يکشنبه 1396/1/6 - 40 : 13
مشخصات امام جمعه
محمد فاطمی
محمد فاطمی
آستانه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
خطبه های نماز جمعه آستانه علوی

در خطبه اول پس از حمد وثنای حضرت حق و توصیه همگان به تقوای الهی، نوروز ایرانی را به همه مردم تبریک گفتند و فرمودند هر کس راه تقوا را در زندگی پیشه کند خداوند راه گشایش را برای او قرار می دهد و از جایی به او روزی می دهد که باورش نشود. ایشان در ادامه فرمودند انسان بر روی زمین خلیفه خداوند است و باید در همه موارد مخصوصأ در بحث اخلاق سرلوحه دیگران باشد.

حجت الاسلام حسینی در ادامه بیان کردند ایام دید بازدید است ولی آیا در این ایام فکری به حال فقرا کردید یا نه ؟ که فرمودند اگر هم به فقرای شهر توجه کردید باید اول به فقرای فامیل توجه کنید تا آنها هم خوشحال باشند و باید همۀ اینها خالصانه برای خدا باشد.

ایشان در ادامه بیان کردند در بحث منتظران ظهور هم به تقوا خیلی تأکید شده است که امام صادق(ع) می فرماید: کسی که تأکید و اسرار دارد بر اینکه از اصحاب قائم باشد باید اول منتظر باشد و مبنای منتظر این نیست که فقط دعای فرج و دعای ندبه را بخوانیم و اشک بریزیم بلکه باید رفتارمان با پرهیزکاری و اخلاق خوش باشد.

در خطبۀ دوم پس از حمد و ثنای الهی و سلام و صلوات برائمه معصومین(ع) و توصیه به تقوا، به بیانات مقام معظم رهبری و نام گذاری سال جدید به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اشاره کردند که باید مسئولان کشوری تلاش کنند برای رفع مشکلات جامعه و اشتغال جوانان .

 حجت الاسلام حسینی در ادامه فرمودند خداوند می فرماید: من بی نیازی را در قناعت قرار دادم مردم در اصراف به دنبالش می گردند و عزت را در فروتنی و تواضع قرار دادم مردم در تکبر به دنبالش می گردند و در جایی دیگر می فرماید من عظمت و عزت را در نماز شب قرار دادم  ولی مردم  درب خانه پادشاهان به دنبالش می گردند و در ادامه می فرماید علم را در گرسنگی قرار دادم اما مردم در پر بودن شکم به دنبال علم می گردند و اجابت دعا را در لقمۀ حلال قرار دادم ولی مردم در سروصداها به دنبال اجابت دعا می گردند که ایشان بیان کردند امروز هم بحث مهم تولید و اشتغال است که باید همه به این موضوع مهم دقت داشته باشند و آقا هم فرمودند مدیران دلسوز و کاردان و مؤمن و متهد بر سرکار بگذارید تا برای مردم دلسوزانه کار کنند و برای این نظام زحمت بکشند.

 ایشان درادامه به سوم فروردین حجوم مأموران ستم شاهی پهلوی به مدرسۀ فیضیه در سال 1342 اشاره کردند که جرقه های انقلاب در همان سالها زده شده و با پشتکار وهمایت مردم سرانجام این ستم ها به پیروزی انقلاب رسید و در ادامه به  آغاز عملیات فتح المبین در سال 1361 اشاره کردند.

در پایان هم به موضوع اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال اشاره کردند که فرمودند باید از تولید کنندگان ایرانی حمایت کرد و باید خرید کالاهای ایرانی در دستور کارمان باشد که آقا فرمودند این خیلی بد است که حتی قلم دفترهایمان از کشوری دیگر وارد شود که دو شرمندگی به همراه دارد اول شرمنده تولید کننده داخلی می شویم و دوم شرمنده خارجی ها که می گویند ایرانی ها همش وارد کننده هستند و در بحث صادرات هم باید با تمام دنیا ارتباط داشته باشیم و تولید کنندگان هم باید جنس های با کیفیت تولید کنند تا استقبال مردم را بدنبال داشته باشند.  

ارتباط با امام جمعه