الاسلام شاهچراغی در ادامه از مسئولین خواست مشکلات مردم را جدی بگیریم مردم فقط عده ای ثروتمند و پول دار نیست . ملت ملتی هستند که در تمامی صحنه ها حضور دارند و باید مشکلات اینها را حل کرد .

اخبار
ارتباط با امام جمعه