چهارشنبه 1395/12/4 - 32 : 7
مشخصات امام جمعه
سید داود شاهچراغی
سید داود شاهچراغی
ازنا
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
عزیز بودن و داشتن عزت

خطبه اول :

امام جمعه موقت ازنا در خطبه اول نماز در مورد عزت و عزیز شدن مطالبی را بیان کرد :

خداوند عزیز می کند هر کس را بخواهد و ذلیل می کند بخواهد چون خداوند خود عزیز است و پیامبر او هم عزیز است .

راه بدست آوردن عزت و عزیز شدن چه چیز هایی است : در آیات و روایات مطالبی وجود دارد که نشان می دهد تمام عزت از خداوند متعال است  عزت از لوازم قدرت اوست که مالک الملک است . تمام قدرت از آن اوست تمام عزت و عزیز شدن هم در دست اوست .

امیر المومنین (ع) می فرماید : خدایا این عزت مرا کفایت میکند که بنده تو باشم و این فخر و افتخاریست که خدای من تو باشی . تو خدایی هستی که من خیلی دوستش دارم و درخواست دارم که مرا هم همانطور قرار دهی که خودت می پسندی و دوست داری .

راهها و عوامل عزت و عزیز شدن : 1: قطع کردن طمع و نا امید شدن . 2: حفظ زبان .3: پرهیز از پیروی کورکورانه . 4 : توکل بر خداوند متعال . 5: وحدت و یکدلی . 6: مراعات انصاف . 7: صبر بر مصیبت . 8: قناعت . 9: شجاعت . 10 : جهاد . 11: فروبردن خشم . 12: صداقت و راستگویی . 13 : پیروی از امام عادل .

خطبه دوم:

حجت الاسلام بنیادی امام جمعه موقت ازنا در خطبه دوم تشکر کرد از حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن و گفت این حضور به معنای گلایه نداشتن مردم از مسئولین است مردم از بیکاری و رکود اقتصادی گلایه دارند .

امروز جنگ جنگ اقتصادی است امروز جنگ فرهنگی است . امیدواریم مسئولین گوش بدهند . هر کجا که ما به حرف ولی فقیه گوش دادیم پیروز بودیم .

امام جمعه ازنا سخنان مقام معظم رهبری را مطرح کردند و گفت : مطرح کردن آشتی ملی . کسانی که بعنوان سران فتنه جلو آمدند آبروی ما را خدشه دار کردند اما مردم مردم که با آنها قهر نیستند مردم با کسانی قهر هستند که آبروی امام حسین (ع) را به خطر انداختند و با آنها آشتی نمی کنند. امام جمعه ازنا در پایان مطالبی را در مورد بانکها و ربا توضیح داد .

اخبار
ارتباط با امام جمعه