دوشنبه 1396/2/4 - 57 : 11
مشخصات امام جمعه
عزت الله سنجیده
عزت الله سنجیده
توره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
پیامبر اکرم (ص) : من مبعوث شده ام تا بزرگواری های اخلاق را کامل کنم

خطبه اول : امام جمعه محترم شهر توره در شروع خطبه اول ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : خداوند متعال در روی زمین ملک هایی دارد ، این ملک ها به کسی فروخته نمی شوند و انحصاری است :

قلب انسان ملک خداست : قلب حریم خداست ، پس در حریم خدا غیر خدا ( شیطان ، پول ، مقام و ....)  را سکونت نده .

از امیر مومنان علی (ع) پرسیده شد : چطور شد تو علی شدی ؟ چطور این همه مقام تو والاست ؟ ایشان فرمودند : دَمِ درِ قلبم ایستادم ، مراقبت از قلبم دارم . عدم مراقبت از قلب ، موجب انجام کار های نا مشروعی مانند امضای حکم قتل امام حسین (ع) ( توسط شریح قاضی ) می شود و.... . نگاه به نامحرم موجب تضعیف قلب انسان می شود ، پس باید مراقب باشیم . کسانی که مراقبت قلب دارند ، می شوند افرادی مانند آیت الله بروجردی (ره) ، آیت الله بهجت و.... .

خطبه دوم : امام جمعه محترم شهر توره در خطبه ی دوم ضمن دعوت به رعایت تقوا و پرهیز از گناهان فرمودند :

- امام علی (ع) می فرمایند : کسی که به قیامت و حساب وکتاب و پاداش روز قیامت یقین دارد ، از اموال و دارائی اش آنچه که بهتر است در راه رضای خدا می بخشد ، نه تنها مال ، بلکه از جان خویش که به مراتب عزیز تر از مال است ، چشم پوشی می کند و با کمال و خلوص و صمیمیت در راه خدا فدا می کند .

- رهبر معظم انقلاب ( مد ظله) در دیدار جمعی از فرماندهان و یگانهای نیرو های چهار گانه ارتش در روز چهار شنبه سی ام فروردین ماه به مناسبت روز ارتش ( 29 فروردین ) فرمودند : اولویت درجه یک کشور مسائل اقتصادی است ، ایشان اصلی ترین وظیفه ی مسئولان را ، پیگیری سیاست اقتصاد مقاومتی ، به ویژه در بخش اشتغال و تولید و تلاش جدی برای حل مشکلات معیشتی مردم و همچنین ایستادگی در مقابل ابرقدرت ها و نترسیدن از توپ و تَشَرهای آنها دانستند . ایشان فرمودند : یکی از شگرد های دشمنان  برای ترساندن ملت ها و دولت ها و وادار کردن آن ها به تأمین منافع نا مشروع خود ، تشَر زدن و خود بزرگ نمایی است . اگر کسی می خواهد بترسد ، بترسد امّا نه از طرف ملّت و به حساب ملت ایران ، زیرا ملت ما ایستاده است . در ادامه ایشان در خصوص انتخابات فرمودند : انتخابات از افتخارات ملّت ایران و مایه ی عزت و قدرت و روسفیدی و سر بلندی ملّت ایران است ،

- متأسفانه سیل اخیر در استان آذربایجان غربی و شرقی و کردستان جان بیش از چهل نفر از مردم عزیز کشورمان را گرفت و خسارات زیادی را به بار آورد ، مقام معظم رهبری (مد ظله ) ضمن پیام تسلیت به این عزیزان فرمودند : وظیفه مسئولان کمک به آسیب دیدگان و حل مشکلات آن ها است .

- 25 رجب سال 183 هجری قمری سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) است این روز را به همه ی مسلمین جهان تسلیت عرض می کنیم .

- 26 رجب سالروز وفات یار بزرگ پیامبر (ص) حضرت ابوطالب (ع) است ، ایشان پدر امیر مومنان علی (ع) است ، نام اصلی ایشان عمران است و چون فرزندی به اسم طالب داشته است به نام ابوطالب معروف شده است . امام علی (ع) می فرمایند : اگر پدرم برای تمام گناهکاران روی  زمین شفاعت کند ، خداوند شفاعت او را می پذیرد .

- 5 اردیبهشت سال 1359 هجری شمسی شکست حمله ی نظامی آمریکا در صحرای طبس است . آمریکایی ها در این حمله گرفتار غضب الهی ( توفان شن ) شدند و بار دیگر شکست خوردند .

- 27 رجب عام الفیل سالروز بعثت پیامبراکرم (ص)  است . ایشان فرمودند : من مبعوث شده ام تا بزرگواری های اخلاق را کامل کنم . روز مبعث روز مرگ جهل ، خود پرستی و بت پرستی و روز تولد عاطفه ها  و روز خداشناسی است . هدف از بعثت : 1- تلاوت آیات الهی 2- تهذیب و تزکیه ی نفس

3- تعلیم کتاب و حکمت می باشد .

- اعلام حمایت آشکار جان مک کین سناتور آمریکایی در گردهمایی بزرگ ترین گروه مخالفان ایرانی موسوم به منافقین خلق ، که در این همایش خواستار تغییر حکومت در ایران شده بودند ، نشانه دشمنی آشکار آمریکا با ملت ایران است .

- حملات تروریستی در فرانسه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور و لغو سخنرانی نامزدها ، که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است ، مکر و حیله ی خودشان به خودشان باز گردیده و گریبان گیر خودشان شده است .

- والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته .

ارتباط با امام جمعه