شنبه 1396/4/31 - 12 : 3
مشخصات امام جمعه
عزت الله سنجیده
عزت الله سنجیده
توره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/23
بهترین توشه برای شب اول قبر تقوا ست

خطبه اول : امام جمعه محترم شهر توره در شروع خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند:

پیامبر اسلام (ص) می فرمایند : انسان های عاقل و خردمند چهار نشانه دارند : 1-  از دنیای فریبنده بریده اند و دنبال دنیا طلبی و دنیاپرستی  نیستند .  حضرت علی (ع) دنیا را به ماری خوش خط و خال تشبیه می کند که ظاهری زیبا اما باطنی سمی و خطر ناک دارد .  2- روی آوردن به سرای جاویدان . انسان عاقل برای آخرت کار می کند و فقط رضای خدا و ائمه اطهار  (س) را در نظر می گیرد . 3- توشه برداشتن برای شب اول قبر . حضرت فاطمه (س) به امام علی (ع) می فرمایند زمانی که مرا دفن کردی با لای سر من قرار بگیر و بسیار تلاوت  قرآن به جای بیاور . ( شب اول قبر شبی بسیار سخت است ) .  بهترین توشه برای شب اول قبر تقوا ست .    4-  آمادگی برای قیامت . ( یعنی هر زمان که حضرت  عزرائیل خواست جانمان را بگیرد آماده باشیم و از مرگ نترسیم . )  

خطبه دوم : امام جمعه محترم شهر توره در خطبه ی دوم ضمن دعوت به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

- حضرت فاطمه زهرا (س) می فرمایند : از دنیای شما سه چیز محبوب من است 1-  تلاوت آیات قرآن 2- نگاه کردن به چهره ی پدرم رسول خدا (ص)  3-  انفاق کردن در را خدا .

- مقام معظم رهبری (مدظله ) در هفته ای که گذشت  به خاطر هفته ی قوه ی قضائیه نکاتی را بیان فرمودند ، ایشان در بخشی از سخنانشان فرمودند : شخصی که قاضی  است مخصوصاً قضات  شجاع و نترس ، قوه ی قضائیه آن ها را به مردم معرفی کنند ، تا مردم قضات شجاع و قاطع و عادل  را شناسایی کنند . و بدانند افرادی هستند که بدون جانبداری و با شجاعت  تمام قضاوت می کنند .

- 25 تیر ماه روز تأمین اجتماعی و بهزیستی است این روز را به همه عزیزانی که در این سنگر و عرصه فعالیت دارند تبریک عرض می کنم . بهزیستی سازمانی فرهنگی،  اجتماعی و امدادی است که به منظور گسترش رحمت الهی در جامعه و حفظ ارزش ها و کرامات والای انسانی مجموعه خدماتی را ارائه می دهد و به افرادی که در اثر عوامل محیطی ، ارثی ، یا تصادف و .... خسارت دیده اند سازمان بهزیستی به خانواده های آن ها امداد رسانی و کمک می کند . هدف از تأمین اجتماعی : 1- حس نوع دوستی  و احساس خیر خواهی 2-  احساس حس مشترک  3-  نفع  شخصی و اهمیت منافع فردی است .

- 26 تیر ماه سال 1358 سالروز تأسیس  شورای محترم نگهبان می باشد . این روز را خدمت عزیزان فعال در این عرصه تبریک و تهنیت عرض می کنم . شو رای نگهبان دارای شش نفر فقیه ( به انتخاب رهبر ) و شش نفر حقوقدان ( به انتخاب رئیس قوه ی قضائیه ) می باشد.

این شورا به قوانینی که در مجلس تصویب می شود نظارت دارد و صحت آن ها را تأیید می کند . و همچنین بر برگزاری انتخابات ها ( مانند انتخابات ریاست جمهوری ، مجلس شورای اسلامی ) نظارت دارد و صلاحیت کاندیدا ها را بررسی و تأیید می کند .

- متاسفانه در بعضی از سخنرانی ها و مجالس ، مهم ترین رکن نظام،  حافظان نظام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  و قرارگاه خاتم الانبیا ، را مورد هجمه های ناجوانمردانه خویش قرار می دهند . همه ی ما باید ضمن حمایت از این عزیزان با اتحاد و همدلی و پیروی ازدستورات مقام معظم رهبری (مدظله ) تلاش کنیم و دست به دست هم دهیم تا میهن خویش را آباد کنیم .

- در هفته ای که گذشت متأسفانه ماجرای  قتل کودک  معصوم  هفت ساله در پارس آباد استان اردبیل  اتفاق افتاد ، ضمن محکوم کردن این حادثه ی تلخ  ، از مسئولین محترم قوه ی قضائیه تقاضای رسیدگی سریع به این پرونده را داریم .

- پیروزی بزرگ در موصل عراق ، که برخی می خواهند آن را کوچک بشمارند .  در این پیروزی بزرگ سرکرده ی گروهک تکفیری  داعش ابوبکر البغدادی  به درک واصل شد و به سزای اعمالش رسید .  

 - والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته .

ارتباط با امام جمعه