دوشنبه 1396/3/8 - 33 : 8
مشخصات امام جمعه
عزت الله سنجیده
عزت الله سنجیده
توره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: هر کس می خواهد عزیز ترین مردم باشد ، باید تقوای الهی داشته باشد .

خطبه اول : امام جمعه محترم شهر توره در شروع خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

رسول اکرم (ص) می فرمایند : ای مردم ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به شما رو کرده است ، ماهی است که پیش خدا بهترین ماه است و روز -هایش بهترین روزها و شب هایش بهترین شب ها و ساعاتش بهترین ساعات . امام علی (ع) می فرمایند : بر شما باد در ماه رمضان به زیاد استغفار کردن و دعای زیاد زیرا دعاها دفع کننده ی بلا ها از شماست و استغفار از بین برنده ی گناهان است .

در حدیثی دیگر داریم که : اگر کسی با میل روزه بگیرد حتی اگر زمین را پر از طلا کنند اجرش داده  نمی شود .  در  جایی دیگر داریم ( خداوند متعال می فرماید: ) که همه ی کار هایی که انسان می کند مال خودش است ، جزای روزه را خودم می دهم. خداوند متعال به فرشته ها فرموده است : برای این ها که روزه می گیرند ، دعا کنید .

خطبه دوم : امام جمعه محترم شهر توره در خطبه ی دوم ضمن دعوت به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

- امام علی (ع) می فرمایند : نهایت خشنودی خداوند از بندگانش و خواسته ی او از آفریدگانش ، تقواست ، پس تقوای الهی پیشه کنید ، که اگر  پنهان کنید می داند و اگر آشکار سازید می نویسد . پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: هر کس می خواهد عزیز ترین مردم باشد ، باید تقوای الهی داشته باشد .

- مقام معظم رهبری ( مدظله ) روز سوم خردادماه  در سالروز آزاد سازی خرمشهر ضمن تبریک این روز به ملت عزیز ایران ، در دیدار جمعی از فرماندهان و رزمندگان و هنرمندان و دست اندرکاران برنامه های شب های خاطره ی دفاع مقدس ، بیان خاطرات دوران 8 سال جنگ تحمیلی و استفاده از شیوه های هنری ، ادبی و نو  را برای انتقال آن ها به نسل جدید ، را کاری بسیار با ارزش و مهم برشمردند و تأکید کردند : یکی از درس- های ماندگار دوران دفاع مقدس این است که اگر توکل بر خدا به صورت عملی با پذیرش از اعماق جان باشد ، قطعاً می توان بر همه ی موانع و چالش ها ، مؤمنانه غلبه کرد . ایشان فرمودند : دوران دفاع مقدس در کنار خسارت های مادی و انسانی ، آثار مهمی برای امروز و آینده دارد . حفظ تقوا و روحیه ی انقلابی در جامعه و ماندگاری انقلاب یکی از آثار آن دوران است . ایشان آن دوران را صحنه ی توکل عملی به خداوند و نهراسیدن از قدرت ها و فائق آمدن بر موانع به واسطه ی این توکل عملی دانستند . در ادامه ایشان فرمودند: اگر ایمان در دل و توکل برخدا در عمل وجود داشته باشد ، کوه ها نیز در مقابل چنین اراده ای هموار خواهند شد و قدرت مقاومت نخواهند داشت .

- جهانیان می دانند که تشدید اوضاع بحرین ، پیامد سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ریاض عربستان  است . نیروهای امنیتی آل خلیفه روز سه شنبه به منطقه الدراز و منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین یورش برده و ضمن به شهادت رساندن شش نفر ، ده ها نفر را دستگیر کردند . امضای قرار داد تسلیحاتی 110 میلیارد دلاری آمریکا با عربستان نشان از ترس آن ها از قدرت گرفتن جمهوری اسلامی ایران در منطقه ی خاور میانه است  و ائتلاف جدید آن ها هم برای مقابله با نفوذ ایران در این منطقه است .

- انتخابات  نماد مردم سالاری دینی و تبلور زندگی سیاسی در ایران است . مشارکت بالا در انتخابات عامل افزایش قدرت ملی است . انتخابات نماد توانمندی ، مشروعیت و مقبولیت نظام است . حضور بیش از چهل میلیون نفر پای صندوق های رأی در 29 اردیبهشت 96 . از تمامی ملت عزیز ایران که در این انتخابات شرکت نمودند تقدیر و تشکر می نمایم .

- والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته . 

ارتباط با امام جمعه