پنج شنبه 1396/1/3 - 56 : 4
مشخصات امام جمعه
سید داود شاهچراغی
سید داود شاهچراغی
ازنا
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
سبک زندگی اسلامی گناهان زبان

قال الله تعالی

یا ایها الذین امنو اجتنبوا کثیرا من الظن

سوالی که در اینجا وجود دارد این است که آیا در همه جا باید انسان حسن ظن داشته باشد و به همه حسن ظن داشته باشیم ؟ باید در جواب این سوال گفت از روایاتی از امام هادی (ع) و امیر المومنین (ع) استفاده می شود که انسان در جامعه ای صلاح غالب است و مردم اهل خیر و صلح هستند انسان باید حسن ظن به این جامعه داشته باشد ولی در جامعه ای فساد غالب است مردم اهل گناه و بدی هستند نباید حسن ظن داشت بلکه در این گونه جوامع انسان اگر حسن ظن داشته باشد خودش را گول زده است .

خطبه دوم :

در خطبه دوم چند نکته لازم است ذکر شود .

اول راجع به هفته منابع طبیعی که واقعا لازم است جدی گرفته شود وضعیت امروز خوزستان و وضعیت الاینده ها در تهران و کلان شهرها همه همه دلالت بر این نکته است که ما نسبت به منابع طبیعی نتوانستیم حق مطلب را اداء کنیم چرا نسبت به تخریب منابع طبیعی بی تفاوتیم جنگلها و مراتع و رودخانه ها و دریاچه ها و تالابها همه همه از منابع طبیعی است اگر غیر کارشناسی دستکاری شود وضعیت امروز خوزستان و سیستان و ..... شاهد خواهیم بود.

در بحث حفظ و حراست از منابع طبیعی باید کارشناسی کرد و به مردم آموزش داد و فرهنگ سازی کرد .

نکته دوم : سالگرد درگذشت مرحوم سید احمد خمینی است ، مرحوم سید احمد خمینی یار و یاور و مشاور امین امام رضوان الله علیه بود و ولایتمداری معتقد به مبانی انقلاب بود و بعد از ارتحال امام هم در تقویت رهبری مقام معظم رهبری تلاش کرد و به فرزندانش نیز سفارش کرد که در خط و مسیر ولایت باشند و از مقام معظم رهبری جدا نشوند .

اخبار
ارتباط با امام جمعه