دوشنبه 1396/3/8 - 36 : 8
مشخصات امام جمعه
محمد فاطمی
محمد فاطمی
آستانه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
خطبه های نماز جمعه آستانه علوی

در خطبه اول پس از حمد وثنای حضرت حق و توصیه همگان به تقوای الهی، در ادامۀ مباحث تحکیم خانواده بیان کردند یکی از مطالبی که تأثیر بسزایی می تواند در زندگی ها داشته باشد و سبب الفت بیشتر بگردد در کنار هم بودن اعضای خانواده و نشستن و صحبت کردن و درد و دل نمودن و از نظر های همدیگر استفاده کردن است که می تواند مرحم بسیار خوبی برای درد های مرد بشود و یکی از نمودهای در کنار هم بودن اعضای خانواده همنشینی با خانواده و غذا خوردن در کنار هم است.

 ایشان حدیثی در این رابطه از پیغمبراکرم(ص) بیان کردند که می فرماید: نشستن و با هم بودن در کنار خانواده بهتر است از نه تنها نماز و ذکر خدا بلکه از اعتکاف در مسجدانبی، و از طرف دیگر می فرماید: خداوند انسان مؤمن و زن و بچه و فرزندانش را دوست دارد، اما بهترین چیز و محبوب ترین افراد در پیشگاه خداوند این است که انسان مؤمن در کنار خانواده و زن و بچه بر سر یک سفره بشینند و با هم غذا بخورند به خاطر اینکه اثر معنوی دارد و خداوند نظر رحمت به این خانواده می اندازد.

ایشان در ادامه بیان کردند مطالعات هم نشان داده بچه هایی که در کنار خانواده هایشان غذا می خورند 1- در مدرسه موفق تر هستند، 2- کمتر به سمت دخانیات و مواد مخدر می روند، 3- نسبت به بقیه بچه ها کمتر شرارت نشان می دهند و دعوا می کنند.

 

در خطبۀ دوم پس از حمد و ثنای الهی و سلام و صلوات برائمه معصومین(ع) و توصیه به تقوا، فرمودند در این ایام باید تلاش بیشتر کنیم و مراقبت بیشتر داشته باشیم و دنبال محرمات الهی نرویم و در این لحظه های باقی مانده از ماه شعبان استغفار کنیم و برای رفتن به مهمانی خداوند خودمان را آماده کنیم.

حجت الاسلام فاطمی در ادامه فرمودند به خواست خداوند انتخابات هم در کمال آرامش گذشت و حدود 42 میلیون نفر رأی به نظام جمهوری اسلامی دادند و ایشان از نیروهای انتظامی و امنیتی و بسیج و سپاه و سربازان گمنام که نقش مهم و موثری در امنیت انتخابات داشتند تقدیر و تشکر کردند و برای همۀ این عزیزان آرزوی سلامتی کردند و برای کسانی که در این انتخابات خلاف کردند آرزوی رسوایی کردند و از رئیس جمهور منتخب خواستند به وعده هایی که دادند عمل کنند تا مردم نا امید نشوند و به مسئلۀ شغل و بیکاری جوانان و ازدواج و مسکن که از مسائل مهم هستند توجه ویژه داشته باشند و انشاالله یک تیم قوی و جهادگر بر سرکار بیاورند.

ایشان در ادامه فرمودند رهبر عزیز و فرزانه هم فرمودند: پیروز انتخابات مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی هستند برای اینکه آمدند و اقتدار این نظام را با همدلی و یکدلی نشان دادند.

امام جمعه محترم آستانه در ادامه به تحلیل سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان پرداختند، که قرار داد 110 میلیارد دلاری با عربستان بستند و به این جمله رسیدند که رئیس جمهور آمریکا گفته بود عربستان همچون گاو است و باید آن را دوشید.

ایشان در ادامه بیان کردند باید قدر این آزادی و امنیت کشورمان را بدانیم و قدر شناس این نظام باشیم و نکتۀ آخر به انفجار تروریستی در منچستر اشاره کردند و توضیحاتی دادند و در نهایت به دستگیری شیخ عیسی قاسم و ادعای دروغین حقوق بشر هم اشاره کردند و فرمودند مدعیان حمایت از حقوق بشر پشتوانۀ محکمی برای تروریست ها هستند.  

ارتباط با امام جمعه