سه شنبه 1395/11/5 - 43 : 20
مشخصات امام جمعه
نصرت امیدی
نصرت امیدی
مومن آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
اخلاص از دیدگاه اسلام

بسم الله الرحمن الرحیم

خطبه اول :

در ابتدای خطبه ایشان همگی را به تقوای الهی توصیه کردند و با استناد به آیه 138 سوره نحل فرمودند خداوند سبحان با افرادی هست که تقوا داشته باشند و در ادامه خطبه به مبحث ثمره اخلاص در اسلام مطالبی را اشاره کردند و آیه 3 سوره زمر را در این رابطه یادآوری کردند و در ادامه فرمودند : اخلاص اکسیری است گرانمایه که در عمل هر کسی دیده شود آن عمل ماندگار و صاحبش نامدار خواهد بود و در این زمینه به وجود مقدس حضرت سیدالشهدا (ع) و حضرت ابراهیم (ع) با استناد به آیه 102 سوره صافات اشاره فرمودند و روایتی از امیرالمومنین (ع) بیان کردند که فرمودند : خوشا به حال کسی که عمل و علم او برای خدا خالص شده باشد حب و بغض او حرف و سکوت او قول و میل او برای خدا باشد چنین انسان محبوب خدا و مورد لطف خداوند واقع خواهد شد .

خطبه دوم :

در خطبه دوم به انتصاب حضرت آیت اله العظمی امام خامنه ای به امامت جمعه تهران از سوی امام در سال 1358 اشاره کردند که امام راجع به ایشان فرمودند : شما به حسن سابقه موصوف و در علم و عمل شایسته هستید و شما را به امامت جمعه تهران منصوب می کنم و حضرت آقا راجع به این حکم فرمودند : من این حکم را  با هیچ چیز عوض نمی کنم .

26 دی فرار شاه خائن از کشور در سال 57 است . 27 دی شهادت حجت الاسلام نواب صفوی طهماسبی واحدی ذوالقدر از فدائیان اسلام و شهادت حجت الاسلام سید مهدی حکیم به دست عوامل مزدور رژیم بعث عراق است .

29 دی روز عزه است . هر کشوری بخواهد عزیز و مستقل باشد باید وحدت و مقاومت را سر لوحه برنامه کاری خود قرار بدهد و در پایان خطبه از مسئولان پزشکی استان درخواست کردند که مسئله کمبود پزشک در شهر مومن آباد را مرتفع کنند .

ارتباط با امام جمعه