چهارشنبه 1396/11/4 - 12 : 15
مشخصات امام جمعه
علی سپهوند
علی سپهوند
ازنا
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
معجزات قرآن

خطبه اول:

 حجت الاسلام و المسلمین سپهوند در خطبه اول نماز جمعه این هفته پس از دعوت کردن نمازگزاران به تقوای الهی، روایتی از پیامبر اکرم (ص) را درباره پیش بینی آینده نقل نمودند که حضرت می فرمایند: در آینده انسان هایی با ندانم کاری، یک رذایل اخلاقی را در وجود خود راسخ میکنند. جامعه ای که علم و آگاهی محور نباشد، قطعا علم از آن افول میکند و آن جامعه هیچ رشدی نخواهد داشت. ایشان در بخشی دیگر از خطبه اول درباره معجزات قرآن فرمودند: بعضی از دانشمندان درباره قرآن چنین می پندارند که گویا قرآن برای این آمده است که گره های علمی روز را باز کند و هر آیه ای را به فلان پیشرفت دنیوی نسبت میدهند. ایشان در بخش پایانی خطبه اول خاطرنشان کردند: فهم قرآن منتها ندارد و به اندازه ای که کوشش کنید، می توانید حرف نو، راه برتر و فهم و بصیرت را از قرآن استخراج کنید.

خطبه دوم:

حجت‌الاسلام علی سپهوند امام‌جمعه شهرستان در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی غزه علیه رژیم غاصب اسرائیل اظهار داشت: غزه یکی از متراکم‌ترین نقاط جغرافیایی جهان است که دارای 300هزار سکنه و جمعیتی بالغ‌بر یک‌میلیون و 700 هزار نفر است که در جنگ 22روزه در مقابل اسرائیل جنایتکار با حدود هشت هزار شهید ایستادگی کرد.

وی افزود: قبل از جنگ 22روزه غزه، اسرائیل در افکار آحاد مردم این تصور را به وجود آورد که ارتش رژیم صهیونیستی شکست‌ناپذیر است ولی ملت غزه با ایستادگی در برابر این رژیم جعلی آن‌ها را خوار کرد

امام‌جمعه شهرستان ازنا با اشاره به لزوم تحلیل سیاسی و بصیرت در جامعه عنوان کرد: یکی از علت‌هایی که امامان معصوم را به شهادت می‌رساند عدم وجود تحلیل سیاسی در جامعه بود که امروزه مردم ایران اسلامی از تحلیل سیاسی و بصیرتی بالایی برخوردارند.

وی بیان کرد: غزه بیرون از مرزهای ایران قرارگرفته اما در حقیقت یکی از بخش‌های جغرافیایی ایران اسلامی است و به‌عنوان پیاده ساز کننده احکام اسلامی محسوب می‌شود که لازم است ملت ایران اسلامی از مردم غزه و خط مقاومت آن‌ها حمایت کنند چراکه این خط مقاومت در سوریه، یمن، عراق، لبنان و غزه سپر محکمی برای ایران اسلامی محسوب می‌شود.

امام‌جمعه شهرستان ازنا به فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در سال 90 به دستور مقام معظم رهبری افرادی برای سازمان‌دهی فضای مجازی مشخص شد ولی تا این لحظه توقعات مقام معظم رهبری محقق نشده است؛ فضای مجازی دارای دو بعد است که بعد اول آن فرا کشوری است و سرورهای آن در خارج از کشور است که برای امنیت و اخلاق ملت ایران اسلامی خطرناک و توسط آن بر پیکره نظام ضربه خواهد زد.

وی ضمن تبریک میلاد حضرت زینب سلام‌الله علیها و روز پرستار اظهار داشت: حضرت زینب(س) نقش تأثیرگذاری در ژرفای اسلام و پایداری نهضت قیام امام حسین(ع) داشت؛ پرستاران باید با تأسی و الگوبرداری از حضرت زینب(س) با جهاد و ایثارگری تمام تلاش خود را در عرصه مراقبت از بیماران به انجام رسانند.

ارتباط با امام جمعه