جمعه 1396/1/4 - 36 : 12
مشخصات امام جمعه
سید محمد مومنی
سید محمد مومنی
تفرش
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
ملت ایران نیازی به آشتی ملی ندارد

حجت الاسلام محمد مومنی امام جمعه تفرش در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه تفرش گفت: شاد زیستن یکی از مباحث عمده زندگی انسانها است که در سیره و سبک زندگی ائمه معصومین(ع) وجود دارد.

 

مومنی اظهار کرد: در دین اسلام نیز به شادی توجه شده و راه آن رعایت دین و دوری از گناه و معصیت است.

 

وی افرود: اگر کسی از معصیت الهی شاد شود، خداوند او را گرفتار عذاب و سختی می کند.

 

امام جمعه تفرش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ادامه داد: امام خمینی (ره) مردم را به یک رشد فکری، سیاسی، اجتماعی و معنوی رساندند. که یکی از بسترهای تقویت آن حوزه علمیه در سراسر کشور بوده است.

 

مومنی بیان کرد: روحانیون در بیداری و بصیرت افزایی مردم در اقصی نقاط عالم نقش موثری برعهده دارند.

 

 

وی با بیان اینکه ملت ایران هوشمند و دارای بصیرت هستند، گفت: ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن آبروی نظام را خریدند و جواب دشمنان را دادند؛  سیلی محکمی بر صورت تفرقه افکنان داخلی و خارجی زدند و این باور را تثبیت کردند که به بیگانگان نیازی ندارند.

 

خطیب نماز جمعه تفرش اظهار کرد: مردم از مسئولین گلایه دارند مخصوصا از رکود اقتصادی و حقوق‌های نجومی؛ اما نباید اتحاد و انسجام را از دست بدهند. مردم در مقابل دشمنان می ایستند و حکومت اسلامی را دوست دارند ولی این بدان معنا نیست که مشکلات را نادیده گرفته شود.

 

مومنی یادآور شد: تخریب مسئولین یعنی تخریب نظام و حاکمیت. به همین دلیل باید جلوی تخریب ها گرفته شود. انتقادات باید منصفانه و سازنده باشد.

 

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری بیان کرد: اولویت رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم است.چه اقدام موثری در خصوص اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات مردم انجام شده است که این مسئله نیاز به بررسی دارد.

 

امام جمعه تفرش با بیان این مطلب که ملت ایران هیچ نیازی به آشتی ملی ندارد، خاطر نشان کرد: مگر ملت با هم قهرند که نیاز به آشتی ملی باشد. ملت ایران با هم هماهنگ و همدل هستند و اجازه دخالت دشمنان را نمی دهند.ملت ایران مقابل کسانی که در برابر نظام ایستادند و به عاشورا توهین کردند، می ایستند و با این افراد قهر هستند.

ارتباط با امام جمعه