سه شنبه 1395/11/5 - 34 : 4
مشخصات امام جمعه
عزت الله سنجیده
عزت الله سنجیده
توره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
انسان در چند جا موجب خوشحالی شیطان می شود

خطبه اول : امام جمعه محترم شهر توره در شروع خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

انسان در چند جا موجب خوشحالی شیطان می شود :  1- با خوردن لقمه حرام ( بعد از خوردن هر  لقمه حرام انسان مرتکب هر گناهی می شود مانند : کم کاری ، نپرداختن خمس و زکات ، بی توجهی به کسب درآمد از راه حلال ، غش در معامله ، و.... 2- قهر کردن دو مسلمان ( امام صادق (ع) می فرمایند : وقتی که دو مسلمان با هم قهر می کنند ، شیطان خیلی خوشحال می شود.  چون با قهر کردن دو مسلمان  سخن چینی ، غیبت و .... زیاد می شود . ) 3- بخل ورزیدن ( حضرت یحیی (ع) از شیطان پرسید چه کسی پیش تو محبوب تر است .گفت : مومن بخیل نزد من محبوب تر است . ) 4- عصبانی شدن  ( شیطان به حضرت نوح (ع) می گوید جایی که افراد عصبانی    می شوند من لذّت می برم . شهید مطهری در کتاب عدل الهی می گوید : شیطان نمی تواند به اجبار به کسی مسلّط شود ، شیطان فقط دعوت می کند ، اگر کسی برخدا توکّل داشته باشد شیطان بر او مسلّط نمی شود .

خطبه دوم : امام جمعه محترم شهر توره در خطبه ی دوم ضمن دعوت به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

-         ابتدا عرض تسلیت داریم به مناسبت  حادثه تأسف بار  ساختمان پلاسکو تهران که به شهادت تعدادی از مأ موران آتش نشانی و جان باختن تعدادی از هم وطنانمان منجر شد . این ضایعه ی اسفناک را به خانواده های جان باختگان تسلیت می گوییم . پیامبر (ص) فرمودند:کسی که گروهی از مسلمانان را از خطر سیل یا آتش سوزی  نجات دهد ، بهشت بر او واجب می شود .

-         افزایش 5/17 درصدی شتاب علمی ایران براساس نظر سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC ) که خبر خوبی برای مردم است .

-         جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه نشست داووس در گفتگو با شبکه ی اسکای نیوز عربی گفت ما نه تنها تحریم ها را تمدید کردیم بلکه گاهی هم بر آن ها افزودیم ( به خاطر تسلیحات نظامی و موشکی ایران و حمایت از حزب الله و .... )

-         نشست آستانه قزاقستان نباید صحنه ی بهره برداری شکست خوردگان میدان جنگ سوریه باشد ، جمهوری اسلامی ایران به  شدت مخالف حضور آمریکا در این نشست است .

-         اعدام سه جوان بحرینی توسط حکام خود فروخته ی آل خلیفه که خشم مسلمانان با غیرت را به دنبال داشت و دارد . ما ضمن محکوم کردن این حادثه ی ننگین ،  از مجامع جهانی می خواهیم که به شدت پیگیر این مسئله باشند تا دیگر از این گونه حوادث در کشور ها رخ ندهد .

-         اولین یادواره  شهدای روستای بصری در روز پنج شنبه 7 بهمن 1395 رأس ساعت 2 الی 4 بعد از ظهر در مسجد رسول اکرم (ص) روستا ی بصری برگزرار می گردد ، امید است شما  مردم عزیز و ولایتمدار شهرتوره  واهالی روستای بخش زالیان با شرکت فعال خود در این مراسم یادو خاطره ی شهدای هشت سال  دفاع مقدس  را گرامی بدارید و قدر دان خون شهدا باشید .

-         والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته .

اخبار
ارتباط با امام جمعه