پنج شنبه 1396/1/3 - 54 : 20
مشخصات امام جمعه
غلامرضا نیشابوری
غلامرضا نیشابوری
آشتيان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
آمار و اطلاعات اقتصادی غلط به جامعه آسیب جدی وارد می‌کند و دردی از مردم درمان نمی‌کند.

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان آشتیان به امامت امام جمعه شهرستان آشتیان حجت الاسلام و المسلمین نیشابوری در مصلی آیت الله دانش برگزار شد.

وی در خطبه اول با توصیه به تقوا گفت : بعد از توبه از گناهان باید آن را جبران کند . پیامبر فرمود : در همه جا تقوا داشته باشید و با مردم نیکو رقتار کنید و اگز گناهی انجام دادید با انجام عمل نیکی آنرا پاک و محو کنید .

وی با تسلیت سالروز رحلت حضرت ام البنین گفت : او یکی از مادران برجسته و نمونه تاریخی اسلام است زندگی او مالامال از عشق به ولایت و امامت بود او در تربیت فرزندان دلیر و شجاع و با ادب و با ایمان بسیار موفق بود او چهار فرزند شهید برای امام زمانش تربیت کرد و همه را تقدیم کرد او تا آخرین لحظه عمر از امام زمانش دفاع کرد او فاطمه ثانی است . او بعد از شهادت امام علی و امام حسین (ع) پیام رسانی و مبارزه را ادامه داد پس از رحلت فاطمه بنا به وصیت او حضرت به فکر ازدواج افتاد از برادرش عقیل که نسب شناس معروفی بود خواست تا همسری برای او انتخاب کند . فرمود همسری می خواهیم که از او فرزندان شجاع و نترس و با ایمالن متولد کنم . عقیل ام البین را انتخاب کرد . علت دقت امام علی (ع) در انتخاب همسر آنست که مادر نقش زیادی در سعادت انسان دارد . پدر و مادر ام البنین از خانواده ای با شخصیت و شجاع و با سخاوت بودند . خاندان ام البین 5 ویژگی داشتند 1- شجاعت و دلاوری2- ادب و متانت3- هنر و ادبیات4- ایثارگری5- وفا و پایبندی به تعهدات .

جناب عقیل از طرف امیر المومنین برای خواستگاری ام البنین رفت هنگامیکه وارد بر خانه پدر امالبین شد او یک شتر قربانی کرد و سه روز میهمانی داد و تا سه روز به رسم عرب از علت آمدن او سوال نکرد ، روز چهارم پرسید برای چه حاجتی آمدی گفت برای خواستگاری آمده ام پدر ام البنین ابتدا گفت جایگاه ما با مولای علی خیلی تفاوت دارد . او گفت مولایم علی تمام مسائل را خبر دارد . پدر مهلت خواست تا به دختر مطرح کند . ابتدا با مادر مطرح کرد . دو خواب رد کتب تاریخی مطرح شده است . خواب اول را پدر ام البین می بیند . در گذشته در سفری خواب می بیند در سرزمینی سبز نشسته و مرواریدی درخشان در دست اوست مردی می رسد و می گوید این مروارید را چند می فروشی ، می گوید من به تو هدیه ای بالاتر از درهم و دینار می دهم و آن شرافت و سعادت است از خواب بیدار می شود خواب خود را نقل می کند به او می گویند خداوند به تو دختری می دهد و یکی از بزرگان او را عقد خواهد کرد و شرافت نصیب تو خواهد شد . هنگامیکه خداوند به او دختر عطا کرد دید همچون مروارید است و خواب او تعبیر شد نام او را فاطمه گذاشت و به رسم عرب کنیه ای برای او انتخاب کرد به نام ام البنین .خواب دوم را خود ام البنین دید هنگامیکه عقیل آمد و از او خواستگاری کرد پدر و مادر مسئله را مطرح کردند او گفت دیشب خواب دیدم ماه از آسمان فرو آمد و در دامن من قرار گرفت و نوری از او ساطع شد . و به من بشارت داد همسری مانند ماه و فرزندانی مانند ستاره . از تعبیر خواب سوال کردم . مادرم گفت : با مرد بزرگی ازدواج می کنی و از او جهار فرزند متولد خواهی کرد که چهره یکی مثل ماه می درخشد و آن ابوالفضل است .ام البنین مار فضیلت هاست . اگر او مادر فضیلت ها نبود نمی توانست فرزندی مثل ابوالفضل بدنیا آورد و تربیت کند . این روز را بنام تکریم مادران و همسران شهدا نام گذاری کرده اند عظمت خانواده شهدا کمتر از شهید نیست . انقلاب ما زینبی و حسینی است زنان همچون زینب نقش مهمی را ایفا کردند .

وی در خطبه دوم با گرامیداشت شهدا و مادران و همسران شهدا گفت : بحمدالله ملت ما قدردان خون شهدا هستند و آن را ولی نعمت خود می دانند شهدا پشتوانه نظام اند و یاد شهدا موتور محرکه حرکت جامعه است ما تا ابد مدیون شهدا و خانواده شهدا هستیم . زنده نگه داشتن یاد شهدا با برگزاری یادواره ها ممکن است . بنیاد شهید بعد از شهدا و خانواده شهدا باید در خدمت شهدای زنده و جانبازان و آزادگان باشند . چرا مسئولین در یادواره های و مراسمات مذهبی شرکت نمی کنند .

وی گفت : رمز عزت و اقتدار نظام اسلامی تبعیت از رهبری است وامام خامنه ای در دیدار با رئیس جمهور آذربایجان فرمود : خیر و مصلحت دولت آذربایجان در همراهی با احساسات مذهبی مردم است . مسئولین کشورهای دیگر از رهبری ما رهنمود می گیرند و عمل می کنند چرا مسئولین ایرانی در عمل کوتاهی می کنند . علی رغم هشدارهای دیده بان نظام که فرمود مراقب ارزشهای انقلاب و نفوذ بیگانگان در عرصه سیاسی و فرهنگی و اقتصادی باشید متاسفانه شاهد جسارت و نامهربانی هستیم چرا عده ای دنبال شکستن اتحاد و القاء دوگانگی هستند . چرا هنگام قار گرفتن پشت تریبون با بیان مطالب واهی جامعه را نگران می کنند .تنها راه رهایی از مشکلات و دوگانگی پایبندی به رهنمود و منویات امام خامنه ای است و باید قدر این نعمت را بدانیم . عده ای وقیحانه دنبال سرمایه و سرمایه داران خارجی هستند در حالیکه آنان دنبال اشاره اربابانشان بویژه آمریکا هستند . متاسفانه بعضی از مسئولین دولتی از تریبونهای عمومی و رسمی با نگاه غلط آرمانهای امام و نظام را زیر سوال می برند و خلاف سیاستهای رهبری قدم برمی دارند . چه زیبا رهبر گفت : جنگ تحمیلی برای این اتفاق افتاد که دشمن در ما احساس ضعف کرد . اگز می خواهید دشمن را از تهاجم منحرف کنید اظهار ضعفنکنید و قوت خود را آشکار کنید . فرمانده هوا و فضای سپاه می گوید یکسال است موشک ماهواره بر آماده است . مسئولین دولتی نمی گذارند پرتاب کنیم و در انبار گذاشتیم . زیرا زا آمریکا می ترسند و احساس ضعف می کنند .

برخی مطبوعات دائم مقالات دشمن پسند می نویسند و احساس ضعف را تلقین می کنند . نگانی رهبری زیاد شده است آنچه بیش از هرچیز ملت و نخبگان و علما و مراجع را رنج می دهد بی توجهی دولتمردان به رهنمودهای رهبری است . رهبری انقلاب حرفهای زیادی در دل دارد و به خاطر مصلحت انقلاب نمی گوید چه مسائلی اتفاق افتاده است که ناچار است بیان کند . تنها راه سعادت روحیه انقلابی و جهادی همراه با اتحاد است برای حفظ منابع ملی و مصالح کشور با محوریت ولایت از وی تبعیت کنیم و باعث یاس و ناامیدی دشمنان شویم . کشور دچار ناکارآمدی شدید شده است . کشور نیاز به تحول دارد . اگر روحیات جهادی و انقلابی بین مسئولین بود شاهد فساد نبودیم . مقام معظم رهبری از عملکرد مسئولین راضی نیست . مشکل کشور این است که تفکر رهبری در میان مسئولین حاکم نیست . مسئولین باید در برابر تمام مسائل کشور احساس مسئولیت کنند . گرایش به اشرافیت در میان مسئولین باعث فساد اقتصادی شده است .

چند چیز از محکمات نظام اسلامی است : اول : تحقیق احکام اسلامی ولو به صورت تدریجی . دوم : عقب نشینی نکردن از روند اجرای احکام اسلامی .سوم : مبارزه با استکبار و اعتقاد نداشتن به آن . چهارم : مردم گرائی و اعتماد به مردم . پنجم : عدالت طلبی ششم : ایستادگی در برابر ظلم و فساد هفتم : اعتماد به نفس ملی و عزت ملی . هشتم : احساس سیادت فرهنگی نهم : ذلیل نبودن در برابر فرهنگ بیگانه .دهم : حرکت جهادی در عرصه علم و دانش . یازدهم : خودداری از ترویج اشرافگرایی . دوازدهم : دلسوزی بسیار برای طبقات ضعیف .

وی گفت : رهبر معظم انقلاب از عملکرد اقتصاد مقاومتی راضی نیست زیرا اگر به اقتصاد مقاومتی عمل شده بود . امروز بسیاری از مشکلات حل شده بود و مردم احساس می کردند . دادن آمارهای قابل خدشه و روی کاغذ دردی را از مردم درمان نمی کنند . مردم و صاحب نظران نسبت به تولید ، اشتغال ، رکود ، تورم ، قاچاق ، واردات و صادرات شکایت دارند مردم باید حل مشکلات را احساس کنند .   

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه