يکشنبه 1396/8/28 - 43 : 2
مشخصات امام جمعه
محمد فاطمی
محمد فاطمی
آستانه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/19
خطبه های نماز جمعه آستانه علوی

در خطبه اول پس از حمد وثنای حضرت حق و توصیه همگان به تقوای الهی، فرمودند در قرآن کریم و روایات اهل بیت همه به پرهیزکاری دعوت شده ایم و هم به بزرگداشت شعاعر دینی که بزرگداشت شعاعر دینی را جزء تقوا دانستند.

حجت الاسلام عابدی در این هفته فرمودند محبت به اهل بیت نشانه تقوای دل انسان است که پیغبر اسلام(ص) می فرماید: هر کس می خواهد محبت خداوند را داشته باشد باید محب و دوستدار اهل بیت باشد و هر کس می خواهد وارد بهشت شود باید اهل بیت من را دوست داشته باشد و هر کس اهل بیت من را دوست داشته باشد در دنیا و آخرت سود بزرگی نصیبش می شود.

ایشان در ادامه به روز گذشته اربعین سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) اشاره کردند و فرمودند اربعین جایگاه ویژه ای برای ما دارد و تجلی عملی تعظیم شعاعر الهی است و محبت اهل بیت به عمل کردن است همانگونه که در روز اربعین مردم عمل کردند.

ایشان در ادامه فرمودند مانند دیروز و همۀ ایام محور، امام حسین(ع) است و مقام و ثروت و قبیله هیچکدام محوریت ندارند و محور فقط حسین(ع) است و اگر ما شیعیان دارای شناسنامه و هویت باشیم، هویت شیعیان اربعین ابا عبدالله الحسین(ع) است که جایگاه عظیمی دارد و در آخر تشکر کردند از هیئت رزمندگان اسلام شهرستان شازند که برنامه ریزی داشتند برای پیاده روی اربعین از شازند به سمت امامزادگان آستانه و تشکر و قدردانی کردند از مردم شهرستان شازند و شهر آستانه که در این مراسم باشکوه شرکت کردند و از ناحیه بسیج و شورا و شهرداری و دانشگاه آزاد و نیروی انتظامی و مساجد هم تشکر کردند که در این مراسم باشکوه شرکت کردند و زحمت کشیدند.

در خطبۀ دوم پس از حمد و ثنای الهی و سلام و صلوات برائمه معصومین(ع) و توصیه به تقوا، فرمودند زندگی شرافتمندانه و سعادتمندانه در دنیا و آخرت فقط و فقط در گروی پذیرش حکمت حسینی است.

 حجت الاسلام عابدی در خطبۀ دوم به هشدار امام حسین(ع) و حکمت حسینی اشاره کردند و نتیجه گیری کردند و فرمودند حکومت بنی امیه یک حکومت جاهلانه و ریاکارانه است و تا قیامت هم به دست یزیدیان و معاویه های زمان ادامه دار است که باید مواظب و هوشیار باشیم.

 ایشان در ادامه فرمودند امام حسین(ع) فرمودند زندگی ذلت بار نداشته باشید که این نمونه ای از حکمت حسینی است و در جایی دیگر فرمودند: اگر کسی دین ندارد حداقل آزاده باشد و در برابر ظلم و ستم سکوت نکند که ایشان فرمودند این حکمت حسینی است.

 امام جمعه موقت این هفته در ادامه فرمودند امام حسین(ع) در واقعه کربلا به دنبال شمشیر زن و جنگجو نبودند بلکه به دنبال کسانی بودند که حکمت حسینی را درک کرده باشند و امروز هم باید ما و مخصوصأ جوان هایمان به جای شور حسینی شعور حسینی داشته باشیم و حقیقت نهضت عاشورا را درک کنیم و از خرافات باید دوری کنیم.

حجت الاسلام عابدی اشاره ای هم به جنایات آمریکا و انگلیس و اسرائیل و آل سعود و یارنشان کردند و تنها راه مبارزه  شیعیان و مسلمانان را با آنها، پذیرش راه و حکمت حسینی دانستند و در مورد سپاه پاسداران فرمودند: سپاه در قلب ما وجود دارد که دشمنان بدانند و حساب کار دستشان باشد که هیچ غلطی نمی توانند بکنند و اربعین نشان داد تجمع مسلمانان را و مشت محکمی بود بر دهان دشمنان.
ارتباط با امام جمعه