جمعه 1395/11/1 - 18 : 13
مشخصات امام جمعه
غلامرضا نیشابوری
غلامرضا نیشابوری
آشتيان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/10
تولی و تبری دو بخش اساسی حماسه 9 دی مردم ایران بود

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان آشتیان به امامت امام جمعه شهرستان آشتیان حجت الاسلام و المسلمین نیشابوری در مصلی آیت الله دانش برگزار شد.

وی در خطبه اول با توصیه به تقوا گفت : اهل تقوا مومن شناس و منافق شناس اند . پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمود : من بر امتم از دو گروه نمی ترسم یکی کافر و دیگری مومن ، اما از مومن نمی ترسم چون ایمان او از او مواظبت می کند و از کافر نم یترسم زیرا کفر او باعث هوشیاری مردم می شود ولی همواره می ترسم بر شما از منافق چرب زباین که حرفهایی می زند که شما به آن اعتقاد دارید ولی کارهایی می کنند که شما به آن اعتقاد ندارید .

وی گفت : از مهمترین شرایط موقعیت انسان در زندگی دشمن شناسی است . دشمن یا داخلی است و یا خارجی ، دشمن شناسی از بدیهات است حتی حیوانات دشمنان خود را می شناسند و مواظبت می کنند ، شناخت به موقع و مقابله متناسب نشانگر بصیرت و آگاهی انسان است . یکی از بزرگترین خطراتی که جمهوری اسلامی را تهدید می کند خطر منافقین است . در اسلام بیشترین تاکید بر نفاق و منافقین شده است .پیامبر فرمود من نگران شما از ناحیه منافقین هستم . بزرگترین خطر آن است که منافقین میدان داری کنند . خطرناکتر از آن این است که صفت نفاق میان خواص جامعه وجود داشته باشد . مردم بخاطر عدم شناخت تحت تاثیر نفوذ و کلام منافقین قرار می گیرند و به سیاسی لشکر آنان تبدیل می شوند نتیجه آن می شود که منافق با شعارهای زیبا و فریبنده آنها را به سوی خود جذب می کند و بعد به مقاصد شومشان می رسند . لذا بیشترین خطر برای کشور خطر نفاق است البته بصیرت مردم خطر نفاق را کم کرده است و نگذاشته آنان به تمام اهدافشان بردند نفاق روز به روز پیچیده تر می شود و شناخت آن سخت تر است . در صدر اسلام کسانیکه منافق شناس بودند نجات پیدا کردند مانند سلمان ، ابوذر و مقداد ولی کسانیکه سطحی نگر و ظاهر بین بودند منحرف شدند . مهمترین راه برای منافق شناسی پیروی از ولایت است . ولایت قدرت منافق شناسی به پیروان می دهد . مردم باید مواظبت کنند دنباله روی از هر خواصی نکنند تنها خواصی مورد تائید است که در پای ولایت در عمل ایستاده باشد . در دوران انقلاب منافقین فراوانی را دیدیم که امروز به دامن اربابانشان پناهنده شده اند و علیه مردم اقدام می کنند . اینها چنان نفوذ کرده بودند که بعضی نمی پذیرفتند که آنان منافق اند ولی امروز ثابت شده است . کسانی مثل بنی صدر ، مهاجرانی و غیره که چه خساراتی به انقلاب وارد کردند . خداوند در قرآن کریم دستور برخورد با منافقین را در کنار قرار داده است .

خداوند چهار هدف را برای منافقین بیان می فرماید : هنگامیکه پیامبر عازم جنگ تبوک بود مردم مسلمان مورد بزرگترین و مهم ترین آزمایش قرار گرفتند . جمعی از منافقین در خارج از مدینه مسجدی ساختند .ظاهرش مسجد ولی در باطن پایگاهی برای توطئه بود قرآن پرده از نیابت پلید آنان برداشت .

هدف اول : آنها برای ضربه زدن و توطئه علیه مسلمانان آنرا ساخته اند . هدف دوم : آنها می خواهند در پوشش مسجد با کفار ارتباط برقرار کنند و اهداف آنها را پیاده کنند . هدف سوم : آنها می خواهند مسجد را وسیله دو دستگی بنی صفوف مسلمین و دو گانگی و دوقطبی سازی جامعه قرار دهند . هدف چهارم : می خواهند آنجا را جایگاه و پناهگاهی قرار دهند برای کسانیکه با خدا و پیامبر در حال جنگ و محاربه هستند .خطر نفاق خواص انقلاب را تهدید می کند باید با روشنگری جلوی نفوذ نفاق را در جامعه گرفت مسئله نفاق و نفوذ را جدی بگیریم . تمام جنایات بعد از رحلت پیامبر تا به امروز  علیه مسلمانان توسط منافقین انجام شده و می شود امامان ما توسط منافقین به شهادت رسیدند . اصحاب ائمه بدست منافقین به شهادت رسیدند . بنی امیه و بنی عباس دو گروه منافق بودند . مسلم بن عقیل توسط منافقین به شهادت رسیدند . الان گروه منافق داعش خون مسلمانان را می ریزد .

وی در خطبه دوم گفت : همانطور که امام خمینی (ره) پیش بینی کرده بود ابر قدرت شرق از بین رفت . انشاء الله ابر قدرت غرب هم متلاشی و نابود خواهد شد . امام در پیام به گورباچف فرمود : غرب مادی گرا سرانجام چاره ای جز تسلیم در برابر اسلام ندارد . مکتب اسلام گره گشای مشکلات اساسی بشر است .

وی با تشکر از مردم بخاطر شرکت در مراسم 9 دی گفت : 9 در از ایام الله است از سیاستهای قدرتهای زورگویی خبر گذاشتن مردم از حوادث است . برای اینکه آنها به عمق جنایات و فتنه ها آنها پی نبرند آنها را بی خبر می گذارد . سرگرمی هایی مثل شهوترانی و شبکه های مجازی ایجاد کنند . هدف استکبار مشغول کردن ملتهاست . در فتنه 88 و فتنه های دیگر دست استکبار را بستیم . آنها با کودتای مخملی و رنگین قصد براندازی نظام اسلامی را داشتند . حادثه 9 دی دو بخش دارد . تولی و تبری ، شعار ملت ایران در فتنه 88 این بود که انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم .خواص بی بصیرت که در فتنه 88 مردود شدند و همچنان حاضر به محکوم کردن فتنه و توبه نیستند .پرونده فتنه همچنان مفتوح باشد . جرم فتنه بالاتر از قتل است از لحاظ حقوقی هیچ جرمی بدون مجازات نیست سران فتنه مفسد فی الارض و محارب اند زیرا علیه امنیت کشور اقدام کردند . کمترین مجازات مجاری اعدام است . خواص بی بصیرت در دوران فتنه به نظام و مردم ورهبری خیانت کردند . کسانیکه در هنگام فتنه به رهبری نامه تند و بدون سلام نوشتند چه جوابی در برابر خون شهدا دارند .

وی ضمن محکوم کردن نامه چند تن از وطن فروشان خائن به تارمپ گفت : این حرکت خائنانه چیز تازه ای نیست در گذشته اتفاق افتاد و آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند منافقین برای روحیه دادن به عوامل داخلی خود دست به این حرکات می زنند .

وی خطاب به دولت و بعضی از وزراء گفت : اگر در برخورد با حقوقهای نجومی کاری نمی کنید نمک به زخم دل مردم نپاشید . متاسفنه دولت نه تنها حقوق بگیران نجومی را عزل نکرد و اگر کسی برکنار شد در جای دیگری به کار گرفتند . وزیر هزار میلیاردی دولت بداند اگر دو میلیارد برای او رقمی نیست برای جوانان ما دو میلیون تومان مشکل گشا است . ننگ جامعه اسلامی است که عده ای بی خانمان در قبرها بخوابند و عده ای حقوقهای نجومی دریافت کنند . دولت مسئول است و باید پاسخ بدهد . حقوق شهروندی رئیس جمهور چرا مشکلات بی خانمانان و کارتن خوابها و قبرخوابها را حل نمی کند .

اخبار
ارتباط با امام جمعه