شنبه 1396/4/3 - 0 : 10
مشخصات امام جمعه
سید محمد مومنی
سید محمد مومنی
تفرش
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/11
12 فروردین روز فتح و پیروزی یک ملت قهرمان است

 حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی جمعه این هفته در تفرش گفت: یکی از سبک های زندگی اسلامی که سبب کسب سعادت دنیوی و اخروی می شود، جذب رضایت پدر و مادر است که این مسئله بارها مورد تاکید عالمان و بزرگان دینی قرار گرفته است.

 

مومنی اظهار کرد: رضایت پدر و مادر یعنی زمانی که آنها، انسان را می بینند، احساس شادی و امنیت کنند و اگر نبینند دلتنگ و ناراحت شوند. انسان در هیچ مسئله ای نباید پدر و مادر را برنجاند و به آنها توهین کند.

 

وی افزود: رنجاندن پدر و مادر، لعنت فرشتگان را به همراه دارد. فردی که عاق والدین شده باشد، دعایش مستجاب نمی شود.

 

امام جمعه تفرش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ماه رجب و بیان سالروز ولادت و شهادت تعدادی از ائمه معصومین(ع) در این ماه، بیان کرد: ماه رجب، ماه پیوند بندگان با خالق یکتا و مهربان است. ماه بارش رحمت الهی، ماه رسیدن به سرمنزل مقصود است. خوشا به حال کسانی که در این ماه از «این الرجبیون» هستند.

 

مومنی 12 فروردین را از مناسبتهای مهم ملی و مذهبی دانست و گفت: بنابر فرموده امام راحل، در 12 فروردین کنگره های وصل 2500 ساله حکومت طاغوتی فرو ریخت و سلطه شیطانی شیاطین رخت بربست و به جای آن حکومت الله جایگزین شد. 12 فروردین روز فتح و پیروزی یک ملت قهرمان است.

 

وی اضافه کرد: 12 فروردین یوم الله است که مردم با عشق به نظام اسلامی پای صندوقهای رای آمدند و نظام را تایید کردند.

 

خطیب نماز جمعه در تفرش با بیان این مطلب که مردم در انتخابات پیش رو به افراد اصلح رای بدهند، یادآور شد: امت اسلامی بازهم برای کسب رضای الهی پای صندوقهای رای می روند و در این انتخابات نیز همانند گذشته سرافراز بیرون می آیند.

 

مومنی تاکید کرد: حضور در انتخابات یک تکلیف است و ملت با اختیار خود به افراد خداشناس، دلسوز و توانمند رای بدهند تا افراد منتخب بتوانند به درستی برای ملت تصمیم بگیرند.

 

وی به فتوای تاریخی مقام معظم رهبری در ابتدای امسال اشاره و اظهار کرد: واردات کالاهایی که در داخل تولید می شوند، حرام شرعی است. اگر بخواهیم تولید کشور مقاوم و اقتصاد هم مقاومتی شود باید به تولید داخلی بها داده شود. این فتوای تاریخی مقام معظم رهبری همانند فتوای تاریخی میرزای شیرازی در تحریم تنباکو است که می تواند کمر استکبار و استعمار را بشکند. اگر همه به فتوای مهم مقام معظم رهبری پایبند باشند، اقتصاد کشور شکوفا می شود.

 

امام جمعه تفرش ادامه داد: در کنار استفاده از کالاهای تولید داخلی کشور، باید در مصرف کالاها و نعمات صرفه جویی کرد. استفاده نادرست از حاملهای انرژی حق الناس و گناه است.

 

مومنی با اشاره به روز طبیعت خاطر نشان کرد: در روز طبیعت انسان باید خود را بیشتر به خداوند نزدیک کند. در این روز ضمن استفاده درست از منابع طبیعی، می توان با تفکر در آیات الهی به خداوند تقرب جست و به یاد معاد نیز بود.

 

ارتباط با امام جمعه