شنبه 1396/4/31 - 14 : 3
مشخصات امام جمعه
محمد فاطمی
محمد فاطمی
آستانه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/23
خطبه های نماز جمعه آستانه علوی

در خطبه اول پس از حمد وثنای حضرت حق و توصیه همگان به تقوای الهی، در ادامۀ مباحث خانواده و بحث آسیب شناسی امور خانواده به آفت خاص اشاره کردند که همان خود آرایی زن برای غیر همسر است که یکی از آسیب هایی  که کانون گرم خانواده را تهدید می کند خودآرایی زن برای غیر همسر است، ایشان بیان کردند اصل خودآرایی مورد تأئید است و اصل آرایش و آراستگی نه تنها مانعی ندارد بلکه سفارش هم به آن شده است.

امام جمعه محترم در ادامه بیان کردند روانشناسان میگویند هنر زن در سه چیز است 1- خود آرایی، 2- سفره آرایی، 3- خانه آرایی، که از هنر زنان هستند و خود آرایی باید کنترل شود و آنچه که آفت است آرایش زن برای غیر از شوهر است که اساس زندگی را تهدید می کند، ولی اگر زن به آرایش خود و سامان دادن به امور منزل اعتمام داشته باشد شوهر گریزان و دلسرد خود را به خود و خانه دلگرم و پایبند می سازد و محیط منزل را محیط صفا و دوستی می گرداند.

در خطبۀ دوم پس از حمد و ثنای الهی و سلام و صلوات برائمه معصومین(ع) و توصیه به تقوا، به شهادت امام جعفر صادق(ع) اشاره کردند و به تمام شیعیان و مردم عزیز تسلیت گفتند و در مورد زندگی ایشان مطالبی بیان کردند که پایه گذار حوزه علمیه شیعه بودند.

حجت الاسلام فاطمی در ادامه به 23 تیرماه سالروز گشایش اولین مجلس خبرگان رهبری و 26 تیر ماه گشایش سالروز شورای نگهبان  اشاره کردند و در مورد مجلس خبرگان و شورای محترم نگهبان که نگهبانی می کند از نظام جمهوری اسلامی مطالبی بیان کردند و توضیحاتی دادند که اگر شورای محترم نگهبان نبود معلوم نبود چه بلایی سر انقلاب می آمد و ایشان خواسته های مردم را بیان کردند از قوۀ محترم قضایی که پرونده هایی که شورای محترم نگهبان در مورد انتخابات دادند به طور قاطعانه بررسی کنند اگر می خواهند انتخابات بعدی بهتر برگزار شود.

ایشان در ادامه به آزادسازی موصل و دستاوردهای آن اشاره کردند و نقش مرجعیت را متذکر شدند که اگر مردم همراه با مرجعیت باشند کشور را از کوران حوادث حفظ می کنند و به نقش وحدت و یکدلی و مقاومت بین شیعه و سنی و نیروهای مردمی و سردار عزیز قاسم سلیمانی هم اشاره کردند که باید به خاطر داشته باشیم.

ایشان در ادامه به سالروز پذیرش قطعنامه 598 اشاره کردند و جمله ای از امام خمینی(ره) بیان کردند که فرمودند: جنگ و صلح ما برای ادای تکلیف الهی و انجام وظیفه بود.

در ادامه به روز بهزیستی و تأمین اجتماعی هم اشاره ای کردند که این نهاد برای بهتر زندگی کردن قشر خاصی از جامعه است که برای این عزیزان که در این سنگر مشغول به خدمت می باشند آرزوی صحت و سلامتی کردند.

ایشان در ادامه به تنفیذ حکم ریاست جمهوری اشاره کردند و از رئیس محترم جمهور خواستند تا به وعده هایی که به مردم دادند عمل کنند و این بار گرانی و بیکاری را از دوش مردم بردارند.

ایشان در پایان از نماینده محترم شهرستان به خاطر تلاشهایی که انجام دادند تقدیر و تشکر کردند ولی از ایشان هم خواستند که تلاش بیشتر کنند و مجوزهایی بگیرند که مسئولین صنایع را از نیروهای بومی انتخاب کنند تا مشکلات منطقه و درد مردم را بهتر لمس کنند تا مشکلات رفع شود.

 

 

ارتباط با امام جمعه